» »

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

Insan3Lik3 ::

Han je izjavil:

Slaba baterija?


dvomim tv je star 1 mesec? in to je edina stvar ki preneha delovat, drugo use dela bp
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Han ::

Če je daljinec pravilno sinhroniziran, bi jaz najprej menjal kitajsko baterijo za recimo Maxell.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Insan3Lik3 ::

ja res so ene leve baterije prišle zraven, bom kupil boljše pa bomo videli če bo rešlo problem
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

fpbs ::

Močno dvomim, da je vzrok baterija.

korenje3 ::

mirkuma je izjavil:

Eh, tale Samsung H6400.
Mi je avto updejtalo na fw 2781, kljub temu da je bil autoupdate "onemogočen". Že drugič se je to zgodilo...Razmišljam da ga izključim iz omrežja.
Če na starem fw vse dela tipi topi, ne vidim razloga za update (ponavadi še celo kakšen nov bug doda :-).
Da se je naredil update, sem ugotovil, ko je sin, ki je bil starega smart hub-a navajen, začel spraševati kje plex app najde (hitra bljižnica za smart hub ima sedaj 2x večje ikone in nič več ne uporablja celotne dolžine ekrana...kaj se je bilo treba s to funkcionalnostjo igrat pa res ne vem, raje bi search dodal v smart hub trgovino z aaplikacije, ki pa jih tako ali tako ne objavljajo več, saj je prešel Samsung na Tizen OS pri novih modelih).
Mi je včasih žal da nisem Panasonica izbral (res ne podpira Plexa, je pa skoraj vse ostalo vključno z DNLA bilo boje urejeno)...

Je še komu posodobilo fw, kjub temu da je imel upgrade funkcijo izključeno?


Panasonic je top šit. Garantiram.

https://slo-tech.com/forum/t644070/p501...

ps, pri teh modelih je treba pazit, ker baje ima 55in ali večji backlit led z local dimmingom, medtem kot 50in in manjši so edge lit. (baje)

ps: podnapisi delajo v kakršnikoli obliki, edini problem ki sem ga opazil je da ne podpira določenih audio formatov (mislim da je problem z 7.1 ali 5.1 audio formatom in ga je potrebno pretvorit v stereo)... jaz to naredim s popcorn mkv audioconverter.

firmware se avtomatsko updejta (firefox os), nastavitve pa ostanejo take kot so. odlično je kompatibilen z wd cloud sistemom.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Matej_K ::

Aplikacija Plex ki je na tem tvju.
Je kakšna opcija da bi dodal naprimer plugin ki bi dodal podnapise (podnapisi.net).
Našel na netu nekaj, vendar je tam za Apple računalnik. Bi bilo tok ok? Kdo že kaj podobnega uredil?
... .. .

Alessio983 ::

je že komu uspelo najti android aplikacijo za smart remote daljinec (da lahko upravljaš touchpad). Zraven teh serij jih ne dobiš vendar menda deluje in mi ni da bi kupil orginal (50 EUR), bi bil zadovoljen z aplikacijo

http://www.slashgear.com/samsung-smart-... (tale model)

Zgodovina sprememb…

dvihtelic ::

Kako misliš ne dobiš zraven daljinca? Jaz sem dobil zraven tak daljinec ko sem ga kupil

Alessio983 ::

Js imam 6872 in ga ni bilo ...

dvihtelic ::

Jaz sem kupil preko telekoma h6400 in je bil daljinec zraven, seveda poleg običajnega

MaticKregar ::

Kako vam dela plex s tem tvjem? Imam telekom optiko 100-20 in mi šteka tudi na nižji resoluciji, po kakšne 20 minutah gledanja, pa se mi sesuje mrežna na pcju. Pomaga disable in enable network adapter, da spet dela. Sem se potem hecal z smart view aplikacijo, jo inštaliram na pc in mi NE najde tvja. Sem inštaliral android apk in takoj najde tv in tudi normalno dela. Skratka rad bi gledal filme na tvju, preko pcja, ker nimam možnosti povezat pc in tv s kablom. Pomoč prosim...

Han ::

Si tudi v TV namestil "pravi" Plex ali uporabljaš tistega, ki je že privzeto gor?

beta1 ::

Jaz sem obupal s plexom. Da ne omenjam kak library si naredi, da neves kje je zacetek, kje konec.

