» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
415 / 611
»»

FlyingBee ::

Ryzen 5 1600 mi boosta do 3700mhz. Pohvalno, 3600 je po specifikaciji.

Jarno ::

Stalinovic je izjavil:

Jarno je izjavil:


Če bi malce bolje pogledal slike, bi videl da gre za stress test in whole system power consumption.
Povprečna poraba za cpu je imo še pod specifikacijami za TDP.

Samu na tem forumu sem prebral da Intel zavaja s TDP? Zakaj je potem Intel sistem veliko nižje od AMD?


Precej je odvisno od matične plošče in nastavitev BIOS-a, kar vpliva tudi na zmogljivost.
Če i9 9900K privežeš na 95W, so all-core boosti precej nizki, pod 4GHz.
Razvezan i9 pa popapca precej več, zato lahko zelo obremenjuje VRM-je na cenejših matičnih ploščah.
Sam tega ne smatram kot zavajanje ampak za realnost pri kompromisu med zmogljivostjo in porabo.
#65W!

Stalinovic ::

Jarno je izjavil:

Stalinovic je izjavil:

Jarno je izjavil:


Če bi malce bolje pogledal slike, bi videl da gre za stress test in whole system power consumption.
Povprečna poraba za cpu je imo še pod specifikacijami za TDP.

Samu na tem forumu sem prebral da Intel zavaja s TDP? Zakaj je potem Intel sistem veliko nižje od AMD?


Precej je odvisno od matične plošče in nastavitev BIOS-a, kar vpliva tudi na zmogljivost.
Če i9 9900K privežeš na 95W, so all-core boosti precej nizki, pod 4GHz.
Razvezan i9 pa popapca precej več, zato lahko zelo obremenjuje VRM-je na cenejših matičnih ploščah.
Sam tega ne smatram kot zavajanje ampak za realnost pri kompromisu med zmogljivostjo in porabo.


Na tem testu je 9900K navit na 5GHz, AMD pa strock.

Bwaze6 ::

Kar je vse lepo in prav, imaš pač opcijo skonfigurirati, kot ti paše.

Problem je v tem, da nekateri recenzenti potem malce goljufajo in pri testu zmogljivosti vklopijo vse, na testu porabe pa je kar naenkrat stock z omejitvijo TDP, ker to izklapljati je overclocking...

Vse druge spletne strani imajo pričakovano razliko v porabi 9700K in 9900K, in tudi porabita precej več od primerljivih AMD procesorjev.

DamijanD ::

Jarno ::

Stalinovic je izjavil:

Jarno je izjavil:

Stalinovic je izjavil:

Jarno je izjavil:


Če bi malce bolje pogledal slike, bi videl da gre za stress test in whole system power consumption.
Povprečna poraba za cpu je imo še pod specifikacijami za TDP.

Samu na tem forumu sem prebral da Intel zavaja s TDP? Zakaj je potem Intel sistem veliko nižje od AMD?


Precej je odvisno od matične plošče in nastavitev BIOS-a, kar vpliva tudi na zmogljivost.
Če i9 9900K privežeš na 95W, so all-core boosti precej nizki, pod 4GHz.
Razvezan i9 pa popapca precej več, zato lahko zelo obremenjuje VRM-je na cenejših matičnih ploščah.
Sam tega ne smatram kot zavajanje ampak za realnost pri kompromisu med zmogljivostjo in porabo.


Na tem testu je 9900K navit na 5GHz, AMD pa strock.


Poglej si sliko zgoraj. :)
Pri single threaded obremenitvi je vseeno, ker nenavit boosta do 5GHz.
#65W!

morosito ::

zakaj plošče x570 imajo astronomske cene? asus itx gaming stane krepko čez 300€. kje je tu računica?

rdecaluc ::

Dobre ITX platke so bile vedno drage.
Est modus in rebus. ,typos

Mr.B ::

Stalinovic je izjavil:

Jarno je izjavil:

Stalinovic je izjavil:

Jarno je izjavil:


Če bi malce bolje pogledal slike, bi videl da gre za stress test in whole system power consumption.
Povprečna poraba za cpu je imo še pod specifikacijami za TDP.

Samu na tem forumu sem prebral da Intel zavaja s TDP? Zakaj je potem Intel sistem veliko nižje od AMD?


