» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
341 / 611
»»

BFVV ::

tikitoki je izjavil:


Kot sem si mislil, nisi zahteven uporabnik, temvec precej butast mamin sincek, ki ne zna drugega, kot igrice nabijat.


Ne glede na to kdo sem, sem še zmeraj mnenja da je tudi 0,0001% v do 34% hitrejsi od predhodne verzije :))

In po prejšnjih dveh Ryznih sodim da bo BTFO Intel dretje kmalu nasledil "rabi popravek" jok.

tikitoki ::

Se strinjam, da so potrebne neodvisne recenzije. Sam Ryzen je bil ze prej vecinoma bolsji buy, sedaj bo pa no brainer:).


The Witcher 3, Ultra, No HairWorks
Win10 Unpatched Win10 Meltdown Patch Win10 Meltdown + Microcode Patch
139.8fps 128.3fps 126.6fps

Res, nobene razlike ni;).

D3m ::

Do 7 julija bodo testerji že imeli Win10 1903,ki vse to že ima.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Zato pa maš InSpectre.

Sem pa tud jaz pričakoval da bodo iz 3600 naredil 8 jedrnika. Pa b5xx plate šele naslednji let :(. Tako da če se glih kej ne spremeni, gremo kar po 2600

Nyana ::

BFVV je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kot sem si mislil, nisi zahteven uporabnik, temvec precej butast mamin sincek, ki ne zna drugega, kot igrice nabijat.


Ne glede na to kdo sem, sem še zmeraj mnenja da je tudi 0,0001% v do 34% hitrejsi od predhodne verzije :))

In po prejšnjih dveh Ryznih sodim da bo BTFO Intel dretje kmalu nasledil "rabi popravek" jok.


Ti si očitno ena mokra zeleno modra navijačica aka treer :8)

BFVV ::

Nyana je izjavil:


Ti si očitno ena mokra zeleno modra navijačica aka treer :8)


Kaj je to, neka obratna psihologija?
A že maš svoj 16/32 5GHz ryzen v roki? Ne? Kaj potem nabijaš o temu kako hiter bo, koliko se bo grel, koliko bo kuril...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

Predator X ::

BFVV je izjavil:

Nyana je izjavil:


Ti si očitno ena mokra zeleno modra navijačica aka treer :8)


Kaj je to, neka obratna psihologija?
A že maš svoj 16/32 5GHz ryzen v roki? Ne? Kaj potem nabijaš o temu kako hiter bo, koliko se bo grel, koliko bo kuril...


Sej ne rabi.

Zakaj bi rabil 5GHz, če ima ~10% IPC advantage. To bo že 4,6Ghz dovolj. Mogoče mu bo pa 16MBx2 pomagal v špilih.

Nyana ::

BFVV je izjavil:

Nyana je izjavil:


Ti si očitno ena mokra zeleno modra navijačica aka treer :8)


Kaj je to, neka obratna psihologija?

Dobro veš kaj mislim.

A že maš svoj 16/32 5GHz ryzen v roki? Ne? Kaj potem nabijaš o temu kako hiter bo, koliko se bo grel, koliko bo kuril...

Em.. lol? Kje že to, a me lahko citiraš, ker nič ne vem da bi kaj takega nabijal tukaj.

DarwiN ::

Huh, not bad, ampak hype train je bil spet malo prehiter.. Bottom line, če je bil Intel v igrah doslej do ~40% hitrejši, je ZEN2 to prednost razpolovil na do ~15-20%.. Sicer še vedno nepomembno, ker nihče ne igra na 300 fps-jih, pa vendar, krono oz. bragging rights bo obdržal Intel.

Tudi cene so malo višje od prognoziranih.. R5 2600 je 129€, ~20% boljši R5 3600 pa ~200€.. No ja. Bo pa dobrodošel 12-jedrnik in 16-jedrnik, ki verjetno izide pozimi.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Huh, not bad, ampak hype train je bil spet malo prehiter.. Bottom line, če je bil Intel v igrah doslej do ~40% hitrejši, je ZEN2 to prednost razpolovil na do ~15-20%.. Sicer še vedno nepomembno, ker nihče ne igra na 300 fps-jih, pa vendar, krono oz. bragging rights bo obdržal Intel.

