» »

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

scipascapa ::

DAST LJ s tem tvjem sem ful nezadovoljen.

tole sem poslal tržni inšpekciji za nasvet:

7.6.2015 smo kupili TV v E-Leclercu, model SAMSUNG 48H6400. Kmalu, nekaj mesecev kasneje se pojavi mala pika, ki smo mislili, da ne bo nič hujšega. Mine dodatno nekaj mesecev, nato postane zelo moteče in damo na servis 14.6.2016, kjer nam DAST vrne 21.6.2016 TV z popravljenim panelom/ekranom. Minejo 3 mesece, spet isto - najprej mala lisa/pika (obvestim vmes DAST), te dni pa opazimo večjo črno liso/piko na ekranu, kjer kontaktiram servis DAST, ki se ne ukvarja z reševanjem stvarnih napak ampak samo klasične servisne storitve. Bi ga pa sprejeli v popravilo spet in uredili transport preko Pošte Slovenije, ker imam še shranjeno originalno embalažo. Oni mi povedo, da je na popravljen panel/ekran samo 3 mesečna garancija? Kako je to možno, na popravljeni del bi morala garancija teči znova. Več kot očitno je s tem TV-jem nekaj hudo narobe, da se napaka ponavlja. Ker bo osnovna garancija kmalu potekla, moram nekaj hitro urediti.
Kaj mi svetujete? Ni mi prijetno, da mi ga non-stop popravljajo (pakiranje in razstavljanje TVja ni bil moj cilj ob nakupu ampak, da mi TV dela) in biti brez TVja.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Upam, da ti bodo hitro odgovorili in ustrezno ukrepali. Boljši Samsung servis je po moje v Mariboru. Svaku je na 55H6410 dvakrat odletela plata (LAN in WLAN), drugič po manj kot letu dni od prve menjave. Ekran (panel) je po dveh letih in pol še vedno brezhiben.

http://www.tepeh.si/

scipascapa ::

poznam tudi tepeh ja....samo a veš, da nimaš več zaupanja v izdelek po 2x servisu? sem delal 10 let v comshopu in poznam ta feeling :(

korenje3 ::

moj panasonic že 2 leti dela brez problemov non stop.

naša 15 let stara panasonic plazma pa dela tudi brez problemov kljub temu da je prižgana skoraj 20h/dan.

žal je samsung firma kjer popularnost izdelka določa viralnost neglede na kvaliteto. na trg pošiljajo nepreverjene komponente in novosti z vprašljivo kvaliteto in življenjsko dobo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Han ::

Pri "price/performance" izdelkih je žal večja verjetnost, da naletiš na izdelek, na katerem se defekt pojavi predčasno. Stric je pred 9 leti kupil za tisti čas najboljši Sony Bravia LCD TV, ki ga je začel srat po 5 letih, še dve leti kasneje pa je bil zrel za na odpad.

easyrider3 ::

Han je izjavil:

Pri "price/performance" izdelkih je žal večja verjetnost, da naletiš na izdelek, na katerem se defekt pojavi predčasno. Stric je pred 9 leti kupil za tisti čas najboljši Sony Bravia LCD TV, ki ga je začel srat po 5 letih, še dve leti kasneje pa je bil zrel za na odpad.



Jaz sem leta 2010 kupil SONY Bravia Full HD LCD televizor 100 Mhz osvežavanje slike in me je stal z popustom za novo leto 900 eur.Lahko rečem da še danes deluje kot od vsega začetka tak,da sem bil zadovoljen z njim edino maajhen je bil 40 inčen,zato sem nabavil pred 2 letoma 50 inčenga Samsunga,ki pa me je začel sedaj zajebavat. Evo čedalje več je že lis po zaslonu in sicer vlečejo na vijoličasto barvo kadar je ozadje svetlo. Ma nikoli več Samsunga pa tako je bil vsepovsod ta model super ocenjen,škoda da nisem raje vzel LG televizor itak za Sony pa je bilo premalo denarja

scipascapa ::

čudno po eni strani, imel 37ES6700 prejšnji model pred tem H6400 skoraj 3 leta, še danes po 5 letih dela ok pri znanki.

easyrider3 ::

Ja pri meni je televizor prižgan SKORAJ vsak dan okrog 14 ur mogoče zato tudi ta problem. Sigurno pa ne bom več kupil SAMSUNG televizorja pa če moram zato dati 300 eur več za kak drugi SONY recimo.

easyrider3 ::

Recimo da bi kupil drugi televizor velikosti 49 ali 50 inčev katerega mi kdo predlaga, odpadejo pa Samsung,Philips. Televizor naj bi imel SMART funkcijo,povezavo preko wifi,uporabljal se bo za gledanje filmov,športa in večinoma risank.

