» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
342 / 610
»»

tikitoki ::

A, v tem je problem, da ne nov chipset ne podpira Ryzen 1? To bi bil res nesmiselen nakup.

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

D3m je izjavil:

Malo heca.


Eh, šele zdaj so Intel ujeli, si pa navdušen kot, da smo 2015 pa da takrat zen2 izide. Pri gpujih so pa v tako velikem zaostanku za konkurentom pa ti je vse ok. Pravi prodajalec, objektiven in strokoven si.



Ufffff. Si pa užaljen. Samo malo heca sem postal pa že cel halo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Mr.B je izjavil:

dolenc je izjavil:

Nč.. Jst sem obupu, sem 2600 naroču :D

Če pa 2700 dobiš za 200€.


2600 je 130eur, dok bom rabu 8 jeder, bo verjetno že 4000 serija počasna, ampak ni panike, zdej lahko spet čakam :D

D3m ::

dolenc je izjavil:

Nč.. Jst sem obupu, sem 2600 naroču :D


Za koliko? Katera plata?
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Plata je msi b450m mortar.

Predator X ::

Ah, R7 3700x in oba R5 3600/X bosta kr super za gaming.
Sploh R5 3600 za kakšen 800-1000$ budget.....
Daš R5 3600, DDr4 3600Cl18 ter RTX 2070.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::


Hmm.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

D3m je izjavil:

Malo heca.


Eh, šele zdaj so Intel ujeli, si pa navdušen kot, da smo 2015 pa da takrat zen2 izide. Pri gpujih so pa v tako velikem zaostanku za konkurentom pa ti je vse ok. Pravi prodajalec, objektiven in strokoven si.



Ufffff. Si pa užaljen. Samo malo heca sem postal pa že cel halo.

Meni so amd cpuji vse bolj všeč, naslednji build bo verjetno AMD inside. Ti pa že cel dan smetiš po tej temi, kot da jih bodo zastonj talali.

Predator X ::

https://hwbot.org/submission/4054196_ji...

R9 30000 16C 4,25GHz ~ Intel skylake/coffee lake (core) 5GHz 16C

FlyingBee ::

Entry level 3300, tole bo zanimivo za 700eur builde
Think about that for a moment; the entry-level Ryzen 3 3300 is slightly outpacing the fastest available, current-generation Ryzen 2000-class desktop processor. Now this is of course just a single benchmark and likely won't be indicative of the Ryzen 3 3000 performance in all situations, but it does paint a very compelling picture for AMD's 7nm processors.
Read more at https://hothardware.com/news/amd-ryzen-...

Predator X ::

Kako veš, da je R3 ?

FlyingBee ::

Meni ne bi bilo sicer všeč, če bi kupil 2700x in bi ga entry level za 100eur prešibal. Kako bodo to marketizirali, vprašanje. Je pa lepo videti firmo, ki da vem kar ima in ne čaka preveč, samo da se bi izognila kanibaliziranju prejšnje generacije. Svež veter v high tech, noice.

Mali vent na matični, to pa hell no.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

MSI bo uporabil TwinFrozr II vente.
|HP EliteBook|R5 6650U|

6151 ::

Verjetno bo optimalen build MSI B450M (mortar,bazooka+,etc tista varjanta z ogromnim heatsinkom) + 3700X, plata brez problema da ven 120A brez da se VRM pregreva, poceni je, stock cooling 3700X bo dovolj, cena nizka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

D3m ::

dolenc je izjavil:

Plata je msi b450m mortar.


Podpira Ryzen 3000 :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

FlyingBee je izjavil:

Entry level 3300, tole bo zanimivo za 700eur builde
Think about that for a moment; the entry-level Ryzen 3 3300 is slightly outpacing the fastest available, current-generation Ryzen 2000-class desktop processor. Now this is of course just a single benchmark and likely won't be indicative of the Ryzen 3 3000 performance in all situations, but it does paint a very compelling picture for AMD's 7nm processors.
Read more at https://hothardware.com/news/amd-ryzen-...

Te govorice, tvoj link (datum 25.5), so se danes izkazale za fake news.. 6-jedrni R3 za 100€ ne obstaja... Potrjena? bi naj bila 6-jedrna R5 za 200€ oz. 250€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Aha, too good too be true. Verjetno sploh ne bo r3 dokler je še zen in zen+ na voljo.

D3m ::

Zen+ pa res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::



Odlična matična.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

bo sploh kdo podpiral zen2 na a320?
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Obljuba dela dolg. Ampak za a320 mislim, da niso obljubljali.

hojnikb ::

v startu so oblublal support za kompletn range.
#brezpodpisa

klinker ::

Pa dejte se s to podporo ze nekam zaletet no ;((

Mr.B ::

A320 podpira, samo noben pd proizvajalcev ni bil nor dati gor za par € dražji rom. Sedaj je pa out of memory.... Verjetno enako kot zakaj ni podprta cela serija na 570. Počakajmo bo ze kod porekel vzrok..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

hojnikb je izjavil:

bo sploh kdo podpiral zen2 na a320?


Ne vem, če je ROM dovolj velik. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

venson ::

FlyingBee je izjavil:

D3m je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

D3m je izjavil:

Malo heca.


Eh, šele zdaj so Intel ujeli, si pa navdušen kot, da smo 2015 pa da takrat zen2 izide. Pri gpujih so pa v tako velikem zaostanku za konkurentom pa ti je vse ok. Pravi prodajalec, objektiven in strokoven si.



Ufffff. Si pa užaljen. Samo malo heca sem postal pa že cel halo.

Meni so amd cpuji vse bolj všeč, naslednji build bo verjetno AMD inside. Ti pa že cel dan smetiš po tej temi, kot da jih bodo zastonj talali.



