» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
334 / 610
»»

Mr.B ::

Gigabyte Enables PCIe 4.0 on X470 Motherboard
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

Tomshardware je objavil en domnevni leak za epyc frekvence, ki so precej nizke oz. nizje od preteklih modelov. Mohocd so govorice o problemih pravilne.

Ni rečeno, bolj v smislu, da bodo nadoknadili z IPC dvigom. Frekvence niti niso same po sebi pokazatelj performanca.

tikitoki ::

Sem kje napisal kaj drugega? Je bolj opazka, glede na spekulacije, o frekvencah, ki jih bo dosegal Ryzen 3. Ne kaze najboljse napovedim o 5 GHz.

Se sicer strinjam, da bo to pozitivno vplivalo na p/W. Sam bi bilo zalostno, ce bi boljsi IPC v celoti negirale nizje frekvence.

Bwaze6 ::

No, še vedno gre za ES, tako da to ni nujno pokazatelj končnega izdelka. In serverski procesorji so zelo razslojeni po porabi, vedno so v ponudbi tudi modeli z veliko jedri in nizko frekvenco ter tako relativno nizko porabo, ker so za določene uporabe primernejši.

FlyingBee ::

Naj bi bil QS.

Boljši ipc in nižje frekvence očitno rešitev za serverje. Pegasus to vsake toliko trobi po forumi.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

No, še vedno gre za ES, tako da to ni nujno pokazatelj končnega izdelka. In serverski procesorji so zelo razslojeni po porabi, vedno so v ponudbi tudi modeli z veliko jedri in nizko frekvenco ter tako relativno nizko porabo, ker so za določene uporabe primernejši.


Pise tudi, da gre za qualification sample, ki je ponavadi precej blizu koncnemu produktu.
V vsakem primeru pa bo kmalu jasno pri cem smo.

BFVV ::

Zelo slaba novica, ki jo AMD fanboji s svojimi 5GHZ+ paradami naredijo še bolj odvračajočo.

D3m ::

Athlon 64 ni rabil 3GHz+, da je razbil Pentium IV.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Drugače bo tes ogromno razočaranih, če Ryzen 3000 ne bo dosegel 5 GHz - glede na to, da toliko ljudi zaupa AdoredTV leaku iz decembra 2018, bi se AMD že lahko potrudil, ga uradno demantiral in dal ven vsaj približne specifikacije, bližje končnim.

Razen če je vse res. :D

FireSnake ::

AMD zadnje čase zelo dobro skrbi, da jim ne uide preveč podatkov preden jih sami ne povedo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LuiIII ::

Jaz bi bil zadovoljen z TR 3950X na 4.5GHz in 7% boljšim IPC. 16 jeder in 32 threadov je zaenkrat ravno prav. Do takrat pa 2950X trga!

Mr.B ::

kot kaze je sedaj minimum 8 jeder....https://wccftech.com/rage-2-pc-core-sca...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vuli ::

5GHz na 7nm, ne vem če bo tole izvedljivo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Bwaze6 ::

Countdown to AMD Keynote at Computex 2019

:)

Upam, da bomo izvedeli čez 6 dni...

meho7 ::

Mr.B je izjavil:

kot kaze je sedaj minimum 8 jeder....https://wccftech.com/rage-2-pc-core-sca...

haha kaj?
Pa kje jih ti pobiras?



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kot kaze je sedaj minimum 8 jeder....https://wccftech.com/rage-2-pc-core-sca...

haha kaj?
Pa kje jih ti pobiras?




Ej meho znaš v procentih zračunat razliko med 106,7 in 122,8 med povprečjem in razliko med 78,3 in 104,1.


PS : Res pa je da se AMD drži bistveno bolje in konsistentno, kot intel konkurent...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Predator X ::

4c&4T vs 4c/4T clock per clock je hitrejši od broadwela.
Verjetno tud skylake ne bi bil hitrejši, če bi imel Ryzen drugačno ...

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

AMD X570 Unofficial Platform Diagram Revealed, Chipset Puts out PCIe Gen 4

Chipset požre trikrat toliko kot pri X470 - 15 W, zato ventilatorji. Bedno za dolgoživost, jaz sistem menjam na 4 ali 5 let, pa še potem gre h komu, kjer ga jaz vzdržujem...

ziga1990 ::

^^ me prav zanima zakaj toliko žre upam da bo kdo tu povedal po domače
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

Bedno za dolgoživost, jaz sistem menjam na 4 ali 5 let, pa še potem gre h komu, kjer ga jaz vzdržujem...


