» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
564 / 610
»»

MetalLord ::

pegasus je izjavil:

so v realnem svetu edine merodajne metrike perf/$ in perf/W.

Jaz tudi mislim da je treba samo to počakat, potem pa kupit boljšega. Tisto da ima AM5 2-3 generacije na isti plati nima dosti veze, ker se ekonomsko ne splača menjat procesorja v treh letih.
Sem pa sedaj na hitro pogledal za eno random plato, Gigabyte GA-AX370-Gaming in ima res BIOS - Supports Ryzen 7 5800X3D processor. To seveda se splača zamenjat enega 1600X ali celo 2600X za tega.
Jaz sem do sedaj drugače 2x naredil obratno, da sem imel na enem CPU-ju 2 plati, v obeh primerih zaradi boljšega čipseta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Glej eno relevantno recenzijo, tiki:

Blue je modra. 8-)

Obstaja razlog, zakaj nočeš podati graf s 5800X3D, kot t skrivaš ali bo 6Ghz za katerikoli tvoj intel lake dovolj da doseže teh 30% prednosti ki jih prinese Zen4, ko se obesiš na rešilno vejico od pegasus.
Od tu dalje pa isti članek pokaže da Amd v muticore povozi levo in desno gen 12 lake nekaj, in celo s polovico porabe.
Hm, le zakaj se skrivaš s številkami, če si tako merodajno komentiraš "kot dejstva"
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

mirancar je izjavil:

ojej, iz govoric o 29% IPC improvement smo prišli na 15% ST uplift zaradi višjih clockov in povečanim l2 cache
v temi se že vidi kdo so zvesti AMD fan boyi, ki jim tole ni niti najmanj razočaranje
čakajmo dalje, zen5 bo tisto pravo ane?


Jah, vidimo zveste fanbojcke, k se vedno branijo INTEL, cetudi, ga bo AMD zgazil. VEmo, da bo INTEL prej ali slej odgovoril s cem bolsjim, do takrat pa splho ne bo vprasanje kam se gre za maksimalno ucinkovistost, hitrost,...

DarwiN je izjavil:

Glej eno relevantno recenzijo, tiki:

Blue je modra. 8-)


Kaj, k se ne sklada s kupom drugih recenzij. S tem, da vemo, da je od dolocenih firm dobil izdelke v rtecenzijo pred ostalim. Jasno, da ne bomo jemali izstopajocih recenzij s sumljivimi povezavami s firmami resno.

Problkem je da je ob testu 5600X stal 280€ danes stane 199€ ne samo to,
Darvin te bo prepričal da brez problema 12700K vtakneš v b660 plato za 130€, in boš lahko delal čiudeže če je PL4 za i7 12700K skoraj 300W.- Zazo pa darvin noče dati up to date graf z 5800X3d kaj šele kako , koliko Mhz je potrebno da bo multi core 30%.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

5800X3d je huda zadeva, ampak je zame neregularen produkt zaradi cene. Meni se izpiše sporočilo "illegal operation", ko ga želim dodat v košarico. :D 5700X košta skoraj pol manj (268€ pri MF).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

5800X3d je huda zadeva, ampak je zame neregularen produkt zaradi cene. Meni se izpiše sporočilo "illegal operation", ko ga želim dodat v košarico. :D 5700X košta skoraj pol manj (268€ pri MF).

Si sam napisal, gledaš zgolj in edino kdo je prvi na grafu, če tudi je graf izpred pol leta in več...je irelevantno.
Zato te tudi toliko boli 5800X3D, ker če ga daš v isti graf intel ni prvi v katreri koli metriki FPS-jev, sploh če taisti graf korigiraš z danes realno 5600X ceno.

PS R7 5700X za igre ? Ker ? če intel nebi imel PL4, bi imel probleme že z 5600 in to ne X.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

tikitoki je izjavil:

Kaj, k se ne sklada s kupom drugih recenzij. S tem, da vemo, da je od dolocenih firm dobil izdelke v rtecenzijo pred ostalim. Jasno, da ne bomo jemali izstopajocih recenzij s sumljivimi povezavami s firmami resno.

