» »

Električna zobna ščetka

Električna zobna ščetka

««
11 / 13
»»

Ganon ::

Čuden test, res. Odločita baterija in polnilnik in glasnost. :))

darkolord ::

Zakaj čuden? Če čistijo enako dobro, je tišja in z boljšim polnilnikom vsekakor tudi boljša.

Če odtehta 5x ceno, pa vprašanje, ki ga mora vsak razrešiti pri sebi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Djole ::

darkolord je izjavil:

Zakaj čuden? Če čistijo enako dobro, je tišja in z boljšim polnilnikom vsekakor tudi boljša.

Če odtehta 5x ceno, pa vprašanje, ki ga mora vsak razrešiti pri sebi ...

Zato pa alfawise s100 za 17€ spila ze 3 leta :)

Alfonso ::

Djole je izjavil:

darkolord je izjavil:

Zakaj čuden? Če čistijo enako dobro, je tišja in z boljšim polnilnikom vsekakor tudi boljša.

Če odtehta 5x ceno, pa vprašanje, ki ga mora vsak razrešiti pri sebi ...

Zato pa alfawise s100 za 17€ spila ze 3 leta :)


Imam tudi sam. Zmankuje mi ščetk. Kje nabaviš nove? Oz. katere ustrezajo?

Djole ::

Te sem nazadnje narocil

darkolord ::

Drugače če koga že tišči denarnica, se bolj splača kupiti več nastavkov (in jih pogosteje menjati) kot ščetko z več dodatnimi fičrji.

schrack ::

Alfonso je izjavil:

Djole je izjavil:

darkolord je izjavil:

Zakaj čuden? Če čistijo enako dobro, je tišja in z boljšim polnilnikom vsekakor tudi boljša.

Če odtehta 5x ceno, pa vprašanje, ki ga mora vsak razrešiti pri sebi ...

Zato pa alfawise s100 za 17EUR spila ze 3 leta :)


Imam tudi sam. Zmankuje mi ščetk. Kje nabaviš nove? Oz. katere ustrezajo?


Ravno danes sem jih za mojo S100 naročil na aliju:
https://www.aliexpress.com/item/1005001...

Djole, hvala za test.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schrack ()

BCSman ::

Sem za foro nabavil hoferjevo sonicno Easy Home za 15eur. Zadeva je dizaster, skace po ustih in s plasticnim delom velikorat udaris v ostale zobe. Ali lahko tej sunki naredijo kaj skode zobom ali je plastika premehka da bi skodovala?
Namrec imam se od Vitapurja scetko, ki je verjetno v rangu Philipsov in je cisto umirjeno delovanje in ni razbijanja po zobih, pa tudi zadaj je dodatno gumirana.

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ganon ::

Ni krika mode. Kupi sonicare in je zadeva rešena.

donvito ::

SmeskoSnezak ::

Sonicare je (bil) vcasih 100eur, razlika med modeli kar se tice ciscenje zoba je minimalna... Vcasih celo dva ista modela za isto ceno (mogoce black friday) in pa full easy je za popravit. Razn ce nucas kako res specificno zahtevo, pol mogoce vec... sicer pa med elektricnimi za 70-200eur nasa familia ni vidla razlike.
@ Pusti soncu v srce... @

zzitop ::

Morda še novejši ZPS test iz novembra 2023?
Iskrena hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzitop ()

user-pass ::

Po mojem mnenju je vsaka elektricna krtacka boljsa kot navadna rocna. Ampak dejansko ucinek ni pri vseh isti. Pred mnogimi leti sem imel Philips Sonicare, potem je baterija sla po gobe, da sem polnil pol dneva za enkratno uporabo. Mi je bilo potem skoda dajati 200€ za novo Philips in sem nabavil Ocleanza pol manj, ne vem kateri ampak takrat najboljsi in najdrazji model, in opazil 100% razliko - na slabse, samo se nisem dosti sekiral. Ta je delala dobro nekaj let, potem sem nabavil novo Oclean, super duper nov model, X Pro Elite, sem mislil, da bo napredek, ocisti pa slabse kot prejsnja Oclean, ki je iz prodaje btw. Sedaj sem spet na Philipsu in je kot dan in noc. Na clean nastavitvi ocisti bolje, kot vse Oclean na full, na whitening mode-u. Z Oral-B nimam izkusenj, mogoce so dobre.

zzitop ::

Saj zato bi rad videl, katera je zmagala pri ZPS. Če gledam to stran:
https://www.electricteeth.com/uk/best-e...

