» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
606 / 621
»»

Jarno ::

Če ti rata MC držati v razmerju 1:1, potem bo super. Uradno je stabilno do 3000MHz, torej bi pri DDR5 6400MHz rabil MC OC na 3200MHz.
V primeru, da ti preskoči na 1:2, potem se načeloma ne splača.

Tukaj je nekaj branja na to temo:

https://www.anandtech.com/show/17585/am...
#65W!

FireSnake ::

Ja, sem že kar nekaj bral o tem.
Razmerje gre na 2:1. Sploh ne vem, če se v tem primeru da še vedno sforsirati 1:1.
Po testih na 6400 vseeno neko malenkost pridobiš.
Zdaj, v praksi tega tako ne opaziš. Zato se ne sekiram.
Zanimivo je zgolj iz tehničnega vidika.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pegasus ::

3Dvcache prihaja v mobile cpuje: https://arstechnica.com/gadgets/2023/07...

FireSnake ::

Drži.
Sem danes že bral o tem:
https://www.anandtech.com/show/18978/am...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Tole bo killer cpu od amdja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jarno ::

Zelo poučen video v zvezi z zen4 "X" procesorji:



Če bios matične plošče podpira tovrstne nastavitve, potem so rezultati zlata vredni.
#65W!

Vuli ::

to pa res ni nič novega.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Jarno ::

Dejansko, ampak rezultati so se zgleda izmaknili AMD marketingu. ;)
Če so zen4 procesorji "nova zadeva", potem je veskakor novo, da se lahko ob primerljivi zmogljivosti poraba zmanjša za skoraj polovico, temperature pa z oglaševanih 95 stopinj na precej manj.
Tako je, kekci raje oglašujejo "privzeto" delovanje pri 95 stopinjah.

V mislih sem imel tudi specifičen AMD-jev video o delovanju PBO-ja in to, da se je presenetljivo kar dobro postaral.
V časih zen2 je bil precej popljuvan s strani skupnosti, ker so bili pribitki dokaj mizerni.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Mr.B ::

Jarno je izjavil:

Dejansko, ampak rezultati so se zgleda izmaknili AMD marketingu. ;)
Če so zen4 procesorji "nova zadeva", potem je veskakor novo, da se lahko ob primerljivi zmogljivosti poraba zmanjša za skoraj polovico, temperature pa z oglaševanih 95 stopinj na precej manj.
Tako je, kekci raje oglašujejo "privzeto" delovanje pri 95 stopinjah.

V mislih sem imel tudi specifičen AMD-jev video o delovanju PBO-ja in to, da se je presenetljivo kar dobro postaral.
V časih zen2 je bil precej popljuvan s strani skupnosti, ker so bili pribitki dokaj mizerni.

A govorimo evo mode in curve optimiser, potem je yt-uber odkrival toplo vodo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Ja, končno se enkrat strinjam z Mr.Bjem. Pač undervoltanje in pa seveda nerealni rezultati, saj ima tip zlat primerek, ki ga je hitro izkoristil za senzacionalističen video.. Navaden smrtnik lahko pričakuje nekje -15 točk PBOja, torej pol slabši rezultat od tega na posnetku. Ker youtuberju je seveda uspelo maksimalnih -30, pa še to ne verjamem, da je bilo 100% stabilno.

Moj 5600 še na -5 ni bil 100% stabilen... Sem predvideval, da so R5-5600 pač slabši primerki, ker dejansko gre za "odpadni silicij", ki ni sposoben delovati kot 5600X+++.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

Zadeva je vsekakor zanimiva, saj lahko v Ryzen Masterju offsetaš za vsako jedro posebaj - gledano v splošnem.
Sam sicer raje tweakam skozi BIOS.
ECO mode je nekaj drugega, tisto ti TDP omeji na 65W, kar je realno gledano kompromis.
Vsi vemo, da sta PBO(2) še iz časov zen2 in zen3 ampak sem imel v mislih predvsem nastavitve omejitve temperatur in TDP-ja, s katerimi lahko čaraš.
Kar se lepo vidi z videa je to (če bi ga pogledala brez predsodkov), da lahko 10W manj opazno zniža temperature itd.
Silikonska loterija je prisotna, ampak pri nastavitvah omejitev TDP-ja oziroma temperatur pač ne. To si načeloma lahko privoščiš pri vsakem zen4 desktop procesorju.
#65W!

DarwiN ::

Jarno je izjavil:

Silikonska loterija je prisotna ...

