» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
274 / 611
»»

pegasus ::

Igre niso cpu zahtevne. Edina zahteva, ki jo imajo je, da so vsi framei zrendrani v enako kratkem času.

FireSnake ::

Wrop je izjavil:

Res je bilo tako. AMD Athlon 64 X2 3800+ je bil moj prvi dvojedrnik. Samo 38.000 SIT oz. korigirano z inflacijo cca 220 €.


Moj pa Opteron na Socket 939.
Ko sem pognal računalnik sem bil ZELO presenečen.

Tega nikoli nisem pozabil.

Naslednjič sem bil enako presenečen, ko sem v svoje čurunalo zadegal SSD.

Po moje nikoli več ne bo takih dveh momentov .... :8)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gddr85 ::

FlyingBee je izjavil:

Če nisi plačan za to, mi je žal. Ker ne verjamem, da doma v prostem času delaš na pcju nekaj, kar je bolj cpu zahtevno kot igre.

kak handbrake izgleda še nisi sprobal

FireSnake ::

D3m je izjavil:

Brcni devse v rit AN.


Ti si pa iz Velenja!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hojnikb ::

Pebi, kr skupi whippat novejšo arhitekturo, ki ujame oz. prehiti konkurenta (poraba, area efficiency itd) ni nekaj kar se skup sklamfa v parih tednih.
Razvoj takšne arhitekture kot je recimo skylake traja 5-7 let. Kar vidimo vsako leto (give or take) so samo popravki arhitekture oz. fičerji, ki niso šli skos validacijo v prvi interaciji.
#brezpodpisa

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Eni boste zdaj primerjali preskok iz 1 jedra na 2 in celo 4. Bravo, zelo koristna primerjava s trenutno situacijo. Amd fanboyi pač, Athlon xp in 64 sta mimo, ryzen ni hitrejši v igrah.


To je nostalgija o kateri, fracovje, (še) ne veste nič.
Hitro spat!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hojnikb ::

Kaj ima intel pripravljeno vedo samo oni, ampak je več kot očitno da jim je amd z ryzenom ratu konkretn konkurent na večih področjih. Z drugimi besedami; smo v dobi athlon64 vs P4.
#brezpodpisa

FireSnake ::

hojnikb: menim, da je tokrat še bolje, kot v tisti eri.


FlyingBee je izjavil:

Če nisi plačan za to, mi je žal. Ker ne verjamem, da doma v prostem času delaš na pcju nekaj, kar je bolj cpu zahtevno kot igre.


Kaj ti verjameš je pa res popolnoma nepomembno.
Vsaj dokler meni teče.

Ti pa le nabijaj špile in se sprašuj zakaj si na socialki (v hotelu mama) in brez punce.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

D3m ::

FireSnake je izjavil:

D3m je izjavil:

Brcni devse v rit AN.


Ti si pa iz Velenja!


Moravče. Občasno se vozim v Velenje/Slovenj Gradec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Rdeči bi na amdja dali 3.6GHz, na intela pa 2133MHz ram in potem v nekem programu, ki rabi hitrejši ram, bili pametni kakšna je razlika..

Itak vsak, ki kupi Intela ali AMD, kupi 3.2GHz rame.

No za amd bi bilo optimalno seveda višje od 3.2GHz.


Vsekakor se strinjam tui stabo... samo da ti včasih bluziš, da intel ne rabi hitrega rama. Kakor bi rekel, da maxwell ne rabi več bandwidtha....

Treer ::

FlyingBee je izjavil:

Če nisi plačan za to, mi je žal. Ker ne verjamem, da doma v prostem času delaš na pcju nekaj, kar je bolj cpu zahtevno kot igre.


