» »

Električna zobna ščetka

Električna zobna ščetka

««
8 / 11
»»

floyd1 ::

Nekaj znancev, 2 dobra kolega, bivša sodelavka, jaz... Ni ravno reprezentativen vzorec, a vseeno ti da misliti. Vsi enak problem. Mimogrede - Sonicare sem začel uporabljati ca. 20 let nazaj (njihov 1.(2?) model), firma je bila še ameriška in bila je edina "ultrasonic" ščetka na tržišču afaik. Sicer pa - moja boljša polovica jo je uporabljala ves ta čas in nima nobenih problemov. Še to - prve "sonikerke" so imele zelo "trde" nastavke, vsaj v primerjavi s kasnejšimi. Mogoče je tudi to krivo.

nisem še slišal pri svojih khm, 25+, da bi imel kaj stanjšano...

Mlad si še. ;)

A tudi pri navadni ščetki si lahko poškodujemo sklenino, če drgnemo premočno in prevečkrat ter z napačnimi gibi.

Brat moje boljše polovice ima tak problem. Sicer res že gre proti abrahamu, a vendar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

looser ::

floyd1 je izjavil:

...khm, 25+...

Mlad si še. ;)

khm, 25+ je evfemizem, ne dejansko stanje...
bi pa bil takšnega dejanskega stanja kar precej vesel, čisto resno...
to je sicer moja iztočnica, če se kje predstavljamo in je starost nujen input, da se malo lažje predre led...

heh, eh, mislim, seveda je dejansko stanje :-)
le številka je zelo nizko postavljena...
18+ bi pa bilo že kičasto :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

leiito ::

Xiaomi Mijia el. ščetko je kdo probal? Načelno je vse, kar naredijo solidno, ščetka ima tudi senzor pritiska, kar je imel sicer tudi en cenejši Sonicare model, v najdražji izvedbi pa ni senzorja.

Andro457 ::

Meni je zobarca predlagala Philips Sonicare. Sem zelo zadovoljen, ščetkanje je hitro in učinkovito. Priporočam.

Priporočam pa še za tiste, ki boste kupovali, da kupite osnoven model (mislim da ima 2 načina). Jaz sem kupil DiamondClean (5 načinov) in uporabljam samo enega (Sensitive).

klekej ::

Doma imam eno viška Xiaomi Soocas X3 bele barve, zapakirano seveda. Če kdo rabi, ZS.

leiito ::

Kakšna pa je Xiaomi? Kakovost mislim, in metoda, vrtljiva glava ali tak princip kot Sonicare?

leiito ::

Kot razumem, Soocas v bistvu ni Xiaomi izdelek, Xiaomijeva električna ščetka ima drugačen dizajn, morda se poskušajo prodajalci kitajskih ščetk za €20 šlepat na Xiaomi brand in jih prodajat za €40.

Xiaomi je taka: https://www.compareimports.com/blog/xia...

Saj mogoče so tudi Soocas X3 dobre ščetke, problem je, da pri no name izdelkih nikoli ne veš, zato pa je Xiaomi globalen brand, ker ni dvoma glede kakovosti pri kateremkoli izdelku

Okapi ::

Je treba vedeti, da Kinezi na veliko ponarejajo tudi kitajske znamke.

BuDi79 ::

leiito je izjavil:

Kot razumem, Soocas v bistvu ni Xiaomi izdelek, Xiaomijeva električna ščetka ima drugačen dizajn, morda se poskušajo prodajalci kitajskih ščetk za EUR20 šlepat na Xiaomi brand in jih prodajat za EUR40.

Xiaomi je taka: https://www.compareimports.com/blog/xia...

Saj mogoče so tudi Soocas X3 dobre ščetke, problem je, da pri no name izdelkih nikoli ne veš, zato pa je Xiaomi globalen brand, ker ni dvoma glede kakovosti pri kateremkoli izdelku
Soocas je Xiaomi izdelek. Je pa trenutno že nekaj verzij te ščetke in tele iz linka sploh ne delajo več.

Soocare Cassels je ena izmed 1000 firm v kateri ima Xiaomi pomemben ali večinski delež.
Xiaomi teamed up with Chinese startup Soocare Cassels around July 2016 to launch a smart electric toothbrushes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

leiito ::

OK, ampak ne na izdelku ne na škatli od Soocasa ni videti Xiaomi branda, biti lastnik še ne pomeni, da prodajaš pod svojo blagovno znamko in če ne, se sprašujem zakaj ne.

