» »

Windows 10 bo nared junija

Invictus ::

PrimozR je izjavil:


krneki0001 je izjavil:

Še bolje 16, pa imaš potem mir za nekaj časa. Pri ceni se to nebi dost poznalo.

Ja, res ne, sploh ko je sedaj 16 GB RAMa 150 €. Torej bi bil samo RAM nekih 10 do 20 % cene laptopa v osnovni konfiguraciji. Drobiž seveda...

A to namenoma izklopiš možgane, preden napišeš takšne poste?

Saj je res drobiž. Ne vem kje ti živiš da se ti zdi 150 EUR veliko ...

Ker če nimaš 150 EUR za 16 GB RAMa, pol tud za Carbon X1 nimaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimozR ::

Zraven se je govorilo tudi o X240. Ta se pa začne pri 700 €. Najcenejši X1 Carbon je pa tudi 1300 € na Geizhalsu, torej se 150 € prekleto pozna (okej, osnoven ima 4 GB RAMa, kar je res neuporabno).

Kje živim? V Sloveniji. Nazadnje ko sem preveril je bilo 150 € slabih 20 % plače...

Invictus ::

Tisti, ki imajo 750 EUR plače, ne rabijo na 16 GB RAM v laptopu, ne Carbon X1.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimozR ::

Samo hočem izpostaviti, da 150 € ni ravno drobiž.

krneki0001 ::

PIPI,
Se strinjam da je drago za nekoga, ki mu je tak računalnik statusni simbol in je komaj zbral denar za osnovno vrzijo, da se lahko postavlja pred kolegi (retina, iphone,...). Samo tak tudi rama ne bo šel nadgrajevat. Tisti z minimalnimi plačami pa itak ne gredo kupovat takih računalnikov (ne thinkpadov in ne retin).

Tisti, ki carbon X1 kupuje, ima verjetno dovolj pod palcem, da bi doplačal za več rama. Pa ne more, ker carbon X1 ne omogoča več kot 8GB rama.

Če pa pogledaš malo v svet serverjev, je pa 4GB ECC rama 160 evrov, tako da je 16GB modul za 150 evrov prav poceni v tem primeru.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrimozR ::

2x8 GB je 150 €, seveda ne-ECC (ECC v bistvu za desktop ni pretirano dražji, če govorimo o 8 GB modulih, racen že ti govoriš o registered modulih). 16 GB moduli itak praktično niso podprti (mislim da nekateri AMD-ji pa par novih Atomov podpira, pri Intelu pa še nič na desktopu), žal, sicer bi bil IT sistem z Win10 no brainer (in 32 GB RAMa) :/

Vseeno je, a imaš pod palcem ali ne. Marsikdo tudi ne potrebuje 16 GB RAMa (saj ne morem verjeti kaj govorim) in bi jim to prenosnik, kot rečeno, podražilo za prek 10 %. Po nepotrebnem. Je tečno, da ne moreš v laptop vgraditi normalne količine RAMa (v Maca lahko ;), ampak tako pač je... Ni kupcev za 32 GB RAM a v ultraportable.

Qushaak ::

Osebno najbolj cenim, da četudi se trenutno ne rabi ogromne količine pomnilnika, da je kaka prosta reža še na voljo in da se samo dokupuje. Ne pa menja palčke z novimi z večjo kapaciteto. To je pa še precej dražje. Zato komaj čakam ne-ECC palčke 16GB. Daš eno v prenosnika, ena reža je pa še fraj. :)

PrimozR ::

Za to boš, kot rečeno, potreboval DDR4 in Skylake, upam. Noben Intelov procesor za prenosnike trenutno namreč ne podpira 16 GB palčk (i7 Broadwelli imajo celo skupno omejitev 16 GB, vsaj uradno).

Qushaak ::

Ranvo to. Nič ne kaže, da bi so izida prenosnikov na Skylake-u (-H) prišle tudi 16GB SO-DIMM palčke DDR4. Nasploh je zelo malo informacij o DDR4.

Invictus ::

Qushaak je izjavil:

Ranvo to. Nič ne kaže, da bi so izida prenosnikov na Skylake-u (-H) prišle tudi 16GB SO-DIMM palčke DDR4. Nasploh je zelo malo informacij o DDR4.

Sicer pa ne bo DDR4 ravno 5x hitrejši od DDR3.

