» »

ERP/CRM za manjše proizvodno podjetje

ERP/CRM za manjše proizvodno podjetje

1
2
»

johnnyyy ::

Ice-Heki je izjavil:

johnnyyy: APIja sicer res ni, obstaja pa precej dobra dokumentacija + lahko dobis direkten dostop do podatkov (baze), potem pa lahko s podatki delaš kar hočeš (npr. narediš svojo skripto za avtomatizacijo).

Ja dokumentacija je načeloma dobra, ampak včasih jim zmanjka kak del. Kar se tiče dostopa do baze že nekaj časa vstrajam na tem, pa mislim da bomo potem morali kupiti drugo licenco in prenesti bazo na lastne strežnike. Kako imajo z bazo narejeno pa nimam podatka (vem samo to da je MSSQL). Tudi ne vem kako se obnese če bi z lastnimi skriptami dostopal do baze (dodajanje, popravljanje).

Ice-Heki ::

Če je skripta dobro napisana, potem ni problema. Mi to prakticiramo s kar nekaj strankami, pa ni nikakršnih problemov. Dostop dobiš tudi do baze v oblaku.

Malajlo ::

S skripto narediš obvoz mimo kode, ki skrbi za konsistentnost vpisanega. To je en no-no. Potem pa manjka npr. merska enota, al pa je vpisana napačna šifra skupine blaga.

johnnyyy ::

Malajlo je izjavil:

S skripto narediš obvoz mimo kode, ki skrbi za konsistentnost vpisanega. To je en no-no. Potem pa manjka npr. merska enota, al pa je vpisana napačna šifra skupine blaga.

To se lahko zgodi tudi sedaj, saj se podatki vnašajo pol-avtomatsko (skripta mi iz .pdf računa naredi xls katerega ročno uvozim). Trenutno je največji problem iskanje po skladišču. Torej na seznamu imam cca. 50 opisov in potrebno je preveriti, če jih imamo na zalogi, potem pa jih je potrebno tudi najti. Zato je ideja, da imamo skripto, ki preveri, če komponente obstajajo v skladišču, potem pa se s čitalnikom bar kod najde te komponente (skripta/programček, ki ugotovi če je dejanska bar koda na seznamu).
Sicer branje nebi smelo biti problem, vendar razmišljam naprej, ker se bo prej ko slej pokazalo, da bo potrebno podatke vpisovati direktno v bazo. Sicer je moj cilj, da se čim več stvari reši avtomatsko oz. vsaj polavtomatsko. Torej sestavljanje ponudbe, iskanje komponent, naročilo, prevzem, preverjanje prevzema itd. Ročno delo je duhomorno, počasno pa še napak je preveč.

Malajlo ::

Kako ne veš, če komponente obstajajo v skladišču? Ko pripravljaš naročilo/ponudbo, ti pa ja vrže v glavo opozorilo, da prodajaš nekaj, česar (še) ni na zalogi, ali pa predlaga substitut. Če ni, pa ti pripravi naročila dobavitelju, in ob prevzemu samo preveriš naročene in dejansko pripeljane artikle in količine. Ročnega dela je največ z usklajevanjem s kupcem.

johnnyyy ::

Ponudbe se sestavljajo izven Pantheona, tako je ročnega dela pri usklajevanju s kupcem minimalno. Zadaj imam skripte, ki mi skrbijo za iskanje komponent pri dobaviteljih ter optimizacijo glede na ceno, količino, dobavo in price break. Na koncu imam excell, ki mi uvozi csv s podatki ter mi zgenerira cene in izračuna koliko komponent se naj nabavi (glede na izmet stroja, minimalno število komponent, price break). Če reče stranka, da je material predrag in hoče imeti manjše količine, se ni potrebno zajebavat in iskat novih cen pri novem price breaku (pa še kakšno naj bo novo naročilo).

Problem je ker bi rad dostopal še do naše baze in ugotovil, če imamo kaj na zalogi.

