» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
113 / 611
»»

ronaldo ::

Ima kdo kaksne informacije ce ima AMD tudi quicksync (ali kaj podobnega). Trenutno imam I7 4771 in sem zadovoljen, ampak bi pa ga menjal za 8c16t ce ima tud Amd nekaj podobno kot quicksync, ce pa nima potem nevem ce se splaca.

FireSnake ::

AapocalypseE je izjavil:

Prvo sem mislil... bo šlo kača? Vse ok s prvo?

Kaj si ti mislil je povsem nepomembno, ker ti noben ne vidi v glavo.

Drugo, kot drugo: ne mi prodajat tega, kar sem jaz opomnil tebe.

Bo šlo, ali je že preveč?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

dottor je izjavil:

razlike med hitrosti ramov


Tole bo še posebej zanimivo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AapocalypseE ::

Jaz sem lepo napisal za kaj se gre in prilepil link.

Če pa si ti glup, ker ne vidiš kje piše 3.4GHz pa je tvoj problem... ;)

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Ti bom malo osvežil spomin (namenska demenca?)

AapocalypseE je izjavil:

Še link od tega kar je plenilec postal ;)

1700X vs. 6800K oba na 3.4GHz

https://videocardz.com/66451/amd-ryzen-...



In jaz sem napisal, da je spodnji graf:
- ali fake
- ali navit Ryzen
Pa spodnji graf nikjer ne omenja frekvenc. Zato bi si lahko forumaši mislili, da gre obakrat za stock frekvenco.

Ti nisi pisal ne o zgornjem, ne o spodnjem. Ti si (kot vidimo zgoraj) pribijal o stock frekvencah.

Si naravno tako neumen, ali se samo (nalašč) delaš? V tvoje dobro upam, da se samo delaš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Ampak delnica:
https://finance.yahoo.com/quote/AMD?p=A...
ga pa hara. Trenutno je na 15.20. Moj profit je trenutno 38€
Ni veliko, nekaj je pa ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m0r4l1z3d ::

FireSnake je izjavil:

Ampak delnica:
https://finance.yahoo.com/quote/AMD?p=A...
ga pa hara. Trenutno je na 15.20. Moj profit je trenutno 38€
Ni veliko, nekaj je pa ....

točno tako
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

Če je res AVG Turbo boost 3.7GHz potem je clock per clock 9% hitrejši od i7 6900K.
Sepravi 4.1GHz = 4.47GHz

Zgodovina sprememb…

BT52 ::

dottor je izjavil:

Jaz čakam na Paul-a, Kyle-a, Linus-a, Tom-a (OC3D) in Jay-a ter da se dvigne NDA in zmečejo ves content o ploščah, razlike med hitrosti ramov, OCju, benchih, temperaturah, ...


Kaj pa Steve Burke po mojem mnenju zraven Wendela definitivno ni za pozabit. Čeprav slednji je bolj za dev zadeve ampak sem prepričan, da se njegov pregled vsekakor splača ogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

dottor ::

Morda še Ryan Shrout iz PCPer.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Isotropic ::

jaz upam, da bo mel na anandtechu tisti johan de gelas review čez, sam je najbrž le wishful thinking.
uni ian cuttress je občutno slabši recimo. za tisti njegov bench (3d particle) ki ga propagira, se je na forumu izkazalo, da tko v resnici bencha bolj cache coherency kot pa sam cpu :D
pa anand je bil tut top, še diplomo iz EE je mel.

AapocalypseE ::

FireSnake je izjavil:

Ti bom malo osvežil spomin (namenska demenca?)

AapocalypseE je izjavil:

Še link od tega kar je plenilec postal ;)

1700X vs. 6800K oba na 3.4GHz

https://videocardz.com/66451/amd-ryzen-...



In jaz sem napisal, da je spodnji graf:
- ali fake
- ali navit Ryzen
Pa spodnji graf nikjer ne omenja frekvenc. Zato bi si lahko forumaši mislili, da gre obakrat za stock frekvenco.

Ti nisi pisal ne o zgornjem, ne o spodnjem. Ti si (kot vidimo zgoraj) pribijal o stock frekvencah.

Si naravno tako neumen, ali se samo (nalašč) delaš? V tvoje dobro upam, da se samo delaš.


Tile rezultati nimajo navedenega clocka (kje ga ti vidiš?). Zato je lahko tudi navit na LN2. Zato lahko taki linki dajo izkrivljeno informacijo.

Se še spomniš ali si pozabil?

