» »

Bankomat more prebrati kartice

Bankomat more prebrati kartice

blink ::

Včeraj sem poskusil dvigniti denar na bankomatu z debetno (Maestro) kartico vendar mi je javil, da je ne more prebrati. Identična situacija se mi je nato ponovila na dveh drugih bankomatih (dva sta od NLB, tretji pa od Abanke). Pri plačevanju na POS terminalu nimam nikakršnih problemov.

Ali bankomati prebirajo podatke iz magnetnega zapisa ali s čipa? Se mi zdi, da je mogoče problem umazanija/praske na magnetnem zapisu, medtem ko POS terminali prebirajo podatke s čipa?

sakkra ::

Pojdi na banko in boš dobil novo kartico. Verjetno je bila blizu magneta v kakšni trgovini.

OZZY ::

Ponavadi na posu plačaš preko čipa. tebi je verjento šel magnetni apis oz. je poškodovan.Probaj nalepiti čez tisti selotejp... ne belega.. včasih to deluje in lepo prebera.. preizkušeno..
Go with the flow.

vorantz ::

1.) podrsaj čip po hlačah
2.) zdrsaj čip z radirko (to na banki zmeraj najprej naredijo)
3.) pejdi na še kak bankomat

če nič od tega ne deluje pejdi zagnjavit na banko

MIHAc27 ::

Mah jaz sem moral iti na banko kar 3x. Kartica se mi je nekaj razmagnetila kot kaže, potem je po 1x delala, drugič ne tako na POS-u kot banki.

In seveda ko pridem na banko, z uslužbencem probava na bankomatu... 2x je celo delalo, ta tretjič na srečo ni in so jo končno zamenjali.

blink ::

OZZY je izjavil:

Ponavadi na posu plačaš preko čipa. tebi je verjento šel magnetni apis oz. je poškodovan.Probaj nalepiti čez tisti selotejp... ne belega.. včasih to deluje in lepo prebera.. preizkušeno..


O kakšnem selotejpu ti to? Hočeš reči, če zakrijem magnetni trak na kartici bo bankomat avtomatsko šel prebirati čip?

OZZY ::

Ne.. tudi če daš selotejp preko magnetnega zapisa ti kartico prebere. Zadeva je delala BP če ti npr. ni kartico premo magnetnega zapisa ni prebralo. Lahko je bila odrgnjena, itd.. Ko si dal selotejp preko magnetnega zapisa in si ponovno potegnil čez slip je kartico prebralo.
Glede bankomatov. Če so stari še vedno preberejo magnetni zapis in ne z čipa.. Niso vsi bankomati nadgrajeni.
Go with the flow.

zee ::

Zaprosi za novo kartico. Najmanj jajcanja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Južni Afriki obsežen napad na elektronske blagajne

Oddelek: Novice / Varnost
1810251 (8050) McMallar
»

Napad na RSA, prizadet SecurID

Oddelek: Novice / Varnost
4114448 (11240) McMallar
»

Vdor v Merkurjev POS sistem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7011084 (6472) sniffo
»

Zaupate bankomatom?

Oddelek: Novice / Varnost
372897 (2897) pivmik

Več podobnih tem