» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
535 / 611
»»

Horas ::

FireSnake je izjavil:

Temu se bo pa lahko reklo prenosnik za igranje iger:
https://www.extremetech.com/gaming/3186...


fhd ekran pajade
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FireSnake ::

Tako podrobno nisem gledal.
Ampak, ja :|

DarwiN ::

Če ste že pri biosih - ASRock Brings Zen 3 Support to A320, X370, and B350 Boards with Beta BIOS Update.

Pol je pretty much jasno, da bo nekega dne ZEN3 podprt na vseh 300 ploščah.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zimonem ::

Se komu kaj sanja ali bodo imeli 5000u prenosniki usb4?

FireSnake ::

Koliko sem jaz bral informacije tega nikjer nisem zasledil.
Tako, da dvomim, da bo (po moje ne bi zamolčali take stvari).

Zimonem ::

Je že mimo sem naročil kar 4800u.

FireSnake ::

Kje si ga pa dobil, če ni skrivnost?
Imaš povezavo?
Nisem namreč vedel, da se že prodajajo.

Našel enega, ki je na zalogi:
https://geizhals.eu/lenovo-yoga-slim-7-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Zimonem ::

Ja isto reč. Na soo za jurje pa trideset evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

FireSnake ::

Odličen nakup.

Buggy ::

Tole za siht dobim. Se kaksna sprememba preden oddam narocilo?

Notebook ThinkPad L15 Gen1 Ryzen 7 Pro-4750 15.6"IPS FHD/16GB/1TB SSD/Fibocom L850/SCR/3Y/BacklitSRB/Win10Pro
40AJ0135EU ThinkPad Ultra Docking Station


Components Description
Notebook ThinkPad L15 Gen1 Ryzen 7 Pro-4750 15.6"IPS FHD/16GB/1TB SSD/Fibocom L850/SCR/3Y/BacklitSRB/Win10Pro

Warranty 3 Year Courier or Carry-in
Preload Type Standard Image (Preload)
Preload OS Windows 10 Pro 64
Processor AMD Ryzen 7 Pro 4750U Processor (1.70GHz, Max Boost up to 4.10GHz, 8 Cores, 8MB Cache)
Security Chip Setting Enabled Discrete TPM2.0
Display 15.6" FHD(1920x1080) IPS Anti-Glare 250nits Non-Touch
Graphics Integrated Graphics
Camera IR and 720p HD Camera with Microphone
DIMM Memory 16GB DDR4 3200MHz SoDIMM
Storage Selection 1TB Solid State Drive, M.2 2280, PCIe-NVMe, OPAL2.0, TLC
Wireless LAN Intel AX200 2x2AX+BT vPro WW
System Expansion Slots Smart Card Reader
Battery 3 Cell Li-Polymer Internal Battery, 45Wh
Power Adapter 65W AC Adapter PCC (3pin)-EU (USB Type C)
Keyboard Keyboard Backlit Black Slovenian With Number Pad
OS DPK W10 Pro
Preload Language Windows 10 Pro 64
System Unit L15 AMD R7 PRO 4750U IG SSD 15.6" FHD(1920x1080) IPS Anti-Glare 250nits Non-Touch
Pointing Device ClickPad with MOH Fingerprint Reader, No NFC
WWAN Selection No WWAN
Wireless WAN Fibocom L850-GL 4G LTE CAT9
WWAN SIM Card No WWAN SIM Card
OS Type Windows 10 Pro
CPU Label AMD Ryzen 7 PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Zimonem ::

Če je kak bolj svetel zaslon. Sicer je to to.

Buggy ::

ni drugega, zgolj touch opcija, ki je pa ne rabim. Itaq bo pa laptop ekran bolj kot tercialc za email, poleg dveh monitorjev.
TNX naroceno...bojda pride sredi januarja. Je bilo pa povprasevanje podano ze pred meseci, pa je baje zaloga za odposiljanje sele sedaj :S

Zimonem ::

Buggy je izjavil:

ni drugega, zgolj touch opcija, ki je pa ne rabim. Itaq bo pa laptop ekran bolj kot tercialc za email, poleg dveh monitorjev.
TNX naroceno...bojda pride sredi januarja. Je bilo pa povprasevanje podano ze pred meseci, pa je baje zaloga za odposiljanje sele sedaj :S

Pomoje bo prieni dostav tud tam nekje. V igri sem imel sicer kaj z m1... Samo še ravno zadnje cajte jebem z buildanjem bustastih dependencijev. Pa sem rekel za 2-3 leta bo že.