Za povprečnega uporabnika je SSD veliko boljša izbira ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Qushaak ::

Spet hitrost. Kdo je rekel, da večina hoče hitrejši DDR. Itak se to na sodobnih čipsetih (vsaj od Intela od začetka leta 2011 naprej - Sandy Bridge) to nima nebene pametne veze. Meni praktično izključno bolj pomeni samo čimvečja kapaciteta in na drugem mestu daleč zadaj poraba (sploh zato, ker je že DDR3 1.35v res v redu).
Ne rečem, da nočem dodatne hitrosti, samo to je šele na tretjem mestu.
Zavedam pa se, da DDR3 (non-ECC) 16GB palčk ne bo nikoli. DDR4 pa bodo (morda v štartu še ne). Proti koncu pa najbrž celo 32GB.

PrimozR ::

Kaj ima pa hitrost veze pri DDR4? Pač Skylake prinaša to, DDR4 pomeni nov krmilnik pomnilnika in samo logično bi bilo (upam), da Intel podpre 16 GB palčke. Spodobilo bi se, DDR3 palčke že obstajajo (Intelligent Memory). DDR4 pa prihajajo očitno: http://www.anandtech.com/show/8881/cors...

Invictus ::

Problem 16 GB palčk je ker ni dovolj velikih čipov.

V laptop gre pa samo omejena velikost DIMM. V server lahko natlačiš karkoli ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimozR ::

Geezus, zadeva obstaja za DDR3. Problem je, da podpirajo samo novi Atomi pa določeni AMD-jevi procesorji. Skoraj nič torej: http://www.intelligentmemory.com/dram-m...

Sem pa že nalepil link, ki jasno pove, da 16 GB UDIMMi na DDR4 prihajajo. Čipi so. In čipi bodo. Problem je v kontrolerjih.

Qushaak ::

To novice glede 16GB DDR4 modulov sem pa spregledu. Upam, da do Skylake-a izidejo.

PrimozR ::

Za vse, ki jamrate, kako grd je Windows 10 in da večina ljudi misli enako: http://www.theverge.com/2015/2/23/80893...

The Recycle Bin isn't the only icon that's getting an overhaul. Microsoft appears to be refreshing all the aging icons with "modern" versions. The running theme is flat, simplistic, basic icons that are very colorful. The reaction has been similar to when Microsoft first introduced its Luna visual style to Windows XP. The blue-and-green user interface was dubbed "Fisher-Price" back in 2001, only to be loved by the masses and still used widely 14 years on. Feedback on the initial Windows 10 icon changes has already been largely negative, and these upcoming tweaks will likely generate even more discussions.


Če se v skupini stotih trije na ves glas derejo, so res glasni, a to še ne pomeni, da je glasnih vseh 100.

hojnikb ::

kakrkoli obrneš, redesign novih ikon zgleda kot nekaj, pobrano iz win95
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Olórin ::

hojnikb je izjavil:

kakrkoli obrneš, redesign novih ikon zgleda kot nekaj, pobrano iz win95


na kak način je to slabo?

Meni so nove ikone zelo všeč. Clean videz končno, nenakičen.
Windows ikone od xp do 8.1 so..bljak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

Zgledajo ogabno.
But maybe thats just me.
#brezpodpisa

Olórin ::

ne. tole zgleda ogabno



win7.

Tole je medtem fantastično:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Invictus ::

Imate pa res dosti časa da se vam da ikone ocenjevat.

Meni je čisto vseeno kake so, samo da niso UNIX/CDE style 90tih ...

Čeprav so kakemu fosilu tudi te všeč :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

Zgledajo ogabno.
But maybe thats just me.

To je ves point. Tudi XP je pred izidom izgledal ogabno. Potem imaš pa v tej temi paciente, ki trdijo, da je bil to najlepši Microsoftov OS in da ga ne bodo nikoli zapustili.

Point je torej, da imaš vedno par osebkov, ki na vse kriplje zlivajo žlč čez novost, trdijo, da tako misli večina, potem pa iz tega ni nič. Čez 5 let bodo pa govorili, da je Windows 10 zadnji lep Microsoftov OS.

antonija ::

Point je torej, da imaš vedno par osebkov, ki na vse kriplje zlivajo žlč čez novost, trdijo, da tako misli večina, potem pa iz tega ni nič.
To je 1/2 pointa. Druga polovica so osebnki, ki se bojo na ves glas drli kako je nov OS super in oh-in-sploh, in to se preden so ga sploh lahko ornk preizkusili. Pa seveda bojo nasprotno tran popluvali ker "oni pa itak samo jamrajo za brezveze".

