» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
330 / 610
»»

ziga1990 ::

FlyingBee je izjavil:

No, kdo je/bo izkoristil AMDjevo am4 za 4 leta in vmes nadgradil Ryzna? Baje poweruser kupi ryzen 1200 in ga čez 2 leti nadgradi na ryzen 3300x. Baje škrtač kupi 1700x in čez dve leti nadgradi na ryzen 3300x, ker ne rabi 8/16 proca, halo.


glej rečmo da meni zdele crkne 1700 namesto da bi moral kupit novo matično,procesor in nastavke za procesorski hladilnik bi rabil kupiti samo procesor in termalno pasto. In ja nekdo je sigurno že menjal procesor
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

No, kdo je/bo izkoristil AMDjevo am4 za 4 leta in vmes nadgradil Ryzna? Baje poweruser kupi ryzen 1200 in ga čez 2 leti nadgradi na ryzen 3300x. Baje škrtač kupi 1700x in čez dve leti nadgradi na ryzen 3300x, ker ne rabi 8/16 proca, halo.

Kdor je kupil ob izidu 1200 z B350 plato bo lahko nadgradil na Zen2 verjetno na Zen2+.
Jaz sem kupil Z170 plato za 160€ kar je skoraj 2x več kot bi dal za podprto B350 plato, pa kljub temu ne morem nadgraditi samo na dve ali več generacij Intla..pa imajo samo več plusov....
Vem da je tebi nerazumljivo da AMD prodaja stare proce recimo R7 1700 za 140€ R7 1700X ya 180€ ter R7 2700 za 210€ in R7 2700X za 280€. Kaj šele TR1900X za 260€ ali TR 1920 za 370€ in 1950X za 600€.
No jaz sem na Z170… Nadgradnja iz 4 jedrnega i5 na i7 je 350€, pa govorimo o procesorju ki je dve generacije zadaj, Da vem da je zate to izjemno nerazumljivo, ti bi dal verjetno za 5 generaciji star procesor toliko kot za novega.
Torej kot že rečeno, je nekomu kot si ti, ki kupuje intla čisto razumljivo da kupi proc tik pred izidom nove genraracije intla, saj bo nova generacija dražja starta pa ne bo imela nobenega popusta, pa še plato bi moral menjat…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klinker ::

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Torej nobena od ryzen navijačič, še ni nadgradila cpu na svoji matični?

Nadgraditi procesor, ko pride novi ven čez 2 tedna, to je smotrno samo pri Intlu, ker je novi plus procesor samo v ceni tako da cena nadgradnje procesorja iste generacije te bo stala čez eno leto ali čez dve leti čez tri lete praktično enako. LOL.


Ti si pac glup in ne znas niti brat.
Vprasanje je blo, ce si kadarkoli v lajfu dal nov proc na staro plato.
Nadgradnjo po 2 letih potrebujes samo ti skrtuh, ki ne zna v startu kupit pravo stvar, pa uni s polnimi zepi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

FlyingBee ::

Ziga1990, da ti crkne samo procesor, je pa še manj primerov.

Mr.B, zakaj bi menjal i5 7xxx po 2 letih, kar naenkrat rabiš 8 ali več niti?

Vprašanje ostaja, zaenkrat je odgovoril samo Ziga1990 pa še to, da bo menjal, ko ddr5 pride, torej bo am5 že takrat.

klinker ::

B ima i5 6xxx.
In ja, zgleda po 2 letih rabi 4x vec niti >:D

FlyingBee ::

Če to ni stari nori Napajalc, edino tisti tip je bil toliko z amd produkti vztrajen.

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Torej nobena od ryzen navijačič, še ni nadgradila cpu na svoji matični?

Nadgraditi procesor, ko pride novi ven čez 2 tedna, to je smotrno samo pri Intlu, ker je novi plus procesor samo v ceni tako da cena nadgradnje procesorja iste generacije te bo stala čez eno leto ali čez dve leti čez tri lete praktično enako. LOL.


Ti si pac glup in ne znas niti brat.
Vprasanje je blo, ce si kadarkoli v lajfu dal nov proc na staro plato.
Nadgradnjo po 2 letih potrebujes samo ti skrtuh, ki ne zna v startu kupit pravo stvar, pa uni s polnimi zepi.