FireSnake ::

Pomeni da bo 5600H kar poskočna žverca:
https://m.hexus.net/tech/news/cpu/14719...

Machete ::

Ali ima AMD v prihodnje kakšno šanso, da bo na AMD sistemih laufal Blu-ray Ultra HD? Kakor vidim (malce raziskujem) je to Intelov standard in dejansko ne moreš gledat 4K blu-rayov na AMD sistemu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

???
Kje si to gledal?

Lahko daš kako povezavo?
Tole je za mene novo.

EDIT:
je to kaj na to vižo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Machete ::

FireSnake je izjavil:

???
Kje si to gledal?

Lahko daš kako povezavo?
Tole je za mene novo.

EDIT:
je to kaj na to vižo?


Zgleda, da tudi Intel ukinja Intel SGX in je 10th gen zadnji, ki bo lahko predvajal UHD naslove.
To je maslo Pedowooda, ki na vsak način ovira predvajnaje vsebin na PCju.
https://forum.blu-ray.com/showthread.ph...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Anney ::

Machete je izjavil:

Ali ima AMD v prihodnje kakšno šanso, da bo na AMD sistemih laufal Blu-ray Ultra HD? Kakor vidim (malce raziskujem) je to Intelov standard in dejansko ne moreš gledat 4K blu-rayov na AMD sistemu.


Ne bo, tukaj je catch samo v tem kar si omenil, verjetno misliš na program powerdvd?

FireSnake ::

Clock Tuner
https://wccftech.com/clock-tuner-for-ry...

Iz vira:

The under-volting feature is also supported and the chips can offer the same amount of performance with a massive 28% reduction in power consumption.


Za 5900X bi to pomenilo nekje 75,6W TDP.

Impresivno. Vsekakor preizkusim, ko bo možno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

FireSnake ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

klinker ::

Ahh, se 4xxx laptope kr tezko dobis, oz. je izbira majhna, to bo pa se vecja eksotika.

scipascapa ::

Pri nas jih skoraj ne dobiš.

Zimonem ::

Jaz sem svojega že dobil. Ko se prebiješ čez posodobitve, še kakor toliko normalno laufa.

Buggy ::

Zimonem je izjavil:

Jaz sem svojega že dobil. Ko se prebiješ čez posodobitve, še kakor toliko normalno laufa.


Lahko tole malce bolj konkretiziras. Predvidevam, da si naletel na dolocene tezave..s cim? Jaz naj bi Lenovo L15 Gen1 AMD R7 4750u PRO dobil cez dva tedna. Dodal mu bom sicer se eno cokoladko RAM-a, saj je sedaj single chanel 16GB 3200Mhz a problemov glede na testnega R5 4650u ne pricakujem.

Zimonem ::

ma windowsi.... preden zmečejo vse posodobitve gor. sem mislil da sem kupil crknjenega konja.

Buggy ::

A driverje Adrenalin za iGPU si namestil al si na windows default?
Meni se je na testnem R5 po namestitvi iGPU driverjev obcutno podaljsal boot time.

Zimonem ::

So bili že naloženi, boot zaenkrat ni neka panika. Malo se še lovim ker ni touchscreen. Sicer spodobna mašina.
Tudi z dockerjem se kar hitro pobere. Sicer tenko in tiho. Bo pa hmalu letel večji disk notri.

FireSnake ::

klinker je izjavil:

Ahh, se 4xxx laptope kr tezko dobis, oz. je izbira majhna, to bo pa se vecja eksotika.


Zgleda, da bomo morali biti potrpežljivi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

Zimonem ::

Buggy je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Jaz sem svojega že dobil. Ko se prebiješ čez posodobitve, še kakor toliko normalno laufa.


Lahko tole malce bolj konkretiziras. Predvidevam, da si naletel na dolocene tezave..s cim? Jaz naj bi Lenovo L15 Gen1 AMD R7 4750u PRO dobil cez dva tedna. Dodal mu bom sicer se eno cokoladko RAM-a, saj je sedaj single chanel 16GB 3200Mhz a problemov glede na testnega R5 4650u ne pricakujem.