Zelo lepo se ta "point" demonstrira na M$jevem veleumu imenovanem metro. Smo ze prisli do tocke kjer M$ uvaja nazaj start gumb (brez addonov) kljub vsej silni PR masineriji ki se trudi uporabnike prepricat da je metro nekaj najboljsega na svetu. Ampak smao zato ker to PR rece (in ker to fanboyi na ves glas ponavljajo) se ne pomeni da je to res.

Pocakajte da pride OS ven, potem ga pa ali kupite/uporabljajte ali pa ne. Ce bo % na nivoju Viste (ki je za nekatere super OS, ceprav je po uradni statistiki velika polomija) potem bomo takoj videli pri cem smo. Se enem zajebu in se vec fanboyi ki se trudijo zrcalit vsako PR izjavo ki jo preberejo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

Včasih so trdili, da je zemlja ravna. Če je kdo trdil, da ni, so ga sežgali na grmadi. Vsako novost so zavračali in še vedno se to dogaja, sploh ugledni znanstveniki se trudijo da zavrnejo vse kar bi njih postavilo v položaj, kjer bi morali priznati, da se motijo in da so se zmotili.

Tudi pri novih sistemih je tako. Ko pride novost pri linuxu jo uporabniki pozdravijo z veseljem, ker so pač malo bolj razgledani in vedo, da jim bo to v pomoč pri delu. Ko pride novost pri MS, se je vsi otepajo, ker je večina uporabnikov zabitih in se bodo morali nekaj novega naučiti, na kar pa oni niso pripravljeni. Ogromno ljudi se prav trudi, da bi vse kar bi bilo novega pri MS zavrnili. Točno to se je zgodilo z metrojem. Ker sistema metroja večina niti ne razume, ga zavračajo.
Namesto, da bi se metroju izognili in ga ne uporabljali, raje pljuvajo čez metro, kok je slab in .... Če ti ne paše, ga ni potrebno uporabljat. PIKA.

Sam metro je zelo uporabna zadeva - celozaslonske aplikacije, kjer ni motečih elementov za delo v njih (ja start vrstica, razni sidebari in podobno so ovira, ker odvračajo pozornost od dela). Ko delaš v metroju imaš samo to aplikacijo na ekranu in konec. Če moraš kaj kopirat iz kje drugje, potegneš tisto zadevo zraven na pol zaslona, kopiraš in potem spet naprej delaš v svoji aplikaciji.

Meni je za določene zadeve metro zelo uporaben, kjer ni, tam pač uporabljam desktop aplikacije. Ampak tudi tam kjer ni uporaben, pa ne pljuvam po njem.
Tudi ne pljuvam po aplikacijah tipa CS, da so zanič, ker jih pač ne znam uporabljat, ker niti nisem nikoli imel nekega interesa za delo s slikami.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

nebivedu imaš pozitiven pogled na novosti. Pohvalno.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

antonija ::

Včasih so trdili, da je zemlja ravna. Če je kdo trdil, da ni, so ga sežgali na grmadi. Vsako novost so zavračali in še vedno se to dogaja, sploh ugledni znanstveniki se trudijo da zavrnejo vse kar bi njih postavilo v položaj, kjer bi morali priznati, da se motijo in da so se zmotili.
Sej razumem zelo selektivno navajanje "dejstev", ampak gremo lepo po vrsti:
- Seziganja na grmadi so se sli verniki, ki so apriori zavracali vsakrsen empiricen poskus in vsak protiargument. Takoj ko je nekdo njim nasprotoval so ga oznacili za nevernika, ga osramotili, diskreditirali in na koncu mucili in ubili. Katera stran v tej debati nasprotnike oznacuje za "zabite" in "nepripravljene uciti" smo pa ze lahko prebrali.
- Veliko vecino novosti ki jih imamo na svetu smo dobili iz strani znanstvenikov. In ker znanost deluje tako kot deluje (in prav je da tako deluje), se ob vsaki novi ideji _mora_ nekdo postaviti na drugo stran, predstavljati protiargumente in poskusati narediti vse da nova ideja pade. Ce ideja vse to prezivi, se jo sprejme in razvija naprej. Ce jo lahko nekdo zrusi, naj gre lepo v vecna lovisca in pociva v miru.
- Sklicovanje na avtoriteto ni nikoli zazeljeno (tudi pri uglednih zannstvenikih ne), zato bi lahko vsak, ki pise na tale forum, najprej premislil ali bo zmogel svoje trditve argumentirati ali ne. Jaz v obeh taborih najdem "avtoritete" ki ne rabijo argumentov.

