» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
273 / 611
»»

Wrop ::

Saj je napisal v katerih situacijah. Če igra lahko izkoristi 24 GB/s prenosa med RAM in CPU, ti 5 GHz in 6C prav en drek pomaga, če maš počasne rame, v primerjavi s 4 GHz 4C in hitrim ramom.

quake5 ::

Sej na AMDju hitrih ramov itak ne moreš imet. Oz. obstaja ene par specialnih modulov ki so zmožni čez 3000Mhz.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Kaj?

A si si kdaj ogledal ponudbo na trgu?

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

od 3000MHz do 4600MHz.
|HP EliteBook|R5 6650U|

quake5 ::

D3m je izjavil:

Kaj?

A si si kdaj ogledal ponudbo na trgu?

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

od 3000MHz do 4600MHz.


In kaj mi pomaga nazivna hitrost, če pa je 3/4 folka ki jim ne dela pri tej hitrosti?

Wrop ::

Dve palčki morata delati na 2933 MHz, če ima matična 6 ali več PCB slojev. Več palčk bodo delale z nižjo frekvenco. Kar je več, je OC, ki ga AMD ne garantira, da bo uspel. Saj Intel tudi kaj več ne garantira.

tikitoki ::

quake5 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

link ker jaz nič ne najdem drugače bom smatral da tvoja izjava ne drži vidim da so modri v panic mode


Ja, jaz sem paničen ko se amd fanboji slinite ob .jpg datoteki za katero trdite da ni troll. Moja izjava da sem videl enega od AMD izjaviti da je leak fejk je pa smrtni greh in me boste vrgli na grmado.

PS: jaz mam leak da bo naslednji Intel na 0,00001nm in na minimumu laufal 9THz :D A si sedaj kaj paničen?


Ja, panikom bom zagnal glede kvalitete solskega sitema, k ocitno folk ne nauci najbolj osnovnih stvari, drugace si ne morem razlagati bedaroij, ki jih pises.

quake5 ::

tikitoki je izjavil:


Ja, panikom bom zagnal glede kvalitete solskega sitema, k ocitno folk ne nauci najbolj osnovnih stvari, drugace si ne morem razlagati bedaroij, ki jih pises.


Argument vreden aplavza. Se vidi da si študiran človek.

PS: zakaj si izklopil kolajder?

Wrop ::

Saj ti do sedaj nisi napisal še nobenega argumenta, da bi mu lahko aplavdirali.

FlyingBee ::

Wrop je izjavil:

Saj ti do sedaj nisi napisal še nobenega argumenta, da bi mu lahko aplavdirali.

Ker ni v korist amdju?

Sicer pa Predatorx odkriva toplo vodo, ko pride do bottlenecka ene komponente, ti ta definira hitrost celotnega pcja, logično.

Skratka, ryzen 3000 serija bo 1 core na 5ghz in to je tudi vse. Ne bo nekih večjih presenečenj, če ujame Intla ali pa ne v igrah.

Jarno ::

FlyingBee je izjavil:

Skratka, ryzen 3000 serija bo 1 core na 5ghz in to je tudi vse. Ne bo nekih večjih presenečenj, če ujame Intla ali pa ne v igrah.


Poglej ceno in porabo. 8c/16t za 200€?
Sicer bi mi bilo skoraj bolj všeč, če bi AMD vsaj na začetku pustil Intelu dihat z višjo ceno.

Drugače pa je to pravi "breakthrough" pri MT zmogljivosti. Če primerjamo z dolgo opevanim i5...;((
#65W!

FlyingBee ::

Škoda, da zdaj dajejo ljudje 300eur, če bodo imeli boljši proc za 200.

tikitoki ::

Predator X je izjavil:



poglej 5:00 in povej kaj je boljš v wicther 3. Pa sam ne govort, da je intel gačino pomembnost bandwidtha odstranil z patchom in coffee lakom.

Kakor sem rekel, naslednji preskok bo next gen memory ali on die, on package ali DDR5


Kdaj pa lahko pricakujem hitrejsi DDR5? Na zacetku pa ne bo nic hitrejsi, k soliden DDR4. Vsaj po dosedanjih izkusnjah, mogoce bo tokrat izjema.

AapocalypseE ::

Rdeči bi na amdja dali 3.6GHz, na intela pa 2133MHz ram in potem v nekem programu, ki rabi hitrejši ram, bili pametni kakšna je razlika..

Itak vsak, ki kupi Intela ali AMD, kupi 3.2GHz rame.

No za amd bi bilo optimalno seveda višje od 3.2GHz.

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Škoda, da zdaj dajejo ljudje 300eur, če bodo imeli boljši proc za 200.


Kaj se sekiraš?

FlyingBee je izjavil:

Wrop je izjavil:

Saj ti do sedaj nisi napisal še nobenega argumenta, da bi mu lahko aplavdirali.

Ker ni v korist amdju?