Še ti je ziga spodaj napisal, kje se vidi teh 3.4GHz.

Predlagam, da si kupiš očala... in ne sončna ;)

Lahko bi dodal, da frekvenca velja samo za prvi graf, ampak s takšnim agresivnim odnosom pokažeš svojo pamet.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Predator X je izjavil:

Če je res AVG Turbo boost 3.7GHz potem je clock per clock 9% hitrejši od i7 6900K.
Sepravi 4.1GHz = 4.47GHz


Potem bi moral clock to clock 1700X pomest pri vseh testih z 6800K

A zakaj ne pomete z njim?

Ryzen že pri 4.1GHz meče ven BSOD, tako da nevem kako se bo to kaj navijalo :))

http://cdn.overclock.net/0/0e/900x900px...

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Malo prehitro je za delanje nekaterih zaključkov. Lahko, da je BSOD posledica "beta" BIOS-a, nekompatibilnosti RAM-ov ali katere druge komponente. Dvomim, da bi bil turbo v osnovi narejen na 4.0 GHz, če bi že nekateri CPU-ji pri 4.1 GHz metali BSOD-e. Vedno je kar nekaj 100 MHz rezerve. Osebno pa kaj več od 4.5 GHz na vseh jedrih ne pričakujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Lonsarg ::

Pa dobro saj veste vse fore prodaje proceosrjev. Procesor se proda z 4Ghz, če je testiran stabilen na vsaj 4.1Ghz. Od teh, ki so testirani na 4.1 bodo nekateri crknili pri 4.2, drugi pri 5Ghz. Za visoke frekvence prav tako rabiš dvigovar Voltaza, redko se navija za znatne vrednosti brez tega. Tako da tisti navijalski knof je za iganje ne resno navijanje.

No je pa res da tudi resno navijanje je samo igranja, noben ne gre kupovat procesorja za v produkcijo z namenom, da ga bo prej navil. Tudi jaz za doma tega ne delam (razen včasih za igranje pa potem vrnem na stock za dejansko uporabo).

Če pustimo navijalsko debato ob strani. Najbolj zanimivi bodo benchmarki kjer AMD nastavijo v delovanja v 4/8 modu. Ker tam imaš potem goro Intel procesorjev za primerjat. Potem lahko itak iz take baze sam skaliraš, koliko ti dodatna 4 jedra ali 2 jedri pomenita.

Telbanc ::

Lonsarg je izjavil:

Pa dobro saj veste vse fore prodaje proceosrjev. Procesor se proda z 4Ghz, če je testiran stabilen na vsaj 4.1Ghz. Od teh, ki so testirani na 4.1 bodo nekateri crknili pri 4.2, drugi pri 5Ghz. Za visoke frekvence prav tako rabiš dvigovar Voltaza, redko se navija za znatne vrednosti brez tega. Tako da tisti navijalski knof je za iganje ne resno navijanje.

No je pa res da tudi resno navijanje je samo igranja, noben ne gre kupovat procesorja za v produkcijo z namenom, da ga bo prej navil. Tudi jaz za doma tega ne delam (razen včasih za igranje pa potem vrnem na stock za dejansko uporabo).

Če pustimo navijalsko debato ob strani. Najbolj zanimivi bodo benchmarki kjer AMD nastavijo v delovanja v 4/8 modu. Ker tam imaš potem goro Intel procesorjev za primerjat. Potem lahko itak iz take baze sam skaliraš, koliko ti dodatna 4 jedra ali 2 jedri pomenita.


Ne vem kake frekvence v tej prvi seriji verjetno gre za F4 revizijo, ne gre pričakovati. 150 do 200 mghz verjetno bo šlo na zraku gor nad deklariranim boostom..in čao miško. Več kor 4.2 ghz z enim normalnim koolerjem ne pričakujem.

Naslednje revizije bojo šle hitreje, vedno so šle.

Gre za dost solidno zadevo, kar kaže spuščanje cen Intelovih procesorjev.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

FireSnake ::

Isotropic je izjavil:

jaz upam, da bo mel na anandtechu tisti johan de gelas review čez, sam je najbrž le wishful thinking.
uni ian cuttress je občutno slabši recimo. za tisti njegov bench (3d particle) ki ga propagira, se je na forumu izkazalo, da tko v resnici bencha bolj cache coherency kot pa sam cpu :D
pa anand je bil tut top, še diplomo iz EE je mel.



Pogrešam stare teste Ananda.