Namesto, da bi se metroju izognili in ga ne uporabljali, raje pljuvajo čez metro, kok je slab in .... Če ti ne paše, ga ni potrebno uporabljat. PIKA.
Ne, nimas prav. Ce bi vecina ostala tiho in poskusala pozreti metro ali pa se mu vsaj pri vsakodnevnem delu izogibati, bi M$ se naprej vztrajal z njim in pridno brisal moznosti izbire. Na koncu bi ostali pri situaciji kjer imas na voljo samo se metro in nic drugega (mogoce kaksen 3rd party program za povrnitev starih funkcionalnosti).
Povsem prav je da ljudje izrazijo svoje mnenje, da povejo kaj jim je vsec in kaj ne, kaj se da izboljsati in kaj ne. Metro je pac taka stvar ki jo je vecina spljuvala (ce je razlog za to preslabo informiranje raje iz strani M$ je eno vprasanje, ampak glede na njihovo PR aktivnost mocno dvomim v to).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

antonija je izjavil:


Namesto, da bi se metroju izognili in ga ne uporabljali, raje pljuvajo čez metro, kok je slab in .... Če ti ne paše, ga ni potrebno uporabljat. PIKA.
Ne, nimas prav. Ce bi vecina ostala tiho in poskusala pozreti metro ali pa se mu vsaj pri vsakodnevnem delu izogibati, bi M$ se naprej vztrajal z njim in pridno brisal moznosti izbire. Na koncu bi ostali pri situaciji kjer imas na voljo samo se metro in nic drugega (mogoce kaksen 3rd party program za povrnitev starih funkcionalnosti).


Imam prav, jaz hočem Metro. Meni je uporaben, ostali ga še videli niste dobro, kaj šele uporabljali, pa že pljuvate po njem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ezikielrage ::

Pri metrotu me moti predvsem to, da so vse ikone dobesedno nas*ane v enem oknu, medtem ko po Startu lahko vsaj kaj najdeš, četudi se ne spomniš imena aplikacije.

Jarno ::

Brez zamere, Metro postavlja preveč telefonsko-tablično konzolni pristop v nekaj desetletij dolgem razvoju grafičnih vmesnikov operacijskih sistemov.
In je s prihodom prej kot ne nadležno oviral pridobljene rutine večine uporabnikov na desktop mašinah.
Klasična napaka MS-ja je bila v tem, da so popravljali, kjer ni bilo pokvarjeno.

antonija ::

Imam prav, jaz hočem Metro.
Ce ti nekaj hoces se ne pomeni da imas tudi prav. Imas pa pravico si zeleti, hoteti, to se pa strinjam.

Meni je uporaben, ostali ga še videli niste dobro, kaj šele uporabljali, pa že pljuvate po njem.
Spet poskusas s podtikanjem in diskreditacijo. Smo ga uporabljali, sel nam je na zivce, zaceli smo jamrati da hocemo moznost izbire. Ti kar imej svoj metro, dokler imajo tudi drugi izbiro da lahko svoje delo opravljajo optimalno.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

antonija je izjavil:

Imam prav, jaz hočem Metro.
Ce ti nekaj hoces se ne pomeni da imas tudi prav. Imas pa pravico si zeleti, hoteti, to se pa strinjam..


Če ga ti in še par ljudi ne marate, potem to ne pomeni, da je zanič.

antonija je izjavil:


Meni je uporaben, ostali ga še videli niste dobro, kaj šele uporabljali, pa že pljuvate po njem.
Spet poskusas s podtikanjem in diskreditacijo. Smo ga uporabljali, sel nam je na zivce, zaceli smo jamrati da hocemo moznost izbire. Ti kar imej svoj metro, dokler imajo tudi drugi izbiro da lahko svoje delo opravljajo optimalno.

Sej imaš izbiro. Ga ali pa ne uporabljaš. Torej naštimaš si da gre direktno v desktop mode in da metroja ne uporablja. Kaj je tukaj problem?

