» »

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

««
«
1 / 7
»»

mAXTER ::

Ročna kalibracija slike, povzeta po predlogu na neki spletni strani:

SAMSUNG UE65H6400 PICTURE SETTINGS

Picture Mode Movie
Backlight 16
Contrast 96
Brightness 47
Sharpness 13
Color 50
Tint G50/R50

Advance Settings
Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
RGB Only Mode Off
Color Space Auto
10pt White Balance On
Gamma +1
Expert Pattern Off
xvYCC Off

Picture Options
Color Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
MPEG Noise Filter Off
HDMI Black Level Normal (Low if available)
Film Mode Off
Auto Motion Plus Off
LED Motion Plus Off

10pt White Balance On
Interval Red Green Blue
1 0 1 0
2 1 0 -2
3 0 0 2
4 0 0 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 2 1
9 1 0 0
10 2 1 0

White Balance
Setting Value
R-Offset 25
G-Offset 25
B-Offset 27
R-Gain 19
G-Gain 22
B-Gain 21

Screen Adjustment
Picture Size Screen Fit

SAMSUNG UE65H6400 PICTURE SETTINGS 2
Picture Mode Movie
Backlight 17
Contrast 97
Brightness 49
Sharpness 12
Color 51
Tint G50/R50

Advance Settings
Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
RGB Only Mode Off
Color Space Auto
10pt White Balance On
Gamma +1
Expert Pattern Off
xvYCC Off
Picture Options
Color Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
MPEG Noise Filter Off
HDMI Black Level Normal (Low if available)
Film Mode Off
Auto Motion Plus Off
LED Motion Plus Off
10pt White Balance On
Interval Red Green Blue
1 0 +1 0
2 +1 0 -2
3 0 0 +2
4 0 -1 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 +2 0
9 +1 0 0
10 +2 0 0
White Balance
Setting Value
R-Offset 25
G-Offset 24
B-Offset 27
R-Gain 20
G-Gain 23
B-Gain 21
Screen Adjustment
Picture Size Screen Fit

mAXTER ::

Povezava do zadnje verzije firmware-a: FIRMWARE UPDATE VIA USB

mAXTER ::

Kot sem pisal že v sosednji temi, mi 3D funkcija še kar ne deluje čisto ok. Zdej ne vem ali je to zaradi vira (preizkusil sem več filmov, dokumentarcev, youtube videi), ali je ta aktivna 3D tehnika tako zanič, ali pa me zafrkava sam televizor. Sem imel možnost preizkusiti tudi pasivni 3D na Lg-u in je meni osebno bil neprimerno bolj všeč, oči me niso nič bolele, 3D slika je bila dokaj uniformna, tukaj pa dejansko v spodnji petini tv-ja vidim dvojno sliko - crosstalk. Firmware sem posodobil na zadnjega ampak s tem se ni rešilo nič.

Razen tega in dokaj močnega cloudinga, ki ga razen v res temnih scenah jst osebno niti ne vidim je pa tv bomba - sploh slika po kalibraciji zgoraj.

V glavnem če je kdo imel podobne probleme ali jih še kr ima se priporočam za kakšen nasvet :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAXTER ()

Matej_K ::

Super tema. Si na novo lastim 50H6400, sprobam popoldne 3D (še nisem) in sporočim kako je pri meni.
Kaj mislite, zgornja kalibracija od 65", jo lahko uporabim tudi za mojo velikost?
... .. .

tmz ::

Jaz sem nastavil 50H6400 po tej kalibraciji:
rtings

Ena kalibracija je tudi tukaj:
lcdtvbuyingguide

Pa mAXTER je dal dve čisto na vrhu.

Sedaj pa očitno vprašanje pri večih možnostih. Katera kalibracija je ok? Ker moja zgornja se mi zdi, da se kar razlikuje od ostalih (nastavitev na PC, ostale so na movie).

wini ::

Niso vsi paneli enaki, tako kot pri monitorjih ne ... tako da to kalibriranje po vodiču je kao na oko.
Za točne rezultate je potrebno imeti kalibrator.

Matej_K ::

Ima kdo kalbirator? Bi se našel kakšen tu na slo-tech ki bi ga posodil/dal v najem?

