» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
304 / 611
»»

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

Treer ne razume, da je bila neaktivnost na gpu področju strateška odlocitev. Nej kača obrazloži.

Me prav zanima kakšno strateško odločitev imajo, da se vrnejo, ker zaostanek je pošten, tole bo težko. Smo videli kaj top gpu na 7nm naredi.

gendale2018 je izjavil:

Treer je izjavil:

Seveda, vsak povprečen uporabnik bo še letos rabil najmanj 16 jeder, že samo malo bolj zahtevni pa kar 32 ali več skupaj z najmanj 64 Gb quad channel rama - seems legit! :))

nekje toliko kot rabi povprečen uporabnik konstantnih 144fps na 720p na 2080 ti

Bolj v smislu, da naj neha že mešati consumer robo s prosumer, ker izpade nadut tepec.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

Treer ne razume, da je bila neaktivnost na gpu področju strateška odlocitev. Nej kača obrazloži.


Ne vem, ali si sarkastičen, ali ne.
Ampak je bilo dejansko tako (vsaj tako sem bral).
Na kratko: videli so, da ne bodo mogli povsod (CPU in GPU) konkurirati in so inženirje in denar iz grafičnega dela začeli preusmerjati v CPU del.
Rezultat je tudi to, da Koduri ne dela več za njih (on je želel nasprotno).
Če se prav spominjam sem celo prilepil povezavo do teh govoric. Ki pa se meni zdijo smiselne.
Tudi rezultati sovpadajo s tem, kar imamo danes na tržišču.

@Treer: hehehehehe. Res si faca ;((
Jaz sem kombo:
- asrock extreme4 (ali extreme 6, ne spominjam se)
- zluknjano sranje
- 16GB RAMa
pognal za nekje od 320 do 340EUR, če me spomin ne vara.
Po angleško bi se reklo: good riddance :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

@Treer: pa ne zameri mi, če bom tvoje poste ignoriral od zdaj naprej, ker res nima smisla.
Si se pa vsaj potrudil, pa nekaj spisal. Zelo pohvalno!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SmotaniJanez ::

https://www.mindfactory.de/Hardware/Pro...

Trenutno gre AMD ju kr dobro.

Na Minfactory grejo ko vroče žemlje. Kaj bo šele ko pride 7nm.....zen.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Mater še starih Threadripperjev so veliko prodali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

klinker ::

SmotaniJanez je izjavil:

https://www.mindfactory.de/Hardware/Pro...

Trenutno gre AMD ju kr dobro.

Na Minfactory grejo ko vroče žemlje. Kaj bo šele ko pride 7nm.....zen.


Seveda. Vecina je prizemljena ter racionalnih in jim je jasno kaj je boljsi nakup. Treer in banda pa verjamem da potrebujejo max SC performans, za tolko trolanja po forumu....ki je seveda izredno zahteven task in je Intel obvezna oprema za tako tip dela >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

gendale2018 ::

D3m je izjavil:

Mater še starih Threadripperjev so veliko prodali.

Stari threadripperji so blazno poceni, že sami zelo hitri istočasno pa z nakupom dobiš platformo v katero lahko pozneje daš tudi najboljši zen 2 tr bolj čudno bi blo če se ne bi prodajalo dobro.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Treer ne razume, da je bila neaktivnost na gpu področju strateška odlocitev. Nej kača obrazloži.


Ne vem, ali si sarkastičen, ali ne.
Ampak je bilo dejansko tako (vsaj tako sem bral).
Na kratko: videli so, da ne bodo mogli povsod (CPU in GPU) konkurirati in so inženirje in denar iz grafičnega dela začeli preusmerjati v CPU del.
Rezultat je tudi to, da Koduri ne dela več za njih (on je želel nasprotno).
Če se prav spominjam sem celo prilepil povezavo do teh govoric. Ki pa se meni zdijo smiselne.
Tudi rezultati sovpadajo s tem, kar imamo danes na tržišču.

@Treer: hehehehehe. Res si faca ;((
Jaz sem kombo:
- asrock extreme4 (ali extreme 6, ne spominjam se)
- zluknjano sranje
- 16GB RAMa
pognal za nekje od 320 do 340EUR, če me spomin ne vara.
Po angleško bi se reklo: good riddance :))


Kot si napisal, AMD ni imel sredstev za razvoj na dveh frontah in so se odlocili dati prioriteto CPU oddelku. GLede nato, da je INTEL koncno izgubil primat na podrocju litografije, bo zanimivo videti nadaljne tekmovanje med AMD in INTEL. INTEL bo moral narediti preskok, kot ga ni pokazal ze skoraj desetletje, ce bo zelel ponovno vzpostaviti neizpodbitno vodilno vlogo.