Tomson ::

Xiaomi že vrsto let investira kar velik delež dobička v dobra startup podjetja in že uveljavljena podjetja, ki imajo na področjih, ki zanima Xiaomi, dobre produkte, s tehnologijo, znanjem in izkušnjami v ozadju. V nekaterih primerih potem nove, skupne produkte tržijo pod skupono znamko, včasih kar pod Xiaomi, v veliko primerih pa znamke ostajajo avtonomne, ve pa se, da Xiaomi z njimi sodeluje, npr. omenjeni Soocas, pa Youpin, Viomi, Huami, Roborock, Segway itd. Omenjenih naprav znamk ne proizvaja Xiaomi sam, so pa to kvalitetne naprave, povsem na nivoju ostalih lastnih Xiaomi produktov.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Klamzi ::

Soocas X3 lahko le priporočam, kar se tiče čiščenja zob, baterije, kvalitete izdelave ipd., je nekaj razredov višje kot naprimer Oral B Vitality.

Tilen ::

Amazon ima samo še danes -50 EUR na vse Oral-B Genius električne zobne ščetke. V kolikor je še kdo, ki ga je precej motila cena, je sedaj pravi čas za nakup. :)

https://www.amazon.de/b?ie=UTF8&node=15...

Koda za popust v košarici je YPSK94DQY6.

Jaz sem vzel tole:

https://www.amazon.de/gp/product/B07DGL...

Boljše cene se trenutno ne da dobiti.

 x

x



Oral-B Assistant Genius 10000 N s popustom pod 100 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Konlov ::

Ma odkar ste napisali, da uničujejo sklenino, si občasno zopet čistim s staro dobro ščetko...

Tilen ::

Te novejše in boljše imajo identifikator pritiska. V primeru, da preveč pritiskaš, se ledica obarva rdeče.

 x

x



App ima tudi achievements. :)

  achievements

achievements

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nekikr ::

Indikator pritiska je v prvi vrsti namenjen temu, da ne poškoduješ ščetke. O uničevanju sklenine se pa govori na dolgi rok zaradi toliko drgnjenja.

Vazelin ::

Jaz si zobe čistim povprečno 8 min z eno random elek. zobno ščetko. Me gusta

leiito ::

To je vse prima, ampak nobena ščetka ne more nadomestiti nitke, ščetkanje je samo del režima.

Vazelin ::

Ja ja. Jaz nitkam tko enkrat na tri dni. Ne da se mi vsak dan. Imam pa uno nitko, ki je na ročaju - se mi zdi bolj praktično.

klekej ::

To z nitko je popolnoma res. Ne mores vrjet kaj vse se se najde, ko se naucis pravilne tehnike uporabe nitke. >:D

leiito ::

Vazelin je izjavil:

Ja ja. Jaz nitkam tko enkrat na tri dni. Ne da se mi vsak dan. Imam pa uno nitko, ki je na ročaju - se mi zdi bolj praktično.


Ne da se ti nitkat? Sej ni kot sneg kidat, pol kalorije na teden porabiš za nitkanje. Mogoče je treba biti na začetku malo discipliniran in se vsaj za zvečer navaditi na režim nitka, el. ščetka, navadna ščetka, medzobne ščetke, ustna voda. V parih tednih se navadiš in niti ne moreš več brez tega, nitkaš po vsaki jedi, valjda ne boš z ostanki hrane med zobmi hodil po svetu. Ljudje, ki ne nitkajo, so halitozni, koščki razpadajočega mesa imajo specifičen vonj.

Moram pa malo pokritizirat Sonicare, ščetka za €250 pa knof nehuje delat, kot da se kontakt nekje prekinja, ima pa Flegis/Eltus dobro pošlihtan servis, pride GLS kurir k tebi, prevzame, popravijo in pošljejo nazaj, če je v garanciji zastonj, sicer pač plačaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Djole ::

Zdravo, katere nastavke kupujete za alfawise s100, se lahko uporabljajo razlicni al morajo bit striktno alfawise?

buttcrack ::

jaz jih kupujem na ebayu, švoh 3$ za dve glavi

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Nosilec za Sonicare, če ni v garanciji, €97 + €3 za dostavo. Jbg. Ga pa Eltus dostavi z danes na jutri in kurir ti ga prinese in pusti v kopalnici.

mat xxl ::

Imam jaz nosilec Sonicare viška, kakšnega točno želite z lučkami ali kalsika ? Vež na ZS . Klasiko imam novo viška.

mit3k ::

A ve kdo slučajno, kje bi se dalo dobiti nastavke za Hoferjevo ščetko?