Bla bla bla.
samo ti skrtuh, ki ne zna v startu kupit pravo stvar,


Lol, kako si užaljen, ampak tudi žaliti si nesposoben, ni kej otroci na forumu..
1. Imam chipset Z170, ob nakupu ni bilo še chipseta Z270 ali Chipset Z370
2. Kupil sem i5 , ki ga tudi sedaj vsi priporočate
3. Edina nadgradnja je možna z z170 chipsetom na I7 7600 ali i7700

Sedaj pa mi ti skrtuh, sestavi sistem, ki bi ga lahko po dveh generacijah intel proca lahko nadgradil. Pa da vidim če si dorasel bralnih sposobnostih.

FlyingBee je izjavil:

Ziga1990, da ti crkne samo procesor, je pa še manj primerov.

Mr.B, zakaj bi menjal i5 7xxx po 2 letih, kar naenkrat rabiš 8 ali več niti?

Vprašanje ostaja, zaenkrat je odgovoril samo Ziga1990 pa še to, da bo menjal, ko ddr5 pride, torej bo am5 že takrat.

Se en ki ni dosegel bralnih sposobnosti, pa jih je cel gobec v vseh ostalih temah.
V vseh igrah je CPU bottelneck,
Ti pa i5 z veseljem prodam, recimo 200€, dam ti ga z originalnim neuporabljenim intel hladilnikom :-(

klinker je izjavil:

B ima i5 6xxx.
In ja, zgleda po 2 letih rabi 4x vec niti >:D

In zakaj ne, city skyline je prišel pozneje kot intel šeste generacije. Pa kjub temu ustrajeate da je danes best buy i5.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Mr.B je izjavil:

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Torej nobena od ryzen navijačič, še ni nadgradila cpu na svoji matični?

Nadgraditi procesor, ko pride novi ven čez 2 tedna, to je smotrno samo pri Intlu, ker je novi plus procesor samo v ceni tako da cena nadgradnje procesorja iste generacije te bo stala čez eno leto ali čez dve leti čez tri lete praktično enako. LOL.


Ti si pac glup in ne znas niti brat.
Vprasanje je blo, ce si kadarkoli v lajfu dal nov proc na staro plato.
Nadgradnjo po 2 letih potrebujes samo ti skrtuh, ki ne zna v startu kupit pravo stvar, pa uni s polnimi zepi.


Bla bla bla.
samo ti skrtuh, ki ne zna v startu kupit pravo stvar,


Lol, kako si užaljen, ampak tudi žaliti si nesposoben, ni kej otroci na forumu..
1. Imam chipset Z170, ob nakupu ni bilo še chipseta Z270 ali Chipset Z370
2. Kupil sem i5 , ki ga tudi sedaj vsi priporočate
3. Edina nadgradnja je možna z z170 chipsetom na I7 7600 ali i7700

Sedaj pa mi ti skrtuh, sestavi sistem, ki bi ga lahko po dveh generacijah intel proca lahko nadgradil. Pa da vidim če si dorasel bralnih sposobnostih.

FlyingBee je izjavil:

Ziga1990, da ti crkne samo procesor, je pa še manj primerov.

Mr.B, zakaj bi menjal i5 7xxx po 2 letih, kar naenkrat rabiš 8 ali več niti?

Vprašanje ostaja, zaenkrat je odgovoril samo Ziga1990 pa še to, da bo menjal, ko ddr5 pride, torej bo am5 že takrat.

Se en ki ni dosegel bralnih sposobnosti, pa jih je cel gobec v vseh ostalih temah.
V vseh igrah je CPU bottelneck,
Ti pa i5 z veseljem prodam, recimo 200€, dam ti ga z originalnim neuporabljenim intel hladilnikom :-(

klinker je izjavil:

B ima i5 6xxx.
In ja, zgleda po 2 letih rabi 4x vec niti >:D

In zakaj ne, city skyline je prišel pozneje kot intel šeste generacije. Pa kjub temu ustrajeate da je danes best buy i5.


