» »

Vezava kabla za telefon

Vezava kabla za telefon

bozicek ::

Dobil sem Amis internet ter zraven razcepnik.
Ker je telefon napeljan na tri konce hise, je potrebno razcepnik postaviti pred mesto kjer se telefonski kabel cepi na tri dele.

Katere zicke naj povezem skupaj na telefonskem kablu, katerega bom moral "precvikati". Hec je se v temu, da je tam kabel, kateri ima ful zick. Ne tako kot UTP kateri jih ima osem. Ta ji ima preko deset. Katere barve na dam v RJ konektor

Do tja sem napeljal UTP kabel (ki bo sel nato v modem iz razcepnika), sedaj pa ne vem kako kabel zvezati. Ali naj vezem crossover ali straight. Ter nato vsi ostali kateri bodo sli iz modema (do kompa, TVja...)

Koliko so kaj obcutljivi UTP kabli na mraz in podobno? Stvar bo na podstresju, kjer ni se nic zrihtano in pozimi ni ravno neke vrocine tam gori.
Darila letos samo za poredne
  • spremenil: bozicek ()

AnWar ::

"Koliko so kaj obcutljivi UTP kabli na mraz in podobno? Stvar bo na podstresju, kjer ni se nic zrihtano in pozimi ni ravno neke vrocine tam gori."

Za to se ne rabis sekirat,popoloma nc. Jst mam povezano, kabel je v zemlji in napeljan do soseda cc 40m, in je sneg,mraz,voda in ni nobenega problema. Za ostalo pa naj ti drugi pomagajo.
LP
[Asus ROG Strix SCAR III]

meacho ::

Kar se tiče prenosa je še bolje, če je kabel na mrzlem, ker je man šuma.

bozicek ::

Sedaj sem malce bolj pogledal.
Kabel kateri gre iz omarice je sestavljen iz stirih zic. Crna, rdeca, plava in rjava (oranzna).
Kako naj jih vstavim v konektor za telefon?
Na netu je ena shema (crna, rdeca, zelena, rumena) me pa zanima ali na drugi strani pustim isto vezavo, ali se kabli kaj obrnejo
Darila letos samo za poredne

kajzer ::

To imaš analogni ali digitalni telefon oz linijo?!

bozicek ::

Analogna linija.
Dve stevilki - ena za telefon, druga za fax

Drugace; takole pa naredi telefonist:

Darila letos samo za poredne

kajzer ::

črna-rdeča sta ena parica, modra-oranžna pa druga. kako jih pa obrneš pa pri analognemu telefonu oz faxu ni pomembno, delat more v vsakmu primeru.

TESKAn ::

Poglej si, kako je povezano na konektorju na telefonu. Pomembni sta samo srednji dve žički, druge so nepomembne. Potem previdno precvikaj kabel - najbolje da eno po eno in dej ti srednji dve v konektor na sredino, kjer sta na sedanjem tel. priključku. Enako pelji iz splitterja, srednji dve žili na konektorju dej na eno parico (recimo modro in modro - zeleno), na drugem koncu narediš enako za v modem.

Na koncu je vse, kar rabiš vedet to, da imajo telekomunikacijski priključki signal na srednjih dveh konektorjih RJ11 ali RJ45 priključka.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bozicek ::

Matr prov mas.
Kok sem jaz glup.
Samo pogledal bi katere dve zici je vezal potem naprej na ostale kable pa bi bila stvar narejena

Tezko je zivljenje glupana
Darila letos samo za poredne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813194 (3411) wexor
»

Telefonska linija prek lan

Oddelek: Omrežja in internet
91773 (1650) -žiga-
»

Pravilna povezava kablov za podaljšat TEL. kabel / priključek

Oddelek: Omrežja in internet
1110264 (10070) BlaY0
»

menjava tel. kabla od omarice do modema

Oddelek: Omrežja in internet
144657 (4376) Tarzan
»

telefonija po UTP

Oddelek: Omrežja in internet
81312 (1149) Vesoljc

Več podobnih tem