Han ::

Za to je na forumu posebna tema Kateri 40-50" LCD televizor?

scipascapa ::

Evo TV spakiran za servis, 2x v dveh letih. Nikoli več SAMSUNGG.

puginho ::

Bi rekel da nisi imel sreče, drugače je bil to top model samsunga glede na cena/kvaliteta slike. Ampak valda probaš naslednjič z drugo znamko.

scipascapa ::

Ja saj, po reviewih sem ga trofnil v Leclercu za 699€ - 200€ na kartico = 500€ leta 2015......hehe

OK.d ::

In kako je sedaj z garancijo ali so ti jo priznali ali ne?
LPOK.d

scipascapa ::

So ja. Itaq je očigledno.

korenje3 ::

puginho je izjavil:

Bi rekel da nisi imel sreče, drugače je bil to top model samsunga glede na cena/kvaliteta slike. Ampak valda probaš naslednjič z drugo znamko.


to ni bil nikoli "top model" glede na "cena/kvaliteta". samo 2 čoveka na tem forumu sta ga fajn opevala da sta prepričala množico.
sem opozarjal ljudi, pa so me izključili iz teme o tvjih zaradi tega. sedaj se pa po glavi tepete.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

easyrider3 ::

korenje3 je izjavil:

puginho je izjavil:

Bi rekel da nisi imel sreče, drugače je bil to top model samsunga glede na cena/kvaliteta slike. Ampak valda probaš naslednjič z drugo znamko.


to ni bil nikoli "top model" glede na "cena/kvaliteta". samo 2 čoveka na tem forumu sta ga fajn opevala da sta prepričala množico.
sem opozarjal ljudi, pa so me izključili iz teme o tvjih zaradi tega. sedaj se pa po glavi tepete.



Povej kaj za drugič kupit namesto Samsunga to znamko resnično ne mislim nikoli več kupit pa Philips je tudi na zadnjem mestu.

korenje3 ::

sem napisal, pa so bili posti brisani. sicer pa panasonic, philips.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

fpbs ::

Kaj še niste ugotovili, da reviewerji vsako leto proglasijo nek vstopni Samsungov TV, kot "top model" glede na "ceno/kvaliteto", kar potem pograbijo razni svetovalci na forumih. Raja pa potem to kupuje. Vsako opozarjanje je pa prezrto in nezaželjeno.
Za ta TV sem zgoraj zapisal:
Ja, panel je le en del TVeja. Zadaj je pa kup elektronike, ki skrbi za dober prikaz slike. In ravno temu, kar sem zgoraj nekje omenil za ta TV:
V mirovanju je slika zgledala še dosti normalno, ko pa je kamera sledila žogi je pa bila slika spacana, negledljiva.
Kar je vzrok preskromne obdelave slike. Vsi Samsungi od najnižje serije pa do najvišje se kao pohvalijo s 4 jedrnim procesorjem. Samo prvo, ko sem videl sliko tega TVeja sem pomislil na to, da je ta TV procesorsko zelo podhranjen.

To pa je zapisal korenje3 :: 14. mar 2016,
kar ni res. light bleeding je samo posledica slabe konstrukcije. in samsungovi tvji, ki so najcenješi so posledica te cenenosti. pod prvič slab panel, pod drugič pa ne upoštevanje tega pri dizajniranju tvja. samusung po novem meče stvari podobno kot je to začel apple z iphoni. samo dodajanje novih številk brez ustreznih konstrukcijskih rešitev/izboljšav.

scipascapa ::

Leclerc mi trdi, da za stvarno napako moram jaz dokazovati, da obstaja oz. da je obstajala že ob nakupu, samo kako?

Moj naslednji TV 100% ne bo Samsung ali Philips. Verjetno kak Panasonic ali Sony.