Točno to; pri običajnih uporabnikih so igre načeloma daleč najbolj zahtevni programi in do nedavna so zahtevale nič več od 4 hitrih jeder (še vedno pa je dovolj konkretnih 4/8), sedaj se zadeva šele premika na 6(12). Tisti, ki so lahko 8 ali več jeder konkretno izkoristili, so v izredni manjšini (single digits) in ja za določene specifike je AMD boljši tam do 1000€, ampak predvsem Threadripperji, navadni Ryzni sedaj ne več, samo tako je bilo tudi pred leti, ko so ljudje, ki so imeli veliko dela z videi, pogosto imeli ločeno mašino z 2 ali celo 4-imi Opteroni za rendring. Določene nišne segmente je AMD vedno pokrival, samo za splošno večnamensko rabo je pa vsaj zadnje 8 let boleče inferioren.

AapocalypseE ::

Predator, pisal sem, da se amdju dosti bolj pozna hitrejši ram. Intelu se tudi, ampak dosti manj.

Ti pa greš s 3.6GHz vs. 2133MHz v skrajnosti...

Pol pa daj Intelu 3.6GHz in amdju 2133MHz pa da vidimo razliko.

Treer ::

Intel bo tako daleč spredaj, da ga AMD še videl ne bo! :))

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Predator, pisal sem, da se amdju dosti bolj pozna hitrejši ram. Intelu se tudi, ampak dosti manj.

Ti pa greš s 3.6GHz vs. 2133MHz v skrajnosti...

Pol pa daj Intelu 3.6GHz in amdju 2133MHz pa da vidimo razliko.


ali obratno. Tistih ~10% v gamingu nastane zaradi latence ter ipc razlike. Višja kot je frekvenca nizja je razlika. Fino je pri intelu, da je ring bus clock = llc

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Upam, da maš delo kjer moraš ogromno bluzit.

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Upam, da maš delo kjer moraš ogromno bluzit.


Ti nimaš pojma. Še pri samih ram latencah se zmedeš... Pa nabija, da Intel ne rabi hitrega rama. Idiotizem.

ziga1990 ::

FlyingBee je izjavil:

Zalaj že zen+ ne gre 1 core 5ghz. Težavo ima Zen, razen za tiste, ki rabijo čim višji MT, ampak to so že zaslužkarji. Client desktop segment ne rabi toliko več jeder in threadov, razen tisti, ki se radi pohvalijo koliko jedr imajo. Kolk bolj kulsko se sliši, da imaš 8 jedrni proc, a Žiga?


se samo še bolj pa to da ni intel:D

Predator X je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Upam, da maš delo kjer moraš ogromno bluzit.


Ti nimaš pojma. Še pri samih ram latencah se zmedeš... Pa nabija, da Intel ne rabi hitrega rama. Idiotizem.


Intel rabi hiter ram samo so Ryzeni bolj občutljivi na hitrost rama
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Predator X ::

Ja, ampak bandwidth tud predstavlja določeno latenco. In z hitrejšim ramom ti to skoraj prepoloviš na intelu ali AMDju.

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

Predator X ::

meho7 ne se hecat,

zdej ti zelo rad primerjaš 2400CL12 vs 3000CL16
primer:
2133CL12 = 11,25ns
2400CL12 = 10ns
3000Cl16 = 10,6ns

Zdej mi pa hitr obrazloži kaj je razlika med 3200CL16 in 3200CL14? pa da te vidmo

Če damo hitr še 2666MHzCL13 = 9,75ns

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Bo treba ryzen pcje dat sestavljat mojstrom kot je PrdatorX, človek ga sploh ne more sam več sestavit, ker je treba najprej doktorirat iz latenc.

gddr85 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Če nisi plačan za to, mi je žal. Ker ne verjamem, da doma v prostem času delaš na pcju nekaj, kar je bolj cpu zahtevno kot igre.

