» »

Ponzijeva shema ByXpress

Ponzijeva shema ByXpress

«
1
2 3
...
5

hybrid_guy ::

Na pohodu je nova Ponzijeva shema. Gre za ByXpress, ki naj bi, tako navajajo, postal novi Google. Na trg vstopajo z ''revolucionarnim'' brskalnikom in namišljeno crypto valuto mcoin, kateri iz tedna v teden navidezno dvigujejo ceno. Da si zraven je seveda potrebno seči v žep, najcenejši paket stane 200€, naslednji 1200€, najdražji, ki ponuja cel kup, predvsem imaginarnih bonitet in status partnerja podjetja, pa kar 10 tisoč €.

Uradnjo odprtje in pričetek delovanja spletne strani, napovedujejo že pol leta in tako seveda ustvarjajo tisti momentum zadnjega trenutka, ki je še primeren za vložek. 23 maja je najnovejši datum, takrat v Ljubljani organizirajo ''svečan'' dogodek, za vstopnico pa je potrebno odšteti, reci in piši, kar 81€.

Eden glavnih likov je Slovenec U.T., ki je oseba z zelo zanimivim življenjepisom in prav tako glavni protagonist podobnih shem, ki so v preteklosti že pogorele in za sabo pustile mnogo žalostnih zgodb naivnih ljudi.

Vse preveč ljudi spet naseda in slepo verjame tej najnovejši pogruntavščini teh brezobraznežev brez kančka vesti. Številke, ki jih obljubljajo so tako velike, da zaslepijo marsikoga in v želji po boljšem življenju ljudje v to shemo vlagajo svoje življenjske prihranke. Tisti, ki so že del te sheme, znajo biti zelo prepričljivi in niso dovzetni za kakršne koli realne protiargumente, četudi so slednji podkrepljeni z dejstvi, kar sem prejšnji teden občutil na lastni koži, ko sem po naključju prisostvoval novačenju novih potencialnih vlagateljev.

Naj kdo napiše več o crypto valutah, kako je s tem? Se sploh še da takole na novo uletet z neko že videno paradigmo in rudarit iz nule?

Besedilo lahko delite in preprečite nadaljne zlorabe. Lep pozdrav.
  • zaklenil: bluefish ()

čuhalev ::

Ali bi lahko zadevo podprli s kakšnimi konkretni viri? Na primer, karte se kupijo na Eventimu, njegov življenjepis ipd.

Seveda je mogoče rudariti iz ničle, vendar je vsaka valuta vredna kvečjemu toliko, kot imajo ljudje zaupanja vanjo. Lahko imam bananine rezine, vendar kaj lahko kupim?

BorutK-73 ::

Že sedež firme je sumljiv
AdonXpress Limited
Suite 4g, 209 Main Street
GX 111 AA Gibraltar
P: +35020060352

https://goo.gl/maps/n6Lo3

Zgodovina sprememb…

GorazdRib ::

Všečna zadeva, tako na prvi pogled. Prefinjeno odiranje človeka 21 stoletja.

Okapi ::

No ja, to je mogoče čisto logično pojasniti. Fant pač gugla ByXpress, ker ga zanima, kaj se dogaja z njegovim vložkom, najde pogovor o njem na slotechu in se vključi. Kako naj drugače naredi?

O.

Smurf ::

Ce ti je kolega, ki je zafuran student ekonomije ob pivu zaupal, da bo sla cena navzgor, to se ne pomeni, da je res.

Utk ::

Takega mešanja megle se jaz ne bi šel, tudi če bi bil res stoprocenten, da bi dobil desetkrat več ven. Ker je jasno od kod bo tistih desetkrat več prišlo.

Ampak v državi kjer je predsednik vlade nekdo, ki pred tem za honorarje pisal tako komplicirane zakone, da jih je potem za dodaten honorar razlagalina prostem trgu osnovnim šolam in vrtcem, minister si pa prosti trg predstavlja zelo po svoje, ne moreš kaj dost drujga pričakovat od navadne raje.