SmotaniJanez ::

klinker je izjavil:

SmotaniJanez je izjavil:

https://www.mindfactory.de/Hardware/Pro...

Trenutno gre AMD ju kr dobro.

Na Minfactory grejo ko vroče žemlje. Kaj bo šele ko pride 7nm.....zen.


Seveda. Vecina je prizemljena ter racionalnih in jim je jasno kaj je boljsi nakup. Treer in banda pa verjamem da potrebujejo max SC performans, za tolko trolanja po forumu....ki je seveda izredno zahteven task in je Intel obvezna oprema za tako tip dela >:D


Denar je potrebno zaslužit, ane. Pa potem človek svoje želje postavi v nek racionalen okvir.

Kar nakup trenutnih AMD procev tud je. Začela se je nova doba xp64. Ne lih najbolj zmogljivih procev, čeprav tud taki pridejo, ampak dovolj zmogljivi za dost manj keša od intelove platforme.

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Ni primerjave - Athloni 64 in X2 so bili proti takratnim Prescottom in Pentiumom D boljši praktično v vsem, sploh v consumer segmentu, Ryzni so pa samo cenejši...

ziga1990 ::

Treer je izjavil:

Ni primerjave - Athloni 64 in X2 so bili proti takratnim Prescottom in Pentiumom D boljši praktično v vsem, sploh v consumer segmentu, Ryzni so pa samo cenejši...


So tudi hladnejši in zraven dobiš dejansko delujoč hladilnik
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

rdecaluc ::

@gametech. Torej da je procesor za 550€ v BOX varianti boljši od procesorja za 190€. Za 20fps več dat 300€ več. Sej sploh ni za razmišljat ane.
Est modus in rebus. ,typos

Treer ::

rdecaluc je izjavil:

@gametech. Torej da je procesor za 550€ v BOX varianti boljši od procesorja za 190€. Za 20fps več dat 300€ več. Sej sploh ni za razmišljat ane.

Dva dni nazaj je bila razlika cen na Mindfactory 197 proti 349€ - če kupuješ sistem za dalj časa, res ni kaj dosti za razmišljat, ne.

MostWanted ::

rdecaluc je izjavil:

@gametech. Torej da je procesor za 550€ v BOX varianti boljši od procesorja za 190€. Za 20fps več dat 300€ več. Sej sploh ni za razmišljat ane.


ne laži in zavajaj, na mindfactory je okoli 350€ 8700k, tray še ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

rdecaluc ::

MostWanted je izjavil:

rdecaluc je izjavil:

@gametech. Torej da je procesor za 550EUR v BOX varianti boljši od procesorja za 190EUR. Za 20fps več dat 300EUR več. Sej sploh ni za razmišljat ane.


ne laži in zavajaj, na mindfactory je okoli 350EUR 8700k, tray še ceneje.


To ti je jasno da tray izvedba nima polne garancije? Torej ne moreš primnerjat.

@Treer: Ti je jasno da za razliko 150EUR dobiš čez nov procesor čez par let ki paše v isto plato? Ni za razmišljat res.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

ziga1990 ::

2600X 268€
8700K 451€

Pri Funtechu torej 150€+ za 7% boljši gaming pri 1080p tko treer kaj je bolje 2600X+RTX2080 ali 8700K+RTX2070?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

scythe ::

ziga1990 je izjavil:

2600X 268€
8700K 451€

Pri Funtechu torej 150€+ za 7% boljši gaming pri 1080p tko treer kaj je bolje 2600X+RTX2080 ali 8700K+RTX2070?



2600X že dobiš za 190€.

Treer ::

rdecaluc je izjavil:

@Treer: Ti je jasno da za razliko 150EUR dobiš čez nov procesor čez par let ki paše v isto plato? Ni za razmišljat res.

Če bodo Zen2+ na nekem nivoju, ne bojo tako poceni...

ziga1990 ::

^^lol že sedaj so Ryzen procesorji na nivoju Intela preplačaš
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Imaš prav bodo samo 5% cenejši od Intela. /s
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klinker ::

Treer je izjavil:

Ni primerjave - Athloni 64 in X2 so bili proti takratnim Prescottom in Pentiumom D boljši praktično v vsem, sploh v consumer segmentu, Ryzni so pa samo cenejši...


Vidis, ki nimas pojma. Athlon64 je bil boljsi v gamingu, v prosumer pa ne. Proca sta bla pac tam tam, nekje je en prednjacil, drugje drugi. Je pa overall bil boljsi, ker je bil cenejsi, hladnejsi in precej manj potraten, enako kot sedaj Ryzen, ki je pac res malo pocasnejsi, ampak v vsem ostalem precej boljsi.
Pac ja, Intel je danes za froce in igrice, ostali pac kupimo Ryzena, no, eni se bomo :)

SmotaniJanez je izjavil:

Denar je potrebno zaslužit, ane. Pa potem človek svoje želje postavi v nek racionalen okvir.

