» »

Ponzijeva shema ByXpress

Ponzijeva shema ByXpress

1 2 3
4
5

mojca ::

mumbo je izjavil:

Lej ne vem če bo to držalo, ker meni je danes tip, ki mi je predaval pri meni doma o tem, rekel da gre za telefon v rangu iphona


Ah, potem je pa enostavno. Rečeš, da bi namesto tistega telefona, ki ga ne poznaš, vzel kar iPhone :))

Janez2015 ::

Ravno v tem trenutko je fotr na "sestanku" za tale scam. Vložil je že 1200eu.
Kot poznam mojga fotra, me bo hotel spravit v tole. Ja sina.

Ker vem, da je scam, mu bom rekel, naj mi pojasni 3 zadeve:

1. Zakaj naslov firme ne obstaja?
2.) Naj mi mcoin zamenja v evre, da grem lahko k frizerju.
3.) Naj mi razloži revolucjonarni brskalnik byxpress. (ki v tem trenutku niti ne dela)

Kul?

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mitja73 ::

Janez2015 je izjavil:

Ravno v tem trenutko je fotr na "sestanku" za tale scam. Vložil je že 1200eu.
Kot poznam mojga fotra, me bo hotel spravit v tole. Ja sina.

Ker vem, da je scam, mu bom rekel, naj mi pojasni 3 zadeve:

1. Zakaj naslov firme ne obstaja?
2.) Naj mi mcoin zamenja v evre, da grem lahko k frizerju.
3.) Naj mi razloži revolucjonarni brskalnik byxpress. (ki v tem trenutku niti ne dela)

Kul?


Ne ni kul in dobro veš da lažeš.

Zakaj ne vprašaš očeta zakaj ne da tega denarja raje tebi ali pa recimo za rdeči križ ?

krneki0001 ::

Janez2015 je izjavil:

Ravno v tem trenutko je fotr na "sestanku" za tale scam. Vložil je že 1200eu.
Kot poznam mojga fotra, me bo hotel spravit v tole. Ja sina.

Ker vem, da je scam, mu bom rekel, naj mi pojasni 3 zadeve:

1. Zakaj naslov firme ne obstaja?
2.) Naj mi mcoin zamenja v evre, da grem lahko k frizerju.
3.) Naj mi razloži revolucjonarni brskalnik byxpress. (ki v tem trenutku niti ne dela)

Kul?


Spet en prijavljen samo za en post.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Janez2015 ::

krneki0001 je izjavil:

Janez2015 je izjavil:

Ravno v tem trenutko je fotr na "sestanku" za tale scam. Vložil je že 1200eu.
Kot poznam mojga fotra, me bo hotel spravit v tole. Ja sina.

Ker vem, da je scam, mu bom rekel, naj mi pojasni 3 zadeve:

1. Zakaj naslov firme ne obstaja?
2.) Naj mi mcoin zamenja v evre, da grem lahko k frizerju.
3.) Naj mi razloži revolucjonarni brskalnik byxpress. (ki v tem trenutku niti ne dela)

Kul?


Spet en prijavljen samo za en post.


Kako si mislil samo za en post, kako si pa ti začel? Si že kar skočil na deseti post. No tole je preveč off-topic!
Ne da se ti več! Lp

mitja73 je izjavil:

Janez2015 je izjavil:

Ravno v tem trenutko je fotr na "sestanku" za tale scam. Vložil je že 1200eu.
Kot poznam mojga fotra, me bo hotel spravit v tole. Ja sina.

Ker vem, da je scam, mu bom rekel, naj mi pojasni 3 zadeve:

1. Zakaj naslov firme ne obstaja?
2.) Naj mi mcoin zamenja v evre, da grem lahko k frizerju.
3.) Naj mi razloži revolucjonarni brskalnik byxpress. (ki v tem trenutku niti ne dela)

Kul?


Ne ni kul in dobro veš da lažeš.

Zakaj ne vprašaš očeta zakaj ne da tega denarja raje tebi ali pa recimo za rdeči križ ?