Meni se bolj zdi kot lenoba, da se ti ne da 2x kliknt in to izklopit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

antonija ::

Če ga ti in še par ljudi ne marate, potem to ne pomeni, da je zanič.
Si ziher v to razmerje? Ker glede na informacije na internetu obstaja velika moznost da je dejansko razmerje krepko nagnjeno v drugo stran kot si ti predsatvljas...

Sej imaš izbiro. Ga ali pa ne uporabljaš. Torej naštimaš si da gre direktno v desktop mode in da metroja ne uporablja. Kaj je tukaj problem?
Ja, za zdaj imam se vedno izbiro in se naprej bom delal v smeri da bo izbira ostala.

Meni se bolj zdi kot lenoba, da se ti ne da 2x kliknt in to izklopit.
Meni se bolj zdi da ze celo temo opletas z zaljivkami in poskusi diskreditacije, ne uspe ti pa skupaj spackati niti enega samega argumenta razen "meni je vsec, vsi drugi ste zabite lenobe".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

antonija,
dej no klik klik, pa je težava. Žaljivo bi bilo to, če bi rekel, da zamenjaš izgled ikone, pa ne znaš več programa uporabljat....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Nummy ::

krneki0001 je izjavil:

Včasih so trdili, da je zemlja ravna. Če je kdo trdil, da ni, so ga sežgali na grmadi. Vsako novost so zavračali in še vedno se to dogaja, sploh ugledni znanstveniki se trudijo da zavrnejo vse kar bi njih postavilo v položaj, kjer bi morali priznati, da se motijo in da so se zmotili.

Tudi pri novih sistemih je tako. Ko pride novost pri linuxu jo uporabniki pozdravijo z veseljem, ker so pač malo bolj razgledani in vedo, da jim bo to v pomoč pri delu. Ko pride novost pri MS, se je vsi otepajo, ker je večina uporabnikov zabitih in se bodo morali nekaj novega naučiti, na kar pa oni niso pripravljeni. Ogromno ljudi se prav trudi, da bi vse kar bi bilo novega pri MS zavrnili. Točno to se je zgodilo z metrojem. Ker sistema metroja večina niti ne razume, ga zavračajo.
Namesto, da bi se metroju izognili in ga ne uporabljali, raje pljuvajo čez metro, kok je slab in .... Če ti ne paše, ga ni potrebno uporabljat. PIKA.

Sam metro je zelo uporabna zadeva - celozaslonske aplikacije, kjer ni motečih elementov za delo v njih (ja start vrstica, razni sidebari in podobno so ovira, ker odvračajo pozornost od dela). Ko delaš v metroju imaš samo to aplikacijo na ekranu in konec. Če moraš kaj kopirat iz kje drugje, potegneš tisto zadevo zraven na pol zaslona, kopiraš in potem spet naprej delaš v svoji aplikaciji.

Meni je za določene zadeve metro zelo uporaben, kjer ni, tam pač uporabljam desktop aplikacije. Ampak tudi tam kjer ni uporaben, pa ne pljuvam po njem.
Tudi ne pljuvam po aplikacijah tipa CS, da so zanič, ker jih pač ne znam uporabljat, ker niti nisem nikoli imel nekega interesa za delo s slikami.

Eno je, da te prisilijo v uporabo nečesa, drugo pa da imaš izbiro. Ko je prišel windows 8 ven ni bilo izbire... samo sej vem... nebivedu... maš taprav vzevk. Pojma nimaš.

krneki0001 ::

antonija je izjavil:

Meni se bolj zdi kot lenoba, da se ti ne da 2x kliknt in to izklopit.
Meni se bolj zdi da ze celo temo opletas z zaljivkami in poskusi diskreditacije, ne uspe ti pa skupaj spackati niti enega samega argumenta razen "meni je vsec, vsi drugi ste zabite lenobe".


Tebi se zdi zelo narobe. Poanta je v tem, da če računalnik uporabljaš za delo, si ga moraš znati tudi prilagoditi temu, da boš ti lažje in hitreje delal na njemu in da si prilagodiš desktop ali metro temu.

Meni je všeč način fullscreen aplikacije, ker ni motečih elementov priloženih. Če delam v tem načinu me nič ne moti in se lahko posvetim samo temu delu. Je zelo uporaben.
Tudi za otroka delam programe za učenje v metroju. Ker potem zraven ni nobene reklame ali česa, kar bi ga odvračalo od osnovne poti.