Čeprav ko sem kdaj kalibriral lcd monitorje, mi kalibracija ponavadi ni bila všeč. Res pa da nisem grafični oblikovalec.
... .. .

mitja73 ::

Nastaviš pač tako da je tebi slika všeč.

mAXTER ::

Sej tako je, da je povprečnemu na oko všeč ponavadi bolj kontrastna slika, ker deluje bolj živo, izstopajoče. Ampak ko enkrat skalibriraš in potem primerjaš tisto sliko z prednastavljenimi opcijami, takrat šele opaziš kako res nenaravno so ti "preset-i" nastavljeni. Vsaj tako je pri meni blo no, je pa res da imajo vsake oči svojega malarja :D

Glede panelov pa sem tudi jst prebral da recimo za ta model H6400, imajo 55" in manjše samsung panele, medtem ko v 65"-75" vstavljajo panele od enega drugega proizvajalca.
Pa še dandanes ne vem ali je ta tv back lit ali edge lit?

hojnikb ::

Čist tako za info, kako zgleda taka kalibracija z temi namenskimi napravami ?

A to lepo prklopiš gor ta kalibrator in potem on nastavi tapravo korekcijo preko ddc/ci al kako ?
#brezpodpisa

wini ::

Preko prenosnika priklopiš kalibrator na hdmi, (seveda rabiš prenosnik z hdmi izhodom) in preko same kalibracije nastavljaš belino na 6500K in gama 2.2 ter 200cd/m2 (200 za dnevno svetlobo, 120 za temen prostor).
Kontrast in luminance nastaviš glede na prikazane vzorce.
Ko ti kalibrator prebere vrednost beline, spreminjaš rgb nastavitve v tvju da dosežeš pravo belino.

Drugače pa za vse ki kalibratorja nimajo je nastavitev Cinema najboljši približek temu.

mAXTER ::

Evo v sosednji temi sem spraševal za baterije za 3D očala in lepim odgovor :)

Han je izjavil:

Samsungova 3D očala se napajajo prek CR2025 gumbek baterije. Tele lahko prevzameš tudi osebno, a je minimalno naročilo 10 komadov...

mirkuma ::

wini je izjavil:

Niso vsi paneli enaki, tako kot pri monitorjih ne ... tako da to kalibriranje po vodiču je kao na oko.
Za točne rezultate je potrebno imeti kalibrator.

Natančno tako, če se ne motim uporablja H6400 2 panela, lastnega Samsungovega in AOC (katerega lahko vidiš v servisnem meniju, ponavadi ima naš trg AOC panele).
V glavnem v Cinema/Moive mode je kot je že nekdo zgoraj zapisal kalibracija narejena tovarniško, oz svaj pribljižno kalibrirana.
Vse ostalo je brez opreme tako tako..

Največja prednost H6400 je itak Smart Hub in Plex! :-)
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

mirkuma ::

mAXTER je izjavil:

Kot sem pisal že v sosednji temi, mi 3D funkcija še kar ne deluje čisto ok. Zdej ne vem ali je to zaradi vira (preizkusil sem več filmov, dokumentarcev, youtube videi), ali je ta aktivna 3D tehnika tako zanič, ali pa me zafrkava sam televizor. Sem imel možnost preizkusiti tudi pasivni 3D na Lg-u in je meni osebno bil neprimerno bolj všeč, oči me niso nič bolele, 3D slika je bila dokaj uniformna, tukaj pa dejansko v spodnji petini tv-ja vidim dvojno sliko - crosstalk. Firmware sem posodobil na zadnjega ampak s tem se ni rešilo nič.

Razen tega in dokaj močnega cloudinga, ki ga razen v res temnih scenah jst osebno niti ne vidim je pa tv bomba - sploh slika po kalibraciji zgoraj.