Precej je odvisno od matične plošče in nastavitev BIOS-a, kar vpliva tudi na zmogljivost.
Če i9 9900K privežeš na 95W, so all-core boosti precej nizki, pod 4GHz.
Razvezan i9 pa popapca precej več, zato lahko zelo obremenjuje VRM-je na cenejših matičnih ploščah.
Sam tega ne smatram kot zavajanje ampak za realnost pri kompromisu med zmogljivostjo in porabo.


Na tem testu je 9900K navit na 5GHz, AMD pa strock.

Dokler 9700 porabi vec kot 9900K, no bi rekel da zagotovo nekaj ne stima.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Stalinovic ::

Mr.B je izjavil:

Stalinovic je izjavil:

Jarno je izjavil:

Stalinovic je izjavil:

Jarno je izjavil:


Če bi malce bolje pogledal slike, bi videl da gre za stress test in whole system power consumption.
Povprečna poraba za cpu je imo še pod specifikacijami za TDP.

Samu na tem forumu sem prebral da Intel zavaja s TDP? Zakaj je potem Intel sistem veliko nižje od AMD?


Precej je odvisno od matične plošče in nastavitev BIOS-a, kar vpliva tudi na zmogljivost.
Če i9 9900K privežeš na 95W, so all-core boosti precej nizki, pod 4GHz.
Razvezan i9 pa popapca precej več, zato lahko zelo obremenjuje VRM-je na cenejših matičnih ploščah.
Sam tega ne smatram kot zavajanje ampak za realnost pri kompromisu med zmogljivostjo in porabo.


Na tem testu je 9900K navit na 5GHz, AMD pa strock.

Dokler 9700 porabi vec kot 9900K, no bi rekel da zagotovo nekaj ne stima.


9900K je boljši bin, normalno da manj pokuri.
Sem ravno včeraj gledal, da 9900K s HT OFF kuri zelo malo. Sestavljam eno mini kišto in do sedaj sem tudi sam nasedal da je Intel nek grozen požeruh, kar sicer je, ampak manj kot drugi.

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

Mislim da je bilo to že velikokrat obdelano. TPU ima sumljivo nizke vrednosti porabe Intelovih procesorjev, 9900K jim pogosto kaže enako ali celo nižjo porabo kot 9700K. Kako? Enostavno, v teh testih so Intelove procesorje testirali z omejenim TDP v biosu, kar je "stock". Ko pa je potrebno testirati zmogljivost, pa to omejitev izklopijo, kar je tudi "stock".

Goljufanje, skratka.

AMD procesorji imajo vklopljen Precision Boost 2, kar je sicer stock nastavitev, TDP pa je podan z izklopljenim. Kat tudi ni najbolj pošteno, a je razlika manjša kot na primer pri 9900K z vklopljenim 90W limitom ali brez, kjer v Prime95 kar naenkrat požre 100% več...


Ste končno dojeli, da je TPU olos?

Stalinovic ::

Požrešni so samo Inteli naviti do roba- 5.2GHz+
Kar itak nima smisla ker z navijanjem 9900K ne rešiš bottlenecka grafične kartice.

D3m ::

Na tem testu je 9900K navit na 5GHz, AMD pa strock.


Trololol.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Spet Treer širi svojo propagando.

Stalinovic ::

Kaj?

Ryzena se itak ne da naviti, še deklarirane hitrosti ne doseže.
Z izjemo na novem BIOSu, kjer doseže reklamirano hitrost izven obremenitve, tako da se lahko izognejo tožbi.

Master_Yoda ::

Podobno ko Inteli ki prekasajo AMDjeve procesorje za par % brez vseh mitigacij odkritih varnostnih lukenj.
Dovie'andi se tovya sagain.

Mr.B ::

Stalinovic je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Stalinovic je izjavil:

Jarno je izjavil:

Stalinovic je izjavil:

Jarno je izjavil:


Če bi malce bolje pogledal slike, bi videl da gre za stress test in whole system power consumption.
Povprečna poraba za cpu je imo še pod specifikacijami za TDP.

Samu na tem forumu sem prebral da Intel zavaja s TDP? Zakaj je potem Intel sistem veliko nižje od AMD?


