» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
391 / 611
»»

keba ::

Kaj pa je clear cmos?

Ima flashback+ ja, sem preko usb klkučka namestil novi bios.

Hotel sem narediti clean insatll windowsov pa mi sploh ne pride v bios....

D3m ::

Tukaj imaš še zadnjo možno rešitev.

https://forum-en.msi.com/index.php?topi...

Zgleda, da rabi dlje časa pri prvem POSTu.

Pa USB format FAT32 obvezno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

keba ::

Sej vrjetno če bi kupil plato x570 ne bi bilo težav, tako pač so. Bom jutri probal še enkrat, čeprav sem šel po istem postopku kot je opisan...

D3m ::

MSI ne bi smel škrtariti pri velikosti BIOSa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Se kljub temu posvečam. Pač moja izbira časa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

FlyingBee je izjavil:

65w TDP 3700x porabi 90w. Dobro je.
Ma, ni. 64core rome kuri 240w, torej dobre 3w na core + io die. To hočem za desktop, v dual core + gpu izvedbi, vseskupaj pod 15w.

FlyingBee ::

Drago bi te stalo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Drago? Pegasu?

Se hecamo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Daj jih deli z nami, od nekoga kot si ti bi bilo dobro še kaj feedbacka posredovanega. Domači pc imaš za delo, a boš client desktop hw izbral za novega, kaj pa imaš zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

pegasus ::

Zdaj imam celeron n3450. Vrh glave dovolj, sam web developerje bi blo treba mal pred zid postavit in streljat, ker tako bloat web sajte delajo ...

FlyingBee ::

In zakaj bi tako rad vse pod 15W, ne moreš na desktop mašini delat, kar pač ustvarjaš in kaj ima ZEN3 pri tem?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

D3m ::

Zato, ker se tam odpravljamo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

meho7 ::

Mr.B ::

Vem da itle boli, če nebi naredi banalne napake z i9, bi lahko sedaj veselo pluval po AMD porabi. Sedaj sta si na enakem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

meho7 ::

Mr.B je izjavil:

Vem da itle boli, če nebi naredi banalne napake z i9, bi lahko sedaj veselo pluval po AMD porabi. Sedaj sta si na enakem.

Tebi bi morali Persona Non Grata v AMD PR AGENT spremeniti. Imas delnice mogoce?

Semafor ::

Uf, ta AMD je pa kar fino požrešen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

D3m ::

IDLE??? Se hecaš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

FlyingBee je izjavil:

In zakaj bi tako rad vse pod 15W, ne moreš na desktop mašini delat, kar pač ustvarjaš in kaj ima ZEN3 pri tem?
Pod 15w zato, ker hočem pasivno hlajenje, torej tišino. Za kar delam je vseeno ali imam pentium 200 ali celeron n3450, terminal in ssh laufata na obeh enako dobro. Razlika pride do izraza samo pri mojem ne-delanju, torej web in zabava. Zakaj zen3? Boš videl, ko pride ven.

hojnikb ::

Za pasivno hlajenjen ne rabiš 15W. Že off the shelf desktop ryzeni so ok za polpasivno delovanje. Js mam 2200G z stock hladilnikom nastavljeno fan krivuljo, da se prižiga samo od ~60C naprej. Rezultat? Stvar je pasivna 95% časa.
Še vedno je stvar neslišna, ampak je še vedno dovolj performanca in hlajenja, ko je to potrebno.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Zato pa pravi "Boš videl, ko pride Zen3". :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Semafor je izjavil:

Uf, ta AMD je pa kar fino požrešen.



Nekaj wattov več v idle? Če puščaš računalnik cele dneve idlat, you're doing it wrong. Računalnik naj nekaj počne, ali pa gre v sleep, idle power consumption je ena manj pomembnih informacij o procesorju.

In itak se testi med seboj močno razlikujejo - nekaj zaradi metodologije testiranja, nekaj zaradi silikonske loterije, predvsem pa zgleda zaradi nedodelanih biosov AMD matičnih.