V glavnem če je kdo imel podobne probleme ali jih še kr ima se priporočam za kakšen nasvet :)

Kakšne konkretno 3D filme si si ogledal (iz spleta ripe SBS, TAB, prave ripe 3D AVCHD ali dejanske 3D BluRay-e, ali pa delaš 3D sliko iz navedne 2D slike z vgrajeno funkcijo na TV?)
Sam sem probal nekaj H-SBS ripov in par 3D BluRay filmov in je vse bilo tipi topi. Pri konvertiranju pa je zadeva bolj tako tako...
Ampak je zelo odvisno tudi od posameznika, nekomu aktivni 3D ne paše in ga moti, oz oči zaznajo utripanje, drugim je vseeno.
Tudi Panasonic pasive 3D je ok, je pa pri aktivnem resolucija/slika ostrejša...nikakor pa si ne predstavljam da bi dnevno gledal 3D vsebine...morda 1x na par mesecev...

Tole ti toplopriporočam če si andvušenec nad 3D: Imax Under the Sea 3D [http://www.amazon.de/Imax-Under-Sea%C2%...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

wini ::

wini je izjavil:

Preko prenosnika priklopiš kalibrator na hdmi, (seveda rabiš prenosnik z hdmi izhodom) in preko same kalibracije nastavljaš belino na 6500K in gama 2.2 ter 200cd/m2 (200 za dnevno svetlobo, 120 za temen prostor).
Kontrast in luminance nastaviš glede na prikazane vzorce.
Ko ti kalibrator prebere vrednost beline, spreminjaš rgb nastavitve v tvju da dosežeš pravo belino.

Drugače pa za vse ki kalibratorja nimajo je nastavitev Cinema najboljši približek temu.


Ups sem se zatipkal. Na prenosnik priklopiš TV preko hdmi (pa ga maš kot drugi display).

hojnikb ::

>Natančno tako, če se ne motim uporablja H6400 2 panela, lastnega Samsungovega in AOC (katerega lahko vidiš v servisnem meniju, ponavadi ima naš trg AOC panele).

AOC dela svoje lcd panele ?
#brezpodpisa

tmz ::

Še eno butasto vprašanje: ali tudi če imaš 3D film, moraš v nastavitvah pod 3D izbrati 2D->3D?? Imam občutek da se šele takrat vklopi funkcionalnost za sinhronizacijo z očali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tmz ()

Han ::

Ja, prek menija ali gumba na daljincu (starejši daljinci imajo 3D gumb) moraš vklopit 3D...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tmz ::

Saj moti me samo to, da piše 2D->3D, kar implicira da pretvarja navadno sliko v 3D sliko. Če pa že imaš 3D film ali sliko, potem ne rabiš pretvarjanja. Če zastopte, kaj želim povedat.

Matej_K ::

Jaz pa opažam da imam probleme s zamikom zvoka. In sicer samo kadar imam zvok naštiman na zunanje zvočnike (Logitech Z5500) ki so na tv priklopljeni preko optičnega kabla.
Sicer tista nastavitev v TV meniju za premik zvoka malo pomaga, ampak ne vedno.

Največkrat to opazim pri gledanju preko PLEX-a. Včasi pa tudi pri SIOL BOX.
Preko notranjih zvočnikov zadeva deluje ok. Sicer preko PLEX-a malo je motnje, ampak premalo.
Bi pomagal coax kabel?
... .. .

MrStein ::

tmz je izjavil:

Saj moti me samo to, da piše 2D->3D, kar implicira da pretvarja navadno sliko v 3D sliko. Če pa že imaš 3D film ali sliko, potem ne rabiš pretvarjanja. Če zastopte, kaj želim povedat.

Ponavadi TV-ji zaznajo, da prihaja 3D signal in sami preklopijo v 3D način.
Če ne, pa v meniju ročno izbereš. Pa ne "2D->3D" amapak "3D mode" zraven pa format slike (SBS,"jumbo"... kar pač je, en je očitno pravi, drugi pa bodo prikazovali "zmazek").
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tmz ::

MrStein je izjavil:

tmz je izjavil:

Saj moti me samo to, da piše 2D->3D, kar implicira da pretvarja navadno sliko v 3D sliko. Če pa že imaš 3D film ali sliko, potem ne rabiš pretvarjanja. Če zastopte, kaj želim povedat.