Precej je odvisno od matične plošče in nastavitev BIOS-a, kar vpliva tudi na zmogljivost.
Če i9 9900K privežeš na 95W, so all-core boosti precej nizki, pod 4GHz.
Razvezan i9 pa popapca precej več, zato lahko zelo obremenjuje VRM-je na cenejših matičnih ploščah.
Sam tega ne smatram kot zavajanje ampak za realnost pri kompromisu med zmogljivostjo in porabo.


Na tem testu je 9900K navit na 5GHz, AMD pa strock.

Dokler 9700 porabi vec kot 9900K, no bi rekel da zagotovo nekaj ne stima.


9900K je boljši bin, normalno da manj pokuri.
Sem ravno včeraj gledal, da 9900K s HT OFF kuri zelo malo. Sestavljam eno mini kišto in do sedaj sem tudi sam nasedal da je Intel nek grozen požeruh, kar sicer je, ampak manj kot drugi.

Üe en Troll account iz elkota ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

FlyingBee ::

Anti-Intel lobi je premočan. Aja, saj je AMD tema, vse dobro.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Blede se ti že. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Smeško, daj raje svetuj kateri aftemarket cooler za r5 1600 oziroma b450 socket. Stock je ni vreden niti, da je zastonj zraven.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

gddr85 ::

magar vprašaš intelaše, kater je best buy nadomestek tistih mlinčkov ;)

sicer pa gledaš vsaj 120mm, za tem je pa vse odvisno od keša..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Smeško, daj raje svetuj kateri aftemarket cooler za r5 1600 oziroma b450 socket. Stock je ni vreden niti, da je zastonj zraven.


Tole:
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Odloči se. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Gddr5, očitno še nisi imel vstopni model amd stock coolerja. Imaš pa prav glede 120mm vent ali več, nočem 2000rpm 92mm venta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

gddr85 ::

imel intel vetrnice in stock am2/3 robo, tko da približno se mi sanja ;)

FlyingBee ::

Ja, jaz sem vedno aftermarket in očitno bom tudi za tega, odločil sem se za SCYTHE Kotetsu Mark II.

D3m ::

Hmmmm, mogoče se mi valja v omari še kak stock wraith za amd. Bom pogledal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Že tako so z nizko ceno proci, sem prepričan, da so stock coolerji precej lousy narejeni.

D3m ::

Ahhh Wraith tak dela Cooler Master za AMD isto Prism Wraith in Wraith Ripper.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

damn, 120+ bucks za Ripper-ja? 8-O

scipascapa ::

louser ::

FlyingBee je izjavil:

Smeško, daj raje svetuj kateri aftemarket cooler za r5 1600 oziroma b450 socket. Stock je ni vreden niti, da je zastonj zraven.

Meni je brez problema fural stock hladilnik 1600 čez vseh osem jeder na 3.9GHz

morosito ::

rdecaluc je izjavil:

Dobre ITX platke so bile vedno drage.


nasplošno x570 plošče so drage...v kombinaciji s 3600x krepko presegajo 9600k in z390 ?! v čem je fora?
a je verjetno to ker x570 imajo novi pci-e 4.0 da so tako drage? obstaja sploh kakšna grafična kartica na trgu ki presega hitrost pci-e 3.0 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

D3m ::

Samo RX 5700 in 5700 XT sta PCI-e 4.0
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

louser ::

A 2080 Ti pushes the limits of what a PCIe 3.0 x8 port will allow, just - TechPowerUp's testing proves that. So, on a board with PCIe 3.0, running it in an x16 configuration makes the most sense. But that means the graphics card alone is hogging the all 16 lanes of PCIe. On an AMD Ryzen CPU, be it first, second, or third-generation, there are only 24 lanes to go around. Four of those are set aside for PCIe and SATA drives, four more provide the link with the chipset (which has a number of lanes of its own and shares them between storage drives and USB ports), and 16 dedicated for graphics cards

FlyingBee ::

Enkrat bo. 5700 serija ima pcie4 le za okras.

D3m ::

Sicer pa PCIe 4.0 je mišljen bolj drugje, kot pa gaming.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hamez66 ::

morosito je izjavil:

rdecaluc je izjavil:

Dobre ITX platke so bile vedno drage.


nasplošno x570 plošče so drage...v kombinaciji s 3600x krepko presegajo 9600k in z390 ?! v čem je fora?
a je verjetno to ker x570 imajo novi pci-e 4.0 da so tako drage? obstaja sploh kakšna grafična kartica na trgu ki presega hitrost pci-e 3.0 ?



