» »

Prenosnik ASUS K750LN-T4155H

Prenosnik ASUS K750LN-T4155H

Thinker69 ::

Pozdravljeni,
Nagibam se k nakupu prenosnika v vrednosti cca. 800€. Uporabljal bi ga kot srednje zahteven uporabnik (office, nekaj grafičnega risanja, urejanje slik (Photoshop),predvajanje video vsebin in na koncu nekaj srednje zahtevnih PC iger. Skratka vsega po malo.
Kaj menite o prenosniku?

Asus K750LN-T4155H:
- intel core i7-4510u (dual core - Haswell)
- 8GB (2x4GB)RAM
- 1 TB disk
- Grafika Nvidia geforce gt 840m (2GB)
- 17 inch zaslon

Zdi se mi dokaj v redu. Zmotilo me je predvsem to, da je dual core procesor in označen kot i7. Kolikor vem so Haswell procesorji zadnja serija Intelovih procesorjev in ne vem kako se odrežejo v primerjavi z prejšnjimi ivy-bridge procesorji.
Prosim za oceno in kake predloge.

Lep pozdrav

Egidij88 ::

Procesorji U so varčni mlinčki, če hočeš preformance vzemi HQ. A mora biti 17"? Ali bo na zunanjem ekranu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

shadeX ::

Asusa pod 1000€ štirijedernega sploh ne boš dobil. Je pa razlika med mojim (HQ-4710) ter 4510u kot noč in dan (seveda se pozna če je vgrajen SSD).

Egidij88 ::

X550JK dobiš za 700... ampak ekran ni full hd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

MStrix ::

FHD so malo dražji pri prenosnikih je pa ASUS N551JK-CN114H pod 1K sicer ne veliko pod je pa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MStrix ()

Thinker69 ::

Sorry za zakasnele odgovore. Sem bil odsoten.

Egidij88
Ne prenosnik večinoma ne bo priklučen na monitor. Ravno zato je 17" kar minimum za dokaj normalno delo.

shadeX
Ali je omenjeno delovanje bolj posledica SSD-ja ali bolj procesorja? V desktopu namreč imam dodan SSD in kolikor se mi dozdeva je hitrost dvignil ravno SSD.

MStrix
Hvala za predlog. Pregledal sem specifikacije ASUS N551JK-CN114H. Problem je velikost ekrana.

Ali kdo ve kako je s temi Haswell procesorji? Po forumih sem zasledil, da imajo neke težave. Ali je kdo že kupoval pri Computeruniverse? Kako je z dostavo, poštnino in garacijo? Je firma zanesljiva?

MStrix ::

Sej se da tud 17" dobit za tako ceno ali pa še ceneje ker je pri 17" več izbire kot 15

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MStrix ()

Thinker69 ::

Ne razumi me napak. Verjamem, da je pestra izbira. Saj verjetno sam veš kako to gre. Postaviš neko limito...najdeš ustrezno konfiguracijo,ki seveda je 20% nad limito... da dodam še 17" ekran... bo že cca.40% nad limito. :)

shadeX ::

shadeX
Ali je omenjeno delovanje bolj posledica SSD-ja ali bolj procesorja? V desktopu namreč imam dodan SSD in kolikor se mi dozdeva je hitrost dvignil ravno SSD.


SSD definitivno zelo pomaga. Ampak če razmišljaš o srednje zahtevnih igrah bo pomoje procesor U serije premalo, za tole.

Egidij88 ::

17" in dober proc za 800€ poglej še Lenovo G 710. Ima pa glare full hd ekran, razen če je tudi kakšna mat verzija.

Thinker69 ::

Dobra ideja. Kaj menite o Lenovo Z710 i7-4710MQ.

MStrix ::

Osebno mislim da je dober deal za prenosnik 780€

Thinker69 ::

Tudi jaz mislim tako. Kje si ga pa našel za tako ceno? Ali lahko prilepiš link (ali na mail)?

Egidij88 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

MStrix ::

Lenovo IdeaPad Z710 pa še kakšen eur se pršpara

shadeX ::

Praktično iste specifikacije ima kot moj Asus ki sem ga kupil za več kot 1k €. Razen grafično ima moj malo boljšo, 850M (namesto 840M).

Koliko je pa ta zadeva kvalitetna je pa vprašanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri prenosnik je boljši?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9897 (762) hojnikb
»

Prenosnik za faks in igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
508079 (7147) krin
»

HP Probook

Oddelek: Kaj kupiti
163244 (3019) hodor
»

FPS

Oddelek: Pomoč in nasveti
17905 (731) m0LN4r
»

Prenosni računalnik za 700€

Oddelek: Kaj kupiti
9977 (856) FlyingBee

Več podobnih tem