Točno to, nisem mislil komentirati te teme, ampak komentarji enih pripadnikov so kar uničilo to temo, če iščeš konkretne podatke... Dejstvo je da v zgodovini prihoda novih procesorjev so vsi bili najboljši od vseh po podatkih marketinga pred izidom, pa naj bo ena ali pa druga firma, ampak se še nobena juha se ni pojedla tako vroča, kot je bila skuhana... V biznisu je tako, in bo tako... AMD je bil v zgodovini marsikje prvi, kot naprimer prvi, ki je naredil 2 jedrni procesor, prvi ki je prestopil mejo 1GHz, prvi 64 bitni procesor, ampak še vedno je nato bil Intel tisti, ki je naredil vse skupaj bolje, čeprav ne prvi... No ja, se pa strinjam da bo zanimivo poletje, bom počakal z nakupom računalnika s prvimi pravimi cenami novih procesorjev, ter prvimi pravimi testi v realnem okolju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: venson ()

Vuli ::

sepravi R9 3900x bo 12 core. Sem bi pa ziher,da bo 16.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Bwaze6 ::

Se bo treba zbudit v post-AdoredTV resničnost. Praktično nič iz njegove tabele ni pravilno. :)

klinker ::

Pa dobro, kdo od vas sploh rabi vec kot 8/16, pa se to vas je par tu. Je ze prav da so obdrzali enako jeder in samo dodali R9. Treba se kaj za Zen3 pustit :D
Jst bi 3900X raje vidu v obliki 12/12 z boost na 5Ghz+. Koji k...c mi rabi 24 niti na desktopu.

Vuli ::

Zna bit, da bo še prišel, 16 jedrnik.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

D3m ::

Pride še.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bajsibajsi ::

bajsibajsi je izjavil:

Glede na TDP iz tabele: https://wccftech.com/amd-ryzen-3000-cpu...

Kaj pomeni 95W in 65W pri Ryzen 5 3600X vs Ryzen 7 3700X glede na navijanje?

Skoda, da R5 ne bo cenejsi. :) Za tiste, katerim nam je vseeno za 12c, 16c itd, bi bilo fino.


Se ponavljam.

Meni je za 2 cora razlike prakticno vseeno, ne pa za frekvence. Me zanima, ce naj bi se 95W slabse navijal kot 65W?

D3m ::

To bomo pa še videli.

Je pa verjetnost, da bo 95W bolje oz. dlje držal boost frekvenco, kot pa 65W čip.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

če rabiš za ziher 5ghz+, potem pomoje bolje, da se obrneš na intel, če bo par 100mhz razlike itak ni omembe vredno

D3m ::

Bo lahko vzel novega 9900KS z višjim TDP :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

Men je pa vsec, da amd napreduje z IPCjem in ne s frekvencami.

Intel ima sicer 14nm++ kr mocan in hiter... ampak kdo pravi, da bo naslednja stvar prinesla enako visoke frekvence. Po mojem je ravno to tudi slaba stvar 10nm... intel enostavno ne bi mogel izdat hitrejsih procesorjev...

7nm+ in zen 3 bo samo pika na i. Kaj bo ce jim uspe ze spet 5-10% ipc ter 5%+ frekvence..

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Me pa ne preseneca, da AMD kopira nvidia pri cenovni politiki. Mocno navil cene. Sicer se mi je zdelo, da ne bodo take, kot so napovedovali, ampak $500 za 3900x?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Pravi se oglaša. Kaj ima pa konkurenca?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Pa dobro, kdo od vas sploh rabi vec kot 8/16, pa se to vas je par tu.


Jest bi vzel 12c in izlopil ht. Se vedno bi bil hitrejsi kot 8c/16t, pa se morebitnim varnostnim lukjnam bi se izognil.

D3m je izjavil:

Pravi se oglaša. Kaj ima pa konkurenca?


Vec, kot ima nvidiina konkurenca pri graficnih.
Vse samo kaze, da je amd isti pozeruh, kot nvidia in intel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Predator X ::

https://twitter.com/BitsAndChipsEng/sta...
hopefully

5GHz for ryzen 24/7

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Od 12 core imaš samo 3900x ali 9920x,

S tem, da AMD nima MDS ranljivosti in SMT deluje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Ja, pri amdju verjamejo, da nimajo ranljivosti. Jest pa amdju ne verjamem. Ce bi bili 100% prepricani, bi to tudi povedali.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Predator X ::

gddr85 ::

D3m je izjavil:

Od 12 core imaš samo 3900x ali 9920x,

S tem, da AMD nima MDS ranljivosti in SMT deluje.

pa to gledaš consumer in hedt, potem je lahko alternativa tud kak 2920x, sploh če cene padejo, seveda ne za igrice in 5ghz+..

D3m ::

Intel nima consumer 12 core.

Dr_M je izjavil:

Ja, pri amdju verjamejo, da nimajo ranljivosti. Jest pa amdju ne verjamem. Ce bi bili 100% prepricani, bi to tudi povedali.


So testirali. Na MDS niso ranljivi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Predator X ::

Gledam še score 12C/24T Ryzen R9 3900X Cb R15 ~ 7400p ...

Zgodovina sprememb…

Dejan99 ::

Je mogoče kdo zasledil, kakšna je konfiguracija chipleta? 2 * 4c ccx ali 1 * 8c ccx?

D3m ::

Katerega?

Drugače so 1x6,2x6,1x8,2x8
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

so what podpirajo 32Gb module. to pomeni 128GB spomina. Sedaj rabimo samo teste, ker potem mora bit tr prava raketa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
342 / 610
»»