Kaj takega (tole se je bralo, kot kriminalka):
http://www.anandtech.com/show/2679
Pa še en del je, pa ga ne morem najt.

Aha, sem imel shranjenega na Gmailu:
http://www.anandtech.com/show/2937

Človek je pisal na tak način, da se je še dalo jezika kaj naučit.

Tale dva linka sta še danes zelo dobro branje.

Se opravičujem za offtopic.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darkz ::

Intel že niža cene od panike. To bo še fun za gledat! GoGo Ryzen!
Amd delnice rastejo.. to bo velik bum.
Intel pa končno realne cene Cpu-jev :D

Počakajmo še na Vego in če jim še to uspe vsaj približno kot cpu... uff 8-)

Bomo dobili 7700k+1080 za 300€ :))
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

tt2 ::

darkz je izjavil:

Intel že niža cene od panike. To bo še fun za gledat! GoGo Ryzen!
Amd delnice rastejo.. to bo velik bum.
Intel pa končno realne cene Cpu-jev :D

Počakajmo še na Vego in če jim še to uspe vsaj približno kot cpu... uff 8-)

Bomo dobili 7700k+1080 za 300€ :))

Right.

Predator X ::

darkz je izjavil:

Intel že niža cene od panike. To bo še fun za gledat! GoGo Ryzen!
Amd delnice rastejo.. to bo velik bum.
Intel pa končno realne cene Cpu-jev :D

Počakajmo še na Vego in če jim še to uspe vsaj približno kot cpu... uff 8-)

Bomo dobili 7700k+1080 za 300€ :))


Sej boš čez tri leta. Sej zdej maš GTX 780Ti oziroma R9 290 za 180€....

Jst ::

FireSnake je izjavil:

Isotropic je izjavil:

jaz upam, da bo mel na anandtechu tisti johan de gelas review čez, sam je najbrž le wishful thinking.
uni ian cuttress je občutno slabši recimo. za tisti njegov bench (3d particle) ki ga propagira, se je na forumu izkazalo, da tko v resnici bencha bolj cache coherency kot pa sam cpu :D
pa anand je bil tut top, še diplomo iz EE je mel.



Pogrešam stare teste Ananda.

Kaj takega (tole se je bralo, kot kriminalka):
http://www.anandtech.com/show/2679
Pa še en del je, pa ga ne morem najt.

Aha, sem imel shranjenega na Gmailu:
http://www.anandtech.com/show/2937

Človek je pisal na tak način, da se je še dalo jezika kaj naučit.

Tale dva linka sta še danes zelo dobro branje.

Se opravičujem za offtopic.



Ni offtopic, ker danes TAKO MOČNO manjkajo različni pogledi, deep dive, v arhitekturo, in zaradi tega imaš na youtubu polno smeti, tiste kredibilne strani, ki vsaj benchmarke objektivno predstavijo, pa nimajo več denarja za ljudi, kot je Anand. Tako moraš iskati in včasih najdeš kakšne razprave tam, kjer jih sploh ne bi pričakoval. Recimo na g++ compiler mailing listi pred leti o (I think) Haswell in AMD "2/1 modul" arhitekturi. Samo je bilo full razdrobljeno.


---

Nekdo mi je prej napisal: "Igre SO real world usage." No, ja, če imaš računalnik SAMO za igre, potem Da. Moje zanimanje o gaming performansu je samo majhen delček.


---

Če je tista leakana tabela benchov in iger kolikor toliko resnična, potem gre žal po dobri poti, da je Intelov SMT bolj učinkovit. Žal. Čeprav je pri SMT zelo pomemben compiler in Intel ima tukaj, po mojem mnenju, (pre)veliko prednost.

---

Malo me tudi skrbijo plate, oziroma specifično BIOS. Ker je arhitektura frišna, upam, res upam, da ne bo preveč težav v prvih mesecih. V rahlo pesimističnem razmišljanju, komot vidim različna točkovanja na različnih straneh z različnimi platami. Nekaj tega bo zagotovo. Samo da ne bo kakšnega prevelikega buga, ki crippla performans za normalno/stabilno delovanje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m0r4l1z3d ::

Hype je pač velik, saj je prav, končno konkurenca, ne bo pa nobene revolucije, ker Intel ni znižal cen, ampak retailerji bodo, kar je normalno in dobrodošlo, AMD je krivec za tako visoke cene iX-ov, čeprav za igre je itak stran metanje denarja, za resno delo pa se ti povrne in takrat kupuješ drugače.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

clix ::

Jst je izjavil:


Nekdo mi je prej napisal: "Igre SO real world usage." No, ja, če imaš računalnik SAMO za igre, potem Da. Moje zanimanje o gaming performansu je samo majhen delček.