"Ne ni kul in dobro veš da lažeš" Tega ravno ne zastopim, ampak ok.
Ja, gladko mu bom naprej vrgel, da (se) ni mogu ponudit in meni dat 100eu, za domeno in gostovanje. :/
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Janez2015 ()

Roadkill ::

Eh, smo že pršli do tega, da se adminom tale piramida zdi dost kul, da dovolijo bumpanje z novimi userji vsakih 14 dni.

Cool shit.
Ü

mitja73 ::

J2015, marsičesa ne zastopiš in če si sam vložil, se pustil nategnit na suho in izgubil ni ravno pošteno da hočeš sedaj to svojo izgubo prenesti na kakega drugega ki je tolko naiven kot ti.

Upam da moderatorji zbrišejo to temo.

toplakd ::

Upam da moderatorji ne zbrišejo te teme, da bo lahko še kdo drug prebral o ...

BorutK-73 ::

Naj jo vsaj zaklenejo.

Furbo ::

Zakaj? Ker opozarja folk na nateg?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Janez2015 ::

mitja73 je izjavil:

J2015, marsičesa ne zastopiš in če si sam vložil, se pustil nategnit na suho in izgubil ni ravno pošteno da hočeš sedaj to svojo izgubo prenesti na kakega drugega ki je tolko naiven kot ti.

Upam da moderatorji zbrišejo to temo.


Nisem, nisem. Ne vem sicer zakaj ste dobil tak občutek? Tud sam verjamem, da je scam.

c3p0 ::

Večina članov tukaj zelo površno bere in so nekako prebrali, da promoviraš to piramido.

Okapi ::

Niti ne, samo morda malo preveč bujno domišljijo imajo. Namreč, piramido lahko na videz tudi kritiziraš, tvoj pravi namen pa je s sporočilom temo spraviti med dnevne teme in upati, da jo bo prebral kakšen nov naivnež, ki se ne bo zmenil za opozorila. Pač po načelu, da ni slabe reklame.

Kakšen je pravi motiv tistega, ki se registrira zato, da lahko nekaj - dobrega ali slabega - napiše v temo o denarni piramidi, pa lahko samo ugibamo.

c3p0 ::

V takih primerih je ponavadi kritike manj in so sporočila napisana bolj neodločeno, če se hoče it neke prikrite reklame. Foter mu je vsaj ob 1200€, posredno s tem pa tudi on, če je mlajših let. Motivacija za reg. je tu.

Kdor bo skrbno prebral temo, ne bo vložil. Kdor kljub temu bo, pa si morda le mora kupit pamet.

Aston_11 ::

Za 1200 si ne kupiš pameti. Je preveč za stran vrečt, premalo za kakšno pošteno lekcijo.

stb ::

Kaj pa v tej zgodbi počnejo strani tipa
hXXp://lh-servis.byxpress.com/pub/lh-servis (link namenoma pokvarjen, da ne delam reklame)
ki se zadnje čase pojavljajo po facebooku?
Affiliate / zastonj home page za razna mala podjetja, hkrati pa zameglitev kdo dejansko stoji za tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

sladoled4me ::

Zdravo. Registriral sem se danes, da tudi sam pristavim lonček in podam mnenje. ByXpress fura stara ekipa Sitetalka in način rekrutiranja v vzhodni Evropi je enak. Projekt je slovenski in MCoin valuta via coinsrace.com je slovenski fake. Rudnikov ni, denarnice ni, stratum naslova prav tako ne, pooli ne obstajajo. MCoinov je toliko kot si želijo in vrednost na njihovi borzi je takšna kot so jo sanjali dan prej.

