» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
429 / 610
»»

D3m ::

A to je še Beta BIOS?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Bwaze6 ::

Ne, Gigabyte je za vse X570 izdal uraden 1.0.0.4B bios pred dnevi - ni pa baje nobene spremembe od beta biosov.

TOP ::

Pri AMD pa res ne znajo nič popravit moja plata Asus X470 Hero še sedaj po vseh posodobitvah rabi dva restarta in potem v tretje se zažene,cela večnost plata koštala 280e in takšen drek od nesposobnega AMD,brat pa plato od Asusa TUF ki stane 104e in se zažene v trenutku,res katastrofa od plate.

D3m ::

To sem že neki bral, da rabi plata par restartov zaradi XMP profila?

A to je varianta, ko izklopiš iz štroma?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

TOP je izjavil:

Pri AMD pa res ne znajo nič popravit moja plata Asus X470 Hero še sedaj po vseh posodobitvah rabi dva restarta in potem v tretje se zažene,cela večnost plata koštala 280e in takšen drek od nesposobnega AMD,brat pa plato od Asusa TUF ki stane 104e in se zažene v trenutku,res katastrofa od plate.



Kaj ima pa AMD tukaj s tvojim problemom? Jaz imam na X470 Gigabyte tudi nadmocno stjunan RAM timinge na B-Die memoriji in starta v prvo.
Rajse se zahvali Asusu ali pa tvojim settingom v biosu, ne pa AMD kurcit zarad tega ;(

fuck_it_ ::

TOP je izjavil:

Pri AMD pa res ne znajo nič popravit moja plata Asus X470 Hero še sedaj po vseh posodobitvah rabi dva restarta in potem v tretje se zažene,cela večnost plata koštala 280e in takšen drek od nesposobnega AMD,brat pa plato od Asusa TUF ki stane 104e in se zažene v trenutku,res katastrofa od plate.


3700x, Asus X570 Hero, zadnji bios (1.0.0.1), 32 GB rama Corsair Vengeance LPX 3200 MHZ (2x16 GB). Vse dela perfektno od prvega dne (ja, ram deluje brez problema na 3200 MHz brez da bi jaz rabil karkoli biti pameten v nastavitvah BIOSa).

Drugič pač poglej kateri ram je dejansko kompatibilen z matično..to je jasno napisano na uradni support strani vsake matične plošče.


Tvoja plata je odlična, problem je v tem da si kupil nekompatibilen ram (najbrž preveč palčk, ki so v napačnih slotih)..

D3m je izjavil:

To sem že neki bral, da rabi plata par restartov zaradi XMP profila?

A to je varianta, ko izklopiš iz štroma?


jap, če kupiš ram, ki ni naveden tule:
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/S...

boš pač najbrž imel težave.


Jaz sem z mojim AMD sistemom nenormalno zadovoljen. Sanjsko stabilno deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

TOP ::

Imam rame ki so kompaktibilni z plato in v pravih slotih.Sem pa mal brskal po raznih forumih in s to plato imajo tudi ostali težave.To je ko se izklopi elektrika ja.

fuck_it_ ::

jeba. imaš še možnost vrniti vse skupaj?

Vuli ::

D3m je izjavil:

To sem že neki bral, da rabi plata par restartov zaradi XMP profila?

A to je varianta, ko izklopiš iz štroma?

ja, na x570 sicer naredi samo en restart, če pc ostane prav breez štroma.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

FireSnake ::

MihaK3 je izjavil:

Sem mislil, da bodo tele poporodne težave praktično v celoti odpravljene in zadeve popeglane že nekje septembra, pa sem se očitno motil...


To niso porodne težave. Procesor se da uporabljati od vsega začetka - govorim iz lastnih izkušenj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TOP ::

Imam tele rame iz seznama.
G.SKILLF4-3200C16D-16GTZ(XMP)2x 8GBDS--16-16-16-361.35

fuck_it_ ::

v slotih 2 in 4?

ali se zgodi isto če v matično daš samo eno od dveh palčk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

TOP ::

Točno tako

Ja z eno palčko nisem testiral,rami pa delajo normalno,tudi drugod ni nobenih težav vse dela sam zagon je pa res dolg.

Ja morda bi moral rame ročno unest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Bwaze6 ::

No, ampak težave ima kar precej uporabnikov, tudi z navedeno kompatibilnimi sestavnimi deli. In tole z rami se ponavlja že od samega prihoda Zen2, pri vseh izdelovalcih matičnih.