Sicer pa Predatorx odkriva toplo vodo, ko pride do bottlenecka ene komponente, ti ta definira hitrost celotnega pcja, logično.

Skratka, ryzen 3000 serija bo 1 core na 5ghz in to je tudi vse. Ne bo nekih večjih presenečenj, če ujame Intla ali pa ne v igrah.


What? Prodajali bodo enojedrnike?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AapocalypseE ::

d3m, ti kar sanjaj, da bo 5GHz all core out of the box.

D3m ::

Ne vem. Vprašanje kak tech bo sedaj ali bodo ostali na PB2 ali bo PB3.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Potem se ne bi sploh omenjalo od do, ampak samo ena, najvišja frekvenca.

Ste pa greedy nekateri res... še 5GHz single core vam ni dovolj.

Takšne frekvence ima 9900K.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Zalaj že zen+ ne gre 1 core 5ghz. Težavo ima Zen, razen za tiste, ki rabijo čim višji MT, ampak to so že zaslužkarji. Client desktop segment ne rabi toliko več jeder in threadov, razen tisti, ki se radi pohvalijo koliko jedr imajo. Kolk bolj kulsko se sliši, da imaš 8 jedrni proc, a Žiga?

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

Potem se ne bi sploh omenjalo od do, ampak samo ena, najvišja frekvenca.

Ste pa greedy nekateri res... še 5GHz single core vam ni dovolj.

Takšne frekvence ima 9900K.


Čisto v redu bo, da sesuje prestol velikanu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

In upam, da mu, ker konkurenca, so nižje cene.

Bee, kaj šele, če se uresniči in bo 3800X res 16 core. To je šele kulsko 8-)

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

16/32 bo itak super, veš kako hitro ti bo winrar odpakiral?

AapocalypseE ::

Pomežikneš in je odpakirano 8-)

D3m ::

Mater imata pa velike .rar fajle?
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Ne samo cpu je hyper fast.

D3m ::

Probaj 7zip. To je šele hyper fast.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ne rabiš, če imaš 16 core cpu, halo.

Wrop ::

FlyingBee je izjavil:

Wrop je izjavil:

Saj ti do sedaj nisi napisal še nobenega argumenta, da bi mu lahko aplavdirali.

Ker ni v korist amdju?

Ko bo sploh kak argument napisal, bomo komentirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Wrop je izjavil:

Saj ti do sedaj nisi napisal še nobenega argumenta, da bi mu lahko aplavdirali.

Ker ni v korist amdju?

Sicer pa Predatorx odkriva toplo vodo, ko pride do bottlenecka ene komponente, ti ta definira hitrost celotnega pcja, logično.

Skratka, ryzen 3000 serija bo 1 core na 5ghz in to je tudi vse. Ne bo nekih večjih presenečenj, če ujame Intla ali pa ne v igrah.


Pri teh cenah je cist vseeno, ce ga INTEL kje rahlo prehiti.
Sam, da fanbojcki ne dojamete, da je to pomemben atribut.
Ce so tisti podatki pravi, potem bo itak hitrejsi, k trenutna INTEL ponudba. No question about it. Osebno bom pozitivno presenecen, ce bo AMD res naredil tak spektakularen comeback. Tezko verjamem.
K je bil INTEL edina izbira sem ga seveda izbral, ce bo AMD edina racionalna izbira, pa ko jebe INTEL. AMD here I come.

Wrop ::

Sedaj je pa že število jeder problem. Kdo bi si mislil. Danes jih ne potrebujejo, naslednji dan, ko jih ponudi najjača firma, že čakajo v vrsti, da kupijo muč mor koars, da jih bodo lahko nekako izkoristili.
8C/16T za cca 200 €, mokre sanje rdečih, modri bodo morali počakati še vsaj dodatno leto, raje dve.

D3m ::

Ista zgodba je bila z AMDjevim 2 jedrnikom in 4 jedrnikom.

So 10+ let nazaj tripali na kdo sploh rabi 2 jedrnika....malo pozneje pa kdo sploh rabi 4 jedrnika. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Wrop ::

Res je bilo tako. AMD Athlon 64 X2 3800+ je bil moj prvi dvojedrnik. Samo 38.000 SIT oz. korigirano z inflacijo cca 220 €.

D3m ::

Jaz sem imel 4200+

Takrat je bilo na izbiro ali pravi dvojedrni od AMD ali pa Pentium 4 z HT.

Nekaj časa kasneje je bilo isto z 4 jedrniki.

Prjatu je vzel Q6600 jaz pa Phenom X4 9750.

Oba zelo spodobna čipa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gddr85 ::

sej 6600 ima tud 4 jedra, samo je 2x2 kombinacija

D3m ::

In to zalepljeno. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

nic kaj drugace kot threadripper.

btw, tudi dualcore atomi tistega casa so bli zlepljeni :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

meho7 ::

Predator X je izjavil:

quake5 je izjavil:

D3m je izjavil:

No torej leak je v veliki večini realen.