Malajlo ::

A tega vsega ne zna že Panteon?
Res pa poznam precej ljudi, ki sestavijo ponudbo na servet, potem pretipkajo v word, preračunajo v excelu (vsoto sestejejo z namiznim kalkulatorjem), potem pa še v ERP vnesejo. Traja ene tri dni, pa stranka vmes kupi kje drugje. Ampak delo je bilo pa narejeno!
Pod "ročno" usklajevanje sem imel v mislih pregovarjanje s kupcem. Ne formatiranje oblike ponudbe. V čem je bolje, da v wordu menjaš artikel in količino, če pa bi lahko v ERP to naredil in takoj dobil tudi podatek o dobavnih rokih, RVC, stroških? Ne štekam :|

johnnyyy ::

Ne vsega tega ne zna. Lokalni dobavitelji komunicirajo preko maila, tuji dobavitelji pa imajo svoje sisteme, baze in svoje APIje in imaš online dostop do nabave. Za lokalne dobavitelje načeloma ni problema, ker imamo po navadi en artikel več kosov. Pri tujih imamo pa cca 60 različnih artiklov oz. čez 1000 kosov. To podporo bi moral dodat v pantheon (za vsakega tujega dobavitelja). Sourca nimam, njihovi programerji niso poceni, zato pa rabim dostop do baze kjer lahko s svojimi skriptami pridobim nekatere podatke.

Nekateri dobavitelji imajo na voljo excell API, če ga znaš uporabit je zadeva bolj uporabna kot generičen ERP.

Malajlo ::

Če so formati podatkov različni, jih pobiraš skozi proxy, ki jih spravi na skupni imenovalec. Potem ne rabiš v pantheonu za vsakega dobavitelja svojega kosa kode.

johnnyyy ::

Ja nekdo mora potem spet proxy naredit, ter podatke JSON/XML parsat v neko interno obliko... V glavnem nek štrik butik :).

Malajlo ::

Ampak tako imaš delo firme v eni aplikaciji, ne pa da štrikaš v excelih.
Ne moreš se iti resnega planiranja proizvodnje, če ti pa komerciala dela v notepadu. Ali pa ste zgrešili point ERP in rabite samo gk in saldakonte.

johnnyyy ::

Za večino stvari nam ERP deluje BP, pri drugih pa je boljša beležnica in firefox. In problem je, da pri teh izgubimo največ časa in tega se bo potrebno nekak rešit.

Ice-Heki ::

Pa ste poskusili opravila, kjer je boljša beležnica in firefox prestaviti v ERP?

Pepowsky ::

Glede proizvodnje bi lahko pogledali še škofjeloški OPPIS, novogoriški GOSOFT je bil pa že omenjen.
Navision (Ms Dynamics Nav) ni ravno biser za proizvodnjo, vkolikor bi pa šlo za večje proizvodno podjetje, bi ga pa z njim hudo nasrkali. V tej državi ni srednje velikega kaj šele večjega proizvodnega podjetja, ki bi vriskal od veselja zaradi njegove vpeljave.
Na splošno pa pričakujete veliko preveč od vpeljave ERP sistema. Vkolikor mislite z njim varčevati pri stroških (nekdo je omenil tudi odpuščanje odvečnih delavcev), se raje vpišite v napredni tečaj Excela.

Isotropic ::

http://www.msoft.si/index.php/kazalo/te...


vem, da je stara tema, nasel sem pa tole.
prednost je tudi, da ni just another sistem, ki ga je razvila ena random slovenska garazna firma, ampak je poznan tut v tujini (nl, be, de).
nisem affiliated.

druga opcija je pa perftech, ki je tudi dost vezan na proizvodnjo.

Zgodovina sprememb…

2Cript ::

Tudi jaz sem videl, da je tema že nekativna pa vendarle, dosti se piše o primernem ERP sistemu za proizvodnjo in po 25 letih izkušenj v IT-ju lahko garantiram, da je cenovno in uporabniško najboljši ODOO. Na Ascalderi vam lahko naredijo demo, vse možne integracije in konfiguracije, veliko je proizvodnih podjetij, ki migrirajo iz Navisiona in podobnih glomaznih požrešnih ERP-jev na ODOO. ODOO pa zdaleč ni samo ERP, primeren je za praktično večino SLO podjetij , praktično pokriva 90% vseh potreb.