Na pc sem instaliral mezzmo-ta. Mu dodal folderje in tako tudi po folderjah vidis na tvju.

Do sedaj nobenih problemov, brez transkodiranja itd...

Ne vem zakaj nalagate aplikacije na vsako stvar, ko ze ima defaultno tv dlna podporo.

Matej_K ::

Sprobam tale mezzo tudi sam.
Plex, sicer ok, vendar več kot 720p si nemorem privoščit. Šteka.
... .. .

Insan3Lik3 ::

s 30/2 linijo še nisem imel problemov s plexom, res pa je da nisem problal kakega bluray ala 15 gb filma, vse nekje v rangu 2-4 gb
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

beta1 ::

To veste, da predvsem dlna dela v domacem rac omrezju. Tu internetna linija ne igra vloge, ali imate 1/256, 30/2, 100/100 mega.

Doma imate svoj PC, server, whatever. Ga povezete z Lan kablom na vas modem/router/switch (1gbps, ce ne pa 100mbit). Tv vsaltate na to rac omtezje. To ma da dela piratska matroska 35gb z 33.000kbps brez problemov. Stestirano.

Ce pa imate svoj PC, serves, Whatever , ba drugi lokaciji, pa gre stream preko neta, potem bote pa rabli upload optike pri tem serverju.

TV ima vgrajeno 100mbitno mrezo in 300n wifi.

Matej_K ::

Ja razumemo da dela v domačem omrežju. Je pa res, da nisem dojel, zakaj nekateri pišejo kako povezavo v svet imajo.
Po defaultu, pa po bitrateu bi take matroske res morale delat, pa ne delajo.
Ne prek wifi, ne prek lan.
Je kriv rčaunalnik, koliko mora biti v tem primeru močan?
Je kriva aplikacija Plex?

Danes na hitro sporbal ta Mezzo, dela super, 10gb ni šteknil v 5minutah niti enkrat. ŽE downloadam večji bluray, da stestiram še s tistim.
... .. .

MaticKregar ::

Plex sem inštaliral na tvju in probal tudi prevzeto verzijo, oboje šteka. Kako ta mezzo samo inštaliraš, nastaviš kaj shera in tv vidi? Predvaja tudi mkv in 3d vsebine?

MaticKregar ::

Evo probal tudi mezzo, vse najde na tvju, ampak filmi štekajo. Imam 1 gb linijo, res ne vem kaj bi bremzalo...

Matej_K ::

Računalnik? Procesor?
Ruter? Kakšen siolov bi znal pokleknit ob tem?
... .. .

fpbs ::

Matej_K je izjavil:

Računalnik? Procesor?
Ruter? Kakšen siolov bi znal pokleknit ob tem?

TELEVIZOR!!!

beta1 ::

Daj tv in omrezje, router, switch, na tovarniske nastavitve. Pc tudi malo preverite. Povezite za zecetek preko LAN kabla. Tako priporoca samsung.

Mezmmo potegnite zadnji build 4.1.3.0. V mezmotu pod devices, naj bi nasel tapravi profil in izklopite transkodiranje.

Podnapise pa nastelajte pod global, dodajte 1250 eastrn tabelo. Pa library naj posodobi.

Morajo delat tekoce 1080p na tej tv. Ze na slabsih enojedernih 2012 ni veliko tezav. Dvojederne, stirijederne bp.

Aja. Sem se pa zdaj spomnil. Ko sem kupoval nov switch za omrezje (starega nesla strela). Je en tip na Amazon review tudi diplomiral zraven ene druge samsung smart tv, da mu je trokiralo. Bil pa je kriv njegov navaden trotl 1gbps switch. Lahko da se kaj nena dobro duplex razume, pa zato trokira.

Probajte si kje sposodit kaksen magari 100mbit switch, lahko da je to problem.

Oz. Updatajte in poflashajte vse kar sevda, vkljucno z pc mrezno

Res more to normalno delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

MaticKregar ::

Ampak imam zvezano tako..se pravi iz telekom modema na switch, kjer gre en v box, drug pa v router. Na router je vezano pc, ps3 in televizija. Zakaj bi npr switch vplival potem na plex itd?
Pc je dovolj zmogljiv, vse je na kablu, nič wireless. Mezzmo je zadnja verzija, je pa trial in mi čez 14 dni poteče.