Jaz na srečo s tem nisem imel težav, pa mojega rama ni v seznamu kompatibilnih matične plošče - je pa matična na seznamu kompatibilnih od rama. Ampak to itak ne garantira nič, veliko ljudi s to težavo ima kompatibilne rame.

Bugi so prisotni tudi drugje.

Zdajle na primer praktično vse Gigabyte X570 matične plošče ostanejo v bootloopu, ko namestiš 1.0.0.4B bios - če imaš poleg grafične kartice še kakšno drugo PCI kartico, npr. dodatno zvočno. Ko kartico odstraniš, se zažene brez težav. In to je "stabilen bios" - čeprav se je ista napaka pojavila že v beta biosu par dni prej, in je bilo to sporočeno tako na Gigabyte forumu kot z maili in klici podpori. Kako se lahko to zgodi? Šalabajzerstvo tudi tam? To niso tako poceni izdelki, da bi proizvajalec zamahnil z roko, da gre za detajl...

fuck_it_ ::

poizkusi ročno nastaviti 3200 MHz...nato reobotaj sistem in opazuj kaj se dogaja.

Nato lahko poizkusiš ročno vnesti timinge.

Voltaž jaz ne bi tikal saj je prevelika verjetnost da kaj uničiš, če ne znaš pravilno nastavljati.



edit.: še tole:

Bwaze6 je izjavil:


Zdajle na primer praktično vse Gigabyte X570 matične plošče ostanejo v bootloopu, ko namestiš 1.0.0.4B bios - če imaš poleg grafične kartice še kakšno drugo PCI kartico, npr. dodatno zvočno. Ko kartico odstraniš, se zažene brez težav. In to je "stabilen bios" - čeprav se je ista napaka pojavila že v beta biosu par dni prej, in je bilo to sporočeno tako na Gigabyte forumu kot z maili in klici podpori. Kako se lahko to zgodi? Šalabajzerstvo tudi tam? To niso tako poceni izdelki, da bi proizvajalec zamahnil z roko, da gre za detajl...


mah gigabyte preveč hiti s posodobitvami BIOSOV. Po drugi strani pa je MSI prepočasen. Nevem kaj je slabše. Jaz sem zato vzel Asus, ker so nekje na sredini in večinoma izdajo stabilen BIOS.

Še tole:
če te moti dolg boot, lahko ram vedno nastaviš na 2666 MHz. Malo razlike vsekakor bo v performansu v primerjavi z 3200 MHz, sistem pa se ti bo hitreje bootal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

TOP ::

Hvala ti Adventurer bom probal pa ti sporočim.

fuck_it_ ::

sem upal da si kupil napačen ram ker potem bi ti lahko rekel da prodaj in kupi pravega....če pa si kupil ram ki je "podprt" in kljub temu ne dela pa se pač posipam s pepelom....
zgleda sem jaz imel hudo srečo da mi je vse delalo s prve.

TOP ::

Kakšno plato imaš ti.

fuck_it_ ::

Asus X570 VIII Hero Wifi

FlyingBee ::

Na 2. In 4. Slotu imaš?

6151 ::

Smola. Meni na B450 mortar max deluje ballistix ocjan na 3733 brez problema. boot kratek, nič crashov, edino med sc loadom je r3600 bolj blizu 4100 kot 4200MHZ

FireSnake ::

Meni na Asus X470 deluje kombinacija 4 x 8GB.
S tem, da so eni RAMi podprti, eni pa sploh ne.

Te druge sem vtaknil notri za hec, sem bil prepričan, da se sistem sploh zagnal ne bo. Pa se je.
Zato sem jih obdržal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fuck_it_ ::

FlyingBee je izjavil:

Na 2. In 4. Slotu imaš?


jaz? ja. In je delalo vse brezhibno na 3200 MHz od prvega dne. trk trk na les.

Je pa res da sem prvi dan posodobil na BIOS 1.0.0.1. In glede na to, da sedaj vse deluje krasno stabilno bodo morali v prihodnjih verzijah BIOSa kaj res mogočno dobrega narediti, da si bom drznil ga posodobiti in s tem tvegati težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

TOP ::

FlyingBee je izjavil:

Na 2. In 4. Slotu imaš?

Imam ja,tako kot piše v navodilih.