32 giga rama ni napačno. Je pa zanimivo, da ko zaklene zaslon in ga odklopi Lenovo vantage tudi zniža frekvenco procesorji čeprav je ta polno zaposlen in temperature v meji normale. Ko odkleneš računalo pa spet dvigne.

FireSnake ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

FireSnake ::

Kaj je narobe z naslovom?
https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen...

Hahaha

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

XS!D3 ::

5800X in 5600X na zalogi pri mindfactory po enakih oziroma nižjih cenah kot prej kljub temu, da je nemški DDV spet 19%

Horas ::

še zmeraj predrago
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Senior Dev ::

Še 30% dol in bo za kupit pečke. Bojda se grejejo kar fajn.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Jarno ::

Senior Dev je izjavil:

Še 30% dol in bo za kupit pečke. Bojda se grejejo kar fajn.


Pri temperaturah je najbolj sporen R7 5800X, ker je dokaj tovarniško pospešen.

 Cpu temperature

Cpu temperature



Z ostalimi procesorji si dokaj OK.

Ravno iz tega razloga sam ne bi nabavil trenutnega zen3 8 jedrnika, morda kak bodoči R7 5700X 65W ali pa R9 5900X.
#65W!

FireSnake ::

Senior Dev je izjavil:

Še 30% dol in bo za kupit pečke. Bojda se grejejo kar fajn.


Bojda?
Tehnično usmerjeni smo.
Govorimo o stvareh, ki se dajo izmeriti.

Zatorej: bojda?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

Jarno ::

Mislim, da še v tej temi ni bilo pokrito, da se počasi pojavljajo AM4 BIOS-i na agesi 1.1.9.0.
Največja novost je prav gotovo AMD Curve optimizer, ki omogoča višji performance pri ST/MT in tudi nižje temperature.
MSI že počasi dostavlja nove BIOS-e, Asus, na primer, malce objavi, potem umakne. :P

https://wccftech.com/msi-rolls-out-ages...

Druga novost je podpora za 'Resizable BAR' za starejše ryzne in Ampere kartice.
#65W!

XS!D3 ::

Jarno je izjavil:

Mislim, da še v tej temi ni bilo pokrito, da se počasi pojavljajo AM4 BIOS-i na agesi 1.1.9.0.
Največja novost je prav gotovo AMD Curve optimizer, ki omogoča višji performance pri ST/MT in tudi nižje temperature.
MSI že počasi dostavlja nove BIOS-e, Asus, na primer, malce objavi, potem umakne. :P

https://wccftech.com/msi-rolls-out-ages...

Druga novost je podpora za 'Resizable BAR' za starejše ryzne in Ampere kartice.

Updatal MSI B550 Gaming Edge WiFi na V1.53 BIOS z AGESA 1.1.9.0 ampak pri mojem 5800X vsaj kar sem uspel na hitro sprobat (brez igranja z nastavitvami) s Cinebench R23 nisem opazil nekih sprememb kar se tiče voltaž, temperatur, frekvenc in končnega rezultata.

Vidim edino da je EDC limit sedaj 130A namesto 140A in se za razliko od prej ne dvigne niti če v Ryzen masterju vklopim PBO. To moram še pogledat, kaj točno je nastavljeno v BIOSu. Zaenkrat imam vse default razen izbranega XMP profila, vklopljene virtualizacije in nastavljenega fan curvea.

XS!D3 ::

Ok nastavil curve optimizer na -15 (sicer ob izhodu iz BIOSa kaže, da nisem nič spremenil ampak se očitno vseeno shrani) in je pri CB R23 clock cca. 100MHz višji (4,6GHz namesto 4,5GHz) na račun nižje voltaže. Se bo treba očitno malo poigrat s tem in najt nek optimalen stabilen offset.

Jarno ::

XS!D3 je izjavil:

Ok nastavil curve optimizer na -15 (sicer ob izhodu iz BIOSa kaže, da nisem nič spremenil ampak se očitno vseeno shrani) in je pri CB R23 clock cca. 100MHz višji (4,6GHz namesto 4,5GHz) na račun nižje voltaže. Se bo treba očitno malo poigrat s tem in najt nek optimalen stabilen offset.