Pa všeč mi je princip tega, da imajo telefon, tablica in računalnik isto podlago in isti izgled.

Nummy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Včasih so trdili, da je zemlja ravna. Če je kdo trdil, da ni, so ga sežgali na grmadi. Vsako novost so zavračali in še vedno se to dogaja, sploh ugledni znanstveniki se trudijo da zavrnejo vse kar bi njih postavilo v položaj, kjer bi morali priznati, da se motijo in da so se zmotili.

Tudi pri novih sistemih je tako. Ko pride novost pri linuxu jo uporabniki pozdravijo z veseljem, ker so pač malo bolj razgledani in vedo, da jim bo to v pomoč pri delu. Ko pride novost pri MS, se je vsi otepajo, ker je večina uporabnikov zabitih in se bodo morali nekaj novega naučiti, na kar pa oni niso pripravljeni. Ogromno ljudi se prav trudi, da bi vse kar bi bilo novega pri MS zavrnili. Točno to se je zgodilo z metrojem. Ker sistema metroja večina niti ne razume, ga zavračajo.
Namesto, da bi se metroju izognili in ga ne uporabljali, raje pljuvajo čez metro, kok je slab in .... Če ti ne paše, ga ni potrebno uporabljat. PIKA.

Sam metro je zelo uporabna zadeva - celozaslonske aplikacije, kjer ni motečih elementov za delo v njih (ja start vrstica, razni sidebari in podobno so ovira, ker odvračajo pozornost od dela). Ko delaš v metroju imaš samo to aplikacijo na ekranu in konec. Če moraš kaj kopirat iz kje drugje, potegneš tisto zadevo zraven na pol zaslona, kopiraš in potem spet naprej delaš v svoji aplikaciji.

Meni je za določene zadeve metro zelo uporaben, kjer ni, tam pač uporabljam desktop aplikacije. Ampak tudi tam kjer ni uporaben, pa ne pljuvam po njem.
Tudi ne pljuvam po aplikacijah tipa CS, da so zanič, ker jih pač ne znam uporabljat, ker niti nisem nikoli imel nekega interesa za delo s slikami.

Eno je, da te prisilijo v uporabo nečesa, drugo pa da imaš izbiro. Ko je prišel windows 8 ven ni bilo izbire... samo sej vem... nebivedu... maš taprav vzevk. Pojma nimaš.


Osmica je že stara in je zato ven prišel windows 8.1 (in ti je celo osmico sam nadgradil zastonj), da to izbiro imaš. Če je ne znaš uporabiti, pa uporabi google.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Tebi se zdi zelo narobe. Poanta je v tem, da če računalnik uporabljaš za delo, si ga moraš znati tudi prilagoditi temu, da boš ti lažje in hitreje delal na njemu in da si prilagodiš desktop ali metro temu.
In ravno to lahko sedaj storim, ker je M$ zaradi dovoljsnjega jamranja uporabnikov vrnil moznost izbire. Pred tem jo je gladko odstranil in ni jebal 5% dokler se ni zacelo vsesplosno pritozevanje.

Meni je všeč način fullscreen aplikacije, ker ni motečih elementov priloženih. Če delam v tem načinu me nič ne moti in se lahko posvetim samo temu delu. Je zelo uporaben.
Super, samo da ti ustreza. Ce bos poleg tega razumel da vsem ne ustreza isto in pustil da si sami izborimo moznost izbire (ce je ze tebi vseeno za vse druge).
Imam pa zgleda dovolj dobro koncentracijo, da me task bar in status bar ne odvracata od dela.

Pa všeč mi je princip tega, da imajo telefon, tablica in računalnik isto podlago in isti izgled.
Vidis, meni pa se marsikomu drugemu pa ni. Podrocja uporabe telefonov, tablic in PCjev so si zelo razlicna (dokler govorimo o delu z njimi, ce je govora o konzumiranju vsebin je vseeno kaj imas v roki). Dela na PCju brez tipkovnice in miske si ne znam predstavljat, ce bi mi nekdo na mizo postavil touchscreen kot edini vmesnik in pricakoval enako storilnost bi ga verjetno dvakrat okrog uses, potem bi se pa sla pogovrit kaj se dela na PCjih in kaj na touch screen gizmotih.
Se pa strinjam naj ostane izbire, pa si bos lahko ti nastavil pol enkran kock s samimi full screen appi, jaz bom pa se naprej lahko imel pred seboj vec oken, se vedno bom lahko skozi robove zgornjih oken videl spremembe na spodnjih oknih, itd.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

k4vz0024 ::