Večina testira zgolj all-core stress test in rešeno. Medtem pa si Igor vzame cele dneve časa, da precizno stestira zadeve. Se pa rezultat sklada s tistimi redkimi recenisti, ki so dejansko testirali porabo med gamingom. In Igor gre še korak dlje in postreže s fps/watt rezultati. Verjetno edini na svetu, ki se tako potrudi. Nenazadnje gre za najbolj relevanten podatek za povprečnega uporabnika.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj, k se ne sklada s kupom drugih recenzij. S tem, da vemo, da je od dolocenih firm dobil izdelke v rtecenzijo pred ostalim. Jasno, da ne bomo jemali izstopajocih recenzij s sumljivimi povezavami s firmami resno.

Večina testira zgolj all-core stress test in rešeno. Medtem pa si Igor vzame cele dneve časa, da precizno stestira zadeve. Se pa rezultat sklada s tistimi redkimi recenisti, ki so dejansko testirali porabo med gamingom. In Igor gre še korak dlje in postreže s fps/watt rezultati. Verjetno edini na svetu, ki se tako potrudi. Nenazadnje gre za najbolj relevanten podatek za povprečnega uporabnika.

Da, sploh ko uporabiš graf iz poleta.. Ki nima nikakršne ralnosti z današnjimi številkami..

PS : 494€ AMD Ryzen 7 5800X3D in to mindfactory.de.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

toro69 ::

DarwiN je izjavil:

Nenazadnje gre za najbolj relevanten podatek za povprečnega uporabnika.


Ja to bo to. Bom pokazal moji mami, ki ravno kupuje nov PC. 2fps/w in bo firefox laufal kot blisk.

Wrop ::

8C Zen4 naj bi v CB MT dosegel cca 22k točk. Poračunano čez palec je cca 2300 v ST. Lepih 15 % prednosti v ST. 12900K brez E jeder doseže 20k točk. Po teh številkah bi zneslo 10 % prednosti pri zmogljivosti. 8C Raptor Cove bo lahko brez večjega napora dosegel podobno kot 8C Zen4. Pri še dodatnih malih 8E jeder, bi to čez palec zneslo med 28-30k točk v MT (nekaj večje številke kot pri 12900K). Torej na ravni zen4 12C (cca 29000 točk v MT).
6C zen4 naj bi dobil 16K točk v MT. Lep napredek napram 6C zen3. Toda to je še vedno manj kot 6+4 12600K, ki dosega >17K točk v MT. 13600K pa naj bi imel 6C+8E, se pravi tam okoli 21k točk.
Razen pri porabi, neke zmogljivostne dominacije AMD ne bo imel. 3D stacking bo sicer AMD precej pomagal v specifičnih primerih, ampak bo to lepo zaračunal.

Sicer pa upam, da za X670 ne bodo preveč zasolili cen.

Mr.B ::

Wrop je izjavil:

8C Zen4 naj bi v CB MT dosegel cca 22k točk. Poračunano čez palec je cca 2300 v ST. Lepih 15 % prednosti v ST. 12900K brez E jeder doseže 20k točk. Po teh številkah bi zneslo 10 % prednosti pri zmogljivosti. 8C Raptor Cove bo lahko brez večjega napora dosegel podobno kot 8C Zen4. Pri še dodatnih malih 8E jeder, bi to čez palec zneslo med 28-30k točk v MT (nekaj večje številke kot pri 12900K). Torej na ravni zen4 12C (cca 29000 točk v MT).
6C zen4 naj bi dobil 16K točk v MT. Lep napredek napram 6C zen3. Toda to je še vedno manj kot 6+4 12600K, ki dosega >17K točk v MT. 13600K pa naj bi imel 6C+8E, se pravi tam okoli 21k točk.
Razen pri porabi, neke zmogljivostne dominacije AMD ne bo imel. 3D stacking bo sicer AMD precej pomagal v specifičnih primerih, ampak bo to lepo zaračunal.