Tudi cene so malo višje od prognoziranih.. R5 2600 je 129EUR, ~20% boljši R5 3600 pa ~200EUR.. No ja. Bo pa dobrodošel 12-jedrnik in 16-jedrnik, ki verjetno izide pozimi.


Intel je bil hitrejši od AMDja do 40% če si imel DDR4 2400MHz
Če si uporabljal DDr4 3200Cl14 (ne XMP) je bil cirka 10-15% zadaj... recimo medtem ko velja ryzen za server arch pa je glede nižje porabe in clock porazil intela. R5 2600 4.2GHz DDr4 3400MHz ~ i7 7800X 4.6GHz DDR4 3400MHz.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Nope... 3200Mhz rami in do 40%..


Ne ti gledat gamernexusa. prosim.
Pokaž še en review, ki kaže podobne rezutate...

model je ob 1.gen ryzen priporočal i5 7600k za gaming.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

GN ima verjetno najbolj strokovno dovršeno metodologijo za te teste. Praktično vsi ostali so joke oz. nesposobni pri testiranju CPUjev, ker ne znajo odstranit bottleneckov. Steve je tudi daleč najboljši youtuber na tem področju.. Tko da, jaz ne rabim drugih strani. Bo tole kar držalo. Za porabo pa imaš TPU.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

GN ima verjetno najbolj strokovno dovršeno metodologijo za te teste. Praktično vsi ostali so joke oz. nesposobni pri testiranju CPUjev, ker ne znajo odstranit bottleneckov. Steve je tudi daleč najboljši youtuber na tem področju.. Tko da, jaz ne rabim drugih strani. Bo tole kar držalo. Za porabo pa imaš TPU.


Kaj? Steve nima pojma. najbolj strokovno dovršeno metodologijo? What the fuck? Pa dej sej ti si tud malce čez les.

Prosim tole preberi
https://www.techpowerup.com/reviews/AMD...
1usmus je kralj za steva.

Zgodovina sprememb…

BFVV ::

Predator X je izjavil:


Ne ti gledat gamernexusa. prosim.
Pokaž še en review, ki kaže podobne rezutate...

model je ob 1.gen ryzen priporočal i5 7600k za gaming.


Jop, on je nevtralen in je pač priporočil hitrejši procesor. Fanboji ste nabijali o Ryzen 1 za gaming, zato ste pa izgubili kredibilnost.




Predator X ::

Nevem kdo je koga podkupil... ampak za take rezultate, kot jih dobi GN majster in še kdo, morš met res strokovno izobrazbo.

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Nope... 3200Mhz rami in do 40%..


Se, ce goldan sample 9990k primerjas z navimtim RX 2600, ni 40%. Bos moral malce ponoviti osnovnosolko matematiko.
Ce primerjas Stock vs. stock, pa je stanje se toliko slabse za INTEL:).

D3m ::

BFVV limaš podatke, ki niso več verodostojni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Sej že vse od splavitve Ryzena velja kot pribito, da je Intel za adaptive sync gaming, torej za entuziaste s +100Hz monitorji. Za povprečne uporabnike je pa tukaj Ryzen..

Predatorček.. Pri GN odstranijo vse softwerske in hardwerske bottlenecke, tako da so absolutno vsi žarometi usmerjeni izključno na procesor... Gre za robni primer, ki ga v divjini ne vidiš pogosto, ampak tako se testira procesorje.. Zdaj pa ti pokaži en test, da te vidimo, šaljivec.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

GN ima verjetno najbolj strokovno dovršeno metodologijo za te teste. Praktično vsi ostali so joke oz. nesposobni pri testiranju CPUjev, ker ne znajo odstranit bottleneckov. Steve je tudi daleč najboljši youtuber na tem področju.. Tko da, jaz ne rabim drugih strani. Bo tole kar držalo. Za porabo pa imaš TPU.