Pizda. Prodas i5 in kupis rabljen i7 za svojo plato, ane.
Samo tebe muci da moras nekaj doplacat.
7700 se vedno v igrah sisne vse Ryzene in 8 niti imas dovolj se za lep cas.
In ja, striktno za gaming je tudi danes i5 9600K 6/6 najboljsa opcija. Samo se je treba zavedat da si pac kupu mid-end cpu, ki ga ne bos mogu 10 let gonit za hard taske. Ko bo pa 9600K za odpis, pa verjemi da bo tudi 2600 enako za odpis, kljub 6 nitim vec.

ziga1990 ::

^^ Star citizen je obremenil moj procesor na 88% in izrabil vsa jedra in niti
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Torej nobena od ryzen navijačič, še ni nadgradila cpu na svoji matični?

Nadgraditi procesor, ko pride novi ven čez 2 tedna, to je smotrno samo pri Intlu, ker je novi plus procesor samo v ceni tako da cena nadgradnje procesorja iste generacije te bo stala čez eno leto ali čez dve leti čez tri lete praktično enako. LOL.


Ti si pac glup in ne znas niti brat.
Vprasanje je blo, ce si kadarkoli v lajfu dal nov proc na staro plato.
Nadgradnjo po 2 letih potrebujes samo ti skrtuh, ki ne zna v startu kupit pravo stvar, pa uni s polnimi zepi.


Bla bla bla.
samo ti skrtuh, ki ne zna v startu kupit pravo stvar,


Lol, kako si užaljen, ampak tudi žaliti si nesposoben, ni kej otroci na forumu..
1. Imam chipset Z170, ob nakupu ni bilo še chipseta Z270 ali Chipset Z370
2. Kupil sem i5 , ki ga tudi sedaj vsi priporočate
3. Edina nadgradnja je možna z z170 chipsetom na I7 7600 ali i7700

Sedaj pa mi ti skrtuh, sestavi sistem, ki bi ga lahko po dveh generacijah intel proca lahko nadgradil. Pa da vidim če si dorasel bralnih sposobnostih.

FlyingBee je izjavil:

Ziga1990, da ti crkne samo procesor, je pa še manj primerov.

Mr.B, zakaj bi menjal i5 7xxx po 2 letih, kar naenkrat rabiš 8 ali več niti?

Vprašanje ostaja, zaenkrat je odgovoril samo Ziga1990 pa še to, da bo menjal, ko ddr5 pride, torej bo am5 že takrat.

Se en ki ni dosegel bralnih sposobnosti, pa jih je cel gobec v vseh ostalih temah.
V vseh igrah je CPU bottelneck,
Ti pa i5 z veseljem prodam, recimo 200€, dam ti ga z originalnim neuporabljenim intel hladilnikom :-(

klinker je izjavil:

B ima i5 6xxx.
In ja, zgleda po 2 letih rabi 4x vec niti >:D

In zakaj ne, city skyline je prišel pozneje kot intel šeste generacije. Pa kjub temu ustrajeate da je danes best buy i5.


Pizda. Prodas i5 in kupis rabljen i7 za svojo plato, ane.
Samo tebe muci da moras nekaj doplacat.
7700 se vedno v igrah sisne vse Ryzene in 8 niti imas dovolj se za lep cas.
In ja, striktno za gaming je tudi danes i5 9600K 6/6 najboljsa opcija. Samo se je treba zavedat da si pac kupu mid-end cpu, ki ga ne bos mogu 10 let gonit za hard taske. Ko bo pa 9600K za odpis, pa verjemi da bo tudi 2600 enako za odpis, kljub 6 nitim vec.

Rabljen i7 7700k vsaj zadnje pol leta , no ga ni pod 200€. Če ga dobis za 100€ mi pa sporoči, samo se mi ne da v slovenijo, ti pa preko Paypala pošljem dnar.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klinker ::

No vidis kako si zabit.
Ti bi top gaming cpu za 100€ :)) pa verjetno bi rad se svoj i5 prodal za tolko da ne rabis doplacat, ane :))
200€ je dobra cena za 7700, ti pa jokcaj dalje, Mr.Bumbar

Mr.B ::

klinker je izjavil:

No vidis kako si zabit.
Ti bi top gaming cpu za 100€ :)) pa verjetno bi rad se svoj i5 prodal za tolko da ne rabis doplacat, ane :))
200€ je dobra cena za 7700, ti pa jokcaj dalje, Mr.Bumbar