Sicer pa upam, da za X670 ne bodo preveč zasolili cen.

Čak mal Cinebench R23 Scores doseže R9 5950X 26337 in R9 5900X 21153. Sedaj če je vir totalno Off, je 8C Zen 4 skoraj 100% MC IPC , saj ima pol toliko jeder kot 5950X.
O čem ti to ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Wrop ::

CB R23 rezultate gledam na cgfirector.
8C zen3 v MT doseže 15200 točk. zen4 naj bi jih 21000. Kar znese cca 35 % več zmogljivosti. 5950X ima slabih 28800 točk. 16C zen4 naj bi imel 38k točk. Dobrih 30 % več. 12C zen3 jih ima 22K, zen4 naj bi jih imel 29K. Kar spet znese dobrih 30 % več.
Ne vem kje vidiš 100 % MC IPC dvig pri 8C zen4.

tikitoki ::

Mr.B je izjavil:

tikitoki je izjavil:

mirancar je izjavil:

ojej, iz govoric o 29% IPC improvement smo prišli na 15% ST uplift zaradi višjih clockov in povečanim l2 cache
v temi se že vidi kdo so zvesti AMD fan boyi, ki jim tole ni niti najmanj razočaranje
čakajmo dalje, zen5 bo tisto pravo ane?


Jah, vidimo zveste fanbojcke, k se vedno branijo INTEL, cetudi, ga bo AMD zgazil. VEmo, da bo INTEL prej ali slej odgovoril s cem bolsjim, do takrat pa splho ne bo vprasanje kam se gre za maksimalno ucinkovistost, hitrost,...

DarwiN je izjavil:

Glej eno relevantno recenzijo, tiki:

Blue je modra. 8-)


Kaj, k se ne sklada s kupom drugih recenzij. S tem, da vemo, da je od dolocenih firm dobil izdelke v rtecenzijo pred ostalim. Jasno, da ne bomo jemali izstopajocih recenzij s sumljivimi povezavami s firmami resno.

Problkem je da je ob testu 5600X stal 280€ danes stane 199€ ne samo to,
Darvin te bo prepričal da brez problema 12700K vtakneš v b660 plato za 130€, in boš lahko delal čiudeže če je PL4 za i7 12700K skoraj 300W.- Zazo pa darvin noče dati up to date graf z 5800X3d kaj šele kako , koliko Mhz je potrebno da bo multi core 30%.


Darvinu je fanbojizem pojedel razsodnost. Ostali pa se veselimo nove generacije GPUjhev in CPUjev.

Mr.B ::

Wrop je izjavil:

CB R23 rezultate gledam na cgfirector.
8C zen3 v MT doseže 15200 točk. zen4 naj bi jih 21000. Kar znese cca 35 % več zmogljivosti. 5950X ima slabih 28800 točk. 16C zen4 naj bi imel 38k točk. Dobrih 30 % več. 12C zen3 jih ima 22K, zen4 naj bi jih imel 29K. Kar spet znese dobrih 30 % več.
Ne vem kje vidiš 100 % MC IPC dvig pri 8C zen4.

Ti si napisal : 8C Zen4 naj bi v CB MT dosegel cca 22k točk. To je toliko kot danes 12 jederni AMD Ryzen 9 5900X. Torej je iz tvoje tabele (22k/8) / (22k/12) MC IPC gain. Tako da iz moijega linak je 22k dosegel 16 jederni R9 5950X

Ostalo so tako na prste, kot sanje itlovih fantov da bo neg gen itel dosegal 6 Ghz na vodnem. Ali še huje za 30% bolši tako da bo enakovreden zen 4.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

tikitoki,
Problem Darwinovega grafa je, da se Darwin izogiba realnemu stanju, ki mu ni všeč. Isti test istega testerja, kot ga je podal darwin, samo da vključuje še 5800X3D je rezultat 0.237
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Wrop ::