Ponavadi TV-ji zaznajo, da prihaja 3D signal in sami preklopijo v 3D način.
Če ne, pa v meniju ročno izbereš. Pa ne "2D->3D" amapak "3D mode" zraven pa format slike (SBS,"jumbo"... kar pač je, en je očitno pravi, drugi pa bodo prikazovali "zmazek").



Hmm. Pri 3D mode imam na izbiro samo Off, 2D->3D, side by side in top bottom. Zadnja dva sta kao za game consoles. Tako kot je v tem videu prikazano.

pia2001slo ::

@tmz

če imaš verzijo filma ki ima v imenu SBS potem je side-by-side in to izbereš v meniju (ti ripi so tudi najbolj pogosti in kvalitetni)

lp

mAXTER ::

mirkuma je izjavil:

mAXTER je izjavil:

Kot sem pisal že v sosednji temi, mi 3D funkcija še kar ne deluje čisto ok. Zdej ne vem ali je to zaradi vira (preizkusil sem več filmov, dokumentarcev, youtube videi), ali je ta aktivna 3D tehnika tako zanič, ali pa me zafrkava sam televizor. Sem imel možnost preizkusiti tudi pasivni 3D na Lg-u in je meni osebno bil neprimerno bolj všeč, oči me niso nič bolele, 3D slika je bila dokaj uniformna, tukaj pa dejansko v spodnji petini tv-ja vidim dvojno sliko - crosstalk. Firmware sem posodobil na zadnjega ampak s tem se ni rešilo nič.

Razen tega in dokaj močnega cloudinga, ki ga razen v res temnih scenah jst osebno niti ne vidim je pa tv bomba - sploh slika po kalibraciji zgoraj.

V glavnem če je kdo imel podobne probleme ali jih še kr ima se priporočam za kakšen nasvet :)

Kakšne konkretno 3D filme si si ogledal (iz spleta ripe SBS, TAB, prave ripe 3D AVCHD ali dejanske 3D BluRay-e, ali pa delaš 3D sliko iz navedne 2D slike z vgrajeno funkcijo na TV?)
Sam sem probal nekaj H-SBS ripov in par 3D BluRay filmov in je vse bilo tipi topi. Pri konvertiranju pa je zadeva bolj tako tako...
Ampak je zelo odvisno tudi od posameznika, nekomu aktivni 3D ne paše in ga moti, oz oči zaznajo utripanje, drugim je vseeno.
Tudi Panasonic pasive 3D je ok, je pa pri aktivnem resolucija/slika ostrejša...nikakor pa si ne predstavljam da bi dnevno gledal 3D vsebine...morda 1x na par mesecev...

Tole ti toplopriporočam če si andvušenec nad 3D: Imax Under the Sea 3D [http://www.amazon.de/Imax-Under-Sea%C2%...


Dejansko sem dosedaj preizkusil samo SBS rip-e v 3D in je dejansko pri vsakem enako..spodnji del nima taprave sinhronizacije. Razdalja tudi mislim da ni problem, vsaj po specifikacijah ne (3m), bi mogoče lahko bilo krivo to da je tv prenizko?

pia2001slo ::

Matej_K

ali ti 1080 p filmi kaj štekajo s Plexom ? Meni recimo 3D ali pa 1080p z DTS zvokom vseskozi prekinja in nalaga. TV in server kjer je Plex(NAS) sta v istem LAN-u povezana s kablom...kako imate nastavitve na TV klijentu (direct playing,transcoding,direct stream,...)?
Xvid in 720p recimo deluje bp

MrStein ::

pia2001slo je izjavil:

@tmz

če imaš verzijo filma ki ima v imenu SBS potem je side-by-side in to izbereš v meniju (ti ripi so tudi najbolj pogosti in kvalitetni)

lp

Opomni me na ZS, da ti pošljem link na kup 3D filmčkov.