Silicijeva loterija. Silikonsko loterijo si igral, ko si si šel v Zagreb vstavit ritni implantat. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

No, saj si dojel poanto. Na "srečo" nekaterih zaklenjeni Intel procesorji nimajo teh težav, razen morda pri MC...
#65W!

Senior Dev ::

Intel bo kot kaže za nekaj časa spet prvi ko izvrže 14900K. Vprašanje kaj bo s porabo. Bojda imajo sedaj dober silikon in tudi številke pri prodaji so nekoliko boljše.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

tikitoki ::

Priv v cem, porabi? Menda bo napredek zanemarljiv. Mene bolj zanima nova arhituktura, ki bo zal prisla zgolj na desktope.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Jarno ::

Sem nekaj bral o Thorvaldsovem rantu o tem, kako se AMD fTPM feature obnaša v Linuxu.

https://www.phoronix.com/news/Torvalds-...

Zadeva ni košer niti pri intelovih procesorjih, je pa uradna zahteva za namestitev in delovanje Windows 11.

Ima kdo kakšne osebne izkušnje?
#65W!

Senior Dev ::

tikitoki je izjavil:

Priv v cem, porabi? Menda bo napredek zanemarljiv. Mene bolj zanima nova arhituktura, ki bo zal prisla zgolj na desktope.

Prvi v performansu in prvi v porabi. Dvojna zmaga. Potem pa kmalu 20A (2nm), ko se Intel vrača na prestol. Vedno je bilo sinusno in zdaj ne bo nič drugače.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Ahim ::

Senior Dev je izjavil:

Intel bo kot kaže za nekaj časa spet prvi ko izvrže 14900K. Vprašanje kaj bo s porabo. Bojda imajo sedaj dober silikon in tudi številke pri prodaji so nekoliko boljše.

Ocitno imas tudi ti malo prevec silikona.

Senior Dev ::

A se ne reče silikon? Nekateri rečejo tudi silicij, saj pa gre za isto reč. To je tisto iz česar so pini na CPU da potem šibajo igre na PC.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zimonem ::

Ne silikon je polimer ki vsebuje silicij. Silicijeve rezine so pa nekaj povsem drugega.

Ales ::

Senior Dev je izjavil:

A se ne reče silikon? Nekateri rečejo tudi silicij, saj pa gre za isto reč. To je tisto iz česar so pini na CPU da potem šibajo igre na PC.

Moram si zapomnit tole razlago o silikonskih pinih na CPU-ju... :D

Morda bi morali Kardashiani izdati lastno serijo Big Butt CPU-jev!

Jarno ::

Curve optimizer je drugače zakon. -15 offseta, +10W porabe in instantno +10% MT performansa nad stock (5830 -> 6400 pik). Temperature 63 stopinj pri MT benchu in Dark Rock slim hladilniku.
V bistvu se lahko nastavi samo offset in poraba, ostalo na auto in zadeva deluje.
#65W!

Buggy ::

Na 5800X3D je -30 offseta skor must, obcutno nizje temp ter konstantno polna hitrost pod obremenitvijo.

Jarno ::

Uporabnik meho7 bi ti instantno napisal, da si zmagal pri silicijevi loteriji. >:D
V primeru 5800X3D je sicer to odličen način, kako znižati porabo oz. temperature.
Kot kaže, sem tudi sam dobil uporaben primerek R7, "več" kot -15 nisem poskusil, ker sem načeloma zadovoljen.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Buggy ::

Se dva moja kolega brez vsakih tezav na -30 z 5800X3D...tako da 3 od 3 ni ravno neka zmaga :P

dolenc ::

4/4 :P

greedy ::

Senior Dev je izjavil:

A se ne reče silikon? Nekateri rečejo tudi silicij, saj pa gre za isto reč. To je tisto iz česar so pini na CPU da potem šibajo igre na PC.

Mr Silicon Dev, hvala za tvoje prispevke. So mi poletno nadomestilo Pavlihove pratike. Lepo da si z nami. Zdaj pa pejt prosim fuge v kopalnici zasilicionirat, hahhhahhaaaahahah. Debil en.

Senior Dev ::

dolenc je izjavil:

4/4 :P

Silikonska loterija ti je poklopila planete v eno ravnino. Zdaj igraj še pravo loterijo in pospravi v žep 100 mio evrov ter si privošči 7950X3D!
Ta je precej boljši procesor kar se tiče oblike vezja kot 5800X3D in če dobiš vredu silikon leti 7950X3D tudi čez 6GHz. Tudi se manj greje samo vezje.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PacificBlue ::

Vsak dan izves kaj novega. Kot recimo, da obstaja liquid metal paste. Sam problem je, ker je prevodna, odvaja pa toploto veliko bolje kot navadna thermal paste.
I’m out.
:3

meho7 ::

Jarno je izjavil:

Uporabnik meho7 bi ti instantno napisal, da si zmagal pri silicijevi loteriji. >:D
V primeru 5800X3D je sicer to odličen način, kako znižati porabo oz. temperature.
Kot kaže, sem tudi sam dobil uporaben primerek R7, "več" kot -15 nisem poskusil, ker sem načeloma zadovoljen.