Mr.B je izjavil:


Ti si napisal : 8C Zen4 naj bi v CB MT dosegel cca 22k točk. To je toliko kot danes 12 jederni AMD Ryzen 9 5900X. Torej je iz tvoje tabele (22k/8) / (22k/12) MC IPC gain. Tako da iz moijega linak je 22k dosegel 16 jederni R9 5950X

Ostalo so tako na prste, kot sanje itlovih fantov da bo neg gen itel dosegal 6 Ghz na vodnem. Ali še huje za 30% bolši tako da bo enakovreden zen 4.


22K je bila sprva nakapa, 21K je številka, ki se pojavlja. Neglede na to, je faktor pohitritve na jedro 1,43 ne pa 2. 5950X iz tvojega linka kaže 26+K točk v MT.

12900K dosega cca 27000K. 20K gre na 8C, slabih 8K gre na 8E jedr. 13900 ima 8C+16E, torej so z istimi jedri na cca 35K. Pri 15 % večji zmogljivosti za posamezno jedro, pa si že na 40K. Torej imajo možnost med 35-40K točk, odvisno od p/w. Čaka se kdo bo prvi pomežiknil. AMD je trenutno še pametno tiho.
13700K je samo prepakiran 12900K z malo dodatne zmogljivsoti, ostalo navzdol pa podobno.

AMD bi moral na vse čipe limati dodaten predpomnilnik, da bi zagotovo imel veliko prednost. Tako je pa še precej stvari v zraku.

tikitoki ::

Mr.B je izjavil:

tikitoki,
Problem Darwinovega grafa je, da se Darwin izogiba realnemu stanju, ki mu ni všeč. Isti test istega testerja, kot ga je podal darwin, samo da vključuje še 5800X3D je rezultat 0.237


Pac, fanbojcek. Kpride ZEN4 ven, bo glavo zaril v pesek k noj.

Jarno ::

Realno gledano bi naj bil zen4 nadgradnja zen3 arhitekture, za temeljito prenovo je potreben čas.
Po govoricah sodeč bi naj bila zen5 arhitektura v marsičem zasnovana na novo, zato bi naj prinesla tisti presežek in "wow efekt".

Dober primer tega je Intel, ki prav tako že slabo desetletje nadgrajuje tisto, kar so ustvarili s haswellom.

Pri AMD-ju bodo tudi zadovoljni, ker bodo želi dobičke iz serverskega segmenta. Za predvidevati je, da so pri zen4 solidno izboljšali krivuljo porabe.
#65W!

Mr.B ::

Ko bodo številke zunaj, bomo videl..
Pri predstavitvi, kaj pomeni teh ">15%" ? ali je to IPC + Frekvenca, ali je to 15% na isto frekvenco, kar ne more, ker to je IPC ?
Če je to ipc + frekvenca, potem je to , če gledamo na Zen3, je dodatnih 500MHz , to je 10% potem pa še 5% IPC.

Če izide jeseni, se bo konec Julija že moralo malo bolj skristalizirat, Septembra pa bo jasno.

In i9 13900K je 8+16 , verjetno je zato nižja napetost in več stroma.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Mr.B je izjavil:

Pri predstavitvi, kaj pomeni teh ">15%" ? ali je to IPC + Frekvenca, ali je to 15% na isto frekvenco, kar ne more, ker to je IPC ?

Izvoli odgovor.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

MetalLord je izjavil:

pegasus je izjavil:

so v realnem svetu edine merodajne metrike perf/$ in perf/W.