MCoin projekt je otročiček Simona Karakaša v preteklosti povezanega s še eno fake valuto Leocoinom. Predstavlja se kot strokovnjak kriptografskih valut a nihče od slovense ekipe geekov, ki imajo tovarne sha256 še ni slišal zanj. Linux-a se ne naučiš čez noč in v procesu učenja te spremljajo vedno ljudje s katerimi sodeluješ tudi v prihodnosti. 8-O

Vsi, ki se ljubiteljsko ukvarjajo z kriptografskimi valutami vejo, da valuta obstaja, ko je na voljo vsaj na eni od prostih borz. MCoin je kuponček, ki mu bodo navidezno zviševali vrednost, da bo piramida imela nekaj mesecev daljši obratovalni čas kot sicer. Zakaj ni možnosti takojšnjega izplačila? Je slaba reklama za tiste, ki se z digitalnimi valutami ukvarjajo resno in zato se je razvila debata na najbolj obiskanem forumu ljudi, ki kaj vejo in se s tem ukvarjajo tudi na temo MCoina. Mnenje si ustvarite sami! :P

https://bitcointalk.org/index.php?topic...

Quote:
"Today I was on a www.ByXpress.com pre-launch recruitment meeting to get some answers about crypto part of their business. I wouldn't mind sucking up into their mine with my friends and so would you, if MCoin would be a real crypto currency traded on a free market.

After I politely asked for MCoin stratum address and pointed out some other concerns, I was shut down "we are not opening a debate here" and MCoin Project Manager Simon Karakaš stated "MCoin is a little baby, we need to protect him from chinese miners but you are free to rent our mining CRX units for 12 months at least, paid upfront". Slovenian ByXpress leader Oto Fartek stated in introduction speech "MCoin will gain on value in the next 12 months". How can someone guarantee that? Roll Eyes You can, when room is full of hungry people, wanting to get rich and being applauded to. Some of them even got a pencil and a folder for doing their recruiting jobs so well. Reward for a new Mentor, a Rolex watch, unfortunatelly hasn't been delivered yet.

They are opening a bombastic network in 4 weeks. Entrance for heart pumping all day seminar with lunch included is 80 and something euros. I'm not going because I can't pay with Bitcoin and have no MCoins. I believe MCoin is not a currency and doesn't deserve a thread on this forum. It's a voucher, coupon, value point thingy for some people who are not us. Grin

1200e entrance fee gets you also lovely phone on link below worth 140e and loads of MCoins. MCoins rewarded are always frozen for trading on their exchange certain amount of time. Only a part of MCoins is supposed to be available to be exchanged into FIAT currency. http://www.banggood.com/LEAGOO-Elite-2-... Tongue

For none of the answers asked I haven't got a reply that would stick. Either im dumb, bad mathematician and have no clue about crypto stuffz or I was in a room full of sheep. Beeeeee. Kiss."

theBill ::

CTHiss je izjavil:

Ravnokar sem prišel s "sestanka" s kolegom, ki je v tem noter že kakšen mesec ima 2 refferala in še 5 potencialnih. Po njegovih besedah je dobil 20% vložka že nazaj, samo z včlanitvijo novih članov + še z vsemi bodočimi, ima plan pokrit svoj vložek v naslednjih dveh tednih. Glede na delovanje in shemo, se mi zdi neka kombinacija tsuja (ogled strani=profit) + raznih PTC strani (Paidverts, Digadz,...) kjer vbistvu kupuješ oglede in imaš iz tega korist na dolgi rok. Vsaj tako sem razumel, če povežem moje izkušnje z Paidvertsom in Tsujem. Btw na obojih stvar deluje, kjer stvar dela in raste. Še posebej Paidverts. Filing glede byexpress se mi zdi precej obetaven, vsaj z tega vidika če postaneš član pred 23.majem, ko padeš v 1% uporabnikov, oz. 1% na vrh piramidnega sistema. Jebiga včasih moreš met jajca pa probat. Sam se zaenkrat odločam, oz. morm zadevo prespat zdi se pa precej zanimiva in obetavna.

