» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
58 / 223
»»

Matej_K ::

Isti model dobil, v sredo. Za 1x zadovoljen.
Včeraj vklopil še plex. Preko wifi povezave mi 1080 zvok zaostaja. Trganja ni, samo zvok se ne uskladi. Pri 720 je tudi malo, ampak se da gledat.
Kaj mi je še za narediti?
Vklopim tisti močnejši wifi kanal na ruterju? Povežem preko kabla? kakšna ideja? Bo hitreje če dam disk z medio direktno na ruter?
Računalnik na katerem je plex media server je core2duo, 8gb rama, 4870... Razdalja do wifi, 3metre.
... .. .

MrStein ::

Zvok in slika se prenašata praktično v istih paketih, tako da "moč wifija" ne bi smela imeti taki učinek.
Se fajl prekodira? Lahko na USB posnameš in direktno na TV predvajaš?
Jaz bi potem naslednje s kablom probal, da se po "nepotrebnem" ne šari po nastavitvah WLAN.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mat xxl ::

Matej_K je izjavil:

Isti model dobil, v sredo. Za 1x zadovoljen.
Včeraj vklopil še plex. Preko wifi povezave mi 1080 zvok zaostaja. Trganja ni, samo zvok se ne uskladi. Pri 720 je tudi malo, ampak se da gledat.
Kaj mi je še za narediti?
Vklopim tisti močnejši wifi kanal na ruterju? Povežem preko kabla? kakšna ideja? Bo hitreje če dam disk z medio direktno na ruter?
Računalnik na katerem je plex media server je core2duo, 8gb rama, 4870... Razdalja do wifi, 3metre.


Ali kabel, ali pa ruter zamenjati !

Matej_K ::

Ma ruter je TP-LINK wdr3600, mislim da bi moral biti dovolj dober...Vseeno bom probal vklopit 5ghz kanal.
Sporočim kako bo z LAN kablom.
Probam popoldne tudi z USB-jem.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

leiito ::

Matej_K je izjavil:

Isti model dobil, v sredo. Za 1x zadovoljen.
Včeraj vklopil še plex. Preko wifi povezave mi 1080 zvok zaostaja. Trganja ni, samo zvok se ne uskladi. Pri 720 je tudi malo, ampak se da gledat.
Kaj mi je še za narediti?
Vklopim tisti močnejši wifi kanal na ruterju? Povežem preko kabla? kakšna ideja? Bo hitreje če dam disk z medio direktno na ruter?
Računalnik na katerem je plex media server je core2duo, 8gb rama, 4870... Razdalja do wifi, 3metre.


Meni se nekaj podobnega zadnje čase dogaja, če airplayam iz browserja prek Apple TV, prvih 15-20 sekund ima zvok rahel zamik. Potem se stabilizira, ampak ni mi jasno kako je lahko problem zvok, slika pa ne.

Plex gotovo ni problem, meni teče na Synology NAS, ki je hardversko švohcan pa delajo tudi najbolj gigantski fajli brez težav prek wifi.

Re: 5GHz, a ni itak najbolje, da imaš aktivna oba pasova in potem naprave same izbirajo ali 2.4 ali 5?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Matej_K ::

Nevem če tv zna preklapljati med 2.4 in 5?
Za 1x probal na 5ghz, isti zaostanek zvoka.

Sedaj mi še pri 720p zvok zaostaja. Je možno da bi računalnik kaj bremzal? Čeprav gledam v taskmanager, se sploh ne premakne cpu ali ram preveč
... .. .

mat xxl ::

Dej priklopi kabel, zaradi mene je lahko router z XY specifikacijami v praksi pa ne zmore ..... zato probaj kabel, če tam ne bo težav, veš takoj, kje je bremza....

MrStein ::

Direktno disk na TV ne gre?
Sicer pa v vseh scenarijih dekodira TV, a ne? To pa vemo kake kvalitete je... (sicer vedno boljše, ampak VLC iz leta 2000 jih še vedno 99% prekosi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

luxxx7 ::

Pozdravljeni, sem popolni nepoznavalec na trgu TV-jev. Odločam se za nakup 40" ali 42" televizorja, cenovni rang je do 330€! Glede uporabe nisem zahteven, sam prihajam z CRT tehnologije;((, ustrezalo bi mi, da ima povezavo na internet, če pa ni mogoče pa bom tudi zdržal... Edina želja je, da je resolucija Full HD (1920x1080).
Televizijo lahko naročim v Sloveniji in tudi v tujini, to ni problem.