Aha, nekdo, ki verjame TPU. Pa je sla tvoja kredibilnost po vodi:)

Predator X ::

Nevem pa kaj zate pomeni strokovno?
1. GN sicer naredi 3 teste po 30 sec, ampak ti je recimo watchdogs 2 bench naredil zunaj mest in gledal v nebo.

BFVV ::

D3m je izjavil:

BFVV limaš podatke, ki niso več verodostojni.


:))

DarwiN ::

Strokovno je denimo nekaj, kar je obratno od tega:


Ampak tebi bo ta review na Guru3d zagotovo bolj všeč.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Predator X ::

https://www.techspot.com/review/1829-in...

recimo techspot 4.1Ghz vs 4.2GHz all core turbo. Glede ram latenc ne vemo kaj veliko.


----
https://digiworthy.com/2018/04/28/ryzen...

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Aha, torej med 720p in 1440p gamingom je ~10% razlike. Noise.. Pol sem jaz pripravljen za 16k z mojo 1070Ti..:))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

DarwiN je izjavil:

Sej že vse od splavitve Ryzena velja kot pribito, da je Intel za adaptive sync gaming, torej za entuziaste s +100Hz monitorji. Za povprečne uporabnike je pa tukaj Ryzen..

Predatorček.. Pri GN odstranijo vse softwerske in hardwerske bottlenecke, tako da so absolutno vsi žarometi usmerjeni izključno na procesor... Gre za robni primer, ki ga v divjini ne vidiš pogosto, ampak tako se testira procesorje.. Zdaj pa ti pokaži en test, da te vidimo, šaljivec.


Napaka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Aha, torej med 720p in 1440p gamingom je ~10% razlike. Noise.. Pol sem jaz pripravljen za 16k z mojo 1070Ti..:))


Ja ker je cpu bottleneck... kaj ti ni jasn? Rabiš kakšen strokoven izpit, da boš to razumel?

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Če testiraš cpu, se ti ne zdi pomembno, da odstraniš cpu bottleneck? Al o čem se pogovarjamo? O ramih, GPUjih?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

DarwiN je izjavil:

Strokovno je denimo nekaj, kar je obratno od tega:


Ampak tebi bo ta review na Guru3d zagotovo bolj všeč.


Guru je samo avg. + frametime
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Če testiraš cpu, se ti ne zdi pomembno, da odstraniš cpu bottleneck? Al o čem se pogovarjamo? O ramih, GPUjih?


Pa kaj teb zdej ni jasn?
Če ti testiraš CPU moraš pokazati cpu bottleneck (na cpu lahko tud bnadwidth)... če testiraš GPU pa testiraš GPU bottleneck.

Sej mam dost, vidim da malce zaostajaš... lej ti lepo kakšen razgovor z GNom imej, pa mogoče dobiš takoj službo z tvojo logiko in njegovim okusom.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Beh, typo.. gpu bottleneck je bil mišljen.. Ja, vse ostale bottlenecke odstraniš, vključno s softwerskim.. Zato se tudi ne smeš osredotočit na eno igro, ki mogoče softwersko ne dovoljuje X fps-jev.. In zato je tudi razlike med Intelom in Ryzenom do ~40%, torej v ekstremnih primerih, medtem pa najdeš veliko primerov, kjer je razlika minimalna.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Beh, typo.. gpu bottleneck je bil mišljen.. Ja, vse ostale bottlenecke odstraniš, vključno s softwerskim.. Zato se tudi ne smeš osredotočit na eno igro, ki mogoče softwersko ne dovoljuje X fps-jev.. In zato je tudi razlike med Intelom in Ryzenom do ~40%, torej v ekstremnih primerih, medtem pa najdeš veliko primerov, kjer je razlika minimalna.


Ti si raketa zase veš...

DarwiN ::

Pa primerjal si I5 8400 in R2600.. Boš moral 9900k in 2700X.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Pa primerjal si I5 8400 in R2600.. Boš moral 9900k in 2700X.


No dej umir se mal.
Blekneš ven še preden karkoli premisliš. Kao "typo" medtem ko si razlagaš GPu bottleneck 10% med 720p in 1440p?