kak handbrake izgleda še nisi sprobal

Firesnake je šel v defense mode ker itak služi s svojim znanjem in rabi oreng pc, da bo čim bolj kompetativen, očitno nima pcja za drugo kot za delo. No, kdor ga pa ima za še kaj drugega, pa ve o čem se gre, razen za tiste, ki veliko handbreak in podobne programe uporabljajo just for fun.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

ma trenutno je idealni ram 3200mhz CL14
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Glede na pogovor bi rekel, da Bee uporablja PC izključno samo za igrice. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

ziga1990 je izjavil:

ma trenutno je idealni ram 3200mhz CL14


Ja sam je drag, za budget je idealni 3200CL16-18-18. DDR4 2400CL15 ~ DDR4 3200CL16

kakorkoli vzameš :
DDR4 3200CL16-18-18 = 10ns-11,25ns ~ 80-83% GB/s ~ < 2933MHzCL13 - če me spomin ne vara se dobi 44Gb/s
DDR4 3200CL14-14-14 = 8,75ns ~ 95-98% GB/s - -||- ~50GB/s

Dobr sam ram ti doprinese tud 1,25ns do -2,5ns vendar ti prinese še 5-6GB/s več oz. 2,5GB/s na channel.

Vsaj tako je pri ryzenu. tud pri intelu ni veliko drugače razn to, da imajo matične že po naravi zelo loose timings in zato, je v večini primerov lažje dosečt višje frekvence.

In zato dobi blindblank tech že spremembo pri intelu ko spreminja latence ročno, dokler nenarediš tega je čisto odvisno od bios nastavitev.

Ker ste taki specialca za 144Hz-240Hz builde bi to že lahko vedeli.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

FlyingBee je izjavil:

Bo treba ryzen pcje dat sestavljat mojstrom kot je PrdatorX, človek ga sploh ne more sam več sestavit, ker je treba najprej doktorirat iz latenc.

gddr85 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Če nisi plačan za to, mi je žal. Ker ne verjamem, da doma v prostem času delaš na pcju nekaj, kar je bolj cpu zahtevno kot igre.

kak handbrake izgleda še nisi sprobal

Firesnake je šel v defense mode ker itak služi s svojim znanjem in rabi oreng pc, da bo čim bolj kompetativen, očitno nima pcja za drugo kot za delo. No, kdor ga pa ima za še kaj drugega, pa ve o čem se gre, razen za tiste, ki veliko handbreak in podobne programe uporabljajo just for fun.

v bistvu tud špilaš just for fun, ne rabiš tega nujno delat ;)

AapocalypseE ::

Predatorček, če vzamem Intel, dam noter 3.2GHz CL16 in me bk za ram.

Če vzamem amd, vem, da ne bo optimalno.

Get it ali še boš kar bluzil?

Sem mel enega takšnega kolega, ko je toliko bluzil kot ti. Zato pa je postal bivši kolega.

D3m ::

Hočeš reči, da sta se pederajsala ampak zaradi AMD/Intel konflikta sta končala zvezo?

Thug life man.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Glede na pogovor bi rekel, da Bee uporablja PC izključno samo za igrice. :)

Glede na to, da si ti pač ti, bi rekel, da nisi razumel enostavnega vprašanja. Pazi zdaj, sledi več stavkov v eni povedi, da ne boš spet kaj zatrokiral. Prepričan sem, da so igre tisti programi, ki na pcjih za domačo uporabo, ne za profesionalno delo, če kdo dela od doma, najbolj obremenijo CPU.

FireSnake ::

AapocalypseE je izjavil:

Predatorček, če vzamem Intel, dam noter 3.2GHz CL16 in me bk za ram.

Če vzamem amd, vem, da ne bo optimalno.

Get it ali še boš kar bluzil?

Sem mel enega takšnega kolega, ko je toliko bluzil kot ti. Zato pa je postal bivši kolega.


Glede na povedano (in tvoje pretekle poste) ne zamuja kaj dosti.
Verjetno ga tudi rit več ne peče.

Res: človek ne more verjet, kaj vse tu prebere.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Predatorček, če vzamem Intel, dam noter 3.2GHz CL16 in me bk za ram.

Če vzamem amd, vem, da ne bo optimalno.

Get it ali še boš kar bluzil?

Sem mel enega takšnega kolega, ko je toliko bluzil kot ti. Zato pa je postal bivši kolega.