Problemi zgoraj, ki sem jih videl da so se pojavili pri trial verzije in so stvar lokalne konfiguracije in na Ascalderi vam to rešimo v minuti, lahko se obrnete na Andraž Rojnik - Ascaldera https://www.ascaldera.com/

Ales ::

2Cript je izjavil:

Tudi jaz sem videl, da je tema že nekativna pa vendarle, dosti se piše o primernem ERP sistemu za proizvodnjo in po 25 letih izkušenj v IT-ju lahko garantiram, da je cenovno in uporabniško najboljši ODOO. Na Ascalderi vam lahko naredijo demo, vse možne integracije in konfiguracije, veliko je proizvodnih podjetij, ki migrirajo iz Navisiona in podobnih glomaznih požrešnih ERP-jev na ODOO. ODOO pa zdaleč ni samo ERP, primeren je za praktično večino SLO podjetij , praktično pokriva 90% vseh potreb.

Problemi zgoraj, ki sem jih videl da so se pojavili pri trial verzije in so stvar lokalne konfiguracije in na Ascalderi vam to rešimo v minuti, lahko se obrnete na Andraž Rojnik - Ascaldera https://www.ascaldera.com/

Andraž, s takim obujanjem prastarih tem z namenom oglaševanja si ne boš ustvaril ravno dobro ime na forumu. Večina obiskovalcev tukaj brez problemov prepozna marketing.

Preberi si pravila foruma, 17. člen, alineja 2.

Surikata ::

hubertfast je izjavil:

Han je izjavil:

Je v LJ in bližnji okolici poleg Adacte in S&T Slovenija še kakšna zaupanja vredna (manjša) firma, ki podpira MS Dynamics NAV, ki lahko izvede migracijo na zadnjo verzijo?



www.kopa.si to kupi pa boš imel mir, jih poznam nekaj, ki to imajo in samo hvalijo


Fantje (in mogoče katero dekle ;) ), vidim, da imate kar nekaj pojma! Zanimajo me ti ERP ponudniki - KOPA? https://www.kopa.si/
Kako se vam zdi, izkušnje? Čisto po domače?

Bom zelo hvaležna, hvala!!!

Han ::

Samo kratek povzetek z moje strani: žal smo ostali na Navisionu (MS Dynamics NAV, zdaj Business Central), ki še vedno nima modula za planiranje. Adacto je pohopsala BE-terna, podpora je katastrofa.

Ko smo 2015 iskali konkurenčne ponudbe, nismo preverili kranjski MIT (Orkester), ki je zdaj v lasti Seyfor d.o.o. (prej SAOP).

Goran's Blog ::

Han je izjavil:

Samo kratek povzetek z moje strani: žal smo ostali na Navisionu (MS Dynamics NAV, zdaj Business Central), ki še vedno nima modula za planiranje. Adacto je pohopsala BE-terna, podpora je katastrofa.

Ko smo 2015 iskali konkurenčne ponudbe, nismo preverili kranjski MIT (Orkester), ki je zdaj v lasti Seyfor d.o.o. (prej SAOP).


MIT bi rekel, da je kar za večje proizvodnje.
SAOP pa ima svoj modul za manjše proivodnje.

Kako pa, da niste šli v menjavo če niste zadovoljni ?

Han ::

Vodstvo podjetja ne mara (večjih) sprememb... Zato se še vedno planira v Paradoxu za DOS. 8-O

Goran's Blog ::

Sej pomoje je Business Central tudi super ERP program odvisno je kako ga implementator zastavi.
Ne vem pa kaj Business Central ponuja saj nisem nikoli delal z njim.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero rešitev/arhitekturo uporabiti za digitalizacijo poslovnih procesov

Oddelek: Programiranje
271849 (1264) showsover
»

Kako poiskati neprecenjeno programersko podjetje...

Oddelek: Loža
313912 (2066) bajsibajsi
»

crm za mala podjetja

Oddelek: Programska oprema
346696 (2875) DJ-DUST
»

ERP (SAP) in optmizacija poslovnih procesov

Oddelek: Programiranje
366398 (6398) Mavrik
»

Programi za vodenje podjetja?

Oddelek: Programska oprema
82975 (2975) PhotoBlaz

Več podobnih tem