» »

Windows 10 bo zastonj za vse

1 2
3
»

black ice ::

Kako ste do sedaj uporabljali Windowse po prvih 30 dneh?

Magic1 ::

Temu se potem ne reče da je zadeva free, temveč je le demo, ali free trial...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FireSnake ::

jest10 je izjavil:

Se pravi naj bi bil prvo leto W10 zastonj...
Kaj pa če kasneje recimo menjaš disk? Boš še imel zastonj upgrade(če prav razumem, bo to delalo samo kot upgrade) z isto serijsko, s katero si dobil W10 v prvem letu?


Se ti zdi, da ti kdo tukaj ve odgovoriti?

Če si tak škrt, pač ne boš menjaval :)

Podarjenemu konju ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

VPrašanje je zdaj, a tole leto pomeni, da bo Windows 10 zastonj eno leto, potem ga bo treba plačati (obstoječe inštalacije), al bo znotraj prvega leta mogoče zadevo inštalirati in dobiti doživljenjsko polno verzijo. Ves čas sem si predstavljal drugo (na račun Win8 akcije ob izidu), ravno v teh dneh je bilo pa mogoče videti prve namige tudi v smeri prve opcije.

Lonsarg ::

Mislim da je kristalno jasno, da gre za drugo opcijo, ker je prva opcija samomor znamke Windows in Microsoft.

clix ::

http://www.windowscentral.com/you-can-u...

Ne-genuine windows se bo lahko nadgradil na 10, ja. Še vedno pa ne bo genuine!

vostok_1 ::

Egidij88 je izjavil:

Alu folijo na glavo in še čez disk, pa bo. :)


Oprosti, ampak kaj tako butastega še nisem slišal. Vsi vemo, da treba foljo dat vmes magnetne glave in plošče. Vse ostalo je polovičarsko delo.



PS. NSA ima lovke globoko v MSju.

jest10 ::

FireSnake je izjavil:

jest10 je izjavil:

Se pravi naj bi bil prvo leto W10 zastonj...
Kaj pa če kasneje recimo menjaš disk? Boš še imel zastonj upgrade(če prav razumem, bo to delalo samo kot upgrade) z isto serijsko, s katero si dobil W10 v prvem letu?


Se ti zdi, da ti kdo tukaj ve odgovoriti?

Če si tak škrt, pač ne boš menjaval :)

Podarjenemu konju ....


Od tebe itak nisem pričakoval odgovora.
Ihahaaaaa

Fritz ::

Izi je izjavil:

Fritz je izjavil:

a kakor pravijo - podarjenemu konju se ne gleda v zobe 8-)
Če gre za konja res ne, ampak tukaj gre verjetno za trojanskega konja in je gledanje v zobe nujno ;)

Good one :D

Lahko se tolažimo s tem, da NSA do sedaj še ni kradla z naših kreditnih kartic. Vedo pa zagotovo, v kakšno vrsto perverzneža spada vsak od nas :P
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Blazz ::

na konc bo pa kak inapp/inOS purchases...

Fritz ::

No, vsekakor bo šlo počakati, da vidimo kaj točno je MS s tem mislil. Že pri inštalaciji Officea 2013 sem se moral prav potruditi (beri - pozorno brati vse kar piše pred pritiskom na next), da sem prišel do opcij za lokalno namestitev, sicer bi me gladko našponali s tistim njihovim oblakom pa MS accountom in podobnim shitom.

Morda pa sem jaz za časom :P
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

MaterVola ::

hojnikb ::

mah komplicirajo. Naj naredijo Windows 10 Basic zastonj za vse (tko kto je recimo Windows 8.1 with bing) pa nej. Ne pa da komplicirajo takle :)
#brezpodpisa

Glugy ::

Mislm da so bili dejansko prisiljeni v to glede na to da bodo zastonjske alternative vse naprednejše in priročnejše.

OChack ::

nevem ali sem spregledal ali ne, vendar sem nekje bral kaki bojo pogoji ki jih bomo sprejeli z namestitvijo win10
eden od pogojev je snemanje in sporočanje zvočnih signalov, key inputov, zgodovine itd. skratka strinjali se bomo z vohunjenjem za nami oziroma našimi informaciji v zameno za brezplačnost
Int€l inside, IDIOT Outside

BorutK-73 ::

clix je izjavil:

http://www.windowscentral.com/you-can-u...

Ne-genuine windows se bo lahko nadgradil na 10, ja. Še vedno pa ne bo genuine!

Se mi je zdelo da bo to preveč dobro da bo res.

mat xxl ::

Seveda bo gratis, NSA bo plačnica, saj želi pridobiti nadzor nad računalniki v svetu in ja najlažje je v to narediti z zastonj op. sistemom, enako, kot s Skypom, kateri je sedaj njim pisan na kožo.

vostok_1 ::

OChack je izjavil:

nevem ali sem spregledal ali ne, vendar sem nekje bral kaki bojo pogoji ki jih bomo sprejeli z namestitvijo win10
eden od pogojev je snemanje in sporočanje zvočnih signalov, key inputov, zgodovine itd. skratka strinjali se bomo z vohunjenjem za nami oziroma našimi informaciji v zameno za brezplačnost


Niti slučajno ne bi bil presenečen.