Lahko probam še drug switch, pa poročam...

Han ::

Stestiraj hitrosti na obstoječi postavitvi in poročaj koliko MB/s je max prenos...

beta1 ::

Switch ni kriv potemtakem. Kriv je lahko ruter, saj je tja vklopljena TV. Probaj z cist drugim routerjem, ali pa router daj stran pa vse to priklopi na zdajsni switch, pa naj bo telekomov modem router. Pa sprobaj. Ce ne pa reklamiraj tv, ker je pokvarjena.

Lp

lowac ::

Matej_K je izjavil:

Sprobam tale mezzo tudi sam.
Plex, sicer ok, vendar več kot 720p si nemorem privoščit. Šteka.

fpbs je izjavil:

Matej_K je izjavil:

Računalnik? Procesor?
Ruter? Kakšen siolov bi znal pokleknit ob tem?

TELEVIZOR!!!


Ne ga srat NO!
Kakšne pribijate joj.
--
Jaz imam TV (Samsung 55UEH6400) v dnevni sobi, na računalniku kakšne 10m stran v drugi sobi pa nameščen Plex Media Server.
Vse skupaj imam povezano na gigabit router Linksys EA6200 ( http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... ).
Vsi UTP kabli (tudi po stenah) so oklopljeni in kategorije 6. Tako, da je kar se tiče povezave vse žično in več kot optimalno. Zvočnike imam povezane preko optičnega izhoda z toslink na Logitech Z906.
Preko PLEX aplikacije lahko normalno in brez kakršnega koli zatikanja gledam Blu-Raye BD50 velikosti tudi 45GB+ (.m2ts format).
Vsi razni Remuxi 30-35GB (.mkv) deluje tudi tekoče gladko, tudi 3D HSBS in SBS delujejo gladko. Predvaja normalno AC3, AAC, Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, DTS 7.1, DTS HD-MA 5.1 in DTS HD-MA 7.1.
Pri vseh zgornjih sicer piše v Plexu na TV-ju kot audio format DCA 6 vendar zvok je super in deluje.
Edino kar mi zaenkrat ne deluje je Dolby ATMOS zvok (katerega na žalost ne podpira niti TV niti zvočniki). Sprobati imam namen še danes "nov" zvočni zapis pri blu-rayih DTS-X če bi mogoče čudežno deloval.

@Matej_K:
Mogoče en nasvet zate.. V Plex serverju na PC-ju znotraj naprednih nastavitev ONEMOGOČI transcoding, prav tako v Plex aplikaciji na TV-ju znotraj Preferences spremeni Playback iz AUTO v -> DIRECT PLAY.
Imam dokaj mid-high-end računalnik (i7 4771,16GB rama, r9 280x itd) in če je transcoding vklopljen mi vsako minuto ali tudi prej štekne film in nabira buffer zato imam to onemogočeno.
(To hoče narediti pri filmih ki imajo format audia Dolby Atmos nekateri zraven tudi DTS 5.1, ali pa kakšen drug zapis ki ga TV ali zvočniki ne podpirajo in če se bi izbral primarno Atmos bi skušal transkodirat - kar je pa negledljivo in še danes nevem zakaj se to dogaja). Zato sem pa naredil zgoraj omenjene nastavitve in pri filmih, ki imajo poleg zvočnega zapisa Dolby Atmos vedno pred zagonom izberem DCA 6 (oz. DTS zvok) če je to potrebno za normalen ogled.

lp

beta1 ::

Tak kak je napisal lowac.

More delat tekoce!

Jaz imam se slabso tv 46e5300. Probano tudi z drugimi samsungi doma (familija). Povezano vse z cat5e in na trotl tplink giga switch. Mezzmo server pa laufa na Pentiumu G3250, 4gb ram, h96m, evo850 in 2x wd red 4tb. Samo za dlna, network sharing in torrente. Pa je low budget pc. Ampak overkill za to kar se rabi.

Vecinoma pa vlacim 1080ke z dts (redko dd5.1). Atmosa in novejse zadeve ne, ker sploh nebi bilo razlike na trenutnem sound systemu. 8-14gb mkw so cist ok.

scipascapa ::

Jaz uporabljam Samsungovo aplikacijo Smart View pa kar dela.....plexi sploh ne morem naložiti na pcju.

mezzo ali mezzmo?