Sedaj za vaša mnenja naj vam takoj povem da me prav malo briga. Dokler nekdo ne napiše da je bil zraven in to sprobal je tvoje mnenje vredno nič. Če iščete razloge zakaj ne greste v to jih boste pa verjetno našli...edino vprašanje je če držijo ali ne?

pa lp

Meni tole ni najbolj jasno, če ste vsi včlanjeni do 23. maja zgornji 1% piramide, kje boste dobili še ostalih 99% uporabnikov? Mislim kdo jih garantira?

Sedaj bodo do tega datuma novačili na polno ta "1% vrha piramide", če se pa po tem datumu ne bo nič konkretnega zgodilo (torej bo mcoin še vedno samo na nekih internih borzah sam sebi v namen) ljudje ne bodo drli ko zmešani v to piramido. Čisto mogoče je, da si med zadnjimi majmuni, ki bodo vstopili.

V tako ponzi shemo je potrebno vstopiti po možnosti še preden pride iz tuje države oziroma da si med prvimi v državi, ne pa takrat ko je že tako razširjena, da te že vsak sosedov Franček vabi na sestanek in vstop. Če hočeš zaslužit ti mora biti vseeno za znance, prijatelje, družino, itd., in tudi za morebitne kazenske ovadbe v bodočnosti.

driver_x ::

theBill je izjavil:

Meni tole ni najbolj jasno, če ste vsi včlanjeni do 23. maja zgornji 1% piramide, kje boste dobili še ostalih 99% uporabnikov? Mislim kdo jih garantira?


Po moje tile, ki bodo vstopili do 23. maja, predsatvljajo ostalih 99%, torej financerje preostalega %.

c3p0 ::

S takimi stavki le ustvarjajo prodajni pritisk. Uporabljajo kljub temu, da gre za logični fail. Pač, povprečen vlagatelj ni funkcionalno pismen, ali iznajdljiv.

sandmat ::

theBill je izjavil:


Meni tole ni najbolj jasno, če ste vsi včlanjeni do 23. maja zgornji 1% piramide, kje boste dobili še ostalih 99% uporabnikov? Mislim kdo jih garantira?


Sej to je problem piramide - sami frizerji pa "nobene" ovce ;)

Dejan_007 ::

Kaj pa Herbalife, spada v to. Men se zdi podoben način novačenja z izdelki, ki so milo rečeno smešni, precenjeni in zanič.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Podrobnosti sicer ne poznam, ampak če nekaj dejansko prodajaš, potem to načeloma ni piramidna shema, ampak mrežni marketing ali prodaja na domu. Nategneš se samo v toliko, da morda kupiš za 10 jurjev robe, ki je potem ne uspeš prodati niti za 10 jurjev.

Sistem v osnovi deluje na načelu, da ljudje bolj verjamejo znancu kot neznancu. Če te sorodnik prepričuje, da je roba v redu in da se splača kupit, boš prej kupil, kot če gledaš reklamo na tv, ali nekaj vidiš v Mercatorju. Zraven so potem še spodbude z novačenjem prodajalcev, vse to pa gre v običajen strošek prodaje.

Če nekaj izdeluješ in hočeš to prodati, te bo prodaja nekaj stala. Recimo da napišeš in natisneš knjigo. Možnosti za prodajo je več. Lahko imaš lastno trgovino (kar je drago, če je to fizična trgovina, in precej ceneje, če je spletna). Lahko postaviš stojnico na tržnici, lahko hodiš od vrat do vrat (kar se verjetno ne sme, ampak vseeno, strošek, ko preračunaš porabljen čas, pa je lahko zelo velik). Knjige lahko namesto tebe prodajajo tudi drugi - klasične knjigarne si vzamejo tudi 50%, včasih celo več, spletne knjigarne, recimo Amazon, nekaj manj. Vsak si mora sam preračunati, na kakšnen način se mu splača robo prodajati.

