» »

Katere angleške knjige?

Katere angleške knjige?

WallSreet ::

Le pozdrav.

Povejte mi katere so vaše najboljše knjige, ki ste jih prebrali (seveda v angleščini)? Prosim, če mi kdo priporoča kakšno dobro knjigo :) Bi mu bil zelo hvaležen.

Prebral sem knjigo paula coelha z naslovo alchemist in moram povedati, da je knjiga zelo dobra. Če pozna kdo še kakšno tako dobro knjigo se lepo priporočam.

Je kdo že prebral knjigo 50 shades of grey? Se jo splača prebrati? Je res tako dobra? Hvala za mnenja in upam, da bo čim več predlogov.

LP

nejclp ::

Hm, zakaj pa v angleščini?
In zakaj bereš Coelha v angleškem prevodu, če maš slovenskega?

Vanich ::

WallSreet je izjavil:

Le pozdrav.

Povejte mi katere so vaše najboljše knjige, ki ste jih prebrali (seveda v angleščini)? Prosim, če mi kdo priporoča kakšno dobro knjigo :) Bi mu bil zelo hvaležen.

Prebral sem knjigo paula coelha z naslovo alchemist in moram povedati, da je knjiga zelo dobra. Če pozna kdo še kakšno tako dobro knjigo se lepo priporočam.

Je kdo že prebral knjigo 50 shades of grey? Se jo splača prebrati? Je res tako dobra? Hvala za mnenja in upam, da bo čim več predlogov.

LP


50 odtenkov se jaz ne bi dotaknil niti z 6m dolgo palico.

Probaj tole - je zelo simpatična stvar: The Curious Incident of the Dog in the Night-Time

Siegreicher ::

Protocols of Zion
The Secret Behind Communism

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

ales85 ::

The song of ice and fire (zbirka), Gray spear society (zbirka), Robert Langdon zgodbe (Da Vinci, Angeli&demoni in ostale 3), 1984, ...

50 odentkov sive sem prebral (tudi v angleščini). V tretji knjigi se naplete nekaj podobnega zgodbi (malo "akcije", pa ne samo erotične) sicer pa v bistvu ljubezenska zgodba z eksplicitno opisanimi prizori.

WallSreet ::

Hvala za vse predloge. Upam, želim si še več predlogov.

nejclp

Čisto preprosto se mi zdi brati v angleščini dosti bolj zanimivo? Kdo sploh še bere slovenske knjige :).

Pač bereš pa se hkrati tudi učiš, kar je super.

Ales hvala bom preveril hvala tudi tebi Siegreicher

Dajte še predloge :D

MasterTade ::

Silmarillion, se boš kar namatral

ales85 ::

Wild Cards (zbirka) ravno zdaj berem prvo knjigo pa je kar zanimivo, ogromno knjig.

Invictus ::

Za učit angleščino karkoli od Jane Austen.

Brez slovarja tako ne boš uspel pol razumet :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yohan del Sud ::

Dobro bi bilo izdat tudi kakšni žanri te zanimajo.

Sicer pa odvisno od stopnje znanja. Če je nižja, potem svetujem bolj kakšno "mladinsko" literaturo tipa Jadran Krt in Harry Potter ter vse vmes (imaš maljon izbire). Ali pa kakšno lažjo (pol)dokumentarno knjigo. Pusti Tolkiena, Nivena in podobne. Vmes raje vzame v roke Stevena Kinga, Austenovo in, če si za te zadeve, tudi 50 shades of gray. Coelho je najbrž tudi tu, se pravi, si najbrž že nad ravnijo osnovnega martranja jezika.
www.strancar.com

WallSreet ::

Yohan del Sud

Hvala za odgovor.

Alchemist sem prebral brez problema.

Steven King je res dober in ima milijon knjig. Lepo bi prosil, če poznaš kakšno njegovo, ki si jo že prebral in je bila dobra. Hvala

Kakšne knjige me zanimajo. Hmmm

Recimo takšne kot je tale Kiss the Girls. Na to so posneli tudi film, kjer igra Morgan Freeman. Takšne so mi zares dobre. Ali pa recimo, če ti dam primer iz filmov, recimo Gone Girl na ta način. Ali pa recimo Seven od Freeman-a. Še boljše pa The Bone collector. Takšne knjige s takšno zgodbo so mi še najboljše resnično tako, da če poznaš kaj podobnega ti bom neizmerno hvaležen. Lahko tudi kakšno resnično zgodbo itd.

Recimo če gremo na Steven-a King-a tista mini serija storm of the century itd


Absolutno pa ne maram knjig kot so Harry Poter pa razni Hobiti pa te znanstveno fantastične bedarije. Razni zmaji pa to, to ni zame :). Se pravi bolj resnične in zanimive zgodbe s skrivnostno preteklostjo s kakšnimi norimi twisti in , ki te vržejo na rit :).

Upam, da sem vsaj približno opisal :)

hvala že v naprej :)

[D]emon ::

Siegreicher je izjavil:

Protocols of Zion


Protocols of the Elders of Zion je fabrikacija. Ce se ze gres suntanje proti doloceni ciljni populaciji (kar je v nasprotju s pravili foruma, btw) vsaj prav napisi.