:)

Veliko bolj zanimivo sliko da učinkovitost procesorja pri večjedrni obremenitvi:






Nekaj prvih testov Ryzenov 3000 je končno objavil tudi Puget Systems. Za vse tiste, ki ne igrajo le igric na PCju. Največjo prednost seveda pokažejo v aplikacijah, ki dobro podpirajo večnitnost (renderiranje):

All Puget Systems Posts



Semafor ::

Bwaze6 je izjavil:

predvsem pa zgleda zaradi nedodelanih biosov AMD matičnih.


Jah, biti beta tester mi res ni v interesu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

FireSnake ::

Kakšen sistem imaš trenutno, če ni skrivnost?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bwaze6 ::

Itak je npr. AMD Ryzen 9 3900X zdajle skoraj nedobavljiv - na Geizhals.at ni na zalogi prav nikjer v Evropi (zmanjkalo jih je tudi na obiralskih prodajalnah, ki so ceno že dvignile za več 100 EUR)...

K sreči do septembra ne bom imel časa sestavljati računalnika (Metal Days, morje, nato več prireditev...). Kdo ve, kdaj septembra pride 3950X? Do takrat bi že morali urediti dobavljivost procesorjev, večje hrošče (npr. nedelovanje Destiny 2, WHEA napake...), končno komunicirati, kaj boost clock sploh pomeni in ali so kupci do te frekvence upravičeni za več kot nekaj milisekund, ter se izjasniti, kaj je z obljubo PBO Overclocking +200 MHz... Malce bolje bo tudi pregledno, pri katerih matičnih ploščah so ga izdelovalci popolnoma polomili in postavili chipset ventilatorje pod grafično kartico, kdo ne zna porihtati biosov...

aerie ::

Bwaze6 ::

Lepo. Žal lahko že pri nakupu 3900X in Gigabyte X570 AORUS ELITE pri nakupu iz tujine prihraniš 100 EUR.



Slovenskih trgovin sploh gledal nisem.

D3m ::

Pa saj ni tok drag.

Za ene 440 bi ga pa lahko dobil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ne vem zakaj bi moral AMD prodajati 3900x, ki je boljši od 9900k v vsem razen gamingu, za podobno ceno ali celo nižjo!?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

klinker ::

Se kr strinjam. Na njihovem mestu bi se bolj navil cene.
Enako velja za X570. Zadeva pac edina ponuja dolocene novosti in valda bodo molzli, dokler so edini.
Tako kot je Intel molzu tolko let, ker so bli prakticno edini in enako kot Nvidia molze zaradi RTja.

FlyingBee ::

pegasus je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

In zakaj bi tako rad vse pod 15W, ne moreš na desktop mašini delat, kar pač ustvarjaš in kaj ima ZEN3 pri tem?
Pod 15w zato, ker hočem pasivno hlajenje, torej tišino. Za kar delam je vseeno ali imam pentium 200 ali celeron n3450, terminal in ssh laufata na obeh enako dobro. Razlika pride do izraza samo pri mojem ne-delanju, torej web in zabava. Zakaj zen3? Boš videl, ko pride ven.

Kar mistično je glede ZEN3, očitno. Glede tišine se lahko marsikaj naredi, ti pa ja ne boš omejen na n3450 zaradi tega, lol.

NI logično sicer zakaj bi si žele karkoli boljšega, če je že p200MMX dovolj, nekje ga imam še jaz, moj prvi win PC iz 1998.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

pegasus ::

FlyingBee je izjavil:

Glede tišine se lahko marsikaj naredi, ti pa ja ne boš omejen na n3450 zaradi tega, lol.
Nisem omejen, sem optimiziran. Če ne rabim več, ne bom zapravljal za nekaj kar ne rabim. Diametralno nasprotno z vsem kurčenjem po teh cpu temah.

FlyingBee je izjavil:

NI logično sicer zakaj bi si žele karkoli boljšega, če je že p200MMX dovolj, nekje ga imam še jaz, moj prvi win PC iz 1998.
Včasih zapaše kak anime ali muvi pogledat ... in to p200mmx danes ne prebavi več.

