» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
539 / 611
»»

s1m0n ::

Še rabljenim nabijajo cene v višave :)
3000 se ponekod rabljen giblje zelo blizu svojemu nasledniku na 5000 seriji.

FireSnake ::

LeQuack je izjavil:

A se še splača kupit AMD glede na to da so se tolk podražil? Za recimo nek budget build za 1080p gaming (Nvidia 1060) se mi zdi i5 10400f za 130EUR dosti boljša izbira kot precenjeni 3600 za 190EUR ali celo 5600X za 350EUR? 10400f naj bi bil po benchamrkih isti kot 3600.


Ti primerjaš i5 10400f in 5600X???

https://www.anandtech.com/print/16214/a...

Tu ni primerjave ne v ceni ne v zmogljivosti ne v porabi.
10400f: 65 Watts (PL1) do 134W (PL2).

5600X je dražji, a popolnoma druga liga kot 10400f.

3600 se je podražil. Ko je bil dobrih 150 je bil dobra opcija.
Glede na porabo je še vedno milina.

Buggy je izjavil:

seveda...pusti AMD pri miru. Budget 1080p gaming je Intel way to go! Jaz celo upam, da Intel kmalu prevzame spet dominaco..leto 2022 bo zopet cas za nakupe :D

Zdej cim manj inevstiraj, ce je sploh nujno..cpu in gpu.


Koliko orgazmov si doživel ob pisanju tele umetnine?

PrimozR je izjavil:

Kam pa boš nadgradil s 5000 serije?


5000 serija je 5950 največ, kar lahko daš notri.
Ni to dovolj? Primerjaj kaj ponuja konkurenca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

LeQuack ::

Ja ampak če pa primerjaš samo game benchmarke med i5 10400f in 5600X pa vidiš da je razlike precej majhna, tam ranga 20% odvisno od igre. S tem da je i5 10400f 135€ v Nemčiji, 5600X pa 350€.
Quack !

Mr.B ::

LeQuack je izjavil:

Ja ampak če pa primerjaš samo game benchmarke med i5 10400f in 5600X pa vidiš da je razlike precej majhna, tam ranga 20% odvisno od igre. S tem da je i5 10400f 135€ v Nemčiji, 5600X pa 350€.

Če razmišljaš da v igrah konkurtira 5600X i7 ? potem sploh ne razmišlaj kaj pomeni v produkciji. 10400 lahko primerjaš samo z 3600

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LeQuack ::

Mr.B je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ja ampak če pa primerjaš samo game benchmarke med i5 10400f in 5600X pa vidiš da je razlike precej majhna, tam ranga 20% odvisno od igre. S tem da je i5 10400f 135€ v Nemčiji, 5600X pa 350€.

Če razmišljaš da v igrah konkurtira 5600X i7 ? potem sploh ne razmišlaj kaj pomeni v produkciji. 10400 lahko primerjaš samo z 3600



Saj sem rekel da je razlike 20%, kar se vidi tudi na grafu. Ampak cenovna razlika je pa več kot x2. Govorim o price/performance tukaj, ne o absolutnih FPS-jih.
Quack !

DarwiN ::

PrimozR je izjavil:

Kam pa boš nadgradil s 5000 serije?

Če danes kupiš 6-8 jedrnika, lahko v prihodnje nadgradiš na 12-16 jedrni 5900/5950. Tega za Intel trenutno ne moreš rečt.

Ampak je pa neznanka, koliko bo takšen zastareli 12-16 jedrnik sploh smiselen v prihodnosti.. Če predpostavimo, da bo 8-jedrnik iz leta 2021 dovolj dober še za naslednjih 5-8 let, bo torej leta ~2027 smiselno nadgradit na 5950 procesor? Kdosigavedi. Lahko da bo 5950 zastaral skoraj istočasno kot 8-jedrniki. Možno, da bo takrat tehnologija čist na glavo postavljena s 3D čipi, naprednimi A/V kodeki, ARM procesorji, ki bodo 3x hitrejši od 5950.. Skratka, who knows.. Ampak imaš pa vsaj to opcijo nadgradnje. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

globoko grlo ::

Res ste umetniki, če je intl več kot 2x cenejši in sam za cca 20% slabši v 1080p gamingu, nimaš kj razmišljat!!!
Pa pejte trolat o 5950x in "možnih" nadgradnjah v kako drugo temo.