Aston_11 ::

Ekonomisti so napovedali... omg.

Potrojil dobiček.... tako se danes imenuje legalna kraja, ko nategneš folk na obljube, ki jih ne moreš uresničiti. Res pa je tudi, da naj gre denar k pametnih.

Roadkill ::

No sej z instant crypto coini se da zaslužit. Sam moraš bit prvi in veliko ljudi nafukat da vložijo. Potem pa pravi čas izstopit. Simple.

Pač piramidna shema.

Sam tale MCoin je scam coin že od začetka.... https://bitcointalk.org/index.php?topic...
Trije mulci ki mislijo, da lahko dost hype ustvarijo da se bo kdo nategnil.

Uradna razlaga kreatorja coina:
Till now only bla bla from you !!!
Ur wasting my time !


:))
Ü

garamond ::

ByXpress spletna stran ima zelo dobre zadetke iskanja. Tako dobre kot Google. No, v bistvu so točno isti z istim besedilom.

Zelo verjetno gre iskanje preko Googla, pri čemer to na spletni strani ni omenjeno, verjetno pa tudi nimajo dogovora z njimi. Kar je seveda nelegalno. Sicer sem že hotel podati copyright prijavo na Google, preko njihovih orodij, ki za to skrbijo -- ampak ni bilo opcije za kaj takega.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Okapi ::

Kako misliš "zelo verjetno". Prav gotovo, ne zelo verjetno. Menda ne misliš, da so morda vseeno sami naredili nek iskalnik in poindeksirali splet?

O.

garamond ::

Okapi je izjavil:

Kako misliš "zelo verjetno". Prav gotovo, ne zelo verjetno. Menda ne misliš, da so morda vseeno sami naredili nek iskalnik in poindeksirali splet?

O.
Ja. Rekel bi, da je gre iskanje preko Googla kar 100%. Česar ne vem je to, ali imajo z Googlom dogovor. Sicer imam svoje mnenje, vanj sem precej prepričan, lahko bi ga tudi utemeljeval -- samo končno pa nimam pravega vedenja. Zato sem tudi napisal, da je verjetno nelegalno. Tako majhna obtožba pa to tudi ni.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Okapi ::

Sicer ne vem, koliko stane takšen "najem" gugla, ampak čisto možno je, da ga lepo plačujejo, ker spletno stran pač potrebujejo za nategovanje vlagateljev. Odvisno tudi od tega, kje gostujejo, oziroma kakšno nevarnost za njihov obstoj predstavlja morebitna guglova tožba.

O.

garamond ::

Googlov iskalnik je možno brezplačno vključiti na svojo stran, če se prav spomnim -- ampak vedno zraven piše Google. Tudi v primeru popolne legalnosti je skrajno nenavadno to, da pravi vir iskanja še vedno ni bil omenjen.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Okapi ::

Kot vidim, je tale ByXpress nek spin-off ali kopija SiteTalka, z ljudmi, ki so bili prej tam na čelu. Dodali so samo tisto fake kriptovaluto.

illion ::

Mene so par tednov nazaj vabil na predavanja v lj, ko so mel neko akcijo po sloveniji.
Po ogledu videa na youtubu sem rekel, da me niti podrazno ne zanima..

Na spletu po forumih takrat ni blo se nic napisanega, sele par dni nazaj sem nasel tale thread: http://linustechtips.com/main/topic/325...

Malo sem si takrat pregledal njihovi twitter in fb strani, na fbju majo tole sliko:
https://www.facebook.com/Byxpress/photo...

ce poguglas za simon karakas, je prvi zadetek tale: http://www.velenje.com/DISKUSIJEsporoci...

me zanima, kolk folka bo padl zdej na to foro spet, da si bodo takile fotrcki lahko mel roke https://www.facebook.com/Byxpress/photo...

mene so hotl drgac zvabit s tem, da majo odlicen development team, ki dela na revolucionarnih idejah ki bodo pometle z googlom.

hybrid_guy ::

garamond je izjavil:

ByXpress spletna stran ima zelo dobre zadetke iskanja. Tako dobre kot Google. No, v bistvu so točno isti z istim besedilom.