Kar nakup trenutnih AMD procev tud je. Začela se je nova doba xp64. Ne lih najbolj zmogljivih procev, čeprav tud taki pridejo, ampak dovolj zmogljivi za dost manj keša od intelove platforme.


Tako nekako. Sej noben ne pravi da je Ryzen hitrejsi, le precej bolj logicna izbira, ce gledas overall vse skupaj. Oboji so ze zelo hitri in oboji poganjajo prav vse kar jim bos dal bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Treer ::

klinker je izjavil:

Treer je izjavil:

Ni primerjave - Athloni 64 in X2 so bili proti takratnim Prescottom in Pentiumom D boljši praktično v vsem, sploh v consumer segmentu, Ryzni so pa samo cenejši...


Vidis, ki nimas pojma. Athlon64 je bil boljsi v gamingu, v prosumer pa ne.

Kaj sem pa jaz napisal, drekač intrigantni!

MostWanted ::

rdecaluc je izjavil:

MostWanted je izjavil:

rdecaluc je izjavil:

@gametech. Torej da je procesor za 550EUR v BOX varianti boljši od procesorja za 190EUR. Za 20fps več dat 300EUR več. Sej sploh ni za razmišljat ane.


ne laži in zavajaj, na mindfactory je okoli 350EUR 8700k, tray še ceneje.


To ti je jasno da tray izvedba nima polne garancije? Torej ne moreš primnerjat.

@Treer: Ti je jasno da za razliko 150EUR dobiš čez nov procesor čez par let ki paše v isto plato? Ni za razmišljat res.


a dej no, kolk jih je pa pocrkalo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

TOP ::

Kolko je kaj dejanska razlika v gaimingu med 2600X in 2700X kaj menite,ker ko gledam teste ni neke razlike.

ziga1990 je izjavil:

2600X 268€
8700K 451€

Pri Funtechu torej 150€+ za 7% boljši gaming pri 1080p tko treer kaj je bolje 2600X+RTX2080 ali 8700K+RTX2070?

Žiga kje si ti našel 2600X za 268,ker mimovrste ga ma za 225.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Treer ::

No, ampak če se že gleda samo za gaming, potem vse Ryzne povozi že 8400, ki je sedaj ponovno samo za spoznanje dražji od 2600 in cca 20€ cenejši od 2600x >:D

Nyana ::

Torej tisti, ki kupuje cpu za igre vzame intela, če pa hočeš še za kaj bol resnega po zmerni ceni pa vzameš ryzena.

Treer ::

Hmmm, definiraj "resno" - dejansko so Ryzni uporabni samo če imaš dosti raznih renderjev, potem je recimo R7 1700 za 160€ dobra izbira, saj temu nihče ne oporeka...

ziga1990 ::

TOP je izjavil:

Kolko je kaj dejanska razlika v gaimingu med 2600X in 2700X kaj menite,ker ko gledam teste ni neke razlike.

ziga1990 je izjavil:

2600X 268€
8700K 451€

Pri Funtechu torej 150€+ za 7% boljši gaming pri 1080p tko treer kaj je bolje 2600X+RTX2080 ali 8700K+RTX2070?

Žiga kje si ti našel 2600X za 268,ker mimovrste ga ma za 225.


funtech
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TOP ::

Potem je Mimovrste krepko cenejši.Pa Funtech itak n evem koliko je resna trgovina.

Cange ::

Trenutno je ~10% 6 jedernikov na Steam in raste, torej 6 jeder. Gaming je R5 2600, ker je v igrah enako zmogljiv kot I5-ke in ima čez HT ~33% večji raw performance, AMD CPU-ji se cenijo za razliko od intelovih ki držijo ceno negleda na vse + GPU-ji ~ xx60 serije so končno v stanju poganjat 1440p kar pomeni razbremenitev/stagniranje na CPU. Pol so pa še pravljice z 720p, RTX 2080T in i9 9900k na 200w ki niso realne za igralca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cange ()

ziga1990 ::

TOP je izjavil:

Potem je Mimovrste krepko cenejši.Pa Funtech itak n evem koliko je resna trgovina.


niti ne grafične so malo dražje plus 2700X je cenejši pri funtechu. Kera pa je resna računalniška trgovina v Slovenija
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Treer ::

MostWanted je izjavil:

rdecaluc je izjavil:

To ti je jasno da tray izvedba nima polne garancije? Torej ne moreš primnerjat.

a dej no, kolk jih je pa pocrkalo?

Tole je res glup argument - cpu je zadnja, ampak res zadnja stvar ki crkne, če je pa kaj res narobe, se pa že pokaže v tistem letu.