Je Oral-B Pro 3 3500 dabest izbira. Da je Oclean tak skret, si pa tudi nisem mislil. Hvala za te informacije.

Magic1 ::

Na koncu itak vedno uporabljaš le clean opcijo na Philipsu. Serija 4000 ima tako že vse kar od ščetke rabiš. Vse te 100EUR+ so čisti gimmick. Na Amazonu se dobi 4000 serijo, pakirano po dve v kompletu za 80EUR (buzz na 30s, in senzor pritiska).
Jaz z Oralom-B kmalu dobim zobni kamen. S philipsovo pa nikoli.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Djole ::

zzitop je izjavil:

Morda še novejši ZPS test iz novembra 2023?
Iskrena hvala

Ga še ni bilo.

pero50 ::

oral b io-9s
oral b io-8n
oral b io-9n

so dobile 73 točk,

potem so bile še od oral b, 72 točk
4
10
6


philips sonicare 3100 ocena 70t, 95 min delovanja
oral b pro 3 3000 ocena 70t, 63 min delovanja

sam sem kupil 3100 od philipsa, 2 kosa mislim da za 63EUR na amazonu. očisti precej boljše kot prej neka sonična iz aliexpressa, katere sta mi 2 odpovedale v dveh letih

IMO je 3100 vse kar rabiš, ostalo samo plačaš cel kup funkcij, ki jih ne rabiš ne uporabljaš in namesto on of gumba moraš iti skozi 10 useless programov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pero50 ()

gort ::

Oralb karkoli je v redu, dela to X let... Ščetke na zalogo Y let kupiš na aliexpress, kapneš kakšno kapljico belega olja not, da prenosa ne potrga, če je ravno napoljena baterija

lolipop2 ::

Jaz sem vzel Philips 6100 pred 4 leti, za cca 80€. Čist super zadeva, vse kar je več, ali od keša ali od funkcij, ne rabiš.
Mi je bil pa ta Sonicare eno izmed bolj zarečenih zadev. :) Sedaj, ko imam, pa ni šans, da grem nazaj na ščetko.

Gregor P ::

Meni je zobozdravnica rekla, da so vrteče ščetine zdravstveno gledane slabše od soničnih za naše zobovje. Če je pa to res, pa sam težko ugotovim. Sicer uporabljam Philipsovo že vrsto let in dejansko imam veliko manj kamna ipd. kot sem ga imel prej z navadno; kar se vsakokrat potrdi zdaj le še na letnih do dvoletnih preventivnih pregledih, kjer ima zobozdravnica bolj malo dela.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jazzie ::

Evo, tudi sama kupujem električno ščetko, prvič. Če povzamem debato v tej temi, je Oclean slaba izbira, kljub začetnemu navdušenju par strani nazaj, torej se je za odločiti med Oral B in Sonicare? Sonicare naj bi bil nežnejši do dlesni, drugi pravijo da Oral B bolje očisti? Kaj zdaj? 8-O Kaj pa te nove Oral B ščetke z magnetno tehnologijo (iO modeli)?

Kodrnusa ::

Uporabljam Sonicare ze 20 let. Vmes kupil oclean, jo sprobal in šenkal naprej, nima moči kot Sonicare.. Dan in noč!
Oral B imajo otroci, zgleda ok. Mislim da ne z eno ali drugo ne boš zgrešil.

krop ::

Oclean po 1 letu krepala. Žal ne najdem računa. Kupu sonicare 3100 osnovno za 40€. Po mojem mnenju boljša od ocelan za več denarja

Gregor P ::

In ravno zdaj so mimogrede tudi prime days ponudbe na Amazonu, če ti to kaj pride;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

user-pass ::

Kodrnusa je izjavil:

Uporabljam Sonicare ze 20 let. Vmes kupil oclean, jo sprobal in šenkal naprej, nima moči kot Sonicare.. Dan in noč!
Oral B imajo otroci, zgleda ok. Mislim da ne z eno ali drugo ne boš zgrešil.

Imam identicno izkusnjo. Sem nazaj na Sonicare. Prime days so ravno danes in jutri: https://www.amazon.de/s?k=philips+sonic...

darkolord ::

Jaz imam že nekaj časa Oral B, s katero sem načeloma zadovoljen, so pa bolj problem ščetke/nastavki.