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Trier ::

Fantastična zadeva, res

1usmus
AMD Memory Guru
Delete this application and forget about existence, you will kill your processors!
This is hacking FIT limits, the last line of protection for the processor
;((

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Semafor ::

Trier je izjavil:

Fantastična zadeva, res

1usmus
AMD Memory Guru
Delete this application and forget about existence, you will kill your processors!
This is hacking FIT limits, the last line of protection for the processor
;((


Ryzenci so pripravljeni skurit svoj procesor za tistih ekstra 50MHz OC.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Mr.B ::

Semafor je izjavil:

Trier je izjavil:

Fantastična zadeva, res

1usmus
AMD Memory Guru
Delete this application and forget about existence, you will kill your processors!
This is hacking FIT limits, the last line of protection for the processor
;((


Ryzenci so pripravljeni skurit svoj procesor za tistih ekstra 50MHz OC.

swej majo 800Mgh rezerve da pridejo do 5 Ghz. Intel ti lahko oljubi le novo pečko z 5.1 Ghz.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Trier ::

Steve-u iz HU je 3900X spustil dušo že med poskusom light-OC-ja, s tole zadevo bi pa še prej ;((

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Steve je napisal, da se ne spomni nastavitev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

Trier je izjavil:

Steve-u iz HU je 3900X spustil dušo že med poskusom light-OC-ja, s tole zadevo bi pa še prej ;((

Glede da je prodaja amd cpu-ja trenutno 3.5 on več v korsit njega kot intla, je že ststistično večja vrjetnost, da---- sedaj pa napiši svoj tralala...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Trier ::

Aja, reviewerji so imeli v primerjavah 3.5-krat toliko AMD cpujev kot Intlov? :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Semafor ::

Reviewerju je uspelo skuriti Ryzna?
Kako je to mogoče pri procesorju ki ima 1.5V na default???
Škart roba?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Trier ::

Jah, pojma nima, komaj 20 let se samo ukvarja s tem... :));((

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Nyana ::

Trier, Semafor se ti ne zdi, da že greš malo predaleč in sam drek mešaš po teh temah o amdju, nič pametnega od tebe samo žaljenje in pljuvanje? Verjetno si še najstnik, ker če nisi si pa res poseben talent :))

KAVINSKY ::

Zadnje dpar strani se samo dva mesec stara profila oglašata proti amdju, ostali pa se lepo pustite trolati :))

FireSnake ::

Sam s sabo se pogovarja. Sem opozoril moderatorja, pa nič.
Res bo treba nehat sem hodit.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Semafor ::

Nyana je izjavil:

Trier, Semafor se ti ne zdi, da že greš malo predaleč in sam drek mešaš po teh temah o amdju, nič pametnega od tebe samo žaljenje in pljuvanje? Verjetno si še najstnik, ker če nisi si pa res poseben talent :))


Kje pljuvam? Za AMD fanboje je link do benčmarka pluvanje???

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

D3m ::

Najstnika.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Mr.B ::

Moderatorji so na dopustu, so delj JS, in porti policajem na meji... Sej vejo kako se to dela...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Generton ::

FireSnake je izjavil:

Generton: pritisni CTRL + SHIFT + ESC in prilepi graf obremenitve procesorja.
Prilepi še seznam procesov, posortiran po porabi - padajoče.
Dvomim, da imaš procesor obremenjen na 100%.


Izi je izjavil:


Tista Intelova debata sameva skoraj brez postov, vsi Intelovci pa so se zgrnili sem. Kaj za vraga se dogaja?


Za dobrim konjem se kadi.
In 3000 serija je vsekakor dobra.


Verniki se, s tem, ne morejo sprijazniti (celo sam Intel se je).


Prav si imel, dejansko ne laufa na 100%. Je pa druga zadeva, v HWinfo64 mi kaže, da je AMD-V disabled in, da je CPU cel čas pri polnem taktu. V glavnem se ne bi stresiral, če ne bi komp v začetku mel neke porodne krče in je vsakih 10 min freeznil, tako da sem ga mogel vgasnit in na novo zagnat. Težave s freezanjem so zaenkrat izginile po windows updatu.

RegulusDraco ::

Generton je izjavil:

komp v začetku mel neke porodne krče in je vsakih 10 min freeznil, tako da sem ga mogel vgasnit in na novo zagnat. Težave s freezanjem so zaenkrat izginile po windows updatu.



Kako naj človek kupi AMD platformo ko pa ni zmožna niti laufat cel dan brez da bi zmrznila.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.
««
391 / 611
»»