» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
352 / 610
»»

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

Spet imajo Athlon-ish run, to smo rabili, ne pa Intel in njegova jezera. Le kaj bo, ko ne bo možno več manjšat litografije, mogoče imata obe firmi že kaj v paci, ker kot kaže bo amd zen izcuzal, kot je Intel Core, kaj pa NEXT?


mislim, da ti lahko prvic ponudim roko, ker tocno tako jaz razmisljam.

Zen2 res disi po casih Thoroughbred-a, ko je Intlo dal razmisljat, sam kar je Intel potem s Core2 naredu je spet za dolgo casa tehtnico obrnilo na stran mogocnejsega in debeljsega v denarju in resursih. Upam, da je to po 15 letih spet repriza teh casov in bomo potrosniki na CPU podrocju spet dobili nekaj vec zaradi zdrave tekmovalnost. Sam to je nekak potrebno vzdrzevat in tukaj smo velik player tudi kupci...Moorov zakon ze nekaj casa ni vec aktualen...zal!

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Si napisal bedarijo, ki je celo zate bedarija in si moral zbrisat svoj post, vsi razumemo, le d3m ne.:))


Trol or stupid? Retoricno vprasanje.

Dr_M ::

https://www.techpowerup.com/256340/msi-...

Si predstavljate, da bi za renaulta placali vec, kot za audija/bmwja/mercedesa?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jarno ::

Dr_M je izjavil:

https://www.techpowerup.com/256340/msi-...
Si predstavljate, da bi za renaulta placali vec, kot za audija/bmwja/mercedesa?


Eh, to si pa narobe razumel...
Si predstavljate, da bi za Toyoto Hibrida plačali več, kot za malignega VW dizelaša? :)) - bi ustrezalo opisu situacije.
Z AMD-jem boš po novem dobil intel performance minus ranljivosti ob zavidljivi porabi, tako bo vsaj do Suny Cova.
#65W!

Buggy ::

a mislis za Megana RS napram 1.6 TDI audi/bmw/merka...loL eni ste res psihici na znamke namesto na vsebino :D

meho7 ::

Jarno je izjavil:

Dr_M je izjavil:

https://www.techpowerup.com/256340/msi-...
Si predstavljate, da bi za renaulta placali vec, kot za audija/bmwja/mercedesa?


Eh, to si pa narobe razumel...
Si predstavljate, da bi za Toyoto Hibrida plačali več, kot za malignega VW dizelaša? :)) - bi ustrezalo opisu situacije.
Z AMD-jem boš po novem dobil intel performance minus ranljivosti ob zavidljivi porabi, tako bo vsaj do Suny Cova.

Kaj ce bo 9900k se vedno performance king?

D3m ::

Kateri? K ali KS?

14nm+++ performance King?

Bolje, da gremo nazaj na 45nm, kok je šele ta performance King.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

meho7 ::

D3m je izjavil:

Kateri? K ali KS?

14nm+++ performance King?

Bolje, da gremo nazaj na 45nm, kok je šele ta performance King.

Kaj si sedaj uzaljen. Zna se zgoditi, da bo 9900k se vedno najhitrejsi gaming cpu.
8700k bo verjetno premagan za 9900k pa malce dvomim.

D3m ::

Za 9900K rabiš dobro Z390, da drži boost ali OC.

Drugače ne bo najhitrejši.

Užaljen nimam za kaj bit. Samo ni mi jasno zakaj 14nm+++, ko pa je 7nm tukaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gddr85 ::

lej, pravim gamerjem je vseeno za porabo, važne so max frekvence

D3m ::

Max frekvence je imel FX-8350.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

itak, menda je imel takrat še nek rekord na ln2 :))

FireSnake ::

meho7 je izjavil:

Jarno je izjavil:

Dr_M je izjavil:

https://www.techpowerup.com/256340/msi-...
Si predstavljate, da bi za renaulta placali vec, kot za audija/bmwja/mercedesa?


Eh, to si pa narobe razumel...
Si predstavljate, da bi za Toyoto Hibrida plačali več, kot za malignega VW dizelaša? :)) - bi ustrezalo opisu situacije.
Z AMD-jem boš po novem dobil intel performance minus ranljivosti ob zavidljivi porabi, tako bo vsaj do Suny Cova.