Seveda sem naumen, ker mi je matematika v pizdi, ti si pa v najboljsem mentalnem stanju ker za manj kot 300€ dobim R7 s plato.
210 € Ryzen 7 2700

Kako pridem do razlike 90€, tako da prodam z170 plato ter gratis i5 pa verjetno mi bo se kaj ostalo... Verjetno bo to zagotovo boljsi nakup v vsek robnih pogojih. Da za 100€ pa kupim 7700K.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klinker ::

Ki je v gamingu in se kje drugje, kjer 16 niti ne fura, pocasnejsi.
Pozabu si pa se na ram upgrade, btw.
Ce ze, pocakas Ryzen 3xxx. Samo 100€ ne bo dovolj, misko ;)

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Ki je v gamingu in se kje drugje, kjer 16 niti ne fura, pocasnejsi.
Pozabu si pa se na ram upgrade, btw.
Ce ze, pocakas Ryzen 3xxx. Samo 100€ ne bo dovolj, misko ;)

Seveda, ti si to kar pripoveduj, ker na testih i5 9600f je večkrta na 100%, pa je samo šest jeder.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

ne bo še tako hitro

klinker ::

Kaj mesas zdaj 9600f? A res moras vedno skrenit z debate al kaj :)) Malo poglej 7700 teste pa bos vidu.
2700 sistem bos ti malo morgen dobil s samo 100€ dodatka, medtem ko ce dodas 100€ za 7700 bos se vsaj naslednje 2 leti spilal povsem spodobno. Graf za jurja ti itak ne bos kupoval, tako da 3 leta imas lepo mir za usivih 100€.
Ampak ja, tebi, kot si ze omenu, matematika ne dela dobro :) pa ne gre se kurcit okoli, s samo 8 nitmi, ane >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Kaj mesas zdaj 9600f? A res moras vedno skrenit z debate al kaj :)) Malo poglej 7700 teste pa bos vidu.
2700 sistem bos ti malo morgen dobil s samo 100€ dodatka, medtem ko ce dodas 100€ za 7700 bos se vsaj naslednje 2 leti spilal povsem spodobno. Graf za jurja ti itak ne bos kupoval, tako da 3 leta imas lepo mir za usivih 100€.
Ampak ja, tebi, kot si ze omenu, matematika ne dela dobro :) pa ne gre se kurcit okoli, s samo 8 nitmi, ane >:D

Da
42.8 FPS v prid i7 koji k pri 240FPS:
0.3 FPS v prid i7 :
12.4 FPS v prid i7 :
1 sekunda v prid i7 :

Nisem se spustil v ostale teste, no iz zgornjega linka se mi celo bolj splača vzeti prvo generaciji R7 ker je cenejši in po testih hitrejši...

Lahko gremo tudi malo manj znane strani... Ja v popvprečju je resi tam 1 FPS razlike....

Ali tale, 1 FPS razlike, ja full dober je ta proc... https://www.anandtech.com/show/12625/am...

Kaj ti grem utrujat z i5, tako da bomo malo vec sarkazma v tvojem tonu dobili, da bos resen, spoštljiv kot admin.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ziga1990 ::

klinker je izjavil:

Kaj mesas zdaj 9600f? A res moras vedno skrenit z debate al kaj :)) Malo poglej 7700 teste pa bos vidu.
2700 sistem bos ti malo morgen dobil s samo 100€ dodatka, medtem ko ce dodas 100€ za 7700 bos se vsaj naslednje 2 leti spilal povsem spodobno. Graf za jurja ti itak ne bos kupoval, tako da 3 leta imas lepo mir za usivih 100€.
Ampak ja, tebi, kot si ze omenu, matematika ne dela dobro :) pa ne gre se kurcit okoli, s samo 8 nitmi, ane >:D


Luštno meni je uspelo obremeniti 1700 na 88% in so vsa jedra imela 80%+ obremenitev v igri
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mr.B ::

klinker ima problem, da verjetnost da na bolhi dobis 7700k za sto ojrov je zelo majhna...Kjer jaz zivim, no pod 200€ ga nisem se videl pa imam nastavljen alarm. Verjetno pa ga klinker prodaja za 100€, sej plačam poštnino. Je samo en pogoj da ne smeš iti na AMD, ker je šit.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

V kateri eni (1) igri?

ziga1990 ::

Star Citizen izkoristi vsa jedra
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

tikitoki ::

klinker je izjavil:

No vidis kako si zabit.
Ti bi top gaming cpu za 100€ :)) pa verjetno bi rad se svoj i5 prodal za tolko da ne rabis doplacat, ane :))
200€ je dobra cena za 7700, ti pa jokcaj dalje, Mr.Bumbar


LOL. INTEL CPU za bistveno manj je priblizno enako hiter in ti bi placeval 200 EUR za ta precenjena stara jajca:)?