Že vnaprej se zahvaljujem za dobre napotke k izbiri!

luxxx7 ::

Izbiram med temi tremi:
LG 42LB550V
Panasonic TX-42A400E
SAMSUNG UE40H5000

kozorog ::

luxxx7 je izjavil:

Izbiram med temi tremi:
LG 42LB550V
Panasonic TX-42A400E
SAMSUNG UE40H5000

Nahitro sem pogledal tv-e in pomoje bi bil najbolj Panasonic.Predvidevam ,da bo služil mogoče kot monitor in tudi tv.Morda malo slabše predvaja prek usb-a kot LG,drugače tudi LG ni slab zata denar.Samsunga pa ne,samo zato ker je manjši kot prvo,čeprav so samsung dobri televizori.Moje mnenje.

Vprašanje-podvprašanje;
Pozna kdo kakšnega kalibratorja televizij ,ki se profesionalno ukvarja s tem v Sloveniji?

mAXTER ::

Po kalibraciji in testiranju 3D še kar ne deluje tako kot bi moral na samsung H6400. Nekako mi 3D sliko prikazuje ok, vendar opažam v spodnjem delu da slika ni čisto sinhronizirana..namreč ko se pojavijo razni napisi itd. se opazi dvojnost. Ima kdo kakšno idejo kako bi lahko to uredil? Firmware-a še nisem nadgradil, vir je pa zunanji USB disk.

leiito ::

kozorog je izjavil:

luxxx7 je izjavil:

Izbiram med temi tremi:
LG 42LB550V
Panasonic TX-42A400E
SAMSUNG UE40H5000

Nahitro sem pogledal tv-e in pomoje bi bil najbolj Panasonic.Predvidevam ,da bo služil mogoče kot monitor in tudi tv.Morda malo slabše predvaja prek usb-a kot LG,drugače tudi LG ni slab zata denar.Samsunga pa ne,samo zato ker je manjši kot prvo,čeprav so samsung dobri televizori.Moje mnenje.

Vprašanje-podvprašanje;
Pozna kdo kakšnega kalibratorja televizij ,ki se profesionalno ukvarja s tem v Sloveniji?


Za večino modelov LG in Samsung najdeš nastavitve po profi kalibriranju na videofilskih forumih.

MrStein ::

mAXTER je izjavil:

Po kalibraciji in testiranju 3D še kar ne deluje tako kot bi moral na samsung H6400. Nekako mi 3D sliko prikazuje ok, vendar opažam v spodnjem delu da slika ni čisto sinhronizirana..namreč ko se pojavijo razni napisi itd. se opazi dvojnost. Ima kdo kakšno idejo kako bi lahko to uredil? Firmware-a še nisem nadgradil, vir je pa zunanji USB disk.

Preveč presluhov. Na napisih opaziš, ker je tam največji kontrast in se najbolj vidi.

Preveri na tej testni sliki: www.youtube.com C0E04ZXwuNs (dal tako, da preveč ne smeti teme)

3D je več ali manj joke kot opažam. Marketing over engineers, I guess.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Gravity je kul v 3D, ker je vrsta kadrov namerno naštimana, da pride do izraza. Ko Clooney stegne roko, da ujame šrauf npr., številne scene v breztežnosti. Meni je bil to prvi in edini film, ki sem ga z užitkom gledal od zaćetka do konca v 3D, ampak tudi v 2D ne izgubi veliko, ipak je to prejkone gimmick.

Anney ::

Hobbiti so tudi užitek gledati v 3D, ne toliko zaradi efektov ampak same globine. Pa še kakšna cvetka se najde.
Res pa je, da je dobrega pravega 3D materiala bolj malo, če pa že TV to ima pa je pametno izkoristit.

telexdell ::

Zanimiva je tudi konverzija 2d v 3d. Kakšen nogomet ali smučanje zna biti kar zanimivo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

mAXTER ::

Kje pa kej nabavljate baterije za očala? Sem mogoče 2-3 ure gledal 3D pa mi indikator kaže še 25% baterije..so kr požrešna zadevca:|

tmz ::

mAXTER je izjavil:

Kje pa kej nabavljate baterije za očala? Sem mogoče 2-3 ure gledal 3D pa mi indikator kaže še 25% baterije..so kr požrešna zadevca:|


Kaj si pa gledal? In na kakšen način? Imam enak TV in mi 3D filme, ki jih je linkal MrStein, ne prikazuje ok. Oz. jih ne vidim lepo. 3D sliko, ki je na TV v meniju "odpravljanje težav" (ali nekaj takega) pa vidim lepo v 3D.
Sem tudi nekaj drugih promo 3D video iz neta hotel pogledat, pa se mi zdi, da nekaj ni ok. Kaj pa vem. Mogoče je tudi odvisno kako gledaš te filme. Ali iz računalnika preko HDMI ali iz USB ključka. Ne vem. Sprašujem. Mogoče bi moral L/R kanala zamenjat. Čeprav se mi zdi, da to sem, pa ni bilo nič bolje. Mogoče so tudi različni filmi za aktivna in pasivna očala.
Bi prosil, da mi nekdo da en link od 3D videa, ki sigurno dela na samsungih.