(mAXTER)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Matej_K ::

pia2001slo je izjavil:

Matej_K

ali ti 1080 p filmi kaj štekajo s Plexom ? Meni recimo 3D ali pa 1080p z DTS zvokom vseskozi prekinja in nalaga. TV in server kjer je Plex(NAS) sta v istem LAN-u povezana s kablom...kako imate nastavitve na TV klijentu (direct playing,transcoding,direct stream,...)?
Xvid in 720p recimo deluje bp


Hoj, včeraj pogledal Interstelar iz travnika 1080, in ni niti enkrat šteknilo. Kvaliteta v plexu za local je 12. Tudi zvok sem zrihtal in je bil ok.
Po spominu se mi zdi da imam Direct Streaming, zvok pa je bil DTS, vsaj tako mi je napisal LogitechZ5500 na zaslončku.
Mi pa je včeraj ob ogledu 720 štekalo pri Vikingih(mogoče dvakrat po 3 sek), je pa res da je bila hitra bitka :-) zdi se mi da to nima veze.
Imam pa vse povezano preko WIFI, na računalniku pa ugasnem vse kar po moje mnenju pomaga (antivirusni,utorrent,...)

Tako da štekanja nimam, samo še zvok moram uredit da bo povsod isto, kar se mi pa zdi da mi nebo ratalo. Verjetno je odvisno od filma do filma...
Že pri celi sezoni vikingov 720, isti releasi, je dostikrat različno. Enkrat zvok ok, drugič zaostaja
Iščem pa še dovolj dolg LAN kabel da probam če bo to pomagalo.

je pri PLEX-u sploh kaj vpliv koliko močan je računalnik, ali je pač mreža največkrat problem.?
... .. .

pia2001slo ::

tudi mene to zanima..ali lahko "levji delež" predvajanja prevzame Sammy (ki je Quad core in preko USB deluje bp) ali mora na serverju biti dovolj močan proc (moj nas seveda to ni, vendar streaming brez transcodinga pa mislim da bi moral delovati tudi pri višjih bitrate-ih kot je nekaj 10MB)?

beta1 ::

Pustite PLEX. Več problemov kot koristi. Obvezno Mezzmo media server!

pia2001slo ::

@beta1

ali dela na synology NAS-ih ?

Han ::

mAXTER je izjavil:

Dejansko sem dosedaj preizkusil samo SBS rip-e v 3D in je dejansko pri vsakem enako..spodnji del nima taprave sinhronizacije. Razdalja tudi mislim da ni problem, vsaj po specifikacijah ne (3m), bi mogoče lahko bilo krivo to da je tv prenizko?

Na UE55H6410 nisem opazil nobenih motenj v sinhronizaciji - slika je bila vedno brezhibna. Gledal sem 1080p MKV (SBS).

mAXTER ::

Zanimivo. Ja nič, najprej bom šel z očali v kakšno tehnično trgovino jih preizkusit na drug tv. Ker sem se spomnil da mi dejansko tudi tisto testno 3D sliko ne prikazuje čisto pravilno (ponovno neskladje v spodnjem delu). Ko bom izključil to opcijo pa naprej. Sej dejansko v 3D ne mislim zdej gledat dosti filmov, mi gre pa skrajno na živce da kupiš eno stvar in ta ne deluje kot bi morala...

Blazz ::

pia2001slo je izjavil:

Matej_K

ali ti 1080 p filmi kaj štekajo s Plexom ? Meni recimo 3D ali pa 1080p z DTS zvokom vseskozi prekinja in nalaga. TV in server kjer je Plex(NAS) sta v istem LAN-u povezana s kablom...kako imate nastavitve na TV klijentu (direct playing,transcoding,direct stream,...)?
Xvid in 720p recimo deluje bp


jaz sem imel popolnoma iste težave, googlal in eni so predlagali, da se nastavi ročen Ip na TVju. Ne boš verjel, pomagalo je. Očitno je neki narobe na TVju kar se tiče DHCPja. Sedaj ni niti 1x šteknlo

mirkuma ::

beta1 je izjavil:

Pustite PLEX. Več problemov kot koristi. Obvezno Mezzmo media server!

Mezzmo nima Samsung appa, kar pomeni da moraš preko DLNA streamat, kjer odpade lep in bogat grafični vmesnik kot ga ima Plex, kot native app.
In pa ga tudi ni kot appa za NAS-e. Je pa res da je Plex v DNLA načinu, milorečeno ubogi...drugo pa je kot native app.

Ampak če dela lepo in brez težav (jaz jih na Plexu zaenkrat nimam) zakaj pa ne. Druga podobna free opcija je Serviio.

