» »

programiranje preproste .bat skripte ?

programiranje preproste .bat skripte ?

#000000 ::

Zadnje dneve imam na Telemachu fejst sranje, konstantno mi meče ven internet, tko za dve minuti in spet vse ok, recimo vsaj enkrat na dve urci, pa raje večkrat.

In ker imam že dosti da vsakič takrat odperm cmd in vpisujem ip naslove za pingat, bi rad da se to zgodi avtomatično.

Problem nastane ker nimam pojma o programiranju, verjetno bi tistih par vrstic kode že nakracal, če bi videl en primer recimo.

Isotropic ::

kaj ti bo to sploh pomagalo?

Company ::

Čisto enako, kar si zdaj pisal v CMD, lahko vpises tudi v skripto npr. pingit.bat, ki si jo shraniš na namizje in jo poklikaš, ko rabiš. Nima to veze s programiranjem.

Borut6 ::

Odpri notepad

*Vpiši

@echo off
cd \
ping google.si -t


Zamenjaj google.si zs svojimi želenimi IP-ji

Shrani kot bat file.

LP

#000000 ::

ok super, ping dela, sem zamenju ping z ipconfig da mi pač pokaže katere ip-je imam pa ekran pokaže in takoj zgine, verjetno bo treba še kaj dopisat da ostane prikazano.

Isotropic ::

pause daj kot zadnji vnos

shadeX ::

In zakaj je to sploh dobro, če ti meče internet ven?

#000000 ::

dobro je zato da pač vidim a mi je lokalna mreža padla al je Telemach v riti.
Hvala

Tr0n ::

Ti raje Telemach kontaktiraj, da pofixa zadevo. :)

#000000 ::

Sj jih, pa pravijo da je gre za generalno napako na celotnem Lj omrežju, kolega na viču pa pravi da od poletja ni vn zabrisalo nit enkrat.

Ma mislm da je modem zanič, pač spet menjava, al pa kr menjava operaterja in bo mir, samo k so itak vsi isti, optike pa tko ne bo tukaj še vsaj 2-3 leta če sploh.

LP

shadeX ::

Če se ti to dogaja večkrat, bi jaz kar operaterja zamenjal. Recimo jaz imam v svojem mestu dobre izkušnje z Amisom. Je pa res najbrž odvisno kje živiš. Eni amis zelo pohvalijo, drugi skritizirajo (beri: slotech :D )

UlyssesE ::

Če se ti ne da več

https://code.google.com/p/internetconne...
Internet Connectivity Monitor periodically checks for a working internet connection, and generates a log.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet povezan, spletnih strani ne odpre

Oddelek: Pomoč in nasveti
201933 (1599) solatko
»

Telemach internet - ping

Oddelek: Omrežja in internet
172775 (2658) Calaway
»

google doodle Plečnik

Oddelek: Loža
152042 (1436) Enron x86
»

Prvi vtisi po uporabi Binga

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
426558 (4336) techfreak :)
»

google.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559624 (8408) Tody

Več podobnih tem