Jaz tudi mislim da je treba samo to počakat, potem pa kupit boljšega. Tisto da ima AM5 2-3 generacije na isti plati nima dosti veze, ker se ekonomsko ne splača menjat procesorja v treh letih.
Sem pa sedaj na hitro pogledal za eno random plato, Gigabyte GA-AX370-Gaming in ima res BIOS - Supports Ryzen 7 5800X3D processor. To seveda se splača zamenjat enega 1600X ali celo 2600X za tega.
Jaz sem do sedaj drugače 2x naredil obratno, da sem imel na enem CPU-ju 2 plati, v obeh primerih zaradi boljšega čipseta.


Zakaj pa sam sebe negiraš?

Dodatno vprašanje: kaj ti je vezni nabor prinesel? Kaj si z novo plato naredil, česar s staro nisi mogel?
Menjava plate je pa bila ekonomsko opravičena? Čemu?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Pri predstavitvi, kaj pomeni teh ">15%" ? ali je to IPC + Frekvenca, ali je to 15% na isto frekvenco, kar ne more, ker to je IPC ?

Izvoli odgovor.

No vidiü, samo 5% je :-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MetalLord ::

FireSnake je izjavil:

Zakaj pa sam sebe negiraš?

Dodatno vprašanje: kaj ti je vezni nabor prinesel? Kaj si z novo plato naredil, česar s staro nisi mogel?
Menjava plate je pa bila ekonomsko opravičena? Čemu?

Ko sem napisal, sem res opazil da sem se na koncu negiral, ampak se mi potem ni več dalo razmišljat in popravljat. V bistvu ne bi bilo slabo, če bi lahko čez 3 leta zamenjal 7800X za 9800X. Enako kot že prej ne bi bilo slabo če bi 1700X za 3700X. Tako da 1. in 3. generacija ali pa tudi 2. in 4. na istem socketu ni slaba ideja. To kar ima Intel, da nadgradiš samo za eno generacijo, pa res ne vidim smisla, tega še nisem naredil. Plate se sicer tudi razvijajo in dobivajo nove bonbončke, ampak AMD ti da vsaj izbiro ali boš obdržal staro ali pa jo zamenjal.
No AMD ima tukaj kar veliko prednost pred Intelom. Mislim da tudi če bo 7800X 5% počasnejši od 13700K, da bi bilo za razmislit.

Plato z istim CPU-jem sem pa menjal VIA KT400A za nForce2 ter P35 za P45. Za prvo vem da je bil nForce2 pač hitrejši, ampak to se v praksi ni poznalo nič. P45 je pa omogočala višje FSB-je kot P35. Nobena ni bila kupljena iz ekonomskega vidika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Jarno ::

MetalLord je izjavil:

Plato z istim CPU-jem sem pa menjal VIA KT400A za nForce2 ter P35 za P45. Za prvo vem da je bil nForce2 pač hitrejši, ampak to se v praksi ni poznalo nič. P45 je pa omogočala višje FSB-je kot P35. Nobena ni bila kupljena iz ekonomskega vidika.


Sam sem prav tako menjal Asrockovo plato

https://www.asrock.com/mb/via/775dual-v...

za P45, včasih je tudi plate čas hitreje povozil. ;)

Sicer pa je zanimivo vprašanje, kje bodo uspeli pridobiti največ performansa. Naj se sliši še tako čudno, ampak višja frekvenca + 2xL2 je win-win, ker je pospešek predvidljiv in konsistenten.

Torej, zen4 procesorji bodo pridobili na zmogljivosti zaradi: višji IPC, več L2, višje frekvence (single core, all-core), DDR5.
RDNA 2.0 je zelo lep primer, kaj prinesejo višje frekvence in boljši p/w.
#65W!

pegasus ::

Gledam mendocino ... ko pride kak zotac ven s pasivnimi mini desktopi, bom verjetno nadgradil goldmonta. Razlika bo očitna :)

FireSnake ::

MetalLord je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Zakaj pa sam sebe negiraš?

Dodatno vprašanje: kaj ti je vezni nabor prinesel? Kaj si z novo plato naredil, česar s staro nisi mogel?
Menjava plate je pa bila ekonomsko opravičena? Čemu?