Imam tudi -30 uv pa mi skoraj nic ne pomaga pri temperaturah in to s kraken z63 AIO.
Stock 84-85
UV 77-78

dolenc ::

Mogoče imaš primerek z manj silikona

Jarno ::

meho7 je izjavil:

Jarno je izjavil:

Uporabnik meho7 bi ti instantno napisal, da si zmagal pri silicijevi loteriji. >:D
V primeru 5800X3D je sicer to odličen način, kako znižati porabo oz. temperature.
Kot kaže, sem tudi sam dobil uporaben primerek R7, "več" kot -15 nisem poskusil, ker sem načeloma zadovoljen.

Imam tudi -30 uv pa mi skoraj nic ne pomaga pri temperaturah in to s kraken z63 AIO.
Stock 84-85
UV 77-78


Verjetno je hakeljc v PBO nastavitvah. V mojem primeru pridobim 10 stopinj napram z AutoOC pri enaki zmogljivosti.
Če si v PBO nastavitvah omejiš / ročno nastaviš TDP in hkrati offsetaš voltažo (curve optimizer) bodo temperature precej nižje.
Sicer ti procesor rine k default TDP-ju in posledično temperaturam.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

FireSnake ::

PacificBlue je izjavil:

Vsak dan izves kaj novega. Kot recimo, da obstaja liquid metal paste. Sam problem je, ker je prevodna, odvaja pa toploto veliko bolje kot navadna thermal paste.
Bolje pozno, kot nikoli. Ja, tekoča kovina ima sicer boljšo toplotno prevodnost, a ima svoje muhe:
- zadeva je prevodna
- zadeva "teče"
- je malo težje za nanest
- težje se očisti

Zaradi prvih dveh alinej je treba biti previden, če procesor in, posledično, hladilnik stojita vertikalno.

Pri Ryzen generaciji 7000 mi pa sploh ni jasno če je pametno to nanest. Zaradi vseh teh stranskih lukenj na heat spreaderju.

Ena najboljših past: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tikitoki ::

Premajhna razlika, da bi se splacalo s tem zajebavati. Bolje dnar porabiti za boljsi hladilnik.

greedy ::

FireSnake je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Vsak dan izves kaj novega. Kot recimo, da obstaja liquid metal paste. Sam problem je, ker je prevodna, odvaja pa toploto veliko bolje kot navadna thermal paste.


Bolje pozno, kot nikoli.
Ja, tekoča kovina ima sicer boljšo toplotno prevodnost, a ima svoje muhe:

- zadeva je prevodna

- zadeva "teče"

- je malo težje za nanest

- težje se očisti



Zaradi prvih dveh alinej je treba biti previden, če procesor in, posledično, hladilnik stojita vertikalno.



Pri Ryzen generaciji 7000 mi pa sploh ni jasno če je pametno to nanest. Zaradi vseh teh stranskih lukenj na heat spreaderju.



Ena najboljših past:
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Točno tako. Bolje neprevodna thermal grizzley pasta, primeren nanos, velik hladilnik, magari brušenje IHS NA "šajbo" in to je to. Ko se pogovarjamo o stopinji ali dve razlike, je bistveno prej imeti dobro vodno hlajenje, potem so mogoče take paste smiselne. Brezveze je pa delat znanost iz past, če nimaš stika med cpu in hladilnikom pošlihtanega.

meho7 ::

Murrica only 6core3d cpu

tikitoki ::

Mgooce je ze kdo objavil, da je Ryzen 7500F na voljo v EU. Vsaj 20 EUR previsoka cena glede na obljube, mogoce se pade.

