» »

Preklet M$ Word xp

Preklet M$ Word xp

[MYTiX] ::

Razn notepada so z M$ sami problemi. Doma sm v Wordu napisal projektno nalogo za informatiko. Vse pošlihtano, sam jst nimm barvnega tiskalnika in sm sou h sestrični. Dam CD u pogon zaženem datoteko. Grem natisni in kaj mi vrže vn. Brez vseh slikic. Pol grem pod predogled tiskanja , kjer mi pokaže sam polovico slik(te mi tudi natisne). Kaj je narobe. Kako rešt?

[MYTiX] ::

Pogruntal sm da mi pokaže in tiska sam tiste slike, ki so v vrstici z besedilom. Ima kdo kakšen predlog za popravt to stvar.

[MYTiX] ::

Slike sm popravu. Zdej pa mi ne osvežuje številk na strani. Povsod mi piše 0

BaRtMaN ::

Kaj češ. Bugz. Use OpenOffice. :)

Han ::

Osveži polja (fields) pred tiskanjem. Lahko npr. nastaviš, da Word to stori avtomatsko: Tools - Options - Print - Update fields.

dr.J ::

Sprintaj v eno postscript datoteko in potem tisto prenašaj naokoli. Še bolje bo pdf format (do tega lahko prideš na free način, torej ne rabiš Acrobata).

[MYTiX] ::

Kako pa free u pdf dam?

dr.J ::

Rabiš ghostscript in ghostview, kjer lahko postscript datoteko exportaš v pdf.

Za izdelavo postscript datoteke imej inštaliran en postscript printer (četudi ga v bistvu nimaš) in ga izberi pri tiskanju iz Worda v datoteko. Nato pa po ghostscriptu...

Druga možnost je pa OpenOffice, ki ti neposredno izvozi v pdf.

Dobro je imeti nameščene zadnje Service Packe na vseh uporabljanih mašinah, tudi za Word/Office in ne samo za Windows.

Sam uporabljam LaTeX in Linux. Napisani teksti so vedno taki, kot morajo biti, čeprav ni vse clik'n paste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 12 bo podpiral PDF

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
305762 (4081) amigo_no1
»

HTML v Pdf

Oddelek: Programska oprema
71796 (1691) Fukomuko
»

.doc v .pdf

Oddelek: Programska oprema
102698 (2453) 2tiLen
»

Program za urejanje PDF datotek!

Oddelek: Programska oprema
88692 (8568) jetam
»

Word->.pdf

Oddelek: Programska oprema
91812 (1697) maro

Več podobnih tem