Hvalijo se s tem, kako so izdelali spletni brskalnik, ki združuje lastnosti in zadetke Googla, Yahooja in Binga, in kako bo ByXpress brez dvoma povozil vse zgoraj našteto. Da je to nova velika stvar in podobne nebuloze. Že videna paradigma, kot si Okapi napisal, s Sitetalkom.

Sem se malo sprehodil po njihovi spletni strani, natančneje spletni trgovini in prav bizarno je, kako ob kliku na nakup želenega izdelka, sledi preusmeritev na Amazon ali eBay.

hybrid_guy ::

Je pa zelo zanimivo, da brskalnik na www.byxpress.com ne deluje več. Me zanima, če ima kdo s slo techa prste vmes, ali pa je to posledica groženj s prijavo in so sami umaknili.

Edit: Tudi meni spet deluje, prehitro sem napisal.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Meni še deluje.

bambam20 ::

V čem je tle zaslužek, razne da "ustvarjalec in njegovih 10 kolegov poberejo keš !?

garamond ::

hybrid_guy je izjavil:

garamond je izjavil:

ByXpress spletna stran ima zelo dobre zadetke iskanja. Tako dobre kot Google. No, v bistvu so točno isti z istim besedilom.


Hvalijo se s tem, kako so izdelali spletni brskalnik, ki združuje lastnosti in zadetke Googla, Yahooja in Binga, in kako bo ByXpress brez dvoma povozil vse zgoraj našteto. Da je to nova velika stvar in podobne nebuloze. Že videna paradigma, kot si Okapi napisal, s Sitetalkom.

Sem se malo sprehodil po njihovi spletni strani, natančneje spletni trgovini in prav bizarno je, kako ob kliku na nakup želenega izdelka, sledi preusmeritev na Amazon ali eBay.
Aha, če sem natančen, iskalni zadetki niso bili vedno popolnoma isti. Eden ali dva sta bila popolnoma, pri enem pa so bile že razlike. Vključitev drugih iskalnikov razloži to anomalijo. In hkrati zmanjša verjetnost, da ne gre za kršenje TOS uporabljanih iskalnikov pa še kakšnega zakona zraven -- si res težko predstavljam, da bi vsa tri podjetja pristala na takšen dogovor.

Sem se pa spomnil, da je na Slo-Tech aktiven vsaj en Googlov zaposleni. No prav. Če prebira tole temo, se lahko odloči posredovati naprej ... čeprav nisem prepričan, če se sploh splača ukvarjati s tako relativno majhnim spletnim mestom.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

c3p0 ::

Meni iskalnik trenutno ne deluje. Verjetno parsajo Googlove rezultate in jih prikazujejo kot svoje. Po neki kvoti iskanj, Google začne prikazovati captcho in takrat se jim zadeva sesuje. Projekt za seminarsko srednješolca.

Itak pa gre samo za vabo, da neuki kupci pomislijo da nekaj pa le je na tem. Druga vaba je *coin, praktično vsak je že slišal za bitcoin. Ne vejo pa, da obstaja že stotine raznih coinov, z le teoretično vrednostjo. Vprašanje edino, koliko jim jih bo tokrat uspelo nategnit.

driver_x ::

Zadnjič mi je nekdo omenjal neko novo ponzi shemo (sam sicer ni bil tega mnenja), kjer "posojaš" svoj računalnik, ki naj bi v tem času izvajal ene izračune, podobno kot včasih seti@home ali folding@home. Za to naj bi ti dnevno plačevali nenormalno velike vsote, vendar zahtevajo vstopne provizije.