Tu med R5 2600 4.2Ghz DDr4 3400MHz in i5 6C 4,1GHz DDR4 3400MHz razlike sploh ni... med R7 2700X 4.4GHz DDr4 3600Cl14 in i9 9900K 5GHz in DDR4 3600CL14 ~10% do max 15%.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ja, če pri 2700X OC dodaš magičnih in nerealnih 200Mhz, pri 9900k odstraniš 200Mhz, in pa pri špekulaciji preusmeriš še kakšne 5-10%, potem bo tvoja končna ugotovitev držala ja..

Ti bi lahko bil nov AdoredTV, zdaj ko je tipu spodletelo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Malo heca.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Ja, če pri 2700X OC dodaš magičnih in nerealnih 200Mhz, pri 9900k odstraniš 200Mhz, in pa pri špekulaciji preusmeriš še kakšne 5-10%, potem bo tvoja končna ugotovitev držala ja..

Ti bi lahko bil nov AdoredTV, zdaj ko je tipu spodletelo.


5.2GHz all core turbo? na čem?
Rev 2. se kr navija na 4.35GHz (ja sem zaokrožil na 4.4GHz).

https://siliconlottery.com/collections/...

DarwiN ::

4,4Ghz z ogromno sreče, tko kot 5.2 pri intelu... Realno bo bliže 4.25Ghz in 5Ghz, pa še tu rabiš nekaj malega sreče. Mogoče lahko edino tu GNju izničiš ~5%, ker je njihov primerek šel na 5.2 Ghz. Detajli.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

4,4Ghz z ogromno sreče, tko kot 5.2 pri intelu... Realno bo bliže 4.25Ghz in 5Ghz, pa še tu rabiš nekaj malega sreče. Mogoče lahko edino tu GNju izničiš ~5%, ker je njihov primerek šel na 5.2 Ghz. Detajli.


hah..
nevem no, jaz grem po silicon loteriju. Oni so dosegl bl kot ne 4.2GHz z LLC auto 1.325V Load na R7 2700X.

Predator X ::

Me zanima kakšna bo zen2 ryzen generacija za laptope.. (če se ne motim 4000 serija?)

Mogoče pa kakšen laptop user
https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-...
nadgradi na R7 3700X.

Zgodovina sprememb…

BFVV ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Smo že postali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Predator X ::

Huh,
sej vem da X570 še zmer ni na policah... ampak zakaj bi kdorkoli kupil Ryzen 1000 (razen v 0,01%) ter x570.
Verjamem pa da bo marsi kdo nadgradil na Rzyen 3000 iz Ryzen 1000.

dolenc ::

Nč.. Jst sem obupu, sem 2600 naroču :D

Mr.B ::

dolenc je izjavil:

Nč.. Jst sem obupu, sem 2600 naroču :D

Če pa 2700 dobiš za 200€.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Bi moral počakat teh par tednov in vzet 2600 za 99€.

Mogoče pa sam to naredim, če bo res takšna cena.:P 1600 vem da je bil 99€ na MF.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Malo heca.


Eh, šele zdaj so Intel ujeli, si pa navdušen kot, da smo 2015 pa da takrat zen2 izide. Pri gpujih so pa v tako velikem zaostanku za konkurentom pa ti je vse ok. Pravi prodajalec, objektiven in strokoven si.

tikitoki ::

Predator X je izjavil:

Huh,
sej vem da X570 še zmer ni na policah... ampak zakaj bi kdorkoli kupil Ryzen 1000 (razen v 0,01%) ter x570.
Verjamem pa da bo marsi kdo nadgradil na Rzyen 3000 iz Ryzen 1000.


Ker je veliko cenejsi in verjetno nudi bolsji p/p?

Predator X ::

tikitoki je izjavil:

Predator X je izjavil:

Huh,
sej vem da X570 še zmer ni na policah... ampak zakaj bi kdorkoli kupil Ryzen 1000 (razen v 0,01%) ter x570.
Verjamem pa da bo marsi kdo nadgradil na Rzyen 3000 iz Ryzen 1000.


Ker je veliko cenejsi in verjetno nudi bolsji p/p?


In pri tem kupil X570?
««
341 / 611
»»