Ko dam nov nastavek gor, je vedno "woooo" občutek, kot da bi bil šmirgl papir, po dveh tednih pa že občutno slabše čistijo in zobje niso več tako gladki. Enako je z raznimi univerzalnimi in original nastavki.

A ima kdo drugačne izkušnje? Tudi s Sonicare? Zdrži komu nastavek dejansko 3 mesece kvalitetnega čiščenja?

Gregor P ::

Edino informacijo, ki jo imam, je od zobozdravnika, ki pravi, da so za zobe oz. dlesni Sonicare ščetke boljše oz. bolj prijazne kot od Oral B (pa ne prodaja ene ali druge) - ampak nimam drugega vira za to. Oboje pa je daleč boljše od navadne zobne ščetke (kar pa potrjujejo tudi že študije).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lolipop2 ::

darkolord je izjavil:

Jaz imam že nekaj časa Oral B, s katero sem načeloma zadovoljen, so pa bolj problem ščetke/nastavki.

Ko dam nov nastavek gor, je vedno "woooo" občutek, kot da bi bil šmirgl papir, po dveh tednih pa že občutno slabše čistijo in zobje niso več tako gladki. Enako je z raznimi univerzalnimi in original nastavki.

A ima kdo drugačne izkušnje? Tudi s Sonicare? Zdrži komu nastavek dejansko 3 mesece kvalitetnega čiščenja?


Tudi pri Sonicare je isto. Zadnji mesec je občutnbo slabše, ko je ščetka zgonjena. PA tudi, ko je baterija tik pred spraznjenjem, je podobno slabše čiščenje. Še vedno pa velik + za Sonicare

Steinkauz ::

Ravno danes sem bil pri zobarci in je priporočila Curaprox.
Ona je imela Hydrosonic pro, vidim pa, da obstaja tudi pol cenejša Hydrosonic Easy.

Ima kdo kiro od teh? Mnenja?
Men se zdijo sicer tile zobarji mal k lobisti, da tolk za eno znamko navijajo.

200eur za eno ščetko je kr brutalno. 100 bi še dal.

Okapi ::

Videti so kot generični Kitajci za 4x ceno.>:D

Ganon ::

Sonicare in nič drugega, še iz časov, ko so bile ščetke in nastavki veliko večji. Sonicare + parodontax + nitka. Nobenih težav z zobmi, niti zobnega kamna nimam.

IL_DIAVOLO ::

Morda bi znal kdo kaj dobrega povedati o MauArcher.

https://premiumreview.org/electric-toot...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Steinkauz ::

Okapi je izjavil:

Videti so kot generični Kitajci za 4x ceno.>:D


A ne zgleda sonicare isto k generičen kitajec, pa ga vseeno vsi priporočajo?

Gregor P ::

Seveda plačaš Philipsu tudi za znamko. Ampak po drugi strani pa tudi za ostale storitve oz. podporo. Do sedaj mi je v več kot desetletju uporabe crknilo že več Sonicare e-ščetk in pri tistih dražjih, ki so imele dvoletno garancijo, sem potem takoj dobil tudi povsem novo nadomestno e-ščetko. Pri njihovih cenejših različicah (ki so tehnično gledano verjetno identične z dražjimi, le z nekaj manj funkcionalnosti ali dodatki), pa sem jih popravil kar sam, ker so pač imele le enoletno garancijo (in so praviloma crknile nekje proti drugemu letu) - in te delajo še leta potem, pa še cenejše generične nadomestne dele se da dobiti za njih.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

kljuc ::

Steinkauz je izjavil:

Ravno danes sem bil pri zobarci in je priporočila Curaprox.
Ona je imela Hydrosonic pro, vidim pa, da obstaja tudi pol cenejša Hydrosonic Easy.

Ima kdo kiro od teh? Mnenja?
Men se zdijo sicer tile zobarji mal k lobisti, da tolk za eno znamko navijajo.

200eur za eno ščetko je kr brutalno. 100 bi še dal.