Lahko še postaš primerjavo (tudi po spominu) med CB R23 točkami brez iz z curve optimizerjem?
Me zanima, če je bolj placebo freq. boost ali pa real deal. :)
#65W!

XS!D3 ::

Jarno je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Ok nastavil curve optimizer na -15 (sicer ob izhodu iz BIOSa kaže, da nisem nič spremenil ampak se očitno vseeno shrani) in je pri CB R23 clock cca. 100MHz višji (4,6GHz namesto 4,5GHz) na račun nižje voltaže. Se bo treba očitno malo poigrat s tem in najt nek optimalen stabilen offset.


Lahko še postaš primerjavo (tudi po spominu) med CB R23 točkami brez iz z curve optimizerjem?
Me zanima, če je bolj placebo freq. boost ali pa real deal. :)


Nekih 15200 namesto 14900 v MT. V obeh primerih bi verjetno lahko dobil več, če bi izklopil Hyper-V/Virtualization platform (imam vklopljeni predvsem zaradi WSL2 in dockerja) ter res pogasnil vse servise v backgroundu, ampak recimo da za primerjavo je. Ni nevem kaj ampak saj tudi v boostu ni spet takšne razlike.

Je pa BIOS še malo zbuggan in trenutno ne glede na to kaj nastavljam EDC limit ostane 130A (načeloma bi moral bit že stock 140).

FireSnake ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

Jarno ::

TPU:

The difference is even more pronounced in the server space: Intel has 98.6 percent, AMD just 1.4 percent.


Tole je malce za lase privlečeno.

https://www.hardwaretimes.com/amd-serve...

Tukaj piše, da se načeloma približujejo 10%.
#65W!

FireSnake ::

Je rekel, da bi rippal threade ... samo nima pravega imena ;)

klik

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

Rias Gremory ::

off topic: Kaj špila v glavi temu Gateway-u da ti konstantno predlaga izbrise? Profil nima nobenega objavljenega prispevka. :|

@firesnake
Uff lepo :D Jaz sem še na Phenom II X4 965BE. 8-)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

s1m0n ::

Je kaj narobe it z predhodnikom 5900x ? (torej 3900x). Primarno ni mišljeno za igrice...
Gledam bolj na ceno/rabljene.

FireSnake ::

Rias Gremory: to pa jaz ne bi vedel, hehe (ali je alter od čebele ali pa pocestnice - ugibam).

Phenoma X6 sem imel tudi sam. Odličen procesor!
Prejle sem bral članek o novem GCC in kako so premzali AMD, ker je bil pač slab.
Zdaj je zadeva zrela in tudi prevajalniki počasi podpirajo Ryzen arhitekturo.
Članka, žal, ne najdem več.
Edit, našel:
https://www.phoronix.com/scan.php?page=...



Med tem pa tole:
https://www.reviewgeek.com/66745/acers-...


@s1m0n: ne razumem. Si hotel kaj vprašati, kaj zatrditi ali kaj tretjega?
Mogoče želiš vprašati, če je kaj narobe, če kupiš 3900X?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

Jarno ::

R9 3900X je kot cruncher zelo dober procesor, pa še cenovno dokaj ugoden.
https://www.mindfactory.de/product_info...

Še vedno v productivitiju popapca i9 10900K ob nižji porabi.

https://static.techspot.com/articles-in...



Za strogo osebno rabo sicer ne bi nabavljal, bolj za hobi WS ali pa delovno mesto, ki zahteva računalnik z zmogljivim cpu-jem.
#65W!

celje ::

zakaj pa ne za osebno rabo?

Jarno ::

Za osebno rabo je bodisi dovolj dober manj zmogljiv in cenejši procesor, bodisi gre za zahteven gaming. Ostale situacije sem že omenil:
bolj za hobi WS ali pa delovno mesto, ki zahteva računalnik z zmogljivim cpu-jem.

Če alternativne ponudbe ne bi obstajale, bi R9 3900X (MF 435EUR) kotiral višje.
Nobena skrivnost ni, da je v gamingu absolutno in dolgoročno boljši R7 5800X (MF 469EUR).
Če denar ni ovira, pa sta tukaj seveda odlična R9 5900X in R9 5950X.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()
««
535 / 611
»»