Zgodovina sprememb…

lowac ::

scipascapa je izjavil:

Jaz uporabljam Samsungovo aplikacijo Smart View pa kar dela.....plexi sploh ne morem naložiti na pcju.

mezzo ali mezzmo?


Kako to da ne moreš naložit Plex Media Server za Windows na PC-ju???
To pa ja deluje garantirano na vseh Windozah.

DL URL link: https://downloads.plex.tv/plex-media-se...

Vodič step-by-step: https://support.plex.tv/hc/en-us/articl...

scipascapa ::

zjebani winsi itd.

Matej_K ::

Uporablja kdo kakšen pocen airmouse keyboard iz aliexpressa, gearbesta?
Želja da normalno deluje tudi v youtube aplikaciji.
... .. .

mat11 ::

Sicer imam LG z Webos2, sem kupil tole http://www.banggood.com/Rii-Mini-X1-2_4... , in mi dela čisto ok. Edino v Youtube mi ne delajo črke. Mislim pa da je to problem pri vseh tipkovnicah in Youtube.
Upam da se motim.
mat

scipascapa ::

Evo pa se je zgodilo, kar sem se bal, da se bo.....namreči pri 48H6400 so se pojavile lise v zgornjem kotu desno.....kupljen pred meseci v lecleruc, ko je bil v akciji.
kakšen je postopek? da ne bomo na koncu mesec in več brez tvja, jih lahko prosim za nadomestni tv?

korenje3 ::

kupil bi panasonica. to je najbolj zanesljiva znamka, pa ne po consumer reportih, ampak servis reportih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

scipascapa ::

sej bom uveljavil stvarno, samo drkanje z demontažo in prevozom do leclerca, panasonic za 500€ 48'' je kaj?

korenje3 ::

ne vem. naj ima CXW pa 6xx ali pa 7xx v imenu.

http://geizhals.eu/panasonic-tx-50cxw68...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

scipascapa ::

500-600€ max.

Han ::

Kakšne lise? Pofotkaj in prilepi.

Servis dandanes menja kar celo defektno komponento, npr. panel, osnovno ploščo...

Alessio983 ::

No če bo šlo skozi poročaj, js sem prijavil stvarno napako ker imam enake težave z 6872 in so mi zavrnili ,,, glej temo kateri televizor

Zgodovina sprememb…

Tac20 ::

Če mislite svetlejše lise po ekranu ko je zaslon čisto črn, mam jaz to že od samega začetka :)

scipascapa ::

Na beli oz. svetli podlati je črna lisa / flek neke vrste. Močno dvomim, da bo lahko sploh fotografiral uspešno, moraš biti zraven dejansko.
Bom sprobal nekaj.

lowac ::

Tac20 je izjavil:

Če mislite svetlejše lise po ekranu ko je zaslon čisto črn, mam jaz to že od samega začetka :)


Ja to tudi jaz opazim na momente, vendar zgolj takrat ko je kakšen screensaver na ekranu in je recimo celoten ekran temen, po njem pa potuje svetelnapis.. temu bi se naj reklo LCD bleeding, ki pa je bolj opazen na večjih TV-jih kot pri manjših (moj je 55'').

"It's a common "problem" with LCDs. The bigger the screen, the easier it is to spot the so called LCD bleeding.

This might help you understand the logic behind it:

The entire surface of an LCD is backlit from behind by a light source (CCFL light) and the LCD blocks out the light that is not needed. Backlight bleeding occurs when this light is not 100% blocked allowing some light to "bleed" through the LCD causing spots of lighter areas on a dark or black background. Unfortunately, almost all LCDs suffer at least a small amount of backlight bleed because the opacity of LCD panels is not enough to block all light."