Torej, za 1080p gaming je 10400f ugodnejša varianta kot pa 5600x al pa 3600, pa če se na glavo postavte.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Mr.B ::

LeQuack je izjavil:

Mr.B je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ja ampak če pa primerjaš samo game benchmarke med i5 10400f in 5600X pa vidiš da je razlike precej majhna, tam ranga 20% odvisno od igre. S tem da je i5 10400f 135€ v Nemčiji, 5600X pa 350€.

Če razmišljaš da v igrah konkurtira 5600X i7 ? potem sploh ne razmišlaj kaj pomeni v produkciji. 10400 lahko primerjaš samo z 3600



Saj sem rekel da je razlike 20%, kar se vidi tudi na grafu. Ampak cenovna razlika je pa več kot x2. Govorim o price/performance tukaj, ne o absolutnih FPS-jih.

No z isto logiko rečeš da je i9 razlike 27%. Primerjaš dva ne primerljiva proca. i7 10700K je cenovno in perfrormančno tam tam. V produkciji i7 še vedno zaostaja za 5600x. 10400f lahko primerjaš z 5600x samo v porabi. Ostala primerjava je 3600x
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jarno ::

20% pri 1080p in 5600x je dejansko malo, ali pa pri določenih igrah kaj precej.
Tom's v svojih testiranjih dejansko opaža 30-35% izboljšanje glede na r5 3600x pri 1080p.
Gre tudi za to, da imata r5 3600 in i5 10400f svoje finte, slednji predvsem gimpanje pomnilniških hitrosti na ne-z490 ploščah.
#65W!

tetriandoch ::

Jarno je izjavil:

20% pri 1080p in 5600x je dejansko malo, ali pa pri določenih igrah kaj precej.
Tom's v svojih testiranjih dejansko opaža 30-35% izboljšanje glede na r5 3600x pri 1080p.
Gre tudi za to, da imata r5 3600 in i5 10400f svoje finte, slednji predvsem gimpanje pomnilniških hitrosti na ne-z490 ploščah.


Ob tem je treba še dodati, da za to razliko potrebuješ še vsaj rtx 3070 oz AMD ekvivalent. Ob švohejših karticah je razlika minimalna, ali pa je ni.

Jarno ::

Enako lahko rečeš za i5 10400f in i7 10700k. ;)
Dejansko bo R5 5600x zdržal kakšno generacijo grafičnih kartic dlje pri mnogih uporabnikih.
#65W!

Rias Gremory ::

Pa pejte trolat o 5950x in "možnih" nadgradnjah v kako drugo temo.


Naslov teme je... *drum roll*: AMD ZEN - nova X86 Jedra
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

filip007 ::

Karte so se obrnile, zdaj je Intel stari AMD.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FireSnake ::

globoko grlo je izjavil:

Res ste umetniki, če je intl več kot 2x cenejši in sam za cca 20% slabši v 1080p gamingu, nimaš kj razmišljat!!!
Pa pejte trolat o 5950x in "možnih" nadgradnjah v kako drugo temo.

Torej, za 1080p gaming je 10400f ugodnejša varianta kot pa 5600x al pa 3600, pa če se na glavo postavte.


Pa 2x bolj požrešen.
Ni kar 1:1.
Za nakupe imaš temo "kaj kupiti".
Za 10400f pa tudi namensko temo (v tem sklopu foruma).

filip007 je izjavil:

Karte so se obrnile, zdaj je Intel stari AMD.


Eni tega še niso dojeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

5000 serija je 5950 največ, kar lahko daš notri.
Ni to dovolj? Primerjaj kaj ponuja konkurenca.

5950X je za gaming povsem nepotreben oz. zgrešen, ker ima base frekvenco nižjo od procesorjev z manj jedri.

Če imaš workloade, ki bodo 16 jeder izkoristili, 5950X vzameš zdaj. Sicer workloadov nimaš. Če so se ti tako močno spremenili, vprašanje če ne bo s prihodom naslednje generacije smiselno menjati celo platformo.