D3m ::

AMD Ryzen 4000 Series Launching Early 2020 & Zen 3 on Track, CEO Confirms

Najprej mobile 4000 serija na Zen 2 + Navi kasneje desktop 4000 serija.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Ahim ::

TOP je izjavil:

Imam rame ki so kompaktibilni z plato in v pravih slotih.Sem pa mal brskal po raznih forumih in s to plato imajo tudi ostali težave.

AMD's fault confirmed!!!11!1enaena1

rabelj5 ::

upam da pride en poceni 8c/16t 4700g

Mr.B ::

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/d...
to je verjetno bolje kot ustrajati da je graficna z manj porabe in 100€ drazja ter hitrejsa za 0,4 fps-bojsi nakup.

Se ena fake stran...https://wccftech.com/amd-custom-power-p...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

rabelj5 ::

upam da bojo normalne cene in zaloga

Mr.B ::

rabelj5 je izjavil:

upam da bojo normalne cene in zaloga

vecina itak ne bo kupovala 3900x ali 3950x. r7 3700x je vrh glave.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Bučko, vztrajati se napiše.

R5 3600 je več kot dovolj, ne, 2600 je 70eur cenejši, raje manj eur, ne, 1600 je popolnoma ok.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Bučko, vztrajati se napiše.

R5 3600 je več kot dovolj, ne, 2600 je 70eur cenejši, raje manj eur, ne, 1600 je popolnoma ok.

to pravi nekdo ki v navi temi hoce zato ker je nv 0,4 fps hitrejsa od 5700x in 100€ drazja kot boljsi nakup... ti ze ves zakaj sem predlagal nakup 3700 namesto 3900x oz 3950x...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Ne, v povprečju več iger, je 2070 Super za X procentov hitrejša, nekje več, nekje manj, v RDR2 je le malenkost in pravim, da je Navi dober nakup, itak je p/p, ne moreš pa jo kar zravnati z 2070s povsod.

Zakaj bi 3700x, 3600 je dovolj in 130 eur manj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FireSnake ::

D3m je izjavil:

AMD Ryzen 4000 Series Launching Early 2020 & Zen 3 on Track, CEO Confirms

Najprej mobile 4000 serija na Zen 2 + Navi kasneje desktop 4000 serija.



Ryzen 4000 series and Milan CPUs are expected to remain socket compatible with AMD's current platform, that's SP3 on server and AM4 on desktop.


Malo drugače, kot so eni tukaj trdili.

rabelj5 je izjavil:

upam da bojo normalne cene in zaloga


Kaj je zate normalna cena?
Boš kupil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Normalna cena je bila 330eur za 2700x, ki ga čez eno leto prodaš za 200eur in kupiš 3700x za normalnih 350 eur, ker je hitrejši in ima nižjo porabo ter s tem tišje delovanje Noctua hladilnika nh15 za 100eur, skupaj torej v enem letu, brez cene Noctue, strošek samo za cpuja 480eur. Iz tega lahko sklepamo, da je ob prodaji 3700x za 250eur, normalna cena za 4700x enako x=250+(350-200)=400eur

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Horas ::

rabelj5 je izjavil:

upam da pride en poceni 8c/16t 4700g


kr naj pride ti ne bo nč pomagalo ko bo i5 10500/600 6/12 prišu ga je amd adijo!!!

Bwaze6 ::

10. generacija Intelov je še vedno Skylake 14nm++++, kakšen čarobni skok v zmogljivosti pričakuješ od procesorja, ki je praktično na voljo od leta 2015?

Mr.B ::

Bwaze6 je izjavil:

10. generacija Intelov je še vedno Skylake 14nm++++, kakšen čarobni skok v zmogljivosti pričakuješ od procesorja, ki je praktično na voljo od leta 2015?

Pac uporabis boljse hlajenje, ali pa naredis tako kot pri prenosnikih, dve razlicni generaciji in dekoder za razvozlanje kam spada...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

v sloveniji 740 € https://www.reddit.com/user/reddit_exch...

se cpu benchmark rdr2 https://www.reddit.com/r/pcgaming/comme...
klinki bo treba tako kot za 0.4 fps dati vec za graficno ker se manj greje, datu tudi za proc..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

FlyingBee ::

Mr.B, a še ni skapiral, vedno bo grafična ali procesor, ki bo cenejši za več, kot je počasnejši. A se misliš v krogu vrtet? Saj nisi od včeraj, nehaj se blamirati, ST veteran.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Mr.B, a še ni skapiral, vedno bo grafična ali procesor, ki bo cenejši za več, kot je počasnejši. A se misliš v krogu vrtet? Saj nisi od včeraj, nehaj se blamirati, ST veteran.