Tudi mene igre ne zanimajo, ampak za veliko večino ljudi pa je to veliko bolj "real world usage" scenarij, kot pa compilanje linux jedra.

NightHawk ::

Kaj pa je najbolj obremenjujoče za procesor pri normalni uporabi, poleg iger? Ker običajni ljudje gledajo kakšne HD filme, brskajo po netu z 20 zavihki, poslušajo muziko, delajo nek light video editing/photoshoping in to je to. Je to tako zahtevno, da se potrebujejo več kot 4 jedra?

Pa že zadnje vidim bolj redko.

Vidim, da so vsi testi AMDja napram Intlu 6/12. Meni se že 4/8 zdi over the top za takšno uporabo.

Vidim, da so cene AMD 1700 in Intel i7 7700k na mindfactory enake - 360€. Me zanima kateri bo hitrejsi.

FireSnake ::

Uporabniki po tujih forumih pišejo, da so dejansko čakali na nadgradnjo. Spet drugi so več, kot siti Intela. Nekatere trgovine imajo "težave", ker so (pred)razprodali vse.

Prodajne številke (ko bodo znane) bi tako znale biti zelo zanimive.

Za tiste, ki ne veste: Noctua zastonj pošilja monting kit, če imate račun za Ryzena (ALI AM4 matično ploščo).
http://noctua.at/en/noctua-offers-upgra...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Predator X ::

Že govorice, da ima AMD zelo počasen IMC itd.

neboben ::

@NightHawk
več jeder hitrejše rendriranje v blenderju in podobnih programih, sicer se, da tudi z grafično, vendar boš povsod prebral, da je CPU bolj stabilen kt GPU, razen seveda, ce kupis profesionalni gpu kjer kupujes ravno stabilnost. Potem, da neki skompajlas ti tud pride prov vec jeder. Se kej bi se naslo... Za Igre se pa strinjam so 4 jedrniki dovolj.

Grey ::

NightHawk je izjavil:

Kaj pa je najbolj obremenjujoče za procesor pri normalni uporabi, poleg iger? Ker običajni ljudje gledajo kakšne HD filme, brskajo po netu z 20 zavihki, poslušajo muziko, delajo nek light video editing/photoshoping in to je to. Je to tako zahtevno, da se potrebujejo več kot 4 jedra?

Pa že zadnje vidim bolj redko.

Vidim, da so vsi testi AMDja napram Intlu 6/12. Meni se že 4/8 zdi over the top za takšno uporabo.

Vidim, da so cene AMD 1700 in Intel i7 7700k na mindfactory enake - 360EUR. Me zanima kateri bo hitrejsi.

Če boš cherry-pickal v smeri single thread, zna bit Intel boljši. Ampak ne pozabi, da procesor ponavadi kupuješ za do 5 let tako, da na dolgi rok porabiš več EUR, ker gre vse v multi-core, multi-thread (večina iger že sedaj zelo dobro skalira z multi-core (več kot 4 jedra) procesorji). Če si v profesionalni rabi PCjev, kjer se multi-core pozna, pa sploh profitiraš.

Za brskanje po netu in gledanje videov pa greš na bolho in kupiš komplet rabljeno kišto za 150EUR (v povezavi z APU procesorji pa si s to vsoto že skoraj tam, če greš kupovat nov PC samo izključno za take namene). Vsakomur, ki kakorkoli gejma, se pa splača vložiti nekaj več in poseže po boljših (vsaj mid-range) komponentah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

AapocalypseE ::

Mitja358 je izjavil:

Malo prehitro je za delanje nekaterih zaključkov. Lahko, da je BSOD posledica "beta" BIOS-a, nekompatibilnosti RAM-ov ali katere druge komponente. Dvomim, da bi bil turbo v osnovi narejen na 4.0 GHz, če bi že nekateri CPU-ji pri 4.1 GHz metali BSOD-e. Vedno je kar nekaj 100 MHz rezerve. Osebno pa kaj več od 4.5 GHz na vseh jedrih ne pričakujem.


Noben ne dela zaključkov, ampak po tem kar je videno do zdaj.