Zgodovina sprememb…

puginho ::

korenje3 je izjavil:

puginho je izjavil:

Bi rekel da nisi imel sreče, drugače je bil to top model samsunga glede na cena/kvaliteta slike. Ampak valda probaš naslednjič z drugo znamko.


to ni bil nikoli "top model" glede na "cena/kvaliteta". samo 2 čoveka na tem forumu sta ga fajn opevala da sta prepričala množico.
sem opozarjal ljudi, pa so me izključili iz teme o tvjih zaradi tega. sedaj se pa po glavi tepete.


2 človeka bota prepričala množico? hahaha ja ta je dobra, na netu maš na tavžente testov, če spremljaš veš kateri so neodvisni
pol pa še philipsa priporočaš, ki se dokazano najbolj kvari... dobro da so ti poste brisali

fpbs ::

Kako pa ti veš, kateri so neodvisni, neplačani testi? Ali misliš, da Samsung vsako leto, ob izhodu novih modelov, vabi reviwarje na zabave samo zato, da jih časti?

puginho ::

Neko generalno sliko si preko testov lahko ustvariš, noben reviewer ne more iz slabega tv-ja naredit dober tv, ker bi slej ko prej ven prišlo in potem lahko samo še zapre stran. Tukaj se zdaj za par defektnih tv-jev, ki jih mimogrede ima vsaka serija vseh proizvajalcev, dela slika ko da gre za generalno slab tv. Je pa ravno nasprotno, gre za enega boljših tv- jev iz tistega časa za svoj denar, kar potrjujejo številni testi.

Han ::

Tako je. Svakov 55H6410 je bil dvakrat na servisu pod garancijo, obakrat so menjali osnovno ploščo. Zaenkrat (v tretjem letu) deluje brezhibno. Slika je fenomenalna, brez kakršnihkoli defektov, tudi 3D je zelo dober.

scipascapa ::

evo torek poslal, danes dobil....hehe....so pa hitri na dastu.

OK.d ::

In koliko imaš spet garancije za zaslon?
LPOK.d

scipascapa ::

jah po njihovo kao 3 mesece, samo kakor jaz vem in poznam zakonodajo, ki pravi, da na del, ki vpliva na delovanje aparata, teče na novo.

Odgovor Tirsa:

Zakon o varstvu potrošnikov (Uradni list RS, št. 98/04 - uradno prečiščeno besedilo, 114/06 - ZUE, 126/07, 86/09, 78/11, 38/14 in 19/15) v 21.b členu določa, da mora proizvajalec izdati nov garancijski list, če je bilo v garancijskem postopku zamenjano blago v celoti ali zamenjan bistveni del blaga z novim. V takem primeru je nova garancija izdana za najmanj eno leto.
V primeru, da je servis opravil le popravilo brez menjave bistvenega dela, izdaja nove garancije ni obvezna.
Izdaja trimesečne garancije je možna le kot prostovoljna garancija v primerih, ko izdaja garancije ni obvezna po zakonu. To bi lahko bila na primer garancija na popravilo po poteku obvezne garancije.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Ja in kaj si sedaj to menjavo plačal??
LPOK.d

scipascapa ::

Ne.

kimmich ::

Čao,

Mene pa zanima kateri je zadnji firmware in pa seveda če obstaja kak trik, da se to spravi na tizen....
Nekam mal appov imam za samsung apps.

Han ::

2890.2

Za Tizen boš moral menjat TV.

kimmich ::

Ok to pa imam....
Gledal sem če bi se dal naložit eon oziroma facebook,skype in podobno pa nimam izbira....zato sem upal da bo kaka posodobitev to omogočala :(

Hvala

mAXTER ::

Pozabi na to..tv je 2014 modelno leto in zatorej od boga pozabljen pri Samsung podpori :)) Sem malo prebiral stare poste in izgleda da je veliko odvisno od sreče pri izbiri tv-a. Sam si lastim 65" H6400 model sedaj že štiri leta in je tv res vsak dan najmanj 6 ur v uporabi pa zaenkrat lahko samo potrkam na les, deluje kot švicarska ura :D

OK.d ::

Ima vse kar imajo veliki, razen 4K:D
LPOK.d

MrStein ::

What times!

Ljudem se zdi izredno, če kaj ne crkne takoj po garanciji. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

To je bila ena boljših Samsungovih serij z odlično FHD sliko.