Lahko se odločiš tudi za "mrežni" način prodaje. Za začetek prepričaš 5 znancev, da oni knjigo prodajajo svojim znancem in si vzamejo recimo 30% končne cene za svoj trud. Še vedno ceneje, kot če prodajaš v knjigarni, in verjetno tudi bolj učinkovito. Za povrhu pa tem znancem poveš, da lahko tudi oni angažirajo svoje znance za nadaljno prodajo, in od vsake knjige, ki jo bo prodal kateri od teh znancev, dobijo še po 5%. Tebe potem stane prodaja te knjige 35% (30% vzame prodajalec, 5% pa tisti, ki ga je nanovačil). Še vedno ceneje kot 50%, kot bi moral dati knjigarni. Mrežo lahko gradiš še naprej in spodbude za novačenje prodajalcev preračunaš tako, da limitirajo recimo proti 50% odstotkom. Na koncu boš tako imel recimo 1000 prodajalcev, povprečen strošek za prodajo posamezne knjige bo recimo 40-45%, kar je še vedno manj, kot če bi ti knjige prodajala klasična knjigarna, imel boš pa 1000 akviziterjev, ki bodo nadlegovali svoje znance in jim poskušali prodati tvoj umotvor.

Ta sistem lahko dodatno nadgradiš tako, da od prodajalcev v zameno za dober zaslužek, ki ga bodo imeli s prodajo tvoje knjige, zahtevaš, da knjige vnaprej kupijo (po ustrezno nižji ceni). V tem primeru na prodajalce prevališ še stroške zalog.

Načeloma s takim sistemom ni nič narobe, v praksi pa pogosto prihaja do dveh vrst zavajanj - končne kupce prodajalci zavajajo z obljubami o kakovosti robe (in kupci preplačajo izdelek ali storitev), prodajalci sami pa so zavedeni z obljubami o lahkem zaslužku (in imajo potem doma kupe robe, ki je ne morejo prodati z dobičkom).

Teoretično pa so lahko vsi v verigi zadovoljni - ti, ki si obogatel s prodajo svojega izdelka, vsi prodajalci, ki so korektno poplačani za svoje delo, kupci, ki so dobili dober izdelek po primerni ceni, in država, ki pobere davek od še enega uspešnega podjetniškega podviga.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

driver_x ::

Saj to da prevališ marketing na kupce ni nič prepovedanega. Je pa nadležno, ko ti pride kak znanec domov prodajati zgodbe, kako boš na lahek način obogatel s takim načinom prodaje. Sam jih poznam precej, ki so se s temi zadevami zelo intenzivno ukvarjali, a nihče od njih ni obogatel kot je bilo pričakovati.

mojca ::

Herbalife ima sicer odličen recept, kako izgubiti vse prijatelje in si uničiti zdravje, ampak tam se lahko tolažiš vsaj s tem, da si za svoj denar kupil nek izdelek, četudi svinjsko drag. Pri takih ByXpress shemah pa ti od dobrega jurja ne bo ostalo nič razen ušivega telefona (kakršnega bi ob vezavi pri ponudniku mobilnih storitev verjetno dobil za 1 EUR). No - ali pa se sprijazniš s tem, da si kupil svinjsko drag telefon za jurja in morda dobil evro ali dva nazaj od prodaje kakšnega mcoina komu od zapoznelih naivnežev.

Pri MLM-ju verjetno večina "promotorjev" ne dobi povrnjenih niti stroškov bencina (oz. si še v minusu, ker si moraš kupiti začetni paket, ki ga ne moreš nikomur prodati).

max00slo ::

A ima kako idejo, kako dobiti vsaj del denarja nazaj? Znanec je izprsil 1200eur za VIP. In sedaj bi rad denar nazaj, to je pa zaupal zgolj meni po par podanih informacijah da je vse skupaj ponzi. Ima kdo kakšne informacije kako ter kaj? Nevem kako lahko nasedejo na te zadeve... že pri vložku se lahko vstavi in vpraša, kaj res dobi za takšen denar?!
Si non confectus, non reficiat.

Okapi ::

Odvisno kako, kdaj in komu je plačal.

O.

technolog ::

1200 je veliko, ni pa katastrofa. Naj mu bo to šola za naslednjič.

toplakd ::

Spet pa ni tak malo, če gledaš da ti niti diplome ne dajo.