ttdm ::

prosim da ne odpirate takih tem ce ne veste za kaj gre!! Kot prvo ni res da moras bilo kaj vplacat ce hoces uporabljat ByXpress -ByXpress je na voljo vsem,le da bo vpis mozen komaj 24.Maja za free usere po globalnem launch eventu-ki bo mimogrede v Ljubljani!! Kot drugo karte 81€ sta vsteti 2 karti in imajo vkljuceno naslednje 8 urni open program vsteto kosilo ter slusalke za prevod kajti oficialni jezik je anglescina!!KOt najbolj pomembno GOOGLE JE INTEGRIRAN iskalnik in ni nobenega govora da bi hotel kdo googla prehitet ali kaj podobnega!!

mitja73 ::

41 € za južno ? Kaj pa bo na meniju?
Slovnica?

blackbfm ::

prosim da ne odpirate takih tem ce ne veste za kaj gre!!


vemo..stvar smrdi po nategu

Zadnjič mi je nekdo omenjal neko novo ponzi shemo (sam sicer ni bil tega mnenja), kjer "posojaš" svoj računalnik, ki naj bi v tem času izvajal ene izračune, podobno kot včasih seti@home ali folding@home. Za to naj bi ti dnevno plačevali nenormalno velike vsote, vendar zahtevajo vstopne provizije.


v bistvu je dobra ideja..pobereš vstopne provizije, potem pa stranki pošlješ bitcoin minerja..win-win za organizatorja :p

BorutK-73 ::

ttdm, verjetno si eden od teh "lastnikov", ker nihče drug se ne bi tako razburjal in se registriral 15 pred tvojim postom.;((
In ja, ByXpress je scam.

vostok_1 ::

Koliko krat sem slišal..."veš...nek ful dober posel sem začel, kje se da ful zaslužit brez ogromno dela ali znanja".

In vsakič sem *sigh. When will they ever learn. Pa to že 10 let poslušam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

hojnikb ::

mah, pustimo ovce, da se strižejo. Vsaka šola nekaj stane.
#brezpodpisa

Roadkill ::

Till now only bla bla from you !!!
Ur wasting my time !


in pa

prosim da ne odpirate takih tem ce ne veste za kaj gre!!



Opažam neke podobnosti. :D

Edini, ki mu je uspešno uspelo promovirati tiole reč je OP, ki je tudi samo za tale topic kreiral račun. Ampak ne zgleda namerno. Ostali kreirani accounti so pa samo smešni.
Me ima, da bi šel maja preverit koliko pacientov so nabrali... na žalost mi je preveč škoda časa.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

francek1 ::

Tisti, ki pade na to, itak ne bi smel imeti opravilne sposobnosti in opravka z denarjem...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

dexterboy ::

Če se že ve kje in kdaj bo ta event, bi jaz bil prej tam kakšnih 72 ur, da skrivaj montiram kamere in mikrofone. Vrag si ga vedi, od milijonskih ogledov na youtube postanem še neizmerno bogat :D:))8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

sandmat ::

hehe, to mi zveni čisto ista zgodba kot v starih "dobrih" časih z ask.com in plačevanjem za iskanje. Spoiler alert: trije v sloveniji so zaslužili, ostali so pa izvedli veliko klikov :D

Matako ::

Te posle bi se smelo dovoliti izključno pod pogojem, da opremijo vsa obvestila in dogodke z jasnimi opozorili v stilu "Sodelovanje v tej shemi lahko resno ogrozi finančno stanje vas in vaših bližnjih. Za pomoč pri odvajanju pokličite...".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

CTHiss ::

Ravnokar sem prišel s "sestanka" s kolegom, ki je v tem noter že kakšen mesec ima 2 refferala in še 5 potencialnih. Po njegovih besedah je dobil 20% vložka že nazaj, samo z včlanitvijo novih članov + še z vsemi bodočimi, ima plan pokrit svoj vložek v naslednjih dveh tednih. Glede na delovanje in shemo, se mi zdi neka kombinacija tsuja (ogled strani=profit) + raznih PTC strani (Paidverts, Digadz,...) kjer vbistvu kupuješ oglede in imaš iz tega korist na dolgi rok. Vsaj tako sem razumel, če povežem moje izkušnje z Paidvertsom in Tsujem. Btw na obojih stvar deluje, kjer stvar dela in raste. Še posebej Paidverts. Filing glede byexpress se mi zdi precej obetaven, vsaj z tega vidika če postaneš član pred 23.majem, ko padeš v 1% uporabnikov, oz. 1% na vrh piramidnega sistema. Jebiga včasih moreš met jajca pa probat. Sam se zaenkrat odločam, oz. morm zadevo prespat zdi se pa precej zanimiva in obetavna.