Deluje sicer ok ampak nastavkov pa ne prodajajo...

manta ::

Mislim da je v navodilih pisalo kje se da narociti dodatne nastavke. Drugace vprasaj na hofer support oz. zna biti informacija na hoferjevem servisnem portalu.

janko934 ::

Koliko časa imajo rok trajanja glave električnih zobnih ščetk. Danes sem zamenjal z novo, ki je sicer stara že kakšno leto (originala) in se mi zdi zelo zelo trda.

Imam pa Oral B Vitaly Precision. Ne vem sedaj katera glava točno je, ampak sem kupil 2 v paketu in tista prva je bila po moje na začetku zelo zelo mehka.

Klamzi ::

Na par mesecev, kot pri navadni

nekikr ::

Vse Oral ščetke imajo med drugim tudi modre (ponavadi svetlo modre) ščetine, ki služijo za indikator kdaj jo je treba zamenjati. Ko se zgoraj razbarva na belo menjaš. Ali pa najkasneje po treh mesecih kot klasično ščetko, zaradi bakterij/higiene.

janko934 ::

Razbarva, že razbarva. Zanima me, kdaj postane pretrda za uporabo?

nekikr ::

Premehka kvečjemu, ker se ščetine "razmajejo" in vsak vrli na svoj konec, kako bi postala pretrda?

freesty ::

Trenutno imam svojo tretjo elektricno zobno scetko. Mogoce komu pride prav moje mnenje.

Zacel sem s Xiaomi Soocas x3 za katero sem placal 35eur. Po letu dni je crknila in sem kupil Seago za 12eur. Trenutno pa imam Oclean SE.

Torej Xiaomi je bila dobra. Aplikacije nisem ravno uporabljal. Je bolj kot ne za spremljanje koliko si peres zobe in kdaj menjat scetino. Skromna z nastavitvami. Kvaliteta se mi je zdela dobra. Ceprav je vseeno crknila po 1 letu. Ima 37000 spm in 220 gf.cm navora.
Sklepal sem, da so tak vse podobne scetke in sem vzel poceni Seago. Razocaranje. Xiaomi dosti boljsa. Ta samo vibrira. Ni pravega sonic ucinka. Ne bi priporocal nikomur.
Zaradi razocaranja s prejsnjo sem vzel Oclean SE. Gledam sem navor in strokes per minute. Ta ima 270 gf.cm navora, ter 40k spm. Sem dobil par dni nazaj. Dosti boljsi obcutek v roki od Xiaomijeve. Aplikacija ima vgrajene programe. Za razliko od Xiaomija, kjer nastavis eno nastavitev in to traja 2-3minute. Tukaj se spreminja intenzivnost skozi ciscenje. Imas dosti razlicnih programov. Mogoce malo boljsi app od Xiaomija. Vendar mislim, da vseeno ne bom uporabljal. Dobis zraven Case, v katerem je prostor za scetko in polnilni kabel. Velik plus. In pa najpomembnejse. Na zobeh dosti boljsi obcutek od obeh prej omenjenih. Scetine so oblikovane v pol krog. Tako, da lepo objamejo zobe. Obcutek po ciscenju tudi boljsi. Absolutno zadovoljen. Za njo pa sem odstel 30eur. Tako, da ce ima kdo namen vstopit v svet sonicnih zobnih scetk bi tole absolutno priporocal. Je pa res, da nisem probal kaksnih "nasih" znamk, ker so predrage, vendar dvomim, da so boljse. Ze po samem obcutku v roku, se zdi ta Oclean dosti bolj kvalitetna od "nasih", ki stanejo 60+ eur, vsaj koliko sem sprobal na njihovih razstavnih mestih.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

AgiZ ::

Si Xiaomijevo jo odpru da bi pogledal kaj je crknilo?
Pri nas imamo 4x Soocas x3 že več kot leto, delajo bp in smo zelo zadovoljni. Aplikacija pa je res polom. Na eni poskusil, na drugih niti poskusil nisem.
Če crknejo bom imel Oclean SE v mislih :)

azislo ::

Evo, glede na vaša mnenja sem opustil nakup Soocas X3 si naročil Ocelan SE.