_Denny_ ::

Tako, pa sem še jaz na AM5. Končna odločitev je padla, ko sem našel 96GB Corsair Vengeance DDR5-6400 kit za 317€ (celo v Slo trgovini, zdaj so vsepovsod 400+) in videl, da bi za 128GB 2x64GB kite še moral čakati vsaj eno leto. Me bo zdaj pač ob pogledu na "čudno številko" GB, ki smo jo nazadnje videli pred izumom dual channela vedno zmrazilo in pa v primerjavi z 128GB bodo odprti trije browser tabi manj :))

Nekaj stvari, ki bodo mogoče nekomu v pomoč:
- če že kdo hoče kak "thermal paste guard" - izogibajte se Thermal Grizzyjevih lepljivih pen...pri aplikaciji kar hitro zgubiš živce
- memory training sploh ni tako grozen kot eni pravijo...na Asrock X670E Taichi je čisto prvi zagon z 96GB (2x48GB) trajal okoli 2 min, naslednji po vklopu 6400MT/s XMP profila ni bil bil nič daljši
- vklop XMP-ja je razmerje preklopilo na UCLK==MEMCLK/2, kar sem še pred rebootom ročno spremenil na UCLK==MEMCLK (upam, da so ok termini, ne bom zdaj preverjal točnosti)
- Passmarkov Memtest86 V10.6 Pro (plačljiva verzija) z 96GB traja približno 8h 12min (4 passi, default nastavitve)
- 6 let stara Windows 10 inštalacija se je kljub migraciji iz Intela zbootala takoj brez problema; fresh install bom naredil samo, če bodo kake težave...nimam ne časa ne volje za ponovno inštalacijo in nastavljanje čisto vsega, če to ni nujno potrebno

Drugače pa je hitrostna razlika med i7 5820K (4,20GHz OC) in 7950X3D kar opazna...upam celo reči, da je bil občutek od Win login screena do konca zagona vseh startup aplikacij podoben kot pred leti pri prehodu iz HDD-ja na SSD.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

FireSnake ::

Čestitke za nakup!

Kam si ti limal termal pade? Med procesor in hladilnik?
Če je temu tako, takoj odstrani in namesti termalno pasto.

Glede zagona: 2 minuti je občutno preveč. Ok za prvi zagon. Potem se pa v BIOSu nastavi "Memory context restore" je zagonski čas veliko hitrejši.

Pa še več je tega: da se zbiti porabo in povečati zmogljivost.

Vprašanje: ali RAMe stabilno ženeš na 6400?
Jaz na Asuski še nisem nadgradil BIOSa na zadnjo verzijo, zato RAM teče na 6000 z malo zategnjenimi latencami.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

_Denny_ ::

Za pad sem mislil na tisto več ali manj nepotrebno zadevo, ki bi naj v prihodnosti olajšala čiščenje in menjavo termalne paste - https://www.enostech.com/thermal-grizzl...

Samo prvi zagon in tisti takoj po vklopu XMP profila sta bila 2min, vsi nadaljnji zagoni so normalnih nekaj sekund; kaj več razen nastavitve ventov na silent in preverjanja, če ni slučajno nastavilo VDDR_SOC na kako čudno "eksplozivno" vrednost nisem šaril po biosu, tako da je memory context restore zgleda vklopljen po defaultu.

Če upoštevam tistih 8h memtesta86, kjer so se moduli ponekod segreli tudi do 60°C (hammer test), kreacijo Easeusovega full backupa in nekaj GB rar5 kompresije s "test archived files", je zaenkrat vse stabilno. Kaj drugega vključno z igrami še zaenkrat nisem poskušal...mogoče ko bo hladneje.

Btw zdaj vidim, da sem pozabil omeniti bios - sem na 1.28 AGESA ComboAM5 1.0.0.7b.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Buggy ::

ROFL spet ljudje pisejo in odgovarjajo na poste brez da preberejo in razumenjo napisano...sej si zelo jasno navedel ze vse v original postu :))

Kar se tice obstojece instalacije W10, bi ti pa vseeno predlagal da naredis system restore point pa namestis AMD chipset driverje (AMD Ryzen™ Chipset Driver Release - 5.08.02.027), so bili ravno teden nazaj publishani in bi za tvoj setup znali biti smiselni. Glede na to da si presel iz starega Intel sistema skoditi skoraj ne more.
Pred tem pojdi se v Device Manager -> View -> Show hidden devices in pobrisi obsolete zadeve s stare platforme. Samo pod "Processors" sem imel sam tri razlicne CPU-je ker sem delal upgrade-e :))

Malo zaradi same higiene sistema, malo pa da se losas potencialno cudnih in nepotrebnih situacj. Sam bi naredil se kaksen Registry clean ampak to je stvar vsakega posameznika.