Za novodobne bonbončke lahko nanj priklopiš androidno škatlico, ki bo poleg želenih aplikacij predvajala tudi s HEVC kodirane vsebine.

dvihtelic ::

Han je izjavil:

To je bila ena boljših Samsungovih serij z odlično FHD sliko.

Za novodobne bonbončke lahko nanj priklopiš androidno škatlico, ki bo poleg želenih aplikacij predvajala tudi s HEVC kodirane vsebine.

katero napravo pa priporočaš?

kimmich ::

Tudi sam zadovoljen s sliko in vsem, ampak kak app ne bi skodu :)
Sem upal, da mi ne bo potrebno kupit nvidia shielda, da bo dost smart :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kimmich ()

OK.d ::

dvihtelic je izjavil:

Han je izjavil:

To je bila ena boljših Samsungovih serij z odlično FHD sliko.

Za novodobne bonbončke lahko nanj priklopiš androidno škatlico, ki bo poleg želenih aplikacij predvajala tudi s HEVC kodirane vsebine.

katero napravo pa priporočaš?

One and only nvidia shield.
LPOK.d

OK.d ::

Smo bili zelo pridni v 4 letih, 14593Hr smo že nabrali:P
Podatek se nahaja pod SVC rubriko.
Naj še zdrži še enkrat toliko brez težav:D

LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

DarwiN ::

Foter pokuril 13.663 ur na 75@H6400. Septembra bo star 4 leta.

Sem pa kakšne 2-3 leta tu v eni nitki prognoziral, da +75" TVji še dolgo ne bodo za jurja, ker naj ne bi bilo dovolj povpraševanja, saj so ljudje old school. No, me veseli, da sem se motil, LG namreč ponuja 75" TV za ~1100€. Res super. Tudi tistim +80" zaslonom je občutno padla cena. Kam to pelje, ko pridejo na trg še boljše tehnologije, kot je micro led. Zna bit, da bo kmalu velikost zaslona tako rekoč gratis, doplačal boš pa le tehnologijo/luksuz. Čez 10 let preprost 100" TV 600€, state of the art 100" TV pa 6000€? What a time to be alive. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

ne pretiravaj, mimamo vsi bajt in pa 100m2 dnevnih sob.

easyrider3 ::

OK.d je izjavil:

Smo bili zelo pridni v 4 letih, 14593Hr smo že nabrali:P
Podatek se nahaja pod SVC rubriko.
Naj še zdrži še enkrat toliko brez težav:D




jaz sem vsak dan imel prižgan isti tak televizor od 13-14 ur in še predno je dopolnil 2 leti je zaslon se zjebal,so se naredile kar dve lisi katere so ob svetlih prizorih se videle kot vijolična barva.Na servisu so morali zamenjati cel panel in od takrat ne bo pri meni več Samsung ta televizor sem pa potem šenkal bratu.

OK.d ::

Maš slučajno kakšno sliko od te napake?
LPOK.d

scipascapa ::

dstojs: meni so na h6400 2x menali panel....

prvič po 1 letu, drugič po slabih 2, zdaj je dobri 2 leti ok.

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

OK.d je izjavil:

Maš slučajno kakšno sliko od te napake?



 Samsung H6400

Samsung H6400



Na vijoličasto barvo je vleklo

OK.d ::

Hvala
LPOK.d

mAXTER ::

OK.d je izjavil:

Smo bili zelo pridni v 4 letih, 14593Hr smo že nabrali:P
Podatek se nahaja pod SVC rubriko.
Naj še zdrži še enkrat toliko brez težav:D



Cudno, men kombinacija ne prime, je pa tud mal drugacen daljinec ker ima tam namesto Menu tipke smarthub tipko

Alfa Dog ::

6054 ur, v cca. 4 letih.
Dela BP od prvega dneva, ne menjam dokler ne crkne :)

cordoba ::

Tudi meni tv dela super, zmaga mi je tudi 3d, ki ga redno uporabljava s punco. Edino 4k za ps4 pro manjka.
Imam pa zraven še android box in zadeva je res kul, kot da imaš pc zraven....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG OLED C1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11219427 (3156) TR52
»

Nakup Led tv 55"+

Oddelek: Kaj kupiti
246763 (4307) sabincy123
»

TV Sony - Philips - Samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8827506 (23484) Thunder wave

Več podobnih tem