Če pa kupiš Panosonic LCD podobnega ranga pa kot pravi korenje tega problema tam ni, čeprav obstaja ta problem na vsakem LCD-ju.
Potem se iz tega da sklepati, da so Panasonici SUPER LCD-ji, najboljši in edini kot takšni ane?
bravo, lol !8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lowac ()

korenje3 ::

kar ni res. light bleeding je samo posledica slabe konstrukcije. in samsungovi tvji, ki so najcenješi so posledica te cenenosti. pod prvič slab panel, pod drugič pa ne upoštevanje tega pri dizajniranju tvja. samusung po novem meče stvari podobno kot je to začel apple z iphoni. samo dodajanje novih številk brez ustreznih konstrukcijskih rešitev/izboljšav.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mAXTER ::

Evo pa je šlo stojalo včeraj na 65H6400...dva tedna se mi je tv zdel vedno bolj nagnjen naprej dokler včeraj nisem zadeve vzel z elementa in razstavil stojalo..vse privijem nazaj bolj na tesno in postavim tv nazaj in še bolj visi..nakar še enkrat razstavim in ugotovim da je na dnu stojala poknila plastika vred z navojem. Kej tako nekvalitetnega še jst nisem videl izven cheap kitajske robe. Lahko jih je sram da gredo k tv srednjega ranga take velikosti prilagati takšen drek od dreka od plastike. Evo takrat sem si nabavil direkt element za tv z 2m dolžine ravno zato ker je nisem hotel imeti obešene na steni..sedaj pa lahko izstavim še ca. 60-XY € za stenski nosilec na koncu mi še pa kje tv več ne bo delal ker je sedaj na suho naslonjen na sedežno...BAH j... se Samsung

dvihtelic ::

Kupi si v harvey normanu nosilec za 20e pa je....meni drzi tv in fotru.....

OK.d ::

mAXTER je izjavil:

Evo pa je šlo stojalo včeraj na 65H6400...dva tedna se mi je tv zdel vedno bolj nagnjen naprej dokler včeraj nisem zadeve vzel z elementa in razstavil stojalo..vse privijem nazaj bolj na tesno in postavim tv nazaj in še bolj visi..nakar še enkrat razstavim in ugotovim da je na dnu stojala poknila plastika vred z navojem. Kej tako nekvalitetnega še jst nisem videl izven cheap kitajske robe. Lahko jih je sram da gredo k tv srednjega ranga take velikosti prilagati takšen drek od dreka od plastike. Evo takrat sem si nabavil direkt element za tv z 2m dolžine ravno zato ker je nisem hotel imeti obešene na steni..sedaj pa lahko izstavim še ca. 60-XY € za stenski nosilec na koncu mi še pa kje tv več ne bo delal ker je sedaj na suho naslonjen na sedežno...BAH j... se Samsung

Reklamiraj na servisu, vsaj jaz bi zahteval novega.
LPOK.d

Robertos664 ::

Kdo sploh ima 65" na stojalu. Itak ga daš na steno.

mAXTER ::

Imel sem ga na stojalu zaradi specifične postavitve elementov ter sedežne garniture v dnevni sobi in sem tako lahko enostavno tv prestavljal po globini ki mi je ustrezala. Za 20 € se dobi stenski nosilec ja..fiksni, ki pa pri meni ne pride v poštev. Tako pa sem moral odšteti 70€ za takega z dvojno roko da sem si lahko tv spet prestavljal po globini in hkrati lovil sredino elementa. In to da češ kdo pa sploh ima 65" na stojalu sploh ni relevantno..pol pa naj Samsung ne prilaga zraven stojala za tv in napiše na škatlo "for wall installation only" :D

Za reklamacijo pa je škoda mojega časa. Pa tudi če mi novega priznajo nočem več tega stojala videti;((

mirage ::

Imam UE48H6400. Zadnjih nekaj tednov se na nekaj minut pojavlja nekakšen klikajoč zvok. Sliši se ga tudi, ko je TV ugasnjen. Zvok občasno izgine za nekaj dni nato pa se spet pojavi za nekaj ur. Kaj bi to bilo?https://www.dropbox.com/s/jt4wwznc6wew5... (posnetek zvoka, malo slabše se sliši)

Insan3Lik3 ::

Insan3Lik3 je izjavil:

pri smart daljincu mi vsake tolko crkne tisti "laser", ki se prikaže ko držiš prst na tisti velki tipki. ne dela dokler ne dam baterije vn pa not. help?


Insan3Lik3 je izjavil:

ja res so ene leve baterije prišle zraven, bom kupil boljše pa bomo videli če bo rešlo problem


zamenjal baterije, isti problem :/
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG OLED C1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11219273 (3002) TR52
»

Nakup Led tv 55"+

Oddelek: Kaj kupiti
246749 (4293) sabincy123
»

TV Sony - Philips - Samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8827400 (23378) Thunder wave

Več podobnih tem