Saj tudi so lobisti. Moj zobozdravnik ima reklame po stenah in letake na mizi za curaprox in to ščetko tudi priporoča, če ga vprašaš.
Mene pa zanima razlika med modeli sonicare, če ne potrebujem aplikacije in bluetootha, verjetno ni razloga za nakup serije 9000, ali bi pri nižjih serijah kaj pogrešal? Katera serija je best buy?

nekikr ::

Najboljša je 4000 serija (ranga 70€), ker ima enako oscilacij na minuto kot potem vse dražje, ki imajo več gumbov, večjo izbiro barv, pa bluetooth in crypto AI level 5 autonomy in take brezvezne fore.

Qcube ::

Gregor P je izjavil:

Seveda plačaš Philipsu tudi za znamko. Ampak po drugi strani pa tudi za ostale storitve oz. podporo. Do sedaj mi je v več kot desetletju uporabe crknilo že več Sonicare e-ščetk in pri tistih dražjih, ki so imele dvoletno garancijo, sem potem takoj dobil tudi povsem novo nadomestno e-ščetko. Pri njihovih cenejših različicah (ki so tehnično gledano verjetno identične z dražjimi, le z nekaj manj funkcionalnosti ali dodatki), pa sem jih popravil kar sam, ker so pač imele le enoletno garancijo (in so praviloma crknile nekje proti drugemu letu) - in te delajo še leta potem, pa še cenejše generične nadomestne dele se da dobiti za njih.


Meni sonicare dela že 7 let brez težav, pa še vsaj 3x mi je zdrsnila iz roke in padla na tla. Baterija še vedno zdrži 10 dni. Ko zatrese da je prazna jo dam polnit čez noč in to je vse. Ne vem kaj delaš narobe da se ti toliko kvarijo.

Master_Yoda ::

Nekje sem bral da folk ne da nastavka dol ko konca s ciscenjem, ter ne splahne. Potem se tista guma pri bazi kjer je drot za nasadit nastavek pokvari zaradi ostankov paste. Nato pa pride voda noter.
Dovie'andi se tovya sagain.

Gregor P ::

To je najbrž res. Redno moraš splakovati oz. čistiti krtačko. Pri meni so mehanske poškodbe, ker sem premalo nežen zgleda (ker teh krtačk v resnici ne rabiš nič pritiskati, bolj nežno se dotikaš zob boljši je rezultat):D
Ampak vse enostavno popravljive. :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gregor P ::

Mimogrede sedaj sem prvič kupil Philips Sonicare A3 Premium All-in-One ščetke in po nekaj dneh ne morem sedaj reči, da vidim rezultate, se pa vsakič počutim kot da bi ravno prišel od čiščenja zob pri zobozdravniku:D

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nekikr ::

To pomeni, da so prevec agresivne?

Gregor P ::

Upam da ne, na njih sicer piše, da so soft, morda se tega občutka potem sčasoma navadiš.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ganon ::

Jaz kupujem samo sensitive nastavke. In po vsakem ščetkanju ga odstranim in sperem.

darkolord ::

Na koliko časa cca jih menjate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

NuMaN ::

Dokler mi žena ne zateži ...

Gregor P ::

Načeloma na 3 mesece oz. dokler ne zbledi tista modra barva, ali pa če je ščetka prej vidno znucana.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nekikr ::

2 meseca max. Nastavki so tako poceni (če kupiš ponaredke, ki so identični, ne gre tu za kvantno znanost), da nima smisla šparat.

Tilen ::

Steinkauz je izjavil:

Ravno danes sem bil pri zobarci in je priporočila Curaprox.
Ona je imela Hydrosonic pro, vidim pa, da obstaja tudi pol cenejša Hydrosonic Easy.

Ima kdo kiro od teh? Mnenja?
Men se zdijo sicer tile zobarji mal k lobisti, da tolk za eno znamko navijajo.

200eur za eno ščetko je kr brutalno. 100 bi še dal.


Preklopil iz Oral-B Genius 10000N na Curaprox Hydrosonic Pro in je top. Sem bistveno bolj zadovoljen. Manj invazivna in dobro očisti. V kolikor je kdo v dilemi, naj vzame slednjo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

IL_DIAVOLO ::

Zagotovo ne izbirate preveč agresivnih scetk, ker vam bo uničilo sklenino.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14949125 (3414) link_up
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
4910042 (1713) samovprasam
»

Katero elektricno zobno scetko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508920 (6971) Magic1
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21663808 (36208) Andro457
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5418553 (9168) flameir

Več podobnih tem