Pa imam še vprašanje glede firmware-a. Katera verzija je zadnja za Samsung H6400? Posodobitev mi pravi, da novih ni na voljo. Vendar ni nič javil da se posodablja odkar sem ga prinesel iz trgovine. Kar dvomim, da je bila zadnja verzija že v trgovini.

rini ::

te serije se masovno prodajajo, zato ne biti zacuden, da imas najnovejsi firmware

MrStein ::

(čas za odpret lastno temo?)

Pa prav vidš napise "LEFT" in "RIGHT"? (s pravim očesom?)
Ta video sicer namerno "pritiska na meje" in so pomanjkljivosti bolj očitne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

spyker123 ::

pri teh očalih, ki jih dobiš pri samsungu h6400, so notri kake polnilne baterije ali se polnijo preko USB-ja?

mAXTER ::

Sem odprl novo temo za lastnike modelov H6400, pa najbolje da se tam nadaljuje debata da se ne bo tle smetilo.

LINK

Han ::

Samsungova 3D očala se napajajo prek CR2025 gumbek baterije. Tele lahko prevzameš tudi osebno, a je minimalno naročilo 10 komadov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

rini ::

mAXTER je izjavil:

Sem odprl novo temo za lastnike modelov H6400, pa najbolje da se tam nadaljuje debata da se ne bo tle smetilo.

LINK


Je h6400 prehuda konkurenca ostalim, kajne? ;-)

T-Majo ::

Kaj pa tole?

THOMSON 55UA7706
Cena: 999€

4K, HDMI 2.0 in naj bi imel realnih 100hz.
 Thomson

Thomson

spyker123 ::

Pozdravljeni,
jaz bi pa vprašal, kaj bi bil best buy za 500 evrov? Je v tem rangu kak price/performance in da ni ravno 40 colska televizija? Gledalo se bo 2,5 m stran, 3d mi ni bistven, kot tudi smart tv ne, znamke mi ne igrajo vloge, ker imam sedaj grundigovo CRT 81 cm tv..

Upam, da mi boste znali kaj pametnega svetovati, ker se sam že izgubljam v tej poplavi informacij o televizijah...:)

švrk ::

Han ::

V Avstriji dobiš 48 palčni Samsung UE48H6270 za ta denar...

rini ::

švrk je izjavil:

Tega: LG 42LB670V 700Hz Full HD HD Triple Tuner (DVB-C/T2/S2)

Pametno polde :-D

Do nedelje je ta tv v Leclerc ponudbi LG 42lb670v za 440 eur. Sicer pa je po mojem mnenju boljši 50h6400 za 570 eur. LG ima prav nadležno močne barve.

spyker123 ::

Rini, kje pa dobim 50h6400 za 570 evrov?

rini ::

V Leclerc so ga imeli nazadnje, pravzaprav se mi zdi, da je zelo pogosto tam v akciji. Druga možnost je pa Telekom, če imaš trojčka, ga dobiš za to ceno na 24 obrokov, torej 16€ na mesec.

spyker123 ::

ah..ne hodim v leclerc in pa imam telemach trojček;)

T-Majo ::

Našel sem še tega.

https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

LG 47, brez SMART TV (kar sam ne potrebujem) = 399€
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

BorutK-73 ::

spyker123 je izjavil:

ah..ne hodim v leclerc in pa imam telemach trojček;)

Telemach tudi prodaja TV-je.

spyker123 ::

borutK-73, res je. Vendar jih precej preplačaš in niti nimajo nekaj pametnega za izbrati..vsaj ne za tak denar, kot ga hočejo..

r00k ::

Zanima me kaj menite o tem televizorju ? http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

mat xxl ::

mat xxl je izjavil:

Sem pa naknadno opazil, da po novem so tudi že 40 colski TV ji ožji od 900 mm, sicer so 899 mm a gredo noter sicer pa gre za UHD 4000K modele PANASONIC TX-40CXW804 in pa PANASONIC TX-40CXW704 zdi se, da je razlika samo v št tunerjev ?

Kako je s tem 4000 UHD , je to sploh teoretično kaj uporabno ? So sploh kje taki filmi za dobiti ?