Da da v sosednji Navi temi meho tebi podobni predlagajo nakup 2070 Supper perd 5700Xt ker se Amd bolj greje. Ok pri razliki 0,4 FPS ja res tista extra cena je bolj posemh samemu sebi.. Ker vemo koliko stane 2070 Supper.

No ta drugi test tudi jasno pokaže, da nakup i5 je metanje dnarja. BS, da če kupuješ PC za nekaj let, boš moral pri intlu konkretno seči v žep, če boš hotel igrati prihajajoče igre..
PS: ampak sreča kot kaže je igra konkretno buggy, tako da lahko nakladaš dalje.... Video si si pa tudi pogledal...ane
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

RDR2 ni za Intel CPU :P

|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Mr.B, a še ni skapiral, vedno bo grafična ali procesor, ki bo cenejši za več, kot je počasnejši. A se misliš v krogu vrtet? Saj nisi od včeraj, nehaj se blamirati, ST veteran.

Da da v sosednji Navi temi meho tebi podobni predlagajo nakup 2070 Supper perd 5700Xt ker se Amd bolj greje. Ok pri razliki 0,4 FPS ja res tista extra cena je bolj posemh samemu sebi.. Ker vemo koliko stane 2070 Supper.

No ta drugi test tudi jasno pokaže, da nakup i5 je metanje dnarja. BS, da če kupuješ PC za nekaj let, boš moral pri intlu konkretno seči v žep, če boš hotel igrati prihajajoče igre..
PS: ampak sreča kot kaže je igra konkretno buggy, tako da lahko nakladaš dalje.... Video si si pa tudi pogledal...ane

Zakaj bi 5700xt za 450eur, če je Vega56 za 280eur dovolj?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Mr.B, a še ni skapiral, vedno bo grafična ali procesor, ki bo cenejši za več, kot je počasnejši. A se misliš v krogu vrtet? Saj nisi od včeraj, nehaj se blamirati, ST veteran.

Da da v sosednji Navi temi meho tebi podobni predlagajo nakup 2070 Supper perd 5700Xt ker se Amd bolj greje. Ok pri razliki 0,4 FPS ja res tista extra cena je bolj posemh samemu sebi.. Ker vemo koliko stane 2070 Supper.

No ta drugi test tudi jasno pokaže, da nakup i5 je metanje dnarja. BS, da če kupuješ PC za nekaj let, boš moral pri intlu konkretno seči v žep, če boš hotel igrati prihajajoče igre..
PS: ampak sreča kot kaže je igra konkretno buggy, tako da lahko nakladaš dalje.... Video si si pa tudi pogledal...ane

Zakaj bi 5700xt za 450eur, če je Vega56 za 280eur dovolj?

Na Mindsatr je bila prejünji teden Vega 56 za 199€. Danes je 217€ Pa bo te#ko priüla blizu GTX 1660 razen öe je bistvo igranja igric raöun za elektriko in ne FPS...
Imaš pa v za 409€ AMD RX 5700XT Maš pa na srečo edino konkurenco Blower 2070 Supper edition za 500€

Tako da ja I5 nakup za prihodnjost je passe, RdR2 uporablja vsa jedra.. i5 in marsikateri i7 ima probleme... Tako da testov 702p glede na že pridobbljene rezultate ne bo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

Dajte se držati teme, prosim.
intel ----> intel tema
grafične -----> tema za grafične kartice

Ker v temo za grafične kartice nalašč ne zahajam, da se ognem idiotizmov čebele.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

Počakajmo popravke, ker vsaj v YT video so kompatibilni problemi z AMD platami.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bwaze6 ::

Če gremo nazaj na procesorje...

AMD Ryzen Threadripper 3970X & 3960X Retailer Prices Confirmed, 32 Core For $1907 & 24 Core For $1340 US - Up To 4.5 GHz Boost, 280W TDP, 128 MB Cache

Danes bodo zgleda samo najave novih Threadripperjev, dobavljivost in recenzije pa šele 25. novembra. Kaj bo pa z X3950, pa tudi še ni znano. Uradno pa bodo objave ob 9 EST, ob 15h po našem času.

D3m ::

Se tapkamo po 15.uri :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Cene, glede na to kakšno zmogljivost se pričakuje, so na mestu.
Na ta način se lahko nadejamo še zelo vroče bitke v prihodnje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
429 / 610
»»