Sedaj za vaša mnenja naj vam takoj povem da me prav malo briga. Dokler nekdo ne napiše da je bil zraven in to sprobal je tvoje mnenje vredno nič. Če iščete razloge zakaj ne greste v to jih boste pa verjetno našli...edino vprašanje je če držijo ali ne?

pa lp

mitja73 ::

Lej ti kr vplačaj, ampak zavedaj se glede na naša mnenja ne bo nohče več za tabo vplačal.
Veš kaj sledi tebi kot zadnjemu ki je vplačal v kot praviš kot se ti zdi neko piramidno shemo? ;-)

Boš še vplačal na podlagi tega?;-)

CTHiss ::

Kot sem napisal imam izkušnje z ostalimi stranmi in z nobeno še nisem bil razočaran. Ne vem zakaj nebi bil s to. Cel svet gre naprej, samo v tej Sloveniji se ves "napredek" zabije pri mnenjih ostalih...večinoma na takšnih forumih. Če že dajete svoja mnenja, bodite prepričani da imajo svojo težo.

kopriwa ::

Naslednje dejstvo ima ogromno težo. Piramidne sheme ne prinašajo nobenega napredka in dodane vrednosti človeštvu (in malemu človeku) nasploh. Jasno kot beli dan in logično je, da če si v piramidni shemi pri vrhu, ali vsaj ne med zadnjimi pridruženimi ne posluješ pozitivno. In če posluješ pozitivno kot prej pridruženi, potem naj ti bo jasno, služiš izključno na račun naivnosti drugih, ki ne poznajo kako ta sistem deluje. Brezvestneži bodo rekli, da so dobro poskrbeli zase in za svoje. Na račun drugih, s prevaro.

mojca ::

Eni igrajo loterijo ali hodijo v igralnice. Drugim so pač bolj všeč Ponzijeve sheme. Takih nima smisla prepričevati. Dokler ljudje zavestno vlagajo v piramide ... naj, če hočejo. Bolj me boli srce za tiste, ki se tega ne zavedajo.

CTHiss ::

Res je imaš prav, to se 100% procent strinjam da višje kot si več dobivaš in da so piramidne sheme koristne le določenemu procentu ljudi. Komu škodi je pa drugo vprašanje. Res je da ne koristi, škodi pa verjetno nobenemu (če pa že pa prosim daj razloge za to).

Tudi recimo FB in Google na veliko izkoriščajo ljudi, saj večino denarja poberejo zase, vendar komu s tem dejansko škodijo? Ampak jih veselo uporabljamo vsaki dan.

Daleč od tega, da bi bila to neka popolna rešitev...morda je pa le majhen korak k temu :)

Je pa druga alternativa, ki je trenutno v veljavi. In ki jo večina od nas občuti vsak dan. Hodimo v službo. Delaš ko crnac za nekoga nad tabo, ki TE IZKORIŠČA, večino zaslužka vzame zase medtem ko tebe izkoristi, te premalo plača. A običn šiht pa ni piramidna shema? Vprašaj to delavce v industriji pa mi omeni enega, ki je srečen s tem ko je nič drugega kot suženj.

Še enkrat ni popolna rešitev, je pa korak k temu.

Toliko o napredku h boljšemu človeštvu.

hojnikb ::

>Res je da ne koristi, škodi pa verjetno nobenemu (če pa že pa prosim daj razloge za to).

manjkajočih par tisoč evrov (govorim na pamet) za nekoga, ki komaj shaja čez mesec zna bit kr škoda.