Kaj teb še ni jasn?
Če igraš na 144Hz in 240Hz monitorjih pač nesmeš šparat na ramu (če že odbiješ za CPu+MB 600EUR boš pa dal še 60-70EUR več za ram). Za vse ostalo je budget ram ali DDR4 3200. Uglavm čisti idiotizem. Če dva dni bo že spet.. : intel ne rab hitrga rama... sej ga noben ne. Tud GTX 2080TI bi lahka mela DDR3.

Pri bduget konfiguracijah kot je i5 8400 nastane pa problem, da z B plato boš laufal samo 2666MHz. Cenejši bo pa R5 2600/X DDR4 3200CL16 pa ti ni treba navijat sam ram na XMP.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Takšni ljudje, ki so zabluženi so preveč hitro užaljeni, ker mislijo, da imajo vedno prav. So pač samski, brez prijateljev in družine.

Tukaj na forumu je že odkrivanje vroče vode, ne več tople...

d3m in kača pa itak kažeta svojo pamet z gay style posti.

Prizadeteka...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Malo smo ti nastavili ogledalo - zakaj si zdaj užaljen? ;)
Glede na tvoje pisanje zgoraj: si post napisal sam sebi?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Daj kača, ne vmešavaj se nekaj, ker si budalo v glavo jebeno, ok?

Lahko pa se tudi osebno dobima, če maš jajca.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:


Firesnake je šel v defense mode ker itak služi s svojim znanjem in rabi oreng pc, da bo čim bolj kompetativen, očitno nima pcja za drugo kot za delo.


Pišeš kot, da je s tem kaj narobe.
Ko boš plačeval svoje položnice boš (verjetno) razumel.

Da te potolažim: od časa do časa poženem Diablo 3 in Starcraft 2.
Še raje kaj starejšega.

AapocalypseE je izjavil:

Daj kača, ne vmešavaj se nekaj, ker si budalo v glavo jebeno, ok?

Lahko pa se tudi osebno dobima, če maš jajca.


Kdaj in kje?
Mi bo v veselje, ker bi res rad videl, če si v živo tudi tako glasen.

Ali moram dati čep ... saj veš kam?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Maš ZS.

D3m ::

Mladiči se tako hitro razkurijo, ko jih pa povabiš na kavo jih pa ni. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AapocalypseE ::

Lahko pa se še ti pridružiš.

D3m ::

Na pijači? Ni problem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Super. Mi bosta oba v faco lahko povedla kak peder sem, če se že gremo te igrice.

D3m ::

A za to se gre? Res si mladič, sorry. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Nisem mladič. Mladiči ste vi kateri znate žalit preko interneta, zato bi rad, da mi v živo to povesta.

D3m ::

Preveč resno jemlješ "žalitve". :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

AapocalypseE je izjavil:

Mladiči ste vi kateri znate žalit preko interneta


???

AapocalypseE je izjavil:

Daj kača, ne vmešavaj se nekaj, ker si budalo v glavo jebeno, ok?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AapocalypseE ::

Saj boš v nedeljo povedal svoje.

D3m ::

Jutri ob 14 uri Ljudski vrt pred vhodom v stadion na Gregorčičevi ulici.


LOL.

Hvala za povabilo.

Vendar se moram tvojemu povabilu odpovedati oz. se boš moral prilagoditi meni. :)

Lahko prideš na Rudnik med delovnim tednom kjer delam pa še to vprašanje kako bo s časom, ker sem leteči. Lahko prej pokličeš, če sem na voljo.

Pa lahko ob pijači debatiramo kaj te pesti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Pennywis3 ::

8/16 + 32 Vega CU's

D3m ::

Ne. Baje bo Navi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Preveč resno jemlješ "žalitve". :D

Si svoji hčerki že kupil tistega medvedka ali ga je že kakšen drug striček. Pa ne preveč resno tega vzet.

AapocalypseE je izjavil:

Saj boš v nedeljo povedal svoje.

Užaljena sta ker IPC še ni na nivoju, brez veze take prepričevati, prvi za svojo specifiko živi, drugi pa po cele dneve špila ps4.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

*enters Bee*

:))
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Jo je že pičla.

:)) ;((

Zgodovina sprememb…

««
274 / 611
»»