FlyingBee ::

Lol, i5 še ni treba menjat, Mr.B pa samo o tem še piše, kako nima možnosti, ker očitno kar naekrat rabi 8/16 proc. Tiki, nisi še pismen?

Stara jajca so za gaming hitrejša od novih jajc od AMDja.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Mr.B je izjavil:

klinker ima problem, da verjetnost da na bolhi dobis 7700k za sto ojrov je zelo majhna...Kjer jaz zivim, no pod 200€ ga nisem se videl pa imam nastavljen alarm. Verjetno pa ga klinker prodaja za 100€, sej plačam poštnino. Je samo en pogoj da ne smeš iti na AMD, ker je šit.


Nauci se razlikovat med besedama placat in doplacat. i5ko prodas za 100€ ko keks...torej te upgrade na 7700K stane 100€, ja.
Ampak si prezabit karkoli dojet.

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

No vidis kako si zabit.
Ti bi top gaming cpu za 100€ :)) pa verjetno bi rad se svoj i5 prodal za tolko da ne rabis doplacat, ane :))
200€ je dobra cena za 7700, ti pa jokcaj dalje, Mr.Bumbar


LOL. INTEL CPU za bistveno manj je priblizno enako hiter in ti bi placeval 200 EUR za ta precenjena stara jajca:)?


Za 100€ te nadgradnje pac ne bo vidu.
Got the point?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

ziga1990 ::

kakor koli kdor kupi Intel v letu 2019 je stran vrgel denar
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

dolenc ::

Kaj pa ostali, a jim amd kej nakaže na trr?

ziga1990 ::

nope
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

klinker ::

ziga1990 je izjavil:

kakor koli kdor kupi Intel v letu 2019 je stran vrgel denar


Pravi se oglasa :))
Kupit nov Intel mogoce res, z izjemo 9600K v gaming namene. Nardit upgrade z rabljenim pa cisto racionalna in p/p zadeva v primeru Mr.Bumbarja.

gddr85 ::

lahk bi vsak dobil gravirano liso na ihsju :))

klinker ::

Btw...po moje dobre novice
https://amp.tomshardware.com/news/ryzen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Lol, i5 še ni treba menjat, Mr.B pa samo o tem še piše, kako nima možnosti, ker očitno kar naekrat rabi 8/16 proc. Tiki, nisi še pismen?

Stara jajca so za gaming hitrejša od novih jajc od AMDja.

Kot sem rekel city skylines. Žal nadgradnja na i7 je cenovni LOL.

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

klinker ima problem, da verjetnost da na bolhi dobis 7700k za sto ojrov je zelo majhna...Kjer jaz zivim, no pod 200€ ga nisem se videl pa imam nastavljen alarm. Verjetno pa ga klinker prodaja za 100€, sej plačam poštnino. Je samo en pogoj da ne smeš iti na AMD, ker je šit.


Nauci se razlikovat med besedama placat in doplacat. i5ko prodas za 100€ ko keks...torej te upgrade na 7700K stane 100€, ja.
Ampak si prezabit karkoli dojet.

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

No vidis kako si zabit.
Ti bi top gaming cpu za 100€ :)) pa verjetno bi rad se svoj i5 prodal za tolko da ne rabis doplacat, ane :))
200€ je dobra cena za 7700, ti pa jokcaj dalje, Mr.Bumbar


LOL. INTEL CPU za bistveno manj je priblizno enako hiter in ti bi placeval 200 EUR za ta precenjena stara jajca:)?


Za 100€ te nadgradnje pac ne bo vidu.
Got the point?