Mimobeznik ::

Prijavil sem se, ker je nekaj sorodnikov dobilo MPhone... in potem je prišel še eden ... in še eden. In so jih želeli prodati. Po poizvedovanju o ceni in kaj sploh je MPhone z napisom ByXpress sem prišel do te strani in jim moram sporočit tragično novico, da so bili nategnjeni in da bi bilo najbolje, če se ne pojavi noben MPhone več :)

V bistvu je tole identičen nateg kot SiteTalk, le "delnice" so zamenjali z MCoini.

Vse skupaj je zasnovano za zelo naivne... njihove predstavitve na YT in seminarji, kjer o "the next big thing" govorijo popolni računalniški analfabeti stari okoli 40 let. Namesto predstavitve razvojnega teama in idej za prihodnost prikazujejo dobičke in zabave. Tudi ne vem, kako lahko neko "resno" podjetje primerja MPhone z IPhone 6 oz. da naj bi bil MPhone po specifikacijah celo boljši (poslušalci pa aha aha).

Po drugi strani me čudi, kaj vse so danes pripravljeni ljudje storit za scam, vsa ta predavanja, brezplačni telefoni, otvoritve, "MCoini", spletne strani, FB, cela mreža prevarantov, kako lahko to resno "predavajo" množicam v različnih državah in jih prepričujejo v to. Kljub vsemu vloženemu trudu pa vseeno nimajo toliko pameti, da bi vsaj najeli nekaj kredibilnih ljudi, da bi se vse skupaj vsaj na prvo žogo slišalo vsaj malo strokovno in ne totalni debilizem. Res pa je, da te drago oberejo.

Pri celotni zadevi sem se spomnil na tole:

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mitja73 ()

theBill ::

max00slo je izjavil:

A ima kako idejo, kako dobiti vsaj del denarja nazaj? Znanec je izprsil 1200eur za VIP. In sedaj bi rad denar nazaj, to je pa zaupal zgolj meni po par podanih informacijah da je vse skupaj ponzi. Ima kdo kakšne informacije kako ter kaj? Nevem kako lahko nasedejo na te zadeve... že pri vložku se lahko vstavi in vpraša, kaj res dobi za takšen denar?!

Denar nazaj dobit je praktično nemogoče, ker firma nima produkta in lastnega kapitala, ki bi ga s tem produktom ustvarjala. Firme v bistvu sploh ni, so le člani strukturirani v piramido. Denar prihaja izključno od novih članov in se praktično takoj kanalizira k članom, ki so višje v shemi. Del gre tistemu, ki te je pripeljal notri, manjši del njegovemu nadrejenemu (aka managerju), del njegovemu nadrejenemu itd. Tako da na ta denar lahko kar pozabi, iz svojega žepa mu ga noben od članov višje v shemi ne bo izplačal.

mojca ::

max00slo: lahko prilepiš vsebino podpisane pogodbe? Načeloma je največ, kar lahko ta hip narediš, da takoj - ampak res takoj - zahtevaš izplačilo (na način, ki ga boš lahko dokazoval). Ko preteče X dni (odvisno od pogodbe), stopiš do kriminalistov in narediš prijavo, istočasno (ali kasneje) pa greš še v tožbo (in to, da greš v tožbo, jasno najaviš "onim zgoraj").

Morda se je mogoče na kakšen izviren način sklicevati na tisti zakon, po katerem imaš pravico Y dni od sklenitve pogodbe odstopiti od nje (če pride do tebe prodajalec na terenu in ti teži, dokler ne kupiš super duper sesalca). Ampak nisem pravnik in morda me spomin tu vara, naj nalima link kdo drugi.

Z nekaj sreče bi z zgodnjim izstopom morda dobil nekaj denarja izplačanega od drugih, ki bodo nasedli. Ponzijeve sheme delujejo za tiste, ki vstopijo (in izstopijo) prvi. Da lahko tisti, ki nekaj denarja že dobijo, delajo nadaljnjo reklamo in vabijo nove člane.