Kdaj ti je še chipset crknu ?
#brezpodpisa

Bwaze6 ::

Je tudi že, ampak mislil sem na majhne ventilatorčke, ki redko zdržijo dlje kot dve leti...

ziga1990 ::

^^ mogoče pa se bo ventilatorček samo prižgal ko bo temperatura previsoka in možno je da večini se sploh nebo prižgal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

Bedno za dolgoživost, jaz sistem menjam na 4 ali 5 let, pa še potem gre h komu, kjer ga jaz vzdržujem...


Kdaj ti je še chipset crknu ?


Ventilatorji so znani po crkavanju.

Bwaze6 ::

Ja, bomo videli. Vsekakor pa je manj robustna rešitev kot pasivno hlajenje, sploh ker teh ventilatorjev običajno ni enostavno menjati, so integrirani v "shroud".

Master_Yoda ::

Mah eno noctuo na stranico kot intake das pa bo vse ok ce ti crkne.
Dovie'andi se tovya sagain.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

tikitoki je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Bedno za dolgoživost, jaz sistem menjam na 4 ali 5 let, pa še potem gre h komu, kjer ga jaz vzdržujem...


Kdaj ti je še chipset crknu ?


Ventilatorji so znani po crkavanju.

Imam ze skoraj 10 let iste ventilatorje v kišti in mi niti ležaj ne rošlja kaj šele da bi kater crknil.
Ventilatorju absolutbo NISO znani po crkovanju...

BFVV ::

M-XXXX je izjavil:


Ventilatorju absolutbo NISO znani po crkovanju...


Čipset ventilatorji so najbolj crkujoča in zvočno nadležna stvar na tem planetu.
120mm fan ki se vrti z 800rpm ne moreš primerjat.

Bwaze6 ::

Kul, statistična raziskava opravljena, 100% uporabnikov v anketi z ventilatorji nima težav...

In ja, majhni ventilatorčki so bili res nočna mora starih sistemov, kar naprej so crkavali ali ropotali, pa smo takrat precej pogosteje menjali računalnike, ne na 5 let...

D3m ::

Čudno, da laptopi še, kar delajo in delajo brez crkovanja ventilatorčka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Master_Yoda ::

TBH meni je chipset ventilatorcek (ne vem ce je bil 3 cm premera) na Athlon 64 sistemu crknil kar hitro - ampak seveda ko je bila plata izven garancije.

Laptop ventilatorja pa vseeno ne gre primerjati ker je dosti vecji.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

BFVV ::

D3m je izjavil:

Čudno, da laptopi še, kar delajo in delajo brez crkovanja ventilatorčka.


To da ne crkujejo je bedarija.

Nisem uporabnik prenosnikov ker mi gre na jetra wuuuuuuuushhhhhhh zvok vsakič ko odpreš karkoli zahtevnega.

M-XXXX ::

Bwaze6 je izjavil:

Kul, statistična raziskava opravljena, 100% uporabnikov v anketi z ventilatorji nima težav...

In ja, majhni ventilatorčki so bili res nočna mora starih sistemov, kar naprej so crkavali ali ropotali, pa smo takrat precej pogosteje menjali računalnike, ne na 5 let...

Me ne poznaš oziroma ne poznaš moje zgodovine in moje (preteklosti) glede računalništva, lahko pa z kar veliko gotovostjo trdim, da sem imel opravka z več računalniki kot pol folka skupaj, ki sodeluje v tej temi (razen če ste vsi neki serviserji PC-jev).

In kdaj ste nazadnje videli, da bi venti v laptopih crkovali?
Ne rečem, da se ne more zgoditi, je pa zelo malo verjetno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

D3m ::

Delajo iz muhe slona.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

A niso v laptopih radialni, na platah pa aksialni.