Cena je bila dobrih 34EUR na Aliexpress, ceneje nisem našel. LINK, če kdo rabi

Javim, ko dobim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

azislo ::

Če bo kdo kupoval ščetko preko zgornjega linka (Oclean SE), do jutri 9.3. 9:00 (po našem času) je še dodatnih 3$ popusta, kupon.
Ob checkoutu pojdite spodaj in pod "Promo code" vpišite "SHOPNEW". Cena je tako cca. 32EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

Master_Yoda ::

Zgornji link mi ne dela - ampak verjetno ne poslje brez dajatev ne ?
Potem je 32+7.04(DDV)+cca7(stroski carinjenja)= 46 EUR.
Dovie'andi se tovya sagain.

freesty ::

Jaz sem jo narocil na gearbestu in ni blo carinskih dajatev. Placal okoli 34eur tudi.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Tilen ::

Oral-B Genius 10000n ti na telefon pošlje notification, ko je potrebno zamenjati ščetko. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

azislo ::

Master Yoda, neki so spreminjal, spodnje dela:
https://bit.ly/2HlzwGt

Ja, res je, ni brez dajatev. Jaz sem samo napisal da mi deklarirajo paket pod 22EUR, zaradi majhne velikosti paketa. Javim rezultat.
freesty, takoj bi jo nabavil za ta denar, žal pa so se na obeh "znanih" straneh znatno podražile, kuponov ni. GB- 50$ brez poštnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

mojb ::

Andro457 je izjavil:

Meni je zobarca predlagala Philips Sonicare. Sem zelo zadovoljen, ščetkanje je hitro in učinkovito. Priporočam.

Priporočam pa še za tiste, ki boste kupovali, da kupite osnoven model (mislim da ima 2 načina). Jaz sem kupil DiamondClean (5 načinov) in uporabljam samo enega (Sensitive).



Eno vprašanje tule... Če kupim ščetko Sonicare DiamondClean, katere nastavke ščetke potem rabim za naprej. Ko gledam po netu, ima vsak svojo šifro. Pašejo vse generalno na Sonicare, čeprav se šifri ne ujemata?

Hvala za odgovor,
M.

Qcube ::

Kaj obstaja kakšna spletna trgovina ki ima bolj ugodne Sonicare ščetke? Lahko tudi kompatibilne.

Magic1 ::

Kompitabilne so poceni, diamond clean so okoli 25€ 4 komadi.
Ali lahko kdo preveri, če pašejo od Hoferja gor, so 6€ 6 komadov?
Magic

Okapi ::

Qcube je izjavil:

Kaj obstaja kakšna spletna trgovina ki ima bolj ugodne Sonicare ščetke? Lahko tudi kompatibilne.

A se ti res splača iskati, za en ali dva evra manj?

Qcube ::

25€+ za 4 ščetke se mi zdi preveč za brezvezen kos vlite plastike ki ni vreden en cent, a tebi ne? Drugače sem nekaj našel na amazonu 16€ 16 komadov.

nekikr ::

Ampak ni ista. Jaz sem imel dvakrat preblisk, da so predrage in da itak kitajci to naredijo za đabe. Obakrat so bile precej slabše. Zdaj samo še original. Konec koncev je to 25€ na leto...

azislo ::

Če še kdo išče Oclean SE Sonic iz EU, za slabih 40€ iz GB, moj post -> https://slo-tech.com/forum/t719943/p626...

Qcube ::

nekikr je izjavil:

Ampak ni ista. Jaz sem imel dvakrat preblisk, da so predrage in da itak kitajci to naredijo za đabe. Obakrat so bile precej slabše. Zdaj samo še original. Konec koncev je to 25€ na leto...


Verjamem. Bom vseeno poskusno kupil te da vidim kakšne so https://www.aliexpress.com/item/4pcs-Re...

nekikr ::

Ko jih dobiš in preizkusiš povej kakšne so.

Vazelin ::

sonicare imajo dober motor + zelo dobra ergonomija (govorim za 93xx serijo) + izgleda odlično. Edino električni kabel (običajen) je nagnusen ob tistem kozarcu.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14947818 (2107) link_up
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499484 (1155) samovprasam
»

Katero elektricno zobno scetko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507558 (5609) Magic1
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660595 (32995) Andro457
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417880 (8495) flameir

Več podobnih tem