Mimobeznik ::

Če si dovolim še malo pogleda v prihodnost... glede na to, da je to reciklirana fora SiteTalka in da MCoini niso bodoče delnice, bo vse skupaj propadlo še hitreje, brez dolgoletnega životarjenja In prelaganja

Z delnicami so lahko ovinkarili, jih "prelagali" iz ene borze na drugo, z MCoini pa tako dolgo ne bodo mogli zavajat.

Za končno žrtev v bistvu ni razlike, izgubi ves denar, tisto trgovanje na Cipru s celoletnim volumnom 60 000 eur (dnevni promet kake nelikvidne slovenske družbe v prvi kotaciji) je neuporabna komedija, MCoini pa do trgovanja sploh ne bodo prišli.

Je pa res, MPhone se da prodat v Kommdati za 60 eur trenutno...

c3p0 ::

Na pogodbi je najbrž navedeno podjetje iz kake eksotične države, kolikor vidim bo to verjetno Gibraltar. Kaj pa zdaj? :)

Spletna stran sicer že ima težave:
http://www.byxpress.com/about

Pa search ne dela spet (sploh kdaj je?). Da bi si vsaj osnove uredili.

mojca ::

c3p0 je izjavil:

Na pogodbi je najbrž navedeno podjetje iz kake eksotične države, kolikor vidim bo to verjetno Gibraltar. Kaj pa zdaj? :)


Ko greš v prijavo h kriminalistom, moraš dokazati, da si dal zahtevo za izplačilo in da je niso izpolnili. Če v pogodbi piše, da dve leti ne moreš do denarja, pa niti do kriminalistov ne moreš. Prijava seveda ne pomeni, da boš denar dobil nazaj ali da se bo kdo trudil v smeri, da bi ga dobil.

max00slo ::

mojca je izjavil:

max00slo: lahko prilepiš vsebino podpisane pogodbe? Načeloma je največ, kar lahko ta hip narediš, da takoj - ampak res takoj - zahtevaš izplačilo (na način, ki ga boš lahko dokazoval). Ko preteče X dni (odvisno od pogodbe), stopiš do kriminalistov in narediš prijavo, istočasno (ali kasneje) pa greš še v tožbo (in to, da greš v tožbo, jasno najaviš "onim zgoraj").

Morda se je mogoče na kakšen izviren način sklicevati na tisti zakon, po katerem imaš pravico Y dni od sklenitve pogodbe odstopiti od nje (če pride do tebe prodajalec na terenu in ti teži, dokler ne kupiš super duper sesalca). Ampak nisem pravnik in morda me spomin tu vara, naj nalima link kdo drugi.

Z nekaj sreče bi z zgodnjim izstopom morda dobil nekaj denarja izplačanega od drugih, ki bodo nasedli. Ponzijeve sheme delujejo za tiste, ki vstopijo (in izstopijo) prvi. Da lahko tisti, ki nekaj denarja že dobijo, delajo nadaljnjo reklamo in vabijo nove člane.

Sicer dvomim da se mu bo dalo it po tej poti... zame je 1000 eur ogromen denar, ampak res ogromen. Njemu pač ni, je pa le omenil če bi sedaj jaz tole prevzel pa kako izpeljal da vsaj nekaj dobi. Po moje mu je že vseeno, če je prijatelju, ki je nategun, naredil uslugo in dal 1200€. Rajši bi igral loto *sigh*.
Si non confectus, non reficiat.

technolog ::

No, zakaj se pol sekiraš ti za njega. Naj počne s svojim denarjem kar hoče.

mitja73 ::

Si že dal prijavo goljufije na Policijo ? Zakaj ne ?

Silver ::

Je kdo že slišal za podjetje Lopoca in t.i. Nugget game?
Gre za podobno shemo?

111111111111 ::

Silver je izjavil:

Je kdo že slišal za podjetje Lopoca in t.i. Nugget game?
Gre za podobno shemo?