Torej Zen 2 je 5.1GHz boost.



LOL, AMD nima šans. Tudi če izda 5GHz Zen, ima Intel v ozadju dosti rezerve da dajo ven nov čip in pustijo AMD v zmogljivosti dalač zadaj na repu.

Misliš da Intel viša cene ker je butast, ali ker vidi da nima konkurence in zasluži več, tudi če proda manj?

Muh better zen!!!!



Realna slika je dost drugačna, kot jo je tale fant naredil.

Kr poglej kako je naredil benchmarke. Sej je za nek čas celo kot "unknown" oseba celo postal benche. 6x enak run my as... pa benchal je ryzena celo v windowed modu itd. Mah dejno dej. R7 2700X ~ 10% i9 9900K >>> R5 2600X > i5 8600K > i5 8400

Kako je drugacna, ce imajo nemci podobne rezultate?
https://www.gamestar.de/artikel/battlef...

Ryzen bottlenecka 2080 ter 2080ti v Battlefield. Podobna zgodba z FC5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

FlyingBee ::

Če rabiš, ok, super je čim več jeder za čim manj denarja, ampak naj bodo real world testi odraz tega, ne pa da je še vedno pri igrah recimo frekvenca odločilna. A bo sploh kdaj več od 8 jeder prav prišlo, se lahko paralelizira vse skupaj?

D3m ::

Brcni devse v rit AN.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Eni boste zdaj primerjali preskok iz 1 jedra na 2 in celo 4. Bravo, zelo koristna primerjava s trenutno situacijo. Amd fanboyi pač, Athlon xp in 64 sta mimo, ryzen ni hitrejši v igrah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Kje si se ti sedaj izgubil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

eno in isto prepucavanje okoli igric, če rabiš max fps vzameš pač intela ne glede na ceno

no razen, če imaš 4k panel :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::

Kaj ti pomaga max. če je min. v kurcu. :)

Če ti 2600X pljune večje min.fps, kot 8400/9600k se je treba malo zamisliti. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

gddr85 je izjavil:

eno in isto prepucavanje okoli igric, če rabiš max fps vzameš pač intela ne glede na ceno

no razen, če imaš 4k panel :))

Očitno Ryzna v vsakem primeru, ker smo ravno v ryzen temi.

Treer ::

FlyingBee je izjavil:

Wrop je izjavil:

Saj ti do sedaj nisi napisal še nobenega argumenta, da bi mu lahko aplavdirali.

Ker ni v korist amdju?

Sicer pa Predatorx odkriva toplo vodo, ko pride do bottlenecka ene komponente, ti ta definira hitrost celotnega pcja, logično.

Skratka, ryzen 3000 serija bo 1 core na 5ghz in to je tudi vse. Ne bo nekih večjih presenečenj, če ujame Intla ali pa ne v igrah.


Jup, no sicer že če jih res ujamejo bo mali čudež, samo ste lahko prepričani, da bo imel Intel najkasneje v nekaj mesecih konkreten odgovor. Vseeno pa tu so vsaj za silo konkurenčni, čeprav samo na račun Intelovih težav z 10nm (oziroma bodo, če bo tole držalo, trenutno stanje je razen za tiste, ki rabijo mega multithread performance za relativno nizko ceno (koliko je v resnici takih - 1-2%?) še vedno precej bogo), medtem ko v GPU delu...:));((:))

gddr85 ::

intel bo imel ziher odgovor, če ne na 10nm pa 5.5Ghz 200w+ ;)

Treer ::

Mnja, ker 12-core 5ghz bo pa res ostalo na 95w, ja :))

SmotaniJanez ::

gddr85 je izjavil:

intel bo imel ziher odgovor, če ne na 10nm pa 5.5Ghz 200w+ ;)


Intel bo zgleda v nekaj mesecih druga liga. 10 nm packajao nenormalno dolgo. Če so zadevo napačno zastavili, pač se bo ta kalvarija še vlekla.

Tale zen na 7nm pa bo zgleda raketa. Solidna poraba, 5ghz, opaaaaaa

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

če ujame Intla ali pa ne v igrah.


Popolnoma nepomembno.
Za resne uporabnike.

Kalibri vašega kova se pa še naprej prerekajte glede FPS.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Client desktop segment ne rabi toliko več jeder in threadov, razen tisti, ki se radi pohvalijo koliko jedr imajo. Kolk bolj kulsko se sliši, da imaš 8 jedrni proc, a Žiga?


Zato, ker jih igre ne izkoristijo?
Eni počnemo z čurunalom še kaj drugega, kot igrami igre.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Če nisi plačan za to, mi je žal. Ker ne verjamem, da doma v prostem času delaš na pcju nekaj, kar je bolj cpu zahtevno kot igre.
««
273 / 611
»»