Kaj ce bo 9900k se vedno performance king?



V čem? Igrah?

gddr85 je izjavil:

lej, pravim gamerjem je vseeno za porabo, važne so max frekvence


Od kdaj?
Se je, v kratkem, zgodilo kaj pa sem jaz zgrešil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

DR_M dej mi prosim tele stereotipe meni, manj dojemljivemu razlozi hvala. Med tem, ko iseces pa ti danes, ker sem dobre volje prilimam se en komadek, da bo lazje iskal.




"Si predstavljate, da bi za renaulta placali vec, kot za audija/bmwja/mercedesa? "

kaj tocno to pomeni...nisem dost glih da bi stekal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

meho7 ::

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Si napisal bedarijo, ki je celo zate bedarija in si moral zbrisat svoj post, vsi razumemo, le d3m ne.:))


Trol or stupid? Retoricno vprasanje.

Oboje si!! Stopnjevana vzkličnost.

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

MSI CEO: Even Low-End AMD X570 Motherboards Will Be Expensive

Imas ogromno B450 plat v sub 100€ segmentu, ki bodo poganjale 3000. Koliko bo padec oziroma max ram hitrost je pa druga...
Sicer pa razlika med 64Gb kitom 3600 in 4233 je vec kot 500€. Lahko staviva na slepo da lahko das na 570 plato ddr 5000, pa cem jaz teh dodatnih 500€ dam v razliko nakupa graficne, da bom na 450 plati imel dalsega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bwaze6 ::

"Hey Charles, lets push to marketing to the higher [end]. So let's sell higher-pricing motherboards, higher-spec motherboards, and let's see what will happen in the market. So I don't think that AMD is the company that wants to sell low cost here, low cost there."

Glede na to, da so matične za Intel iz Z370 na Z390 brez kakršnekoli nove tehnologije podražili tudi za 25% malce dvomim, da bomo dobili X570 za isti denar. Ker PCIe 4!

Tole je zdaj mentaliteta $999 aluminijasti podstavek v igri!

Predator X ::

Jst mislm, da za x570 je normalna cena od 200$ in več. Seprav low tier bo verjetno out of the box ~200$.

med x370/470 in X570 je razlika ogromna. Pa ne samo zaradi dodatnih featurjev temveč tudi zaradi power deliverija. Tud tow tier plate bodo imele spodoben power delivery.

klinker ::

Pravilno. Najnovejsa top tehnologija pac ne more bit poceni.

FireSnake ::

klinker: tamo je.
Zanima me, kakšna bo razlika mex X470 in X570 pri novih M2 diskih za resno delo.
Če bodo razlike velike dovolj velike, da bi upravičile menjavo mamaplate.

https://www.tomshardware.com/news/msi-a...

Na zgornjem linku razloži zakaj višja cena.
Povsem upravičeno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Pa se je hitro obrnila plošča, ;((

Predator X je izjavil:

Jst mislm, da za x570 je normalna cena od 200$ in več. Seprav low tier bo verjetno out of the box ~200$.

med x370/470 in X570 je razlika ogromna. Pa ne samo zaradi dodatnih featurjev temveč tudi zaradi power deliverija. Tud tow tier plate bodo imele spodoben power delivery.

Vprašanje ali bo na 200eur vredni x570 enak vent kot na tisti za 300.

Torej tudi pri AMDju treba menjat ploščo po 2 letih. Ryzen 1000 in 2000 serija v 2 letih. Sandy vs Ivy Bridge, ne?

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Dr_M je izjavil:

https://www.techpowerup.com/256340/msi-...

Si predstavljate, da bi za renaulta placali vec, kot za audija/bmwja/mercedesa?


Amd je ze veckrat delal take bedarije. Namesto, da bi si prigrabili trzni delez, bodo preuranjeno visali cene. Preden kdo bluzi o potrebi po dobicku. Leta je tesno povezan s trznim delezem.
Pcie 4 me osebno ne gane, mogoce me testi prepricajo, sam sa moje potrebe, ne verjamem.

