» »

Gigabyte H87M-D3H BIOS fail

Gigabyte H87M-D3H BIOS fail

matobeli ::

Zdravo,

začelo se mi je pojavljati da se PC ne pobere, izgleda kot neka težava z matično (glej sliko). Poizkusil sem tudi brez vseh naprav (samo MB, CPU, ram, disk) pa je enako, torej periferija ne dela težav.

To se zgodi vsakič ko ugasnem PC. Prižgem ga pa lahko po nekem čudnem vodiču ki sem ga našel na netu: napajalnik off (15sec), držat PC on in hkrati prižgati napajalnik. Takoj ko matična zalaufa spustit PC on gumb in izklopiti napajalec.

Po tem postopku se pobere.
Nimam pa disketnika da bi lahko updejtal BIOS na matični. Ima pa matična 2 BIOSa, ampak ne vem kako iz rezervnega prekopirat v primarnega.

Kakšna pametna pomoč? Lahko jo še vedno v garancijo nesem, ampak se mi res ne da podirat PCja.
Podatki o PCju, i3 4330 8GB rama, SSD 840EVO

  • spremenilo: matobeli ()

gddr85 ::

če imaš dva biosa, kolker vem, nimaš kej kopirat, če en fali drug avtomatsko prevzame
če prideš lahko v bios mogoče flashaj na zadnji update (prek usbja), če bo kej pomagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Han ::

Flešaš lahko tudi v Polknih z @BIOS (najdeš ga pod Utility na Gigabyte Support & Downloads).

Preveri še gumbek baterijo na plati. Če ima manj kot 3V, jo zamenjaj.

GTX970 ::

V navodilih piše "support dual bios", vendar to ne pomeni da ga dejansko ima delujočega.

matobeli ::

sem nahitro flešal preko usbja. Postopek uspešen, efekt pa malo manj. Oziroma neuspešen, še vedno ista napaka. Bom še baterijo pomeril, ampak dvomim, je le prenova plata da bi že crknila, ampak...

Han ::

Če nisi prepričan, da je RAM palčka brezhibna, testiraj z drugo. Preveri še napajalni kabel...

gddr85 ::

probaj rame dat na 1333

dxx ::

kaj pa napajalnik?

matobeli ::

Preveril sem baterijo, je OK. Bom še napajalnik in rame (menjam frekvenco v biosu?), v ponedeljek pa dobim še rezervni ram.

Če tudi to ne bo, bo plata romala v garancijo. Kater servis je za Gigabyte? Gugl mi izpljune Acord in Asbis

gddr85 ::

ja v biosu dej za štos rame na 1333

matobeli ::

huh, v biosu ne morem nastavljat nobenih nastavitev ki bi bile povezane z ramom. Gledam narobe ali je nek defaq vmes?

GTX970 ::

Xmp ram profili imho.

gddr85 ::

bios, najbrž advanced tab, glej dram/memory frequency

Han ::

Ctrl+F1 pritisni, ko prideš v BIOS. Včasih si tako "odklenil" dodatne nastavitve pri Gigabytu...

matobeli ::

nisem mogel odklenit, vse nastavitve "vidim" ni pa možnosti jih spreminjat. ctr+F1 pa tudi ne naredi nobenega učinka

Duhec ::

Poizkusi brez diska, če je kaj več teksta na zaslonu. Lahko je vse skupaj prehitro, da bi disk sploh zadihal od štartu. :)
Na skrajnem levem robu plate (poleg konektorja, kjer imaš dratke za power/reset/led...) imaš kontakt za Clear Cmos, ki ga moraš kratkostičiti za cca. 10 sek.
Še prej moraš iztakniti iz napajalnika 230V kabel, vklopiti tipko za vklop, da se razelektrijo vsi kondenzatorji, in šele zdaj narediti kratek stik na CLR_CMOS pinih za cca. 10 sek, razkleniti, vtakniti 230V kabel in vklopiti.
Poročaj kaj se dogaja brez diska in kaj po ClearCmosu.
http://blackbird.si/

matobeli ::

To dvoje sem tudi že naredil (eni izmed prvih poizkusov), ni bilo nič drugače, PC se ali takoj po štartu ugasne ali pa nadaljuje do zgornjega "praznega" zaslona, potem pa se resetira po cca 10sec.

Mogoče velja omenit da se PC nikoli ne ugasne, vedno poizkuša prižgat in cikla neuspele poizkuse v nedogled.

Moram še pognati memtest da vidimo če kaj napiše.
Je bil pa PC ravno 1 teden pred težavami ponovno naložen ker sem mel neke "smeti" gor ki jih nisem uspel zbrisat (pomojem nek miner, je grafa na 99% stalno ružila).
A bi bilo mogoče da se je to smetje kaj igralo z flashom v biosu?

dxx ::

Prvo preveri napajalnik. Mislim, da tvoja težava ni v BIOS-u.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384329 (3598) solatko
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
327098 (6491) smotanc
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495703 (5164) CyberAD
»

bios se je zaklenil

Oddelek: Pomoč in nasveti
211962 (1636) TOP
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312198 (11585) k0lar

Več podobnih tem