S 3000 serije je upgrade še potencialno smiselen, pa še to bo pomojem najbolj smiselno čez par let kupiti poceni CPU od nekoga, ki bo upgrejdal na novo robo.

PrimozR ::

DarwiN je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Kam pa boš nadgradil s 5000 serije?

Če danes kupiš 6-8 jedrnika, lahko v prihodnje nadgradiš na 12-16 jedrni 5900/5950. Tega za Intel trenutno ne moreš rečt.

Ampak je pa neznanka, koliko bo takšen zastareli 12-16 jedrnik sploh smiselen v prihodnosti.. Če predpostavimo, da bo 8-jedrnik iz leta 2021 dovolj dober še za naslednjih 5-8 let, bo torej leta ~2027 smiselno nadgradit na 5950 procesor? Kdosigavedi. Lahko da bo 5950 zastaral skoraj istočasno kot 8-jedrniki. Možno, da bo takrat tehnologija čist na glavo postavljena s 3D čipi, naprednimi A/V kodeki, ARM procesorji, ki bodo 3x hitrejši od 5950.. Skratka, who knows.. Ampak imaš pa vsaj to opcijo nadgradnje. 8-)

Če boš takrat potreboval 16 jeder, 128 GB RAMa, kolikor je na 5950X max, ne bo dovolj. Poleg hitrosti, ki si jo že omenil.

Sicer pa nisem mislil takšne nadgradnje, kar sem napisal že v prejšnjem postu :)

FireSnake ::

PrimozR je izjavil:

FireSnake je izjavil:

5000 serija je 5950 največ, kar lahko daš notri.
Ni to dovolj? Primerjaj kaj ponuja konkurenca.

5950X je za gaming povsem nepotreben oz. zgrešen, ker ima base frekvenco nižjo od procesorjev z manj jedri.

Če imaš workloade, ki bodo 16 jeder izkoristili, 5950X vzameš zdaj. Sicer workloadov nimaš. Če so se ti tako močno spremenili, vprašanje če ne bo s prihodom naslednje generacije smiselno menjati celo platformo.

S 3000 serije je upgrade še potencialno smiselen, pa še to bo pomojem najbolj smiselno čez par let kupiti poceni CPU od nekoga, ki bo upgrejdal na novo robo.


Z napisanim se deloma strinjam. Ker sem tudi sam, za moje delo, raje vzel 5900X, kot pa 5950X.
Manjka pa to, da je programje začelo "napredovati" in lahko izkoristijo vedno več jeder.
5950X ima tudi več medpomnilnika, kar je bolje za določeno vrsto opravil.
Pa še kaj bi se našlo.

PrimozR ::

V bistvu ne, cache je enak na obeh, per core cache je torej celo prednost 5900X.


Če imaš probleme, ki izkoristijo 12 jeder, imaš probleme, ki lahko izkoristijo tudi 16 jeder. V prihodnosti se ne bo kaj drastično spremenilo, da 12 jeder pa ne bo več dovolj, ampak bo RES treba imeti 16. Oz. če/ko pridemo do te točke, 5000 serija Ryznov spet ne bo več aktualna zaradi IPC-jev.

FireSnake ::

Res je.
V L2 je razlika:
https://geizhals.eu/amd-ryzen-9-5950x-1...
https://geizhals.eu/amd-ryzen-9-5900x-1...

6MB proti 8MB (je že en čas odkar sem stvari tako podrobno gledal).

PrimozR ::

Aja, vzamem nazaj, 512 KB per core je ja, itak da je potem razlika v skupni količini. Sem samo pogledal, da je skupna celica za vse in zgrešil per core...

Machete ::

Sestavljam en workstation in sem pred Ryzen 9 3950X vs i9-10980XE . Pride v kratkem kaj boljšega? Tudi 2x cpu mobo bi mi prav prišla, ker imam relativno visok budget. Kaka ideja? Hvala.