Markoff ::

mailer je izjavil:

Mogoče je pa financer desetke NSA in podobne državne institucije. Free OS with improved backdoor.

This.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

solatko ::

Morda so pa le ugotovili, da jih delo na neuspešni zaščiti OS, pred pirati, košta manj, kot imajo škode z nelegalnimi wini. Glede na trend oblačenja, je OS, poln nekih dodatkov (crack, trojanci,.....), večja nevarnost za sistem in delo na preprečevanju teh okužb na medmrežju, tako zahtevna, da je ceneje dati vsem OS zastonj in služiti na podpori, dodatkih, skratka stvareh, ki jih ne rabi ravno vsak.

Vsi drugi OS-i so namreč zastonj.
Delo krepa človeka

Zmajc ::

BorutK-73 je izjavil:

clix je izjavil:

http://www.windowscentral.com/you-can-u...

Ne-genuine windows se bo lahko nadgradil na 10, ja. Še vedno pa ne bo genuine!

Se mi je zdelo da bo to preveč dobro da bo res.


In kaj ti bo koristil "non genuine" Windows 10?

win64 ::

solatko je izjavil:

Vsi drugi OS-i so namreč zastonj.

Kar seveda ni res. Če pogledamo konkurenco na desktopu:
- Linux jedro je v osnovi prosto dostopno, vse distribucije niso zastonj. Vzdrževanje in "uradna podpora" je plačljiva.
- MacOS je vezan na računalnik, ki ga kupiš. Torej OEM licenca

noraguta ::

za android se pa ravno tko odvajajo licenčnine.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Jarno ::

Ni čudno, da je toliko ljudi na travniku, ko pa je model prodaje Windows finančno nebalansiran.
Glavni mehanizem bi moral postati lokalizirana verzija, ki bi jo tržili po prilagojenih cenah.
Da je bogatim nemcem spet ceneje kot nam, "$"#, saj ni te konkurence, da bi tam spuščali cene.
Če so se zdaj pokesali brez fige v žepu je ključno vprašanje. Ko bi se le.

Machete ::

Cene imamo navite zaradi premajhnega trga in premajhne države, ki mora imeti praktično vse, kar imajo velike. S tem da je državni aparat popolnoma neracionalen, krade se povsod in to malho je treba filat. Tako civil, kot podjetja. Po nekih raziskavah in cifri, ki se pogosto pojavlja v medijih na to temo, naj bi bila polno 'sustainable' in smislena država z vsaj 8mil. ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

m0LN4r ::

Jaz pa bi vprašač, če bo to za vse države?

Namreč sem, še preden se je novica pojavila prebral, da bo to samo za kitajce?
Kakšno je zdaj stanje?

MHO pa se ne čudim MSjeve poteze, ker profita od "Janezov" itak nimajo in tudi, če bo zastonj nebo nobene zgube, ker je itak vsak 2. wins če ne 1,5 piratiziran.
Tako da načeloma, se bo to zglihalo z pridobljenimi novimi windows app,phone itd. uporabniki in na koncu bi se izkalalo za bolj profitabilno zadevo na dolgi rok,
kot pa siljenje plačljivih winsov folku, ki jih tako ali tako piratizira.

Edit: pa še sigurno bo ugodno vplivalo na privat lumio-wins navezo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

trnvpeti ::

Machete je izjavil:

Po nekih raziskavah

katerih?

Machete je izjavil:

smislena država z vsaj 8mil. ljudi.

nesmiselna norveska s samo 5mio :)

m0LN4r je izjavil:

ker je itak vsak 2. wins če ne 1,5 piratiziran

od kje so te cifre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Machete ::

Norveška ima nafto. Če maš nafto, si lahko privoščiš marsikaj ;)
Ma nimam vira, sem veda da bo to prvo vprašanje, bi ga pa najdu pomoje, če bi bilo smiselno. To cifro lapajo vedno na oddajah ala Studio City, Studio ob 1700, Tarča itd.. Kadar je tema temu primerna. To cifro (8 mil) vedno privlečejo na plano razni FDVjevci in ekonomisti. Meni se zdi smiselna. 2 milijonska država je kar draga, verjetno se strinjaš.

Machete ::

Niso vse ljudje. Stane veliko tudi infrastruktura, tako fizična, kot IT, papirologija, cela komunikacija/prevodi za EU, veleposlaništva, celo kolesje.. In to morajo firme vse financirati. S tem da tuje ne pridejo ker smo vukohebina in celo bežijo. Folk bi pa še več državnih podjetij.. wohoo.
In več kot je duš lažje se vse to sfinancira. Ni vse proporcionalno /na prebivalca. Pomoje sem na meji brisanja zaradi OffT. Zato končujem mojo misel, zakaj imamo veliko stvari dražjih kot primerljive države. Tudi Winse očitno, čeprav ne vem koliko stanejo zunaj :)

trnvpeti ::

pocasi si zavrgel velikost drzave(drzava doloci, koliko obcin(vsaj 200 jih je prevec glede na leto 2015 in razsirjenost interneta), in pocasi bova prisla do tega, da je vazno znanje in vizija
in winsi z omejitvami(ki jih ima vedno vec) ne morejo in ne smejo biti vizija

togo ::

se nima smisla pregovarjat dokler še nič ni
počakajte do izida pa poltej da vidimo kako bo
lp

Zmajc ::

Skratka kot je bilo povedano bo očitno nelicencna verzija imela namesto 30 dni , 365 dni dokler zablokira OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Lonsarg ::

Zmajc je izjavil:

Skratka kot je bilo povedano bo očitno nelicencna verzija imela namesto 30 dni , 365 dni dokler zablokira OS.