Ej ni problema, proidam ti ga za 100€ ti pa meni prodaš i7 7700k. Poštnino plačam sam.
Do takrat bo pa verjetno do jeseni PS ostal kjer je, potem ga dobi sine, verjetno bo koncno lahko igral witcher 3 na polno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

klinker ::

Nimam jst kaj z njim pocet. Drsam ze 10 let 2 Xeona v WSju, ker sem takrat razmisljal na prihodnost ;)

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Nimam jst kaj z njim pocet. Drsam ze 10 let 2 Xeona v WSju, ker sem takrat razmisljal na prihodnost ;)

Se sreca da si tiho pri porabi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Tiki, nisi še pismen?


Sem, sam ti zal nisi in imas nato probleme.

tikitoki ::

klinker je izjavil:


Za 100€ te nadgradnje pac ne bo vidu.
Got the point?


Ne morem pomagati, da je tolik idiotov, ki so pripravljeni preplacati. Bo pa koristno, k bom prodal staro saro:).

D3m ::

Sedaj pa še poljska stran. :)

https://www.morele.net/wiadomosc/amd-ry...

|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Zna biti, da so to še vedno AdoredTV specifikacije, ki jih prodajalci copy / pastajo v svoje tabele produktov začasno, dokler ne pridejo prave iz AMDja.

Malo se mi zdi neverjetno, da bi imel AMD že vse specifikacije celotnega prodajnega programa z base, turbo clocki in porabo že več kot pol leta pred prodajo finalizirane. - AdoredTV je to objavil decembra, skupaj z najavo, da prvi procesorji pridejo že januarja na CES (kar se je izkazalo za divje netočno).



V bistvu od AMDja uradno tudi oznak procesorjev še nimamo. Two weeks... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

D3m ::

Edino, kar se pri Jimu ne strinjam so cene.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Mr.B je izjavil:

klinker je izjavil:

Nimam jst kaj z njim pocet. Drsam ze 10 let 2 Xeona v WSju, ker sem takrat razmisljal na prihodnost ;)

Se sreca da si tiho pri porabi.


Bi rad vedu? Manj od tvojega i5 ;)

Bwaze6 ::

Edino, kar se pri Jimu ne strinjam so cene


To, da procesorji pridejo januarja na CES je pa legit? :))

Cene bi bile lahko tudi OEM grosistične, kot ima Intel običajno za 1000 kosov tray. Če je seveda kaj na teh leakih - zelo so podobni leaku tik pred tem z Reddita, za katerega je potem avtor priznal, da si je podatke gladko izmislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

klinker ::

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:


Za 100€ te nadgradnje pac ne bo vidu.
Got the point?


Ne morem pomagati, da je tolik idiotov, ki so pripravljeni preplacati. Bo pa koristno, k bom prodal staro saro:).


Pozqbu ja, ti si tudi lajk B, ko vam je 100€ zgleda nekaj nepredstavljiva vsota za stvar, ki jo bos gonu par let >:D

Wrop ::

D3m je izjavil:

Edino, kar se pri Jimu ne strinjam so cene.


Za 6 in 8 jedrnike bodo verjetno kar držale. Tekmujejo tudi sami s sabo z 2. generacijo.
Za 12 jedrnike bi rekel, da bodo imeli malo višjo ceno, ker tu že malo posegajo v TR področje. Z 16 jedrniki bo enako. Ker ne bo konkurence, znajo kar računati premium cene.
Odvisno tudi od potez Intela. Bazen modrih podpornikov pušča na vseh koncih in krajih.

klinker ::

R7 bo cenovno verjetno nekje v rangu 9700K, R9 pa 9900K.
Sicer nejpomembnejse zdaj je to, da jih scijejo tudi v SC. Da bo res napredek bi mogu bit Ryzen 3xxx vsaj 15% hitrejsi, ce primerjamo modele z enakim st. jeder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

tikitoki ::

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:


Za 100€ te nadgradnje pac ne bo vidu.
Got the point?


Ne morem pomagati, da je tolik idiotov, ki so pripravljeni preplacati. Bo pa koristno, k bom prodal staro saro:).


Pozqbu ja, ti si tudi lajk B, ko vam je 100€ zgleda nekaj nepredstavljiva vsota za stvar, ki jo bos gonu par let >:D


Sam ne vidim povezave med nesmiselno visoko ceno i7 7700 in lastnim nakupom. BTW. Sam imam cist lepo i7. Moznosti nadgradnje tko nimam.