Kar pa se clean instalacije tice pa te razumem (tudi jaz se spravljam delat clean ze ene 5 let) je pa za zacetek dosti smiselna in neinvazivna metoda da uporabis W10 in-place upgrade, kjer bos obdrzal vse app-e in file, namestis samo se driverje pa je. Sicer bos pa bos sam videl kako in kaj, samo kot predlog, ce bos naletel na kaksne tezave. Srecno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Sam namesti zadnje AMD driverje na svojo bloated W10 pizdraijo X470/5800X3D, vse golden. Volan dela celo prevec, da sem vse 4 svede dominiral na DR2.0, FH5 je bila sicer malo slabsa ampak brez crasha...sound pa sprobam sedaj

Buggy ::

all good in here...going strait and overwrite obsolete one. OK did some registry clean...

FireSnake ::

Na matični ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI nadgradil BIOS na:
BIOS 1654
Version 1654
9.09 MB 2023/08/29

Podrobnosti:
"1. Update AGESA version to Combo AM5 PI 1.0.0.7c
2. Improve system performance
Before running the USB BIOS Flashback tool, please rename the BIOS file (SB650EF.CAP) using BIOSRenamer."

RAM zdaj zopet stabilno deluje na 6400 (prej sem ga imel na 6000, ker na 6400 ni bilo stabilno).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wrop ::

Koliko imaš nastavljen UCLK DIV1 mode pri 6400 MHz? Je UCLK=MEMCLK/2 ali imaš nastavljeno 1:1?

Naročil sem najcenejšo B650 plato Asrock B650m-hdv/m.2 za 130 €. BIOS sem še posodobil na zadjo verzijo. Notri je šel 7800X3D in 64 GB 6400 Ghz rama.
Plata je mATX in se kar pozna, da je manj prostora za nameščanje. be quiet! Dark Rock 4 je bil izbran zaradi tišine in cene. Sicer hitro zmanjka prostora pri ramih in je bilo potrebno malo (1-2 cm) dvigniti ventilator nad sam hladilnik.
Edino kar me je zmotilo je to, da je skorajda nemogoče priti do zatiča za pcie za grafično, da se jo potegne ven.
Treniranje 64GB RAMA je dovolj hitro z AGESA 1.0.0.7b . Verjamem pa, da za tiste, ki to delajo pogosto, traja preveč. Po občutku 1-2 min.

FireSnake ::

Wrop je izjavil:

Koliko imaš nastavljen UCLK DIV1 mode pri 6400 MHz? Je UCLK=MEMCLK/2 ali imaš nastavljeno 1:1?

Naročil sem najcenejšo B650 plato Asrock B650m-hdv/m.2 za 130 €. BIOS sem še posodobil na zadjo verzijo. Notri je šel 7800X3D in 64 GB 6400 Ghz rama.
Plata je mATX in se kar pozna, da je manj prostora za nameščanje. be quiet! Dark Rock 4 je bil izbran zaradi tišine in cene. Sicer hitro zmanjka prostora pri ramih in je bilo potrebno malo (1-2 cm) dvigniti ventilator nad sam hladilnik.
Edino kar me je zmotilo je to, da je skorajda nemogoče priti do zatiča za pcie za grafično, da se jo potegne ven.
Treniranje 64GB RAMA je dovolj hitro z AGESA 1.0.0.7b . Verjamem pa, da za tiste, ki to delajo pogosto, traja preveč. Po občutku 1-2 min.


Ker imam privzeto, je najverjetneje nastavljeno 1:2 (nisem niti gledal).
Se bom pa s tem še poigral, a kasneje, ker je trenutno gužva. Za zdaj mi je pomembno, da RAM dela na deklarirani frekvenci. Malo dolgo je trajalo, a so BIOS do zdaj že dobro izpilili.

Čestitke za nakup!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

sbawe64 ::

Wrop
V Biosu spremeni:
Memory context restore - enabled
Power down enable - enabled


Tpm module - enabled //tole je sicer iz msi plošč
2020 is new 1984
Corona World order

Wrop ::

To dvoje je že bilo privzeto.
Nastavil sem UCLK=MEMCLK, rami so šli na XMP privzete nastavitve - 6400 MHz CL32-39-39-102, več nisem poizkušal, ker je zmanjkalo časa in sem samo sestavil bratu. Šel je iz 2700X in je super zadovoljen.

7950X je 499 €.
Me že precej mika. :D

FireSnake ::

Zanimivo, ker nisem vedel, da se nad 6000 še vedno da nastaviti UCLK/MEMCLK razmerje.
Jaz sem mislil, da to firmware naredi v ozadju brez, da bi mi imeli možnost posegati v to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

sbawe64 ::

Wrop
Kakšen čas imaš do desktopa (task manager, startup) ?

Kaj bos počel 7950X da ne moreš z 7800X3D ?
2020 is new 1984
Corona World order
««
606 / 621
»»