Zelo amatersko od amdja, da na takšni predstavitvi dobijo BSOD, ker bi morali pred tem neštetokrat testirat cpu na takšni frekvenci. S tem, da je bil hlajen procesor celo z vodo... :))

D3m ::

Se zgodi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Se lahko zgodi za stageom ne pa na predstavitvi...

D3m ::

Zgodi se tudi, ko delajo test (Anandtech) kjer iščejo mejo stabilnosti.

Nič takega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Tisto je drugo, ko se išče meja stabilnosti.

Tukaj pa z 4.1GHz glih niso iskali mejo stabilnosti.

So jo pa našli zgleda :))

FireSnake ::

AapocalypseE je izjavil:

Se lahko zgodi za stageom ne pa na predstavitvi...


A misliš, da oni niso prej stestirali? Škoda, da niso imeli tebe, ane, bi jim svetoval.

Ne, res se ne more nič zgoditi:


Ko imaš live demo se lahko zgodi marsikaj.
Samo tebi se ne bi, ker si pač mr. Perfect, ane :))

In kaj se bo zgodilo? Bo šla delnica dol? Se bo zadeva slabo prodajala? Nič od tega.

Pa ne zdaj spet jokcat, da ima kaj proti tebi. Imam samo močan bullshit detektor.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Bwaze6 ::

Ampak vsekakor pa postavi močno pod vprašaj zmožnost navijanja Ryzenov - se bojim, da bo bolj kot procesorjem podobno nVidia Pascal, ki so praktično že serijsko naviti do maksimuma, in je do hard walla (tudi z vodnim hlajenjem) zanemarljivo malo. Kaj ti potem pomagajo odklenjeni procesorji...

No, bomo videli kmalu.

AapocalypseE ::

Kot zgleda niso nič pred tem stestirali, ker če že hočeš nekaj pokazat in dokazat na takšni predstavitvi, moraš bit zelo prepričan, da bo delovalo.

Drugače pa se mi zdi nesmiselno dajat gor filmčke iz prejšnjega tisočletja. Zdaj se takšne stvari vsaj na predstavitvah nebi smele dogajat, ker zgleda res zelo amatersko.

Itak pa mam za tebe in še koga bullshit poste, ampak samo zato, ker napišem tako kot je in vas bolijo zadeve...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ok bomo dali pa malo novejši video. :P

|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

A veste sploh kaj hočem povedat? Vsak samo vidi kot napad, če se nekaj kritizira...

Takšne napake na predstavitvi se nebi smele dogajat, ker meče potem slabo luč na celotno podjetje in izdelek sam.

Če nimaš spolirane zadeve je nimaš kaj predstavljat.

Če pa hitijo z zadevami pa vidimo kaj se dogaja... nesmisel, če se mene vpraša.

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

A veste sploh kaj hočem povedat? Vsak samo vidi kot napad, če se nekaj kritizira...

Takšne napake na predstavitvi se nebi smele dogajat, ker meče potem slabo luč na celotno podjetje in izdelek sam.

Če nimaš spolirane zadeve je nimaš kaj predstavljat.

Če pa hitijo z zadevami pa vidimo kaj se dogaja... nesmisel, če se mene vpraša.


Treba je dopuščati možnost, da se zgodi nepredvidljivo.

Kar ti zahtevaš/misliš ne obstaja.

P.S.



malo R&D primerjave.

Kar je AMD naredil s takim R&D je absolutno fantastično.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AapocalypseE ::

Tukaj pri ryzenu pa bi res lahko magari sami zvišali voltažo in potem samo navili frekvenco, da se to vsaj pri tako nizki frekvenci nebi zgodilo. Za predstavitev se pač moraš dost bolj potrudit.

Če so že meli na vodi procesor, bi to lahko komot preprečli.

FireSnake ::

Bwaze6 je izjavil:

Ampak vsekakor pa postavi močno pod vprašaj zmožnost navijanja Ryzenov - se bojim, da bo bolj kot procesorjem podobno nVidia Pascal, ki so praktično že serijsko naviti do maksimuma, in je do hard walla (tudi z vodnim hlajenjem) zanemarljivo malo. Kaj ti potem pomagajo odklenjeni procesorji...

No, bomo videli kmalu.


Samo moje mišljenje: navijali se ne bodo kaj prida.