Fora je v tem, da so te x570 kao najbolj elitne in najbolj oh in sploh plate in da za delovanje procesorja, kot je 3600x, ne rabiš x570 in je b450 ali kaj podobnega čisto dovolj. x570 spada v premium razred, zaradi marketinga in ker te hočejo čim bolj olupit. x570 je nova zadeva in to plačaš, ampak če bi imel onemogočeno, da pogledaš, katera oprema je v računalnik, kakšne bistvene razlike med x570 in b450 plato verjetno ne bi opazil. Tako pa firme pač izkoriščajo dejstvo, da nekateri želijo imeti "najnovejše in najboljše".

Bwaze6 ::

V bistvu niti ni tako hudo. Matično ploščo, ki ima VRM primerljiv z najboljšimi in bo zagotovo primerna za 3950X, dobiš že za 200 EUR (Gigabyte Aorus Elite), kar je precej ceneje od matičnih plošč, pripiročenih za 9900K - npr. Asrock Z390 Taichi za 230 EUR ali ASUS ROG Strix Z390-E Gaming za 235 EUR. Pa nobena od teh nima PCIe 4, in tudi ne bo podpirala prihajajočih 10-jedrnikov oz. celotnega novega asortimana Comet Lake 14nm procesorjev, zanje pripravljajo seveda novo podnožje in nove, dražje matične plošče (tako kot so se podražile iz Z370 na Z390, brez kakršne dodane funkcije)...

Dr_M ::

Sej v resnici je zdele kupovat drago lga1151v2 plato in cpu malo trapasto. Zadeva je mrtva, da o ceni ne govorimo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

So pa gigabyte plate najslabse, jest bi se jih izogibal kot hudic kriza.
https://www.techpowerup.com/forums/thre...

Trenutno najboljsa x570 plata za relativno "malo" denarja je asus x570 tuf. Asus ima trenutno se nekako najmanj problemov.
Gigabytke so sicer na papirju boljse, v praksi pa podn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vuli ::

meni so GB kar kul, sploh z z170x gaming 7 je bila top. Edino kar sovražim pri sedanji GB x570 pro je, da nima gumbov za turn off/on pa reset kar na plati, pa debug display.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

opeter ::

Pri Mimovrste je Ryzen 7 2700 trenutno (danes do polnoči) v akciji za 199 EUR. Če ste VIP član, pa ste verjeli prejeli še kodo za 17 EUR popusta, torej je končna cifra 182 EUR.
https://www.mimovrste.com/procesorji/am...

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Jarno ::

opeter je izjavil:

Pri Mimovrste je Ryzen 7 2700 trenutno (danes do polnoči) v akciji za 199 EUR. Če ste VIP član, pa ste verjeli prejeli še kodo za 17 EUR popusta, torej je končna cifra 182 EUR.
https://www.mimovrste.com/procesorji/am...



Zen2 procesorji so res precej boljši in tudi poceni modeli imajo ob solidnem hlajenju dober boost.
Po cpu passmarku ima R7 2700 multi threaded score 15082, R5 3600 pa 19971.
2700-ko lahko malce naviješ, kar štejem v plus, še vedno pa je malce predrag. :)
#65W!

FlyingBee ::

TSMC je podaljšal rok izdelave 7nm čipov na 6 mesecev, do zdaj je imel 2 meseca. Bo AMD vsaj zaloge 1000 serije lahko razprodal.

tikitoki ::

Damn, kolk se ti obremenjujes s firmo, ki te domnevno ne zanima.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

FlyingBee ::

Tiki, ne bluzi. Samo novica.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

D3m ::

Ne boš verjel tikitoki.

Kupil je 1600 + B450 MAX plato. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

FlyingBee ::

Vidim, da vaju je novica prizadela.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

D3m ::

Zakaj pa prizadela? Meni je fajn. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

D3m ::

Reaching for Turbo: Aligning Perception with AMD's Frequency Metrics

reports are showing a 0.5-2.0% increase in performance in single thread turbo limited tests.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
415 / 611
»»