Točno tako. M$ naj pusti možnost izbire. Če ti je všečen nov izgled, ga pustiš. Če ti ni všeč izbereš pač izgled WIn7.

krneki0001 ::

Pa sej to možnost imaš in si lahko nastaviš v windows 8.1.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Ja, ce dovolj ljudi dovolj na glas tezi potem nam uspe dobiti moznost izbire nazaj.

in iz tega smo se naucili da bo tudi v pruhidnje treba teziti in pljuvati ce bomo hoteli se naprej imeti izbiro. In vsakic ko se bo oglasil naslednji pametnjakovic ki ga bo tezenje motilo (ceprav ga lahko z lahkoto ignorira in uporablja kar si zeli, navsezande ima se vedno izbiro, tudi ce ne po lastni zaslugi) mu bomo spet morali razloziti zakaj izbira se vedno obstaja in kej vse je potrebno da tako ostane.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

Problem je ker "pametnjakoviči" pljuvate še vedno, pa imate možnost izbire že od srede lanskega leta. Večina jih niti ne ve, da ta možnost obstaja, pa še kar pljuvajo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

antonija ::

Problem je ker "pametnjakoviči" pljuvate še vedno, pa imate možnost izbire že od srede lanskega leta. Večina jih niti ne ve, da ta možnost obstaja, pa še kar pljuvajo.
Vecina nas ve da obstaja, pa se naprej pljuvamo pri vsaki omembi poskusa da bi izbiro odstranili ker je ena moznost doovlj dobra za vse. Ker ni. in zelo verjetno nikoli ne bo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

antonija je izjavil:

Problem je ker "pametnjakoviči" pljuvate še vedno, pa imate možnost izbire že od srede lanskega leta. Večina jih niti ne ve, da ta možnost obstaja, pa še kar pljuvajo.
Vecina nas ve da obstaja, pa se naprej pljuvamo pri vsaki omembi poskusa da bi izbiro odstranili ker je ena moznost doovlj dobra za vse. Ker ni. in zelo verjetno nikoli ne bo.


Ni res. Ker so dali to možnost že pred letom ali več ven, pa ti še vedno pljuvaš. Prej bi rekel, da pljuvaš, ker ti ni všeč, in ker nisi vedel, da ta možnost obstaja. To se vidi po postih. Ker če bi vedel, da imaš možnost izbire, niti nebi težil, da ti je metro odveč, ker ga sploh ne vidiš in ga ni treba uporabljat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mare2 ::

Nekatere matra depresija. Zadeva je odlična. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

antonija ::

Ni res.
Ja pa je! (argumentirane debate so zakon, a?)

Ker so dali to možnost že pred letom ali več ven, pa ti še vedno pljuvaš.
in kot sem ti zgoraj napisal bom to vedno pocel, ob vsaki omembi da se moznost izbire odstrani. Ti po drugi strani pozdravljas odstranitev moznosti izbire ker ti je trenutni meinstream dizajna vsec.

Prej bi rekel, da pljuvaš, ker ti ni všeč, in ker nisi vedel, da ta možnost obstaja. To se vidi po postih.
Jaz bi prej rekel da ti prehitro odpres usta, namesto da bi prej premislil, potem pa napisal. Se najverjetneje pa privzemas da smo vsi na enakem nivoju kot ti, in nase akcije interpretiras na edini nacin, ki ti je dojemljiv. To se vidi po postih.

Ker če bi vedel, da imaš možnost izbire, niti nebi težil, da ti je metro odveč, ker ga sploh ne vidiš in ga ni treba uporabljat.
bom poskusal se enkrat, tokrat zelo pocasi (globoko vdihni in si vsemi dovolj casa da bos razumel kaj je napisano):

antonija je izjavil:

...da bo tudi v pruhodnje treba teziti in pljuvati ce bomo hoteli se naprej imeti izbiro. In vsakic ko se bo oglasil naslednji pametnjakovic ki ga bo tezenje motilo (ceprav ga lahko z lahkoto ignorira in uporablja kar si zeli, navsezande ima se vedno izbiro, tudi ce ne po lastni zaslugi) mu bomo spet morali razloziti zakaj izbira se vedno obstaja in kej vse je potrebno da tako ostane.
Bo zdej slo?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

antonija je izjavil:


Ker so dali to možnost že pred letom ali več ven, pa ti še vedno pljuvaš.
in kot sem ti zgoraj napisal bom to vedno pocel, ob vsaki omembi da se moznost izbire odstrani. Ti po drugi strani pozdravljas odstranitev moznosti izbire ker ti je trenutni meinstream dizajna vsec.