P.S.
Na Panasonicu sem svoje čase uporabljal DLNA Twonky Server. Je deloval 1A, saj je podpiral Panasonicovo nativno prikazovanje podnapisov ob DLNA stremu in ni bilo potrebno transkodiranje podnapisov media serverju (Enako deluje Plex z nativno Samsung podporo).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

antireal ::

Plex je zakon. Nobenega štekanja, podnapisi delujejo kot morajo, lep grafični vmesik, ne rabiš nobenega externega predvajalnika.

Tisti 3D je pa itak samo za preizkusit, potem pa vidiš da je brezveze in gledaš 2D filme :)

Blazz ::

antireal je izjavil:

Plex je zakon. Nobenega štekanja, podnapisi delujejo kot morajo, lep grafični vmesik, ne rabiš nobenega externega predvajalnika.

Tisti 3D je pa itak samo za preizkusit, potem pa vidiš da je brezveze in gledaš 2D filme :)


Glede plexa se zaenkrat kar strinjam. Glede 3d pa ne... nazadnje gledal 3d hobbita in je bil super. Res pa je, da je kar nekaj filmov, ki imajo posiljen/vsiljen 3d in so brezveze. Pa tudi je res da gledam 3d izključno full bluraye, s temi SBS mkv rešitvami so bile nonstop težave s sinhronizacijo.

MrStein ::

Kup 3D posnetkov:

http://www.hifivision.com/television/45...
http://3dvision-blog.com/forum/viewtopi...

(večinoma promocijski in demo posnetki proizvajalcev TV: Samsung, Sony, LG, Panasonic...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matej_K ::

Včeraj sprobal 3D, je super delovalo. Sprobal s travnika:
-Our Universe 3D, zadovoljen, razen pri svetlih posnetkih, tam me je kar motilo
-Hobit (zadnji) SBS, super, zelo primerljivo tistemu kar sem gledal v TUŠ kranju.
-YOUTUBE sbs posnetki delajo zadovoljivo, sicer kvaliteta slike slaba

Sem pa eno uro gruntal, zakaj mi plex ne dojame SBS filma kot 3D! Zato ker sem moral v ime filma dopisati 'Half-SBS' drugače ne dojame.
Očala so kar prijetna, glede na to da imam še svoja sem bil pozitivno presenečen nad vsem skupaj.
Maxter, če si kje blizu Ljubljane,Vrhnike,Logatca lahko skupaj sprobava kaj je pri tebi težava. --->ZS
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

pia2001slo ::

@Matej_K

kje imaš instaliran plex server ? Na pc-u? Meni nikakor iz NAS-a ne deluje brez nenehnega nalaganja (kar je 1080p). Preko zunanjega USB diska deluje bp (Hobbit 3d novi je super ja).
Sem pa nastavil tudi static IP na TV-ju pa ni nič bolje.
Zanimivo, da se TV noče povezati na internet če je priklopljen na switch ki je na routerju, če pa je direktno v router pa takoj dela - kaj bi lahko bil razlog ?

pierch ::

Meni tudi plex ne deluje ravno najbolje, ampak sem to vedno pripisoval podhranjenem serverju na katerem laufa.

A se mogoce da nastaviti da mi ne bo nikoli izvajal transcodinga? Torej, da mi takoj javi, da ni podprt format?
Kaj pa buffer na Samasung Plex Appu se da povecati?
Pierch

Matej_K ::

@pia2001slo: plex je naložen na pc preko lan do ruterja(TP LINK wdr3600), potem WIFI (približno 4 m) do TVja.
Hobit mi je štekal samo prvo minuto parkrat, potem 10 minut nič. Pol sem ugasnil.
... .. .

tmz ::

Matej_K je izjavil:

Jaz pa opažam da imam probleme s zamikom zvoka. In sicer samo kadar imam zvok naštiman na zunanje zvočnike (Logitech Z5500) ki so na tv priklopljeni preko optičnega kabla.
Sicer tista nastavitev v TV meniju za premik zvoka malo pomaga, ampak ne vedno.