Kdo ve zakaj Computeruniverse nima 5950X?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

toro69 ::

Machete je izjavil:

Sestavljam en workstation in sem pred Ryzen 9 3950X vs i9-10980XE . Pride v kratkem kaj boljšega? Tudi 2x cpu mobo bi mi prav prišla, ker imam relativno visok budget. Kaka ideja? Hvala.

Kdo ve zakaj Computeruniverse nima 5950X?


3970x

Machete ::

toro69 je izjavil:

Machete je izjavil:

Sestavljam en workstation in sem pred Ryzen 9 3950X vs i9-10980XE . Pride v kratkem kaj boljšega? Tudi 2x cpu mobo bi mi prav prišla, ker imam relativno visok budget. Kaka ideja? Hvala.
Kdo ve zakaj Computeruniverse nima 5950X?

3970x


Ni ga na CU in MF :'(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rdecaluc ::

Zdle marca pridejo zen3 Threadripperji. Jst bi gledal te vskup z w80x osnovno plato.
Est modus in rebus. ,typos

FireSnake ::

Machete je izjavil:

Sestavljam en workstation in sem pred Ryzen 9 3950X vs i9-10980XE . Pride v kratkem kaj boljšega? Tudi 2x cpu mobo bi mi prav prišla, ker imam relativno visok budget. Kaka ideja? Hvala.

Kdo ve zakaj Computeruniverse nima 5950X?


Si gledal ThreadRipper platformo (kot je rekel moj predhodnik)?

CPU:
https://geizhals.eu/amd-ryzen-threadrip...
ali
https://geizhals.eu/amd-ryzen-threadrip...
ali
https://geizhals.eu/amd-ryzen-threadrip...

Matična plošča:
https://geizhals.eu/asus-prime-trx40-pr...

Lahko prešaltaš tudi na Epyc.

Kaj je to relativno visok budget?

Sheteentz ::

A take fore s tako nizkimi cenami so nek nateg al kaj?
https://www.ebay.com/itm/AMD-Ryzen-5-36...

PrimozR ::

Machete je izjavil:

Sestavljam en workstation in sem pred Ryzen 9 3950X vs i9-10980XE . Pride v kratkem kaj boljšega? Tudi 2x cpu mobo bi mi prav prišla, ker imam relativno visok budget. Kaka ideja? Hvala.

Kdo ve zakaj Computeruniverse nima 5950X?

Ker jih ni nikjer.

Dual socket workstation je itak edina izbira Xeon. Epyc za workstation praktično ni na voljo, za workstation trg imaš Threadripper in Threadripper PRO.

Ampak če gledaš 3950X ter i9-10980XE, ne vem če je potreba po tem. Mislim da bo precej bolj smiselno, da definiraš, kaj imaš s kišto namen početi oz. kaj točno pričakuješ od nje. Veliko PCIe stez, hiter storage, veliko RAM-a, veliko jeder, hitra jedra, itd.?

rdecaluc je izjavil:

Zdle marca pridejo zen3 Threadripperji. Jst bi gledal te vskup z w80x osnovno plato.

To ni Zen3, to je fully enabled 'Epyc' Threadripper, ki je še vedno Zen2. Namesto 4 kanalov RAMa in 88 PCIe stez Threadripper PRO pride z 8 kanali RAMa in 128 PCIe stezami. Bo pa 'poceni', Asusova matična plošča bo baje pod jurja :))

Zen3 Threadripperji so rumored, ampak nič ni potrjeno. Rumorji izpred enega meseca so omenjali CES kot čas najave, pa iz tega ni bilo nič. Mislim smiselno je, da pridejo tudi Zen3 Threadripperji, Epyci so že potrjeni se mi zdi, ampak uradnega ni pa še nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

rdecaluc ::

Threadripper je SoC in ni enak Epycu. In v kolikor prav berem bo baziral na zen3 archu.

Lahko pa daš link kjer si vidu da je zen2 :).
Est modus in rebus. ,typos

filip007 ::

Dober nadomestek za 3300x bi bil 3500, sem našel samo tega, drugače pred poletjem, ne vzamem nič.
https://www.sestavi.si/index.php/item/d...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PrimozR ::

rdecaluc je izjavil:

Threadripper je SoC in ni enak Epycu. In v kolikor prav berem bo baziral na zen3 archu.