Pa amd ima slab sloves. Dokler tega ne porihtajo, svinja sanja kukuruz o premium brand. itak, da je ryzen hud napredek. Sam po letih blamaze, ne vem, ce niso take aspiracije preuranjene

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Si napisal bedarijo, ki je celo zate bedarija in si moral zbrisat svoj post, vsi razumemo, le d3m ne.:))


Trol or stupid? Retoricno vprasanje.

Oboje!! .


Sem popravil.

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Pa se je hitro obrnila plošča, ;((

Poba, ti to meni?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

https://www.techpowerup.com/256340/msi-...

Si predstavljate, da bi za renaulta placali vec, kot za audija/bmwja/mercedesa?


Amd je ze veckrat delal take bedarije. Namesto, da bi si prigrabili trzni delez, bodo preuranjeno visali cene. Preden kdo bluzi o potrebi po dobicku. Leta je tesno povezan s trznim delezem.
Pcie 4 me osebno ne gane, mogoce me testi prepricajo, sam sa moje potrebe, ne verjamem.

Pa amd ima slab sloves. Dokler tega ne porihtajo, svinja sanja kukuruz o premium brand. itak, da je ryzen hud napredek. Sam po letih blamaze, ne vem, ce niso take aspiracije preuranjene


Probajo lahko. So edini s PCIe 4.0 pa če bo Zen 2 prevzel krono jim cene opravičimo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Predator X je izjavil:

Jst mislm, da za x570 je normalna cena od 200$ in več. Seprav low tier bo verjetno out of the box ~200$.

med x370/470 in X570 je razlika ogromna. Pa ne samo zaradi dodatnih featurjev temveč tudi zaradi power deliverija. Tud tow tier plate bodo imele spodoben power delivery.


Za kaj točno se bo pa uporabljal ta ultra drag "spodoben power delivery"? Kot vem, so Ryzen 3000 procesorji s 65 in 105 W TDP.

Če bodo cene matičnih okrog Z390 ali malce več je to OK, že zdaj ni bilo blazno manj. Npr. Asrock Taichi je bila X470 200€, Z370 200€, Z390 250€ (brez dodatnih funkcij). Če za okrog 250€ lahko ponudijo PCIe 4, je to pač razumljiva podražitev. Ampak se bojim, da bo vsaj sprva krepko če 300...

FireSnake ::

Zgoraj na linku piše, da so uporabili boljše elemente.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TOP ::

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

https://www.techpowerup.com/256340/msi-...

Si predstavljate, da bi za renaulta placali vec, kot za audija/bmwja/mercedesa?


Amd je ze veckrat delal take bedarije. Namesto, da bi si prigrabili trzni delez, bodo preuranjeno visali cene. Preden kdo bluzi o potrebi po dobicku. Leta je tesno povezan s trznim delezem.
Pcie 4 me osebno ne gane, mogoce me testi prepricajo, sam sa moje potrebe, ne verjamem.

Pa amd ima slab sloves. Dokler tega ne porihtajo, svinja sanja kukuruz o premium brand. itak, da je ryzen hud napredek. Sam po letih blamaze, ne vem, ce niso take aspiracije preuranjene

AMD ima slab sloves,kje piše,kaj o slabem slovesu imaš morda kak link.

tikitoki ::

Top a uzivas v delanju budale iz sebe?

TOP ::

Ne budal,ampak neumnih komentatorjev.

MATiCEK ::

Tudi mene zanima zakaj ima AMD slab sloves? A to zaradi Bulldozerja? Sam sem imel že Athlona 64 in Phenoma II in sem bil zelo zadovoljen, nikoli nobenih problemov.

tikitoki ::

Brezumneza, ki mislita, da ima intel tricetrtinski trzni delez, ker se folk tepe za amdjevo robo. Pri gpujih jih gre se boljse. kaj vse ne izves na slo techu.

dolenc ::

Zakaj bi kogarkoli na spletnem forumu poklical brezumnež? Celo v temi o procesojih :D

TOP ::

dolenc je izjavil:

Zakaj bi kogarkoli na spletnem forumu poklical brezumnež? Celo v temi o procesojih :D