Bi se pa znali 4 in 6 jedrniki lepo navijati (ampak jih lep čas še ne bomo videli).
Kot si lepo rekel: živi bili, pa videli :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

The Player ::

neboben je izjavil:

@NightHawk
več jeder hitrejše rendriranje v blenderju in podobnih programih, sicer se, da tudi z grafično, vendar boš povsod prebral, da je CPU bolj stabilen kt GPU, razen seveda, ce kupis profesionalni gpu kjer kupujes ravno stabilnost. Potem, da neki skompajlas ti tud pride prov vec jeder. Se kej bi se naslo... Za Igre se pa strinjam so 4 jedrniki dovolj.


Koliko softwarja pa je že sposobno izkoristiti več število jeder in koliko? Velja to samo za 3D programe al tudi za Adobe programe kot premier, photoshop itd.?

D3m ::

Malo zgodovine

Intel and the x86 Architecture: A Legal Perspective

Nanaša se na: Intel Allegedly Playing Dirty To Undercut AMD's Ryzen
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

neboben ::

@The Player
pregleda nimam za ostale programe, bi se moral pozanimati v zato namenjenem forumu, ker pa jih ne uporabljam tega pač ne vem. Blender recimo in njihov cycles render uporablja vseh mojih sest jeder. Ne samo jedra tudi iz več procesorjev, ki so večjedrni si lahko narediš farmo. Ce ugibam bi tudi kakašna Maya morala to podpirat, vsaj glede na to, da podpira quadro kartice s cuda jadri in podobno. Če pa kompajlaš kak program, je pa sploh fajn videti, da to dela 6 jeder in ne eno samo. Za igralca iger pa ne vidim smisla v tem, da si dela veelike stroške.

Predator X ::

The Player je izjavil:

neboben je izjavil:

@NightHawk
več jeder hitrejše rendriranje v blenderju in podobnih programih, sicer se, da tudi z grafično, vendar boš povsod prebral, da je CPU bolj stabilen kt GPU, razen seveda, ce kupis profesionalni gpu kjer kupujes ravno stabilnost. Potem, da neki skompajlas ti tud pride prov vec jeder. Se kej bi se naslo... Za Igre se pa strinjam so 4 jedrniki dovolj.


Koliko softwarja pa je že sposobno izkoristiti več število jeder in koliko? Velja to samo za 3D programe al tudi za Adobe programe kot premier, photoshop itd.?


4C so dovolj za gaming?
Vi trije pač nimate pojma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: neboben ()

D3m0r4l1z3d ::

4c pa visoki clocki, idealno za gaming, sicer pa fx imajo 8 jeder in 4+ ghz pa ne pomaga
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Heavy ::

Predator X je izjavil:

4C so dovolj za gaming?
Vi trije pač nimate pojma.



Za igre je že Pentium G v paru z grafično srednjega razreda dovolj. Taka konfiguracija doseže 60fps pri 1080 v večini iger. Za bolj zahtevne pa se detajle zniža - če ti ni grafika na prvem mestu.
#TeamFelix

AapocalypseE ::

Kaby Lake 4C/8T + visok clock je nekako najbolj optimalno trenutno za igre.

Tukaj v testu so testirali s Titan X, ki je TOP trenutno, tako da s počasnejšimi karticami, bi tudi procesorji manj zavirali oz. bi bili fpsji bolj skupaj.

Update 27.02.2017 12:01 Uhr Forum >>

Der Artikel wurde auf vielfachen Wunsch um Benchmarks zum Intel Core i5-7600K, dem aktuell schnellsten Core i5 mit vier Kernen ohne Hyper-Threading, ergänzt. Das eröffnet auch eine weitere Perspektive für den für Donnerstag angesetzten Test von Ryzen.

V četrtek še dodajo test ryzen procesorjev.

Drugače pa overall FHD - 7600K 79.7fps, 7700K 92.1fps, 6850K 96.9fps in 6900K 98.5fps

https://www.computerbase.de/2017-02/cpu...

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

No ja, nekaj se pozna, samo ne v vseh igrah enako. Jaz sem šel zdaj recimo iz i5 na i7 in je opazna razlika, res pa je da je vse skupaj tudi cca 500mhz hitrejše. Sem pa naredil nekaj testov tudi z 6C 12T Xeonom in tam pa glede na i7 res ni opazne razlike (vsaj ne v igrah).

Predator X ::

Heavy je izjavil:

Predator X je izjavil:

4C so dovolj za gaming?
Vi trije pač nimate pojma.



Za igre je že Pentium G v paru z grafično srednjega razreda dovolj. Taka konfiguracija doseže 60fps pri 1080 v večini iger. Za bolj zahtevne pa se detajle zniža - če ti ni grafika na prvem mestu.


Sure.
««
113 / 611
»»