Sem ja. :) Problem ki ga imam s tem je da nugget raste linearno. Ko je več ponudbe kot povpraševanja odkupuje nuggete igralnica, da jim cena ne pade. Karkoli pa ima regulirano rast, je bolje iti stran, ker lahko tudi regulirano pade na 0. Imaš pa razne fore, kdaj lahko dvigneš dobiček in kako ga lahko dvigneš, nekaj ga moraš preko igralnice obrnit itd... Skratka vložiš in na koncu si v minusu (moje osebno mnenje).

Silver ::

Pri pologi in pri dvigu se obračuna provizija (5% brokerage + za dvig sredstev še 3% do max 25€ za bančno transakcijo), tako da že tu zaslužijo. Je pa res, da nugget v povprečju (sem pa tja malo kolcne) ves čas raste, ker se "kao" v njega toliko vlaga s strani novih strank. Ko denar vložiš v nuggete ga lahko dvigneš šele po pol leta - še en minus, če se v vmesnem času kaj zalomi.

Dobiček naj bi se dalo povečati tako, da ... seveda ... dobiš nove vlagatelje in vlečeš posredniške %, dodatno pa lahko s pridobljenimi krediti od posredništva kupuješ nuggete, srečke za interni "loto" in podobne stvari. Načeloma ljudje tudi samo kupijo nuggete in čakajo pol leta brez dodatnih dejavnosti.
Je pa zelo težko priti do informacij glede izplačlila, morebitnih zapletov ipd. Vse skupaj diši na ponzijevo shemo, a po drugi strani je zadaj sistem igralnic in digitalna valuta, ki jo lahko porabimo. Znano?! :D

Furbo ::

Fak model, kolk bo tebe še zadnja plat pekla. Totalno si nasedel. Google in kompanija pa niso internetna policija.
Garamond ti pa ne predlagaj izbrisov za tako poučne prispevke, a si malo čuden?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

stb ::

Danes je torej uradni začetek konca? :)
Me prav zanima, koliko časa bodo zadevo umetno držali pri življenju in koliko vlagateljev se bo opeklo...

Za launch so potrebne vstopnice, da ne bi bilo preveč skeptikov tam, hkrati pa tako ustvarijo vtis večjega zanimanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

toplakd ::

Če je treba kupit vstopnico, potem si zagarantiraš da bodo prišle samo ovce katere bodo v en glas blejale (ploskale) ko bo kdo kaj povedal.

technolog ::

Čak, to je kao official launch? Še števca niso umaknil dol:

00 weeks 00 days 00:00:00
to the Official Launch of Bypress

Vse ostalo je pa tako ali tako isto kot včeraj.

CyberPunk ::

Ni isto, e-trgovino imas gor in se ene druge reci. A izkupicek od prodaje preko e-trgovine je pa potem tako "za zraven"? :)

Furbo ::

Me prav zanima koliko keša je folk že zaslužil s tem? Naj uganem, 0€. Če odštejemo mastne provizije za sveže meso.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

driver_x ::

Furbo je izjavil:

Me prav zanima koliko keša je folk že zaslužil s tem? Naj uganem, 0€. Če odštejemo mastne provizije za sveže meso.


Saj ta prvih nekaj zasluži. Že zaradi tega, da lahko potem delajo naprej reklamo in novačijo nove financerje.

Okapi ::

Zadeva pač deluje toliko časa, dokler je tistih, ki dvigajo denar, manj od tistih, ki ga "vlagajo".

O.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

25 milijard dolarjev v 30 dneh. Je na trgu kripovalut balon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9531243 (25011) sniff

Onecoin

Oddelek: Loža
136049 (4965) Tilen

Coinspace.eu in S-coin - nova ponzijeva shema?

Oddelek: Loža
3112159 (6664) Tilen
»

Piramidni sistem ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15039735 (22022)          
»

Zakaj ne morem komentirati na določeno temo?

Oddelek: Slo-Tech
111446 (1065) Mare2

Več podobnih tem