Lahko pa daš link kjer si vidu da je zen2 :).

Epyc je SoC, ker Epyc platforme nimajo čipseta, posledično nimajo SATA in podobnih pritiklin (oz. kar imajo, imajo prek kontrolerjev na PCIe stezah). Threadripper (navadna in PRO) platforma pa za razliko od Epyca doda čipset. Therefore je Epyc SoC - ker je vse, kar procesor potrebuje za komunikacijo z zunanjim svetom, v procesorju. In ja, nista enaka, kar pove že dejstvo, da ima Epyc (od navadnega Threadripperja) več PCIe stez in RAM kanalov, sicer je pa dizajn podoben - osem CCX-ov z I/O čipom med njimi. Threadripper PRO je pa precej bližje Epycu v tem pogledu.

Da so PRO-ji Zen 2 je pa... precej očitno iz dejstva, da so modeli iz serije 3000 (tako kot Zen 2 Ryzen AM4 in Threadripper sTRX4 procesorji...), predvsem pa iz dejstva, da procesorji niso novi. Novo je, da so ponujeni širšemu trgu z aftermarket ('DIY') matičnimi ploščami, po tem ko je od lanskega julija imel Lenovo ekskluzivo za te procesorje. Tako da ja, Zen2... Lahko pa daš link, kjer vidiš, da je Zen 3...

Jarno ::

Spodnji video opisuje situacijo, ko se R9 5950X hladi s pasivnim hladilnim elementom v majhnem ohišju.

#65W!

rdecaluc ::

Pardon zamešal sem Soc med njima. Point je bil da je razlika.

Gledam sedaj še enkrat. Sem bil prepričan do so PRO verzije serije 5000. No jq, se posipam s pepelom. Verjetno pa niso daleč stran :)
Est modus in rebus. ,typos

PrimozR ::

Patrick precej dobro pove, kako je z razlikami med Epyc in Threadripper PRO:


TL;DR - precej precej manjše, kot med Epycom in klasičnim Threadripperjem.

Pa ja, po eni strani bi bilo logično, da bi dobili 5000 serijo Threadripperjev. Po drugi strani pa... Zakaj za vraga bi _MARCA_ 2021 dali na trg Threadripper Pro na Zen2, če naj bi kmalu prišli Zen3 CPU-ji?? Ta del mi ni jasen oz. me skrbi, da bo Zen3 TR izid morda še kasnejši, če ne bodo sploh preskočili te generacije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FireSnake ::

klinker ::

Poglej ce je res Cezanne, ker cas nazaj je bla ena tabela na netu, kjer so bli nekatri modeli 5xxx APUjev zen 2.

PrimozR ::

AMD Ryzen 7 5800H, 8C/16T, 3.20-4.40GHz, 16MB+4MB cache, 45W TDP, Codename "Cezanne" (Zen 3, 7nm)

filip007 ::

AMD ima komaj 20% tržni delež, a so te cifre prave?
https://wccftech.com/amd-shipped-nearly...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

LeQuack ::

filip007 je izjavil:

AMD ima komaj 20% tržni delež, a so te cifre prave?
https://wccftech.com/amd-shipped-nearly...


Je res, saj včasih so imeli še dosti manj. Zdaj bi lahko konkretno povečevali, ampak se jim ne da delati večji količin, prodajajo samo na papirju, tisto kar pa je za dobiti je precenjeno.
Quack !

FireSnake ::

Vir za tele trditve pa je?
Sploh tisto o papirjih. Kaj sploh to pomeni?

PA ne da se jim delat? Kaj to pomeni?

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

FireSnake je izjavil:

Vir za tele trditve pa je?
Sploh tisto o papirjih. Kaj sploh to pomeni?

PA ne da se jim delat? Kaj to pomeni?


Paper launch je ko izdajo produkte, ampak imajo tako malo zalogo da noben ne more kupit. To da se jim ne da delati je seveda sarkastično, ampak po drugi strani pa Apple in podobno nimajo problem z dobavo, tako da očitno ne delajo tako dobro kot Apple.
Quack !

Zimonem ::

Apple izda en produkt v 4h okusih.