Itak, da sam teslo v vsakem primeru doplaca za vec, to se ocenjuje od primera do primera, glede na smiselnost.
Njegov problem je, da je sparal in namesto, da sedaj prodal in prihranek porabil za nadgradnjo, se nekaj cmizdri. Sam se zavedam kje sem naredil kompromis in sprejmem posledice. Ce bi trenutno bil pred enako izbiro, bi se odlocil enako.

FlyingBee ::

Itak, i5 pa je sploh še ok. Če rabi 8/16 proc, upam, da za delo in če je, najboljš kar TR platformo.

Bwaze6 ::

klinker je izjavil:

R7 bo cenovno verjetno nekje v rangu 9700K, R9 pa 9900K.
Sicer nejpomembnejse zdaj je to, da jih scijejo tudi v SC. Da bo res napredek bi mogu bit Ryzen 3xxx vsaj 15% hitrejsi, ce primerjamo modele z enakim st. jeder.


Zaenkrat je edina potrjena stvar demonstracija na CES, kjer je neimenovan 8-jedrnik pri neznani frekvenci izenačil full core Cinebench rezultat od Intela 9900K pri tretjino nižji porabi. Kako bo s single core, se ne ve.

Da TSMCjev 7 nm proces ne dela čudežev, vidimo pri Radeonu VII:



Za 15% hitrejši procesor od 9900K bi moral iti ob istem IPC AMD na 5.75 GHz. Kar se ob zdajšnjem dvigovanju za 100 MHz na generacijo sliši popolnoma nepredstavljivo.

D3m ::

Če je pa še vedno arhitekturno Vega GCN 5.0 z dodatkom HBM2 16GB (1024GB/s) ter porezanim FP64.

Zen 2 je pa konkretna arhitekturna sprememba vs. Zen+
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Bwaze6 je izjavil:


Za 15% hitrejši procesor od 9900K bi moral iti ob istem IPC AMD na 5.75 GHz. Kar se ob zdajšnjem dvigovanju za 100 MHz na generacijo sliši popolnoma nepredstavljivo.


Na 5,75Ghz bi ze Zen+ pometu z Intelom, kake buce mas to.

klinker ::

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:


Za 100€ te nadgradnje pac ne bo vidu.
Got the point?


Ne morem pomagati, da je tolik idiotov, ki so pripravljeni preplacati. Bo pa koristno, k bom prodal staro saro:).


Pozqbu ja, ti si tudi lajk B, ko vam je 100€ zgleda nekaj nepredstavljiva vsota za stvar, ki jo bos gonu par let >:D


Sam ne vidim povezave med nesmiselno visoko ceno i7 7700 in lastnim nakupom. BTW. Sam imam cist lepo i7. Moznosti nadgradnje tko nimam.

Itak, da sam teslo v vsakem primeru doplaca za vec, to se ocenjuje od primera do primera, glede na smiselnost.
Njegov problem je, da je sparal in namesto, da sedaj prodal in prihranek porabil za nadgradnjo, se nekaj cmizdri. Sam se zavedam kje sem naredil kompromis in sprejmem posledice. Ce bi trenutno bil pred enako izbiro, bi se odlocil enako.


Hja glej, ne mores rect da je 7700k slab proc.
Seveda, ce kupujes vse novo to ni smiselno kupovat, za nadgradnjo pa ja. Z menjavo platforme bo porabu bistveno vec, efekt pa na koncu ne bo nic boljsi, razen ce res tako krvavo potrebuje 16 niti, kar pa mocno dvomim v njegovem primeru.
Jst sem vsekakor Ryzen fan, ampak da sem v njegovi kozi, bi vseeno izbral nadgradnjo na 7700K. 100€ za svoj i5 6xxx dobi za keks, verjetno tudi 120€, ce bo potrpezljiv. Doda teh usivih 100€ in ima garant mir vsaj se 2 leti.
Problem pri njemu je pac ta, da bi on imel za male pare highend zadevo. On bi za doplacilo 100€ hotel v 3 leta staro plato utaknit 9700K. To pa zal ne gre tako :D
««
330 / 610
»»