Ko sem napisal, sem res opazil da sem se na koncu negiral, ampak se mi potem ni več dalo razmišljat in popravljat. V bistvu ne bi bilo slabo, če bi lahko čez 3 leta zamenjal 7800X za 9800X. Enako kot že prej ne bi bilo slabo če bi 1700X za 3700X. Tako da 1. in 3. generacija ali pa tudi 2. in 4. na istem socketu ni slaba ideja. To kar ima Intel, da nadgradiš samo za eno generacijo, pa res ne vidim smisla, tega še nisem naredil. Plate se sicer tudi razvijajo in dobivajo nove bonbončke, ampak AMD ti da vsaj izbiro ali boš obdržal staro ali pa jo zamenjal.
No AMD ima tukaj kar veliko prednost pred Intelom. Mislim da tudi če bo 7800X 5% počasnejši od 13700K, da bi bilo za razmislit.

Plato z istim CPU-jem sem pa menjal VIA KT400A za nForce2 ter P35 za P45. Za prvo vem da je bil nForce2 pač hitrejši, ampak to se v praksi ni poznalo nič. P45 je pa omogočala višje FSB-je kot P35. Nobena ni bila kupljena iz ekonomskega vidika.


No, saj nič ni, samo firbec me je matral.

Jaz imam za zdaj še Asus Prime Pro X470 in sem glede nadgradnje imel res srečo, saj tu notri je res pasalo vse.

Ko pa pride DDR5 in nova generacija pa gre tale moja zadeva v prodajo enemu srečnemu kupcu :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

130€ MSI MPG B550 Gaming Edge WiFi Edino, kar je vsaj zame premalo USB portov, imas pa za ohisje Frontend USB 5 in 10 Gbps konektor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

scipascapa ::

PS/2 leta 2022? Ja USBjeve 4 malo premalo...miška, tipkovnica, tiskalnik pa si takoj na 3....+ zunanji disk kak...

Buggy ::

Ja USBjeve 4 malo premalo...miška, tipkovnica, tiskalnik pa si takoj na 3....+ zunanji disk kak...

...volan/pedala/rocna, sploh ce jih imas posebej prikljucene in ne preko baze, gamepad, VR, kaksen dongle za BT/WIFI/Cert, SD card reader...USB-jev ni nikoli prevec ;)

Mr.B ::

Ja , problem je da ekvivalentna plata z WiFi in možnostjo priklopa spredaj za Key-A Header 10Gb/s in 19-Pin Header 5Gb/s stane cca 190€+ en dober USB 3.2 C hub stane 20€.
Ampak ja se strinjam, vsaj zame je zadaj premalo usb portov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Truga ::

scipascapa je izjavil:

PS/2 leta 2022?
kaj pa bi ti rad, plato za 130e ki niti ps/2 nima? lmao

MetalLord ::

Ta MSI ga že res serje s tem PS/2 na nekaterih ploščah. To je zdaj že kot da bi imel disketar leta 2010 ali optično enoto leta 2020. MSI Gaming Carbon na srečo nima PS/2, ampak to je že res max kar bi večina dala za plato.
USB-jev imam trenutno jaz zadaj priklopljenih 5, sem jih pa imel že 8, tako da minimalno 6, 8 je pa več kot dovolj zame. Tudi ta zgornja jih ima v bistvu 6, ampak je en USB C. Teh USB C je sedaj čedalje več, tudi po 2, ne poznam pa naprav, ki bi ga rabile.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnack ::

Mr.B je izjavil:

geek gamers izvbira : 5800 X3D Cache Loves Odd Games Too

Tale procesor se za 500€ nikoli ne izplača.
Preprodajalec NFT umetnin

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Wrop ::

Uradno potrjeno 8-10% dvig IPC.
>15 % ST zmogljivost in >5.5 GHz.