MasterTade je izjavil:

Silmarillion, se boš kar namatral


Quenta Silmarillion ni tak obup za branje zaradi same tezavnosti, temvec zato, ker ga je skupaj v koncno obliko spravil sele Christopher Tolkien iz ocetovih zapiskov.



Osebno sem nazadnje prebral Sleepless trilogijo od Nancy Kress. Priporocam ako ti je znanstvena fantastika blizu. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ales85 ::

WallSreet, ko si ravno omenil, da ti ni do zmajev in podobnega. Jaz sem predlagal The song of ice and fire, ki pa sicer ima, oziroma v zgodbi pridobi, tri zmaje, vendar imajo tako minorno vlogo, da menim, da te ne bi motilo. Na sploh je zelo malo takšne fikcije in je večino zgodbe (>90%) prepletene med odnosi posameznih dežel in karakterjev.

STASI ::

Nekaj mojih predlogov:
- Life of Pi (Yann Martel)
- The Ultimate Hitchhiker's Guide (Douglas Adams)
- The Complete Works of William Shakespeare (William Shakespeare)
- A Brief History of Time (Stephen Hawking)
- Moby Dick (Herman Melville)
- Ulysses (James Joyce)
- The Selfish Gene (Richard Dawkins)
- mrbit kaj od Chomskyja meni všečna Hegemony or Survival: America's Quest for Global Dominance
- Utopia (Thomas More)
- Paradise Lost (John Milton)

Drugače pa poglej temo Knjige, knjige, knjige... kjer je nekaj recnzij knjig ali pa niz novic Domače branje .
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

WallSreet ::

Hvala vsem za predloge resnično hvala :) Bom vse knjige pregledal pa se potem odločil kje bom začel.

Mi zna povedati top 3 knjige od Stevna Kinga? Mislim, da ima on še najboljše knjige.

GregiB ::

Ousti zgodbice, beri knjige ob katerih se bš kaj naučil...

Bill Bryson : A Short History of Nearly Everything

Yuval Noah Harari : Sapiens: A Brief History of Humankind

Ni hudo prezahtevna angleščina....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

WallSreet ::

Gregi bom preveril!

Tale od King-a se mi zdi zanimiva. "It". Zanimiva zgodba ampak ima ta pi*darija 1100 strani. Kdo bo to bral? Tam do 400 strani še nekako, več pa je že predolgo.

Rad bi knjige, ki imajo nore twiste. Da te na koncu povsem šokira če kdo pozna :)

WallSreet ::

http://www.sandiwallace.com/category/te...

https://www.goodreads.com/book/show/236...

Ti dve bi prebral z veseljem pa nikjer ne najdem pdf oblike :/

Yohan del Sud ::

King itak ni kratek. Pa on ima vedno nekaj (malega do zmerno) fantazije in SCI-fi v svojih delih. Nazadnje sem bral Under the Dome in pa 11/22/63. Slednji bi ti znal bit bolj všeč, čeprav ima 800 strani.

In pa, preden te opozorijo moderatorji, te zadeve se načeloma kupujejo in ne "najdejo." Standardni format za nakupe je epub ali pa mobi (Kindle). Rabiš primeren brezplačen softver za branje. Recimo calibre (ki tudi skonvertira v pdf, če hočeš).
www.strancar.com

leiito ::

Valjda bereš v angleščini, združiš prijetno s koristnim, in če vokabular komu dela težave, klikneš na define.

Kar nekaj strani ponuja direkten download starih in novih knjig v tujih jezikih, predvsem angleščini, včasih še preden uradno izidejo.

mgermo ::

WallSreet je izjavil:



Tale od King-a se mi zdi zanimiva. "It". Zanimiva zgodba ampak ima ta pi*darija 1100 strani. Kdo bo to bral?


Jst sem jo :) Začetek zelo vleče in osebno mi je bil nekaj najboljšega kar sem prebral. Sredina je dobra, konec pa kot da je bil na LSDju.

Od Kinga zelo priporočam The Long Walk. Je krajša.

WallSreet ::

bump

Morda pozna kdo kakšno dobro online stran, kjer bi lahko downloada-l knjige v pdf obliki? Imam na spisku kar nekaj knjig ki bi jih rad prebral...

pozna kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

leiito ::

v pfju ne boš našel dosti novih stvari, vse resne strani za zastonj e-knjige ponujajo samo epub in mobi format.

Klasiko in pdf najdeš v archive, gutenberg in truly-free in na torrentih.

https://archive.org/details/heart_of_da...
http://www.gutenberg.org/ebooks/526
http://truly-free.org/#nonfiction

WallSreet ::

hvala leiito

sem probal vse 3 strani in moral povedati, da so dokaj nepregledne in da težko najdem knjige ki si jih želim. Poznaš morda še kakšno stran?

leiito ::

za pdf ne.

Yohan del Sud ::

Pa seveda to obstaja v ruskih depozitorijih. Kar najbrž ni najbolj legalno tu okrog, zato ne dam direktnega linka. Pa še cirilico je dobro obvladat (dl knjige so seveda angleški original). Dam pa vseeno namig. Guglej za aldebaran. So bolj specializirani za ZF, imaš pa tudi vse od Kinga tam.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno berete? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1211316934 (701) cebelar123
»

Dobre knjige

Oddelek: Loža
214377 (1429) SonjaP
»

Fifty shades of Grey (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
549690 (5344) vostok_1
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
376941 (4947) Tear_DR0P

Več podobnih tem