>Je pa druga alternativa, ki je trenutno v veljavi. In ki jo večina od nas občuti vsak dan. Hodimo v službo. Delaš ko crnac za nekoga nad tabo, ki TE IZKORIŠČA, večino zaslužka vzame zase medtem ko tebe izkoristi, te premalo plača. A običn šiht pa ni piramidna shema? Vprašaj to delavce v industriji pa mi omeni enega, ki je srečen s tem ko je nič drugega kot suženj.


Je vsaj piramidna shema, ki ne proizvaja praznega lufta.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

CTHiss ::

No verjetno nima smisla tukaj v Sloveniji...bo še nekaj časa status quo kar se mentalnosti tiče. Vsaj to vas prosim, da se prej prepričate o čem govorite in ne da nekoga prepričujete z takšnih pesimizmom. Pa lep pozdrav vsem :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kopriwa ()

Roadkill ::

Sej to veste, da tip dela vsake tri dni nov account in nekaj napiše v topic zato, da bi imel še naprej zastonj reklamo....
In mi vsi veselo pomagamo.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Utk ::

Kako je mogoče, da vsi ti pajaci nazadnje rečejo, da je vsaka služba piramidna shema? A je to prva lekcija ob pranju možganov al kaj? In služba ni piramidna shema. Tudi če šef mene nateguje, ne rabim jaz nikogar nategnit, da dobim plačo. Če pa že kdo nateguje stranke v firmi, je to (spet) šef, ne navadni zaposleni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mitja73 ::

CTHiss je izjavil:

No verjetno nima smisla tukaj v Sloveniji...bo še nekaj časa status quo kar se mentalnosti tiče. Vsaj to vas prosim, da se prej prepričate o čem govorite in ne da nekoga prepričujete z takšnih pesimizmom. Pa lep pozdrav vsem :)


Ker kot praviš nimaš prihodnosti v Slo s svojim poslom zakaj še nisi šel po nove stranke v tujino?
S tem boš naredil še največ dobrega za vse nas ostale.

_commandos_ ::

blackbfm ::

Kako je mogoče, da vsi ti pajaci nazadnje rečejo, da je vsaka služba piramidna shema? A je to prva lekcija ob pranju možganov al kaj?


V bistvu se te izjave, besedne zveze, whatever pri vseh teh piramdnih bedarijah tako ponavljajo da bi verjetno komot naredu eno bullshit detektor skritpo.

Okapi ::

Dovolj je, da nekdo razlaga, da lahko brez kakršnekoli prave izobrazbe na lahek način veliko zaslužiš, in bi moralo biti vsakomur jasno, da je v ozadju tak ali drugačen nateg.

Jupito ::

Utk je izjavil:

Kako je mogoče, da vsi ti pajaci nazadnje rečejo, da je vsaka služba piramidna shema? A je to prva lekcija ob pranju možganov al kaj? In služba ni piramidna shema. Tudi če šef mene nateguje, ne rabim jaz nikogar nategnit, da dobim plačo. Če pa že kdo nateguje stranke v firmi, je to (spet) šef, ne navadni zaposleni.


Meni je povsem jasno! Vsakdo bi kradel/goljufal/zadavil babo, če bi imel priložnost! Torej res ni nič narobe s tem! (bere se z glasom Homerja Simpsona) :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

francek1 ::

Zadeva smrdi že zato, ker se vsi navijači te sheme prijavijo le za to temo!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

25 milijard dolarjev v 30 dneh. Je na trgu kripovalut balon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9531261 (25029) sniff

Onecoin

Oddelek: Loža
136049 (4965) Tilen

Coinspace.eu in S-coin - nova ponzijeva shema?

Oddelek: Loža
3112159 (6664) Tilen
»

Piramidni sistem ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15039737 (22024)          
»

Zakaj ne morem komentirati na določeno temo?

Oddelek: Slo-Tech
111446 (1065) Mare2

Več podobnih tem