Mislim, da je bolje, da zen 3 kar ostane do nadaljnega v ponudbi.

Jarno ::

Zen3 cene so tudi pri nas super glede na prej. Recimo 190€ r5 5600, 230€ za r5 5600x, 320€ R7 5700X, 440€ R9 5900X...
Podpora PCIe 4.0, zgleden gaming performans, nizka poraba, soliden productivity score...
#65W!

Buggy ::

V primeru, da ze imas 5600X, se za sam gaming sploh komu splaca delati ugrade na AM5?
CPU intenzivnih spilov, ki bi bili zaradi tega obcutno podhranjeni na 1440p sploh je kej?

Mr.B ::

Če maš 5600X je edina investicija boljša grafična.
Tudi če za božička AMD preseneti z Zen4 derivatom na AM4.Vprašanje je koliko je kompatibilni AM4 I/O del z zen4. Ker PciGen5 razen če bo muss za direct storage z grafično, ni neki bottelneck tudi PciGen34
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

AM5 cpuji sploh še niso zunaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MetalLord ::

Iz 5600X/10900K se še ne splača menjat. Tudi PCIe 3.0 pri 10900K še ni tak problem, če ne vzemaš x8/x4 grafičnih, mogoče se pozna kak procent ali 2.
3700X/10600K ali slabši mora pa vsak sam pri sebi razmislit.

scipascapa ::

Mi pa umiramo z 2600 :(

Wrop ::

Če nimaš ravno >3080 in 144+ Hz monitorja, ne zamujaš veliko.

scipascapa ::

2x NE :p

DarwiN ::

Ja, 2600 procu nič ne manjka.. Sicer pa imaš R5600 že za 170€ v Nemčiji. Pridobiš ~50% boosta. Dober nakup, če boš dejansko izkoristil to pohitritev. Marsikdo namreč ne bo opazil razlike.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Buggy ::

Wrop je izjavil:

Če nimaš ravno >3080 in 144+ Hz monitorja, ne zamujaš veliko.


Tako je. Prakticno nicesar, ker sem sam delal prehod iz 2600 -> 5600X na isti grafi 1080ti in po testih, ki sem jih naredil v igrah pri 1440p ni bilo razlik, malce na min frejmih to je pa tudi to.

ravno zato se sprasujem (retoricno seveda) ali je dandanes za casual gamerja sploh smiselna (draga) menjava platforme za tistih cca. 15-20% gaina v CPU performansah, ki se v praksi sploh ne pozna.

tikitoki ::

AMDjeva napoved je spodbudna. Upam, da ne bodo pretiravali s ceno.

DarwiN ::

Buggy je izjavil:

Wrop je izjavil:

Če nimaš ravno >3080 in 144+ Hz monitorja, ne zamujaš veliko.


Tako je. Prakticno nicesar, ker sem sam delal prehod iz 2600 -> 5600X na isti grafi 1080ti in po testih, ki sem jih naredil v igrah pri 1440p ni bilo razlik, malce na min frejmih to je pa tudi to.

ravno zato se sprasujem (retoricno seveda) ali je dandanes za casual gamerja sploh smiselna (draga) menjava platforme za tistih cca. 15-20% gaina v CPU performansah, ki se v praksi sploh ne pozna.

Bullseye!!!

Ravno zato sem jaz iz principa nabavil usran kombo 1600AF+cheap plata. Sem nezahteven uporabnik, tko kot večina, monitor je 4k, za grafo pa ne dam več kot 500€. Posledično je procesor irelevanten. Denar dejansko raje darujem Ukrajincem ali pa kakšnim predpubertetnim otrokom za spremembo spola. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jarno ::

Še največ se bo poznalo tam, kjer je cpu bottleneck, torej productivity, serverski segment, tudi emulacija nekaterih sistemov.
Pri igricah je načeloma zen3, razen v redkih primerih, še predober, sploh pa nad 1080p.
#65W!

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
564 / 610
»»