Kaj kdo ve, kdaj bo to naprodaj in dobavljivo pri nas, ker žal 39 col Panasonica nisem uspel dobiti mi je dobavitelj na koncu ZAMOČIL, kao nedobavljivo .......... ?

mihaquzla ::

Pozdravljeni!
Potreboval bi pomoc, pri nakupu novega tvja. Budgeta mam v ta namen okoli 600-700 din. Velikost bi bila nekje 47-48in ,tokiko naj bi mi dovoljeval prostor na steni :) . Oko sem vrgel na samsunga 48h6400, pa tudi na philipsa 47PFS7509/12. Kaj mi sevtujete? Mogoce tudi kako drugo znamko oz model?
Hvala za odgovore

spyker123 ::

Pozdravljeni,
kaj pravite na ta tv http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-55lb620...?

Je to soliden tv? predvsem me zanima, kaka je slika, če morda ima kdo ta model ta doma?

Ali pa naj raje vzamem manjšo televizijo, recimo nekaj takega, kot je http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-47lb630...

Hvala za pomoč!

Han ::

S Samsungom H6400, 6470 ali 6410 (slednji ima všečen bel okvir in bela daljinca) ne boš zgrešil. Ca. 600 eur je tudi primerna cena (Avstrija je cenejša).

lowac ::

mihaquzla je izjavil:

Pozdravljeni!
Potreboval bi pomoc, pri nakupu novega tvja. Budgeta mam v ta namen okoli 600-700 din. Velikost bi bila nekje 47-48in ,tokiko naj bi mi dovoljeval prostor na steni :) . Oko sem vrgel na samsunga 48h6400, pa tudi na philipsa 47PFS7509/12. Kaj mi sevtujete? Mogoce tudi kako drugo znamko oz model?
Hvala za odgovore


Če imaš budgeta 600-700€ potem pa res ne vem zakaj študiraš o nakupu 48'' če dobiš 50'' H6400 za 678,99€? To je 5,08cm večja diagonala kar ni zanemarljivo posebej za takšno malo denarno razliko.
Link: http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

rini ::

Z obema zadnjima komentarjema se strinjam. 50" je standard, zato tudi zelo podobna cena z 48". Všeč mi je pa tudi beli h6410, tudi zato, ker je postavljen na dveh nogicah.

spyker123 ::

Kaj pa glede teh dveh televizij? slaba slika ali kaj podobnega?


spyker123 je izjavil:

Pozdravljeni,
kaj pravite na ta tv http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-55lb620...?

Je to soliden tv? predvsem me zanima, kaka je slika, če morda ima kdo ta model ta doma?

Ali pa naj raje vzamem manjšo televizijo, recimo nekaj takega, kot je http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-47lb630...

Hvala za pomoč!

Han ::

Tisti dve nogici pri H6410 sta bolj za silo - TV ni najbolj stabilen.

r00k ::

Samsung 50h6400 ali philips 55pfk6549/12 ?

lowac ::

r00k je izjavil:

Samsung 50h6400 ali philips 55pfk6549/12 ?


Če ti veliko pomeni dovršen in hiter Smart in ga boš veliko uporabljal ter hitrejše in bolj pregledno "dokopavanje" do ogleda filmov/serij/risank direkt prek predvajalnika v TV-ju preko USB diska/ključka potem Samsung. Ta Samsung je v primerjavi s tem Philipsom bolj "pameten" in hitrejši (ima Quad-Core procesor).
Če pa ti Ambilight 2 pomeni veliko in 5'' večji ekran kar je kar vidna razlika potem pa Philips. Glede same slike (po tem ko jo nastaviš kar je ljubše tvojim očem) ne bo nekih drastičnih razlik - da bi lahko to predstavljalo faktor odločitve. Kakšen je refresh rate Philips panela nevem, vem pa da je pri tem Samsungu 100Hz ali mogoče celo 120Hz.
Opozorim še naj, da Samsung ima vse konektorje oz. priključke na levi strani (gledano od zadaj) medtem ko Philips na desni. Pri meni to predstavlja tudi bistvo odločitve kateri TV saj TV z priključki na levi stran odpade, ker bi se vsi kabli videli vedno ko bi stopil v stanovanje in bi izgledalo smešno.

Invictus ::

A obstaja sploh še kateri dober "neSmart" TV?

Tistega smart paketa namreč ne rabim ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nn1234 ::

Ogledan imam ta televizor: https://www.mimovrste.com/3d-tv-sprejem...

Ima kdo izkušnje s tem televizorjem (slika, zvok)?

Lp

puginho ::

nn1234 je izjavil:

Ogledan imam ta televizor: https://www.mimovrste.com/3d-tv-sprejem...

Ima kdo izkušnje s tem televizorjem (slika, zvok)?

Lp


Odličen tv, edino cena je bolj tak tak. Iščeš 40 inčov, 3d obvezno? Če ne rabiš 3d bi ti bolj priporočal sony 40w605bb za cca 400 eur. Tud odličen tv s podobno sliko vendar cenejši.
««
58 / 223
»»