Največkrat to opazim pri gledanju preko PLEX-a. Včasi pa tudi pri SIOL BOX.
Preko notranjih zvočnikov zadeva deluje ok. Sicer preko PLEX-a malo je motnje, ampak premalo.
Bi pomagal coax kabel?


Optični OUT sem opazil. Činči so pa samo za IN ali pač ...?? Kako spraviš zvok iz TV na zunanje zvočnike (ali ojačevalec) če nimaš optičnih povezav na voljo?

Matej_K ::

Optika je OUT ja, tam imam priklopljene zvočnike.
lahko pa uporabiš tudi izhod za slušalke

Potem obstajajo še činči, poleg video tudi (L/R Audio), ki pa res, kot vidim so IN, ne out...hmmm
Verjetno se zunanje zvočnike potem kar direktno na siol stb priklopi, oziroma na kakšen hd player...samo potem ti zvok pri PLEXu odpade?

Se pravi zvočnikov nemorem drugače priklopit na tv kot optiko. Zanimivo ja.
... .. .

MrStein ::

Hmm, ima kdo oziroma so kje na web-u kaki krajši klipi (5 minut recimo) športov ali drugih posnetkov z gibanjem?
p60 po možnosti, bo pa "i" tudi OK. Zaželeno 1080 ampak manj bo tudi OK (v sili hudič...).

Sem hotel sam posneti http://www.testufo.com/#test=framerates... z ekrana ampak, hudič ima mlade:
- camstudio so heknili in je pol nekega malware-a
- FRAPS ne zna snemati iz oken???
- VLC kot ponavadi, krešne
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Blazz ::

pia2001slo je izjavil:

@Matej_K

kje imaš instaliran plex server ? Na pc-u? Meni nikakor iz NAS-a ne deluje brez nenehnega nalaganja (kar je 1080p). Preko zunanjega USB diska deluje bp (Hobbit 3d novi je super ja).
Sem pa nastavil tudi static IP na TV-ju pa ni nič bolje.
Zanimivo, da se TV noče povezati na internet če je priklopljen na switch ki je na routerju, če pa je direktno v router pa takoj dela - kaj bi lahko bil razlog ?


si prebral moj post malce zgoraj in probal?... meni deluje plex povsem brez problema. media server mam na svojem rač (core i5 2500k) , dedicated NAS Bufallo in TV. Vse na gigabit switchu. Meni je trokiralo, dokler nisem nastavil fiksnega IPja na TVju

Anney ::

MrStein je izjavil:

Hmm, ima kdo oziroma so kje na web-u kaki krajši klipi (5 minut recimo) športov ali drugih posnetkov z gibanjem?
p60 po možnosti, bo pa "i" tudi OK. Zaželeno 1080 ampak manj bo tudi OK (v sili hudič...).

Sem hotel sam posneti http://www.testufo.com/#test=framerates... z ekrana ampak, hudič ima mlade:
- camstudio so heknili in je pol nekega malware-a
- FRAPS ne zna snemati iz oken???
- VLC kot ponavadi, krešne



Tule not imaš tole kar iščeš in še marsikaj drugega. ;)
Spears & Munsil HD Benchmark 2nd Edition

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

MrStein ::

Torej:
- kupi BD plejer
- kupi BD (in čakaj na dostavo)
?
:)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Anney ::

Ali pa se znajdi... Izbira je na koncu tvoja, jaz sem ti samo priporočal ta BD, kot ga tudi ostalim za kalibracije.

lp

pia2001slo ::

@Blazz

seveda,server imaš na PC-u ki je vseskozi prižgan in dovlj zmogljiv - jaz nočem imeti pc-a prižganega ampak zadeve streamam samo iz NAs-a

mAXTER ::

Ve kdo kako bi spravil sliko s pc-ja na tv ala "cast screen" kot na tablici preko wifi-ja? Filme, glasbo itd. sedaj predvajam kar preko Allshare aplikacije in deluje ok, sedaj pa bi rad predvajal še direktno sliko namizja.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG OLED C1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11219415 (3144) TR52
»

Nakup Led tv 55"+

Oddelek: Kaj kupiti
246762 (4306) sabincy123
»

TV Sony - Philips - Samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8827488 (23466) Thunder wave

Več podobnih tem