TOP je izjavil:

Kolko je kaj dejanska razlika v gaimingu med 2600X in 2700X kaj menite,ker ko gledam teste ni neke razlike.

Ni razlike - največja neumnost je kupiti 2700x primarno za gaming, pa da boljšega multi-threada sploh ne rabiš. Ali 2600(x) ali pa celo 1600, ki je trenutno 125€ in potem upat, da bodo 3000 serije vsaj za silo konkurenčne...

FlyingBee ::

Pretiravate, od nekdaj je tako, da za več denarja dobiš več performanca, če veš kaj kupuješ. Do 3000 serije me zen še ni popolnoma prepričal, cene pa so vrhunske. Upam, da bo dovolj zaslužka, da še na gpu področju kaj naredijo.

gddr85 ::

Treer je izjavil:

Hmmm, definiraj "resno" - dejansko so Ryzni uporabni samo če imaš dosti raznih renderjev, potem je recimo R7 1700 za 160EUR dobra izbira, saj temu nihče ne oporeka...

pa dej nehej trolat no, govoriš kot da je stvar praktično komaj da uporabna, gtfo :))
..vsi vsemo, da si intel fanboy, ampak dej se mal ustavi no ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

ziga1990 ::

jaz igram z 1700 pa nimam težav:)
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ziga1990 ::

niti ne čisto dober je lahko igram igre itd. pa še ne greje se veliko
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Treer ::

Če bi bil tak biser, ne bi bila cena manj kot 50% tiste ob izidu...

ziga1990 ::

pač ob izidu nove generacije je 1700 igubil vrednost, ker je na trg prišel 2700.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

gendale2018 ::

zakaj je 1700 polom?

še posebej glede na to da sane 167 eur in hladilnik/ventilator dobiš že zraven

in b4 blah blah single thread
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Treer ::

Če bi bil tak biser, ne bi bila cena manj kot 50% tiste ob izidu... Pač za specifične use case je sedaj dobra izbira, samo povprečen uporabnik, ki na PC-ju predvsem surfa, ureja dokumente, občasno malo gejma, sem pa tja malo ureja kako sliko ali home video in ne laufa 3 virtualk, non-stop nekaj compila ter rendra po par ur 4k videov na dan, bo pa imel že od 8400-ke več, razen če namerava imeti kišto brez tikanja 10 let, potem bo pa ščasoma 1700 mogoče celo povedel :D

pegasus ::

Povprečen uporabnik ne obstaja. Vprašaj vojsko.

edi45 ::

Kot ponosen lastnik že drugega i7 9700k v roku slabega mesca, študiram da bi res sprobal AMD budget build. R5 2600x in Vega 56 8gb. Ker takega builda kot imam trenutno, res ne rabim za 1080p gaming

ziga1990 ::

kaj je pa narobe z obema 9700K?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

edi45 ::

Nič, prejšnji se mi je malo preveč grel in nisem bil najbolj zadovoljen z buildom, od coolera, ohišja, plate itd) Ta trenutni je super, samo za casual 1080p gaming na 75hz res ne rabim kišto za 2,5k€ haha

ziga1990 ::

^^ jaz bi ga na tvojem mestu obdržal, ker dvomim da boš dobil 2,5kEUR za rabljen računalnik in boš v minusu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

edi45 ::

ziga1990 je izjavil:

^^ jaz bi ga na tvojem mestu obdržal, ker dvomim da boš dobil 2,5kEUR za rabljen računalnik in boš v minusu


To je cena pri nas z DDV, kupljen je bil iz nemčije brez DDV

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

D3m ::

A na firmo jemlješ. Lepo.

Kar probaj build z 2600x.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Treer ::

edi45 je izjavil:

Kot ponosen lastnik že drugega i7 9700k v roku slabega mesca, študiram da bi res sprobal AMD budget build. R5 2600x in Vega 56 8gb. Ker takega builda kot imam trenutno, res ne rabim za 1080p gaming

Vega se niti za probo ne izplača, razen če dobiš pod 300€ model z dobrim hlajenjem, sicer pa bi zraven 2600x najbolj sedla ravno kaka nova 1660Ti.

edi45 ::

240e sapphire vega s tremi igrami:)) Drugače pa rtx 2060. gtx 1660Ti pa je baje razočaranje.

FlyingBee ::

edi45 je izjavil:

240e sapphire vega s tremi igrami:)) Drugače pa rtx 2060. gtx 1660Ti pa je baje razočaranje.

tukaj pa ni nič res, da si ti ne izmišljuješ vse skupaj? Kupi drugače še kakšen 144hz 1440 monitor pa bor rabil tak setup, če je sploh res.
««
304 / 611
»»