LeQuack ::

Ja samo še vedno so notri isti čipi več al manj, silicij, memory, etc.
Quack !

Zimonem ::

Apple ima en čip na njem sta dve možnosti rama(vgrajenega) in dve različice koliko ima Cu. To je to. Ne pokriva ne desktop ne server marketa. Ni 10gbe mreže ... Nič od nič , razen za hipstrrje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

filip007 ::

Apple M1 je za 2 sekundi hitrejši od 16 jeder AMD v video kodiranju...

Na 10:50 je test...
https://www.engadget.com/apple-m1-upsca...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zimonem ::

filip007 je izjavil:

Apple M1 je za 2 sekundi hitrejši od 16 jeder AMD v video kodiranju...

Na 10:50 je test...
https://www.engadget.com/apple-m1-upsca...

Kar gre prek ASICa... Tam je tudi intel. Pri renderiranju pa nista.

PrimozR ::

Da ima AMD v štirih letih od izida Zen platforme že 20 % tržni delež je fakin neverjetno. Že, ne šele. Če je namreč govora o overall tržnem deležu, ne o tržnem deležu v prodaji.

Zavedati se je treba, da je v pogonu še ogromno računalnikov, ki imajo Intel procesorje. AMD je v serverje in laptope nekoliko bolj resno vstopil šele nedavno. Desktop Ryzeni so bili prvi dve generaciji po prodaji še vedno precej tako-tako, v vsakem primeru so bili pa popularni predvsem v DIY sektorju, ne pa v OEM. OEM pa klofa cifre. Vprašanje zdaj je, kako bo s temle na dolgi rok.

Da je Intel pridobil pa tudi ni presenetljivo v obdobju, ko AMD-jevih procesorjev ni mogoče dobiti in ko ima Intel price/performance relativno konkurenčne kose, ljudje pa sestavljajo računalnike - kupijo tisto, kar se da kupiti. Intel ima pa zaradi svojih tovarn precej manj težav s proizvodnjo CPU-jev, AMD je prepuščen nemilosti TSMC-ja.

Sicer pa, ne glede na vse, koliko čipov naroči Apple, koliko AMD? Koliko let že? Kako zahtevni so Applovi izdelki oz. kakšni so yieldi? Kakšne so zadaj pogodbe? Itd. Še Nvidia ima težave s TSMC-jem, pa je v primerjavi z AMD-jem, po vrednosti in prodajnih cifrah, ogromna firma.

Kar se pa tiče Appla, ARMa in hipsterjev, vprašanje če ni M1 znanilec večjih sprememb pri PC-jih... Če še Microsoft zrihta emulacijo, se bosta Intel in AMD morala precej hitro odločiti, kako naprej. Tukaj bi dal prednost sicer AMD-ju, Intel je le 'the' x86 firma.

LeQuack ::

Včasih si lahko brskal s slabim raunalnikom po internetu. Danes pa zaradi tracking in oglasov ter povezanega Javascripta rabiš vsaj ene quad core mašino, ampak je že to kar minimum.
Quack !

PrimozR ::

In takšnih mašin, starih 5+ let, je še vedno ogromno in popolnoma funkcionalnih. Therefore 80 % delež Intla.

klinker ::

PrimozR je izjavil:

AMD Ryzen 7 5800H, 8C/16T, 3.20-4.40GHz, 16MB+4MB cache, 45W TDP, Codename "Cezanne" (Zen 3, 7nm)


How to pick the right AMD Ryzen 5000 Mobile processor

Buggy ::

Za Gigabyte x470/b450 plate je prisel novio BIOS F50H, ki je meni odpravil cold boot problem, ko spreminjas nastavitve za RAM. Prav tako so na voljo novi AMD chipset driverji. Trenutno so po sinteticnih testih sle na prvi uc temperature dol in performance gor. PBO +200 in core optimizer -10 na vseh, pa seveda "varne" nastavitve na RAM-u. FCLK na 1900Mhz, RAM 3800 CL16, brez subtiming steekov pri 1.37V..latency je sedaj 59ns preko ryzen claculatorja, prej je bil 67ns.
««
539 / 611
»»