Pa sej noben ne govori, da bi to možnost odstranili. Ne vem kje si to bedarijo dobil v glavo. MS je pač zasral v osmici, ampak osmice ni več, so dali 8.1 z možnostjo izbire zelo kmalu ven.
Ti pa še danes pljuvaš, tako da si tukaj ti tisti, ki se ne zna ustaviti.

Še vedno imaš pa možnost MS produktov ne uporabljat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Pa sej noben ne govori, da bi to možnost odstranili. Ne vem kje si to bedarijo dobil v glavo. MS je pač zasral v osmici, ampak osmice ni več, so dali 8.1 z možnostjo izbire zelo kmalu ven.
Ti pa še danes pljuvaš, tako da si tukaj ti tisti, ki se ne zna ustaviti.
Sej tud pred 8ko niso bili glasni da bojo moznost odstranili, v previewjih se mi zdi da je bila se vedno prisotna. potem pa PUF! in je ni bilo vec. Lesson learned, tezenje v naprej potem pa se pojacano ce predhodno ni zaleglo.

Ti pa (razen ce nisi M$ PR-ovec) bos modro ignoriral taka tezenja ker tebi ne povzrocajo nobene skode (se vedno imas izbiro) in ker ti drugim ne bos povzrocal nobene skode (z dretjem da je metro zakon in da klasicnega vmesnika nihce ne rabi). Pa recimo da se bos sprijaznil da za zdaj se vedno obstaja free speech in da je nerazumno pricakovati, da bojo tisti, ki so z izdelkom nezadovoljni, ostali tiho in pozrli vse kar jim proizvajalec poskusa stlaciti v goltanec. Tako kot je nerazumno pricakovati, da bos ti ostal tiho ker ti je zadeva vsec. Upostevaj isti kriterij za obe strani.

Še vedno imaš pa možnost MS produktov ne uporabljat.
Enako kot jih imam moznost se naprej uporabljat in povedat ko me kaj moti. Your point being?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

krneki0001 ::

V previewu ni bilo možnosti odstranitve. Lahko si samo classic shell inštaliral in jo je ta izklopil. Ali pa nekaj igranja po registru.

Noben ni rekel, da je klasičen desktop odveč, ne izmišljuj si zadev. Vedno sem govoril, da delam v obojem. In tisto kar se da naredim v metroju ostalo v desktopu. Mi je pa metro všeč za tisto kar je namenjen.

Glede free speech in in pričakovanj pa... Eno je povedati kaj te moti, drugo je pljuvati po celotnem izdelku, ker te en majhen del moti. In ti nisi en izmed tistih, ki bi lepo povedali kaj te moti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

antonija ::

Sva ze sla cez tvoje "argumente" pa si jih hitro nehal podpirat (mislim da po tocno enem mojem postu). Pa tudi pljuvanja po celotnem izdelku nisem nikjer v tej temi zasledil... vecina lepo izpostavi kaj tocno jih moti, nazaj pa dobijo odgovor da je win10 zakon (ceprav ga se nihce ni videl) in da naj nehajo pljuvat po celme izdelku zato ker je tebi vsec.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

Ne bo držalo, ker govoriva za windows 8.1 in o metro vmesniku v tem izdelku. Sedaj pa preberi svoje poste za nazaj in si poglej svoje pljuvanje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

antonija ::

O, a vmes sva se strinjala da je govora samo o 8.1 in metroju? Mi izgleda ze pesa spomin... prosim nalepi moj citat kjer sva se to dogovorila.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2007 Home & Student SLO medij

Oddelek: Programska oprema
254171 (3430) Han
»

Microsoft si je brž premislil glede oglasov v poštnem odjemalcu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
277493 (4413) zmaugy
»

Windows & inšpekcija

Oddelek: Operacijski sistemi
275494 (3170) radmannsdorf
»

Surface in Windows 10 Enterprise kot storitev

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
236942 (5213) krneki0001
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15560849 (49328) SimplyMiha

Več podobnih tem