Microsoft je že z Windows 8 ukinil to "trial" zadevo. Če imaš ne genius zadevo te opozarja že od day1, nič se ne spremeni po 30 ali 365 dnevih.

To eno leto pomeni samo obdobje te promocije nič drugega, kako točno bodo pirate opozarjali se pomoje še niso odločili, boš pa očitno lahko kljub opozorilom dokaj normalno uporabljal windowse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BorutK-73 ::

Ali pa krackal.
Glede na komentarje na partisu so vsi paranoični in bodo še kar nameščali piratske winse 10.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

solatko je izjavil:

Morda so pa le ugotovili, da jih delo na neuspešni zaščiti OS, pred pirati, košta manj, kot imajo škode z nelegalnimi wini. Glede na trend oblačenja, je OS, poln nekih dodatkov (crack, trojanci,.....), večja nevarnost za sistem in delo na preprečevanju teh okužb na medmrežju, tako zahtevna, da je ceneje dati vsem OS zastonj in služiti na podpori, dodatkih, skratka stvareh, ki jih ne rabi ravno vsak.

Vsi drugi OS-i so namreč zastonj.

Za OS X tega načeloma ne moreš trditi.

Nikonja ::

in spet smo na ceni, a je 25eur za Windowse res velik ??? (toliko sem namreč dal za win8 ko so imeli akcijo)

filip007 ::

Precej velik lonec so vzeli in zmetali noter vse, kar jim je prišlo pod roke. Je lonec gratis, ostalo pač ni, to je v bistvu prav recept.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Dr_M ::

Alternativa ni slaba, je sploh ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Alen T 1978 ::

... ... ... mhm, mhm. Doktor Rugelj approves.

Mitch ::

Saj Google brskalnik je tudi zastonj pa služijo milijarde z njim...

mitja73 ::

Velik ugibanja in niti MS še ne ve točno kake licenčne pogoje bo ponudil za W10. S temi delnimi informacijami pa malo testirajo odzive in pripravljajo trg na vse variante.

LightBit ::

Dr_M je izjavil:

Alternativa ni slaba, je sploh ni.

Kaj pa OS/2? ReactOS?

jest10 ::

LightBit je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Alternativa ni slaba, je sploh ni.

Kaj pa OS/2? ReactOS?

A se hecaš? Linux je ene 1000x bolj razvit kot ReactOS

solatko ::

Govorimo o Windows 10, zato linux-fan-i vzdržite se neumestnih komentarjev. Za to obstoja tema linux vs windows.
Delo krepa človeka

black ice ::

http://store.steampowered.com/browse/li...
Očitno bom moral k okulistu.

solatko je izjavil:

Govorimo o Windows 10, zato linux-fan-i vzdržite se neumestnih komentarjev. Za to obstoja tema linux vs windows.

Nisem die hard Linux distro fan, brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

solatko ::

black ice - Potem se vzdrži offtopic komentarjev, sicer bomo takoj na področju, za katerega je na ST svoja tema.
Delo krepa človeka

trnvpeti ::

Nekdo, ki še v lastni hiši ne uspe porihtat stvari glede linuxa/dsm(za katerega še sam reče, da ne obvlada), za katerega ve(po njegovem) kaj mora narediti, in le-tega ne naredi(verjetno je samo pozabil), bo tezko razlozil/razlagal o alternativah.

PrimozR ::

Kako pa zadeva funkcionira v wine? Nedolgo nazaj je en hardcore linuxaš trolal, da v Linuxu deluje vse, za CAD programe (Solidworks, Creo in podobno) je pa sproduciral sliko, kjer je omenjen program laufal v windows v virtualcu. Mi je bilo pa po drugi strani zatrjeno, da te zadeve v virtualcih ne delujejo, spljoh. Ne vem kako je z Wine, ampak ne bi bil presenečen, če je delovanje na isti ravni. Za strojnike Linux torej ni alternativa.

solatko ::

Bi admin lahko malo počistil linux poste iz teme o Win 10?
Delo krepa človeka

Spc ::

 
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi slabe prodaje telefonov razmah Windows 10 nekoliko za pričakovanji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12031719 (27964) klinker
»

Windows 10 prilezel na drugo mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8936222 (32123) vostok_1
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9738190 (33940) zmaugy
»

Windows 10 le ne bo brezplačen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8732816 (25659) ohnowhy
»

Windows spet izgubljal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9010577 (6970) Jst

Več podobnih tem