Zato,ker nekateri so odvisno več umsko ,od določenega proizvajalca in vsi ostali ki kupujejo od drugega so pa idioti,nekaj takega.In tisti ki hočejo pokazat svoj ego,ker drugje ga nobeden nič ne porajta pač išče tukaj svojo pozornost.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Mr.B ::

bla bla bla..
obstaj tudi nekaj b450 plat s sestimi fazami in nekaj z podvojenimi skupaj 8 za cpu vrm

https://www.hardwareluxx.de/community/f...
Sem preprican da ce so bile dobre za 2700x bodo tudi za zen2.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Rece luzer top (ze nick kaze na manjvrednostni kompleks), ki svojih bedarij z nicemer ne zmore podpreti. Istocasno pa povsod kokadakajo, kak je amd sicer pocasnjejsi, a cenejsi. Res jak premium brand.

gddr85 ::

govoriš pa tud, kot da imaš na izbiro lado vs porsche ;)

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

Rece luzer top (ze nick kaze na manjvrednostni kompleks), ki svojih bedarij z nicemer ne zmore podpreti. Istocasno pa povsod kokadakajo, kak je amd sicer pocasnjejsi, a cenejsi. Res jak premium brand.

Tako kot stojalo za 999$. Ti zagotovo nisi target kupec.
Ti ki pa imas i9900k in igras csgo na 1080p, z 60Hz monitorjem pa tudi spadas v robne pogoje, ker tvoj proc pokuri navit najman 100W vec za nekaj kar tako kot audiofili slisijo pri 100k Hdmi kablu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

verjetno vse kar ma 12 faz bo gonilo tudi 12 jedrnika v njegovem osnovnem bustu...https://www.reddit.com > Amd > comments
Web results
AM4 B450/X470 VRM Tier List - Amd - Reddit
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

meho7 ::

Mr.B je izjavil:

verjetno vse kar ma 12 faz bo gonilo tudi 12 jedrnika v njegovem osnovnem bustu...https://www.reddit.com > Amd > comments
Web results
AM4 B450/X470 VRM Tier List - Amd - Reddit

Ze kar vidim. Paciente, ki so kupili 3900x in si lastijo b plato

gddr85 ::

torej lahko pričakujemo 220w+ 12 jedernik, noice :))

tikitoki ::

gddr85 je izjavil:

govoriš pa tud, kot da imaš na izbiro lado vs porsche ;)


Se ti zdi amd premium brand?

D3m ::

Da. Saj podpira vse strojne ukaze, kot Intel. Pa še bolj varen je. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

tikitoki je izjavil:

gddr85 je izjavil:

govoriš pa tud, kot da imaš na izbiro lado vs porsche ;)


Se ti zdi amd premium brand?

če misliš, da boš iz iste fabrike dobil plato pol ceneje zato ker je gor am4 socket, si se mal zmotil ;)

DarwiN ::

Če smo že pri platah:



Prva 14-fazna 1000W ready mainstream plošča. 8-). Seveda pasivno hlajen čipset. Cena pa verjetno ~500€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

meho7 ::

DarwiN je izjavil:

Če smo že pri platah:



Prva 14-fazna 1000W ready mainstream plošča. 8-). Seveda pasivno hlajen čipset. Cena pa verjetno ~500€.

To za 16core pripravljena?



nov geekbench score leak

R5 3600 @ 4,2ghz - X470 AORUS GAMING 7 WIFI
vs
i7 8700k @ 4,2ghz
https://browser.geekbench.com/v4/cpu/co...

tikitoki ::

gddr85 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

gddr85 je izjavil:

govoriš pa tud, kot da imaš na izbiro lado vs porsche ;)


Se ti zdi amd premium brand?

če misliš, da boš iz iste fabrike dobil plato pol ceneje zato ker je gor am4 socket, si se mal zmotil ;)


Ocitno si nepismen.

FlyingBee ::

FireSnake je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Pa se je hitro obrnila plošča, ;((

Poba, ti to meni?

Ne, enemu drugemu prosumerju, ki prišpara z ryzni.

D3m ::

nov geekbench score leak

R5 3600 @ 4,2ghz - X470 AORUS GAMING 7 WIFI
vs
i7 8700k @ 4,2ghz
https://browser.geekbench.com/v4/cpu/co...


Nice

R5 3600 enakovreden 8700K v ST in boljši v MT.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
352 / 610
»»