V glavnem mali vent na plošči, not good.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Crkne ne, postane pa hitro glasen.
Jst sem takrat na take plate dal drugi heatsink in z vezicami privezal ta mali slim vent od AMD coolerja.

tikitoki ::

Majhni ventilatorji so znani po nadleznih frekvencah zvoka. Da ne crknejo pa je tudi bedarija. Priblizen life time je znan in ni sicer kratek, dolg pa tudi ni. Se krajsi pa je cas, k postane motece glasen. In ne, to niso vec casi, k si vsake dve leti menjal kisto, pa tudi na pet let ne. Sedaj bo veliko folka dejansko uporabljalo PC 10+ let in v luci tega so majhni venti samo se ena stvar, ki gre lahko narobe.

In mi je ze dovolj ventilatorjev krepnilo, da mi je jasno, da so dalec od potrebne trajnosti za dlje casa aktualne PCje.

ziga1990 ::

malo se umirite mogoče bo ta ventilatorček deloval samo po potrebi sicer pa kaj naj bi sploh hladil ta ventilatorček?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

M-XXXX ::

tikitoki je izjavil:

Majhni ventilatorji so znani po nadleznih frekvencah zvoka. Da ne crknejo pa je tudi bedarija. Priblizen life time je znan in ni sicer kratek, dolg pa tudi ni. Se krajsi pa je cas, k postane motece glasen. In ne, to niso vec casi, k si vsake dve leti menjal kisto, pa tudi na pet let ne. Sedaj bo veliko folka dejansko uporabljalo PC 10+ let in v luci tega so majhni venti samo se ena stvar, ki gre lahko narobe.

In mi je ze dovolj ventilatorjev krepnilo, da mi je jasno, da so dalec od potrebne trajnosti za dlje casa aktualne PCje.



https://www.amazon.com/Coolerguys-Dual-...
17 let po 8h/dan delovanja mtbf

https://www.ebay.com/itm/Gelid-Solution...
17 let po 8h/dan delovanja mtbf

https://quietpc.com.au/casefans?sort=pr...
Najnižja MTBF je 17 let pri 8h/dan, najvišja pa 41 let.

Kot sem rekel, ventilatorji ne crkujejo in se za njih ne rabimo sekirat (bolj verjetno bo kaj drugega crknilo kot ventilator).

D3m ::

ziga1990 je izjavil:

malo se umirite mogoče bo ta ventilatorček deloval samo po potrebi sicer pa kaj naj bi sploh hladil ta ventilatorček?


AMD chipset.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

me pa zanima zakaj sedaj rabi tako hlajenje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bwaze6 ::

Meni sta na primer v dobrem letu začela ropotat 90mm ventilatorja na Zotac GTX 1080 Ti Mini grafični - sicer je bila rabljena rudarska, a tudi v enem letu non stop rudarjenja ne bi smela biti niti blizu MTBF, ne? V teoriji...

In poznam kar nekaj ljudi, ki do jim začeli ventilatorji na grafičnih ropotat, parim sem tudi pomagal improvizirat nosilec za standardne case ventilatorje.

Ne mi tu o nekih čudežnih novih ventilatorjih, ki se kar ne kvarijo več, čisto isto je, kot je bilo. In ti 40, 50 mm ventilatorji na chipsetih bojo še slabši, ker se bodo vrteli na višjih obratih.

D3m ::

ziga1990 je izjavil:

me pa zanima zakaj sedaj rabi tako hlajenje


X470 Chipset TDP 5W
X570 Chipset TDP 15W

Zato, ker pasivno hlajenje ne bo dovolj za čip.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

in ali mogoče veš zakaj bo x570 imel TDP 15W ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Primerjaj diagrama X470 in X570.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

btw kje pa piše, da bojo vse x570 z venti?
..pa poraba je x2, ne x3, prejšnji je bil max cca 7-8w afaik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::





gddr85 je izjavil:

btw kje pa piše, da bojo vse x570 z venti?


Nikjer. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Bwaze6 ::

Zaenkrat so vse, ki so jih pokazali, pa jih je že kar nekaj. Večina jih zgleda, kot da gre kanal za hlajenje še do dveh M.2 SSD slotov - mogoče pa česa ne vemo o PCIe 4 SSDjih?

D3m ::

Kolikor vidim so samo PCI-e 4.0 sloti na X570.

Med tem, ko je imel X470 PCI-e 2.0 in 3.0.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Imajo do Intla dovolj lufta v porabi, tako da je vse ok.
««
334 / 610
»»