» »

Kateri router?

Kateri router?

cl1ck ::

Lep pozdrav!
Ker imam sam obilo problemov z routerjem(občasen 'izpad' wireless povezave, velika nihanja v hitrosti), ki sem ga dobil od Telekoma (Sinope), in ker na ta router ni mogoče namestiti DD-WRT, sem se odločil da nabavim nov router. Kateri router je najboljši v srednjem cenovnem obsegu? Okrog 60€?
Veliko pohval sem prebral glede LinkSys WRT54GL, vendar me zanima, če je ta router še vedno najboljša izbira?
Hiša je srednje velikosti, router imam na žalost v kotni sobi, v drugem nadstropju se povezava zelo poslabša, ter hitrost interneta zelo zmanjša...

Ribič ::

WRT54GL je malo starejši model, vendar še vedno eden najstabilnejših. Lahko ga vzameš brez problema, vendar pa priporočam, da zamenjaš tovarniški firmware za Tomato Shibby's mod. Sicer pa omenjeni router deluje na standardu IEEE802.11g, kar pomeni, da boš na 2.4GHz frekvencah lahko dobil največjo hitrost 54MBit. Novejši WiFi routerji podpirajo standarde IEEE802.11n in pa IEEE802.11ac, ki omogočajo dosti višje hitrosti.

Jaz ti predlagam takole: Če uporabljaš internet večinoma za brskanje po spletu, branje novic, email-a, facebook, itd, potem vzemi kar WRT54GL. Če pa te interesirajo višje hitrosti (igranje iger, stream filmov, video konference, itd) in še več dodatnih funkciji, potem pa vzemi raje kakšen novejši router. Mogoče celo takega, ki ima USB vhod, kamor lahko priklopiš tiskalnik, trdi disk za deljenje datotek na mreži, itd. Za točen model žal ne vem, predlagam ti pa lahko proizvajalca: TP-Link.

Miha 333 ::

Ne vem sicer, koliko ti je to pomembno, ampak WRT54GL tudi nima gigabitnega switch-a, ampak 100 Mbit/s. Če prenašaš podatke med ožičenimi računalniki, je to kar pomembno.

Kaj pa npr. TP-Link WR1043ND? Jaz ga uporabljam in sem zadovoljen. Podpira Wireles N standard, ima gigabitni switch, ima USB priključek ter omogoča namestitev drugih firmwareov, npr. DD-WRT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Routerji odletel Wifi, katerega novega?

Oddelek: Omrežja in internet
224801 (3890) kuglvinkl
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6318231 (13714) Poldy
»

Linksys BEFSR41 router - (pre)pogost restart?

Oddelek: Strojna oprema
232200 (2009) patriot10
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879985 (6726) janezek67
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435564 (4361) KandazaR

Več podobnih tem