» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
277 / 611
»»

D3m ::

Wat?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Truga ::

RegulusDraco je izjavil:

zelo zabavno je da AMD navdušenci iščejo "legit" teste, kjer se AMD približa performancu Intla.

Če pa se najde primer kjer je AMD počasnejši pa sta 2 opciji po mnenju AMDjevcev:
- test ni legit
- AMD ni za najnovejše igre ampak za igre prejšnjega desetletja
in še pojavi se razlaga da če daš na 1440p resolucijo se razlika v performancu itak izniči (ko celoten performance zavisi na grafični kartici).

Ja, saj ce kupis proc za 400e ne bos igral na 720p?

Jarno ::

Buldi včasih malo potegne na i5 2500 raven, ko je igra ustrezno optimizirana za večnitnost.


Drugače ima r3 precej višji IPC in pomnilniško prepustnost ter seveda nove extensione.
#65W!

klinker ::

Predator X ::

tole je fake...

frudi ::

Tole je od drugega vira. In AdoredTV še vedno trdi, da je njegov vir legit.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

FlyingBee ::

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Kaj bo?

Če je se je avtor tega xlsja javil, da se je sam malo pohecal :D

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

no, no, to pa bo:

https://www.techpowerup.com/250282/amd-...



Ja že takoj me moti, da server proci dosegajo dosti višje frekvence.

AapocalypseE ::

Škoda, da ni res :'(

D3m ::

dolenc je izjavil:

Kaj bo?

Če je se je avtor tega xlsja javil, da se je sam malo pohecal :D


A to Reddit link?

AapocalypseE je izjavil:

Škoda, da ni res :'(


Kdo pravi, da ni res?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AapocalypseE ::

Če je hec, potem ne more držat, tako da ja, ni res.

TR s toliko jedri na 5GHz?

Samoumevno, da ne štima ta lista.

D3m ::

Saj to je point Chiplets.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

Jap.
Chiplet je mišljen sam za serverje in apuje. Kasneje za dekstop cpuje.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

tole je tabela od reddita, kjer avtor trdi, da je fake, kolk je fake in kolk ni, pa itak noben ne ve

RegulusDraco ::

gddr85 je izjavil:

tole je tabela od reddita, kjer avtor trdi, da je fake, kolk je fake in kolk ni, pa itak noben ne ve


lahko da sploh ni avtor. Lahko da je res avtor in so mu zagrozili s tožbo. Lahko da ni fake in nekdo fejka da je fake.

Who cares. Itak so to podatki ki jih pričakujemo, ni objavil nič novega.
Še vedno je dejstvo da se bo AMD moral hudičevo potrudit če noče da ga Intel hitro nazaj prehiti.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

ziga1990 ::

mene mal tale chiplet skrbi
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FlyingBee ::

AMD bo zlahka prodajal, če bo obdržal nizke cene.

Predator X ::

Še zmer mi ni jasn zakaj bi dajal 3x 7nm chiplet gor.

Treer ::

RegulusDraco je izjavil:

gddr85 je izjavil:

tole je tabela od reddita, kjer avtor trdi, da je fake, kolk je fake in kolk ni, pa itak noben ne ve


lahko da sploh ni avtor. Lahko da je res avtor in so mu zagrozili s tožbo. Lahko da ni fake in nekdo fejka da je fake.

Who cares. Itak so to podatki ki jih pričakujemo, ni objavil nič novega.
Še vedno je dejstvo da se bo AMD moral hudičevo potrudit če noče da ga Intel hitro nazaj prehiti.


To ga bo v vsakem primeru (še bolj) - preseči bodo morali samega sebe že samo, da jih ujamejo...

FlyingBee ::

Predator X je izjavil:

Še zmer mi ni jasn zakaj bi dajal 3x 7nm chiplet gor.

4x, od tega en onemogočen?

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Predator X je izjavil:

Še zmer mi ni jasn zakaj bi dajal 3x 7nm chiplet gor.

4x, od tega en onemogočen?


pravm ti za AM4
Zakaj bi dajal 3x chiplete gor kao 2x CPU + 1x I/O. Že 2x CPU+I/O chip je boljša za tako zadevo.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Zgleda, da je Ryzen 3000 monolithic design.

https://m.youtube.com/watch?v=ReYUJXHqE...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Treer ::

Še ena "novica" na nivoju prejšnjega "leaka"? :))

ziga1990 ::

A mi lahko nekdo pove kaj je točno Chiplet design in kake so slabosati in prednosti?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FlyingBee ::

The new approach comes with a snappy name: chiplets. You can think of them as something like high-tech Lego blocks. Instead of carving new processors from silicon as single chips, semiconductor companies assemble them from multiple smaller pieces of silicon--known as chiplets.

FlyingBee ::

The big deal with this is the reduction in production costs due to higher yealds. The down side is that it adds more complexity to the package production and increases intra-CPU latency. It will be interesting to see how thermals are impacted by this and how the change in thermal performance actually affects processing performance.

m0LN4r ::

Glede na to da prihaja novi ZEN 3xxx konec 2019, me zanima ce je nekdo zasledil kako informacijo glede novih plat in sicer z PCIE 4.0 in DDR5 ??
Namrec nazadnje, ko sem videl neko novico se je tudi omenjalo end of 2019 ?

Mislim skocit na prvi vagon, ki bo prinesel ti dve novosti na eno plati.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Bwaze6 ::

m0LN4r je izjavil:

Glede na to da prihaja novi ZEN 3xxx konec 2019, me zanima ce je nekdo zasledil kako informacijo glede novih plat in sicer z PCIE 4.0 in DDR5 ??
Namrec nazadnje, ko sem videl neko novico se je tudi omenjalo end of 2019 ?

Mislim skocit na prvi vagon, ki bo prinesel ti dve novosti na eno plati.


Verjetno misliš Ryzen 3XXX, Zen je ime arhitekture, trenutno je v Ryzen 2700X Zen+. Zen 2 in Ryzen 3XXX zagotovo pridejo nekje do sredine 2019 - eni leaki govorijo, da kmalu po predstavitvi 8. januarja na CES, po drugih pa matične X570 pridejo šele na Computex junija, in z njimi mogoče procesorji.

PCIe 4.0 bodo novi Ryzen procesorji verjetno podpirali, z novimi matičnimi seveda. 100% pa še ni potrjeno, če kaj vem.

DDR5 prvo produkcijo obljubljajo za konec 2019, a ne za PC (big data, AI). Hynix je npr. ravno predstavil prototipne DDR5:

Hynix said that it has successfully lowered the operating voltage from 1.2V to 1.1V, which, combined with the new process, led to a reduction in power consumption of 30 percent compared to the company’s previous DDR4 chips.

The new offering supports a data transfer rate of 5,200 Mbps, which is 60 percent faster than the 3,200 Mbps data transfer rate we saw in the previous generation. That means the chips can process 41.6 GB of data per second.

According to IDC data cited by SK Hynix's announcement, demand for DDR5 DRAM is expected to reach 25 percent of the total DRAM market by 2021 and 44 percent by 2022.


In ker je poudarek na višji kapaciteti in nižanju porabe, bodo baje latence prvih DDR5 čipov zelo ohlapne, tako da ne pričakujejo revolucionarnega preskoka.

tikitoki ::

Sej je ze jasno, da DDR5 za consumer trg naslednje leto se ne bo.
Zal. Ce ze kupujem nov RAM, bi raje DDR5, kot DDR4.

frudi ::

Serverski Rome bo podpiral PCIe 4.0, tako da bi bilo čudno, če ga namizni Ryzen ne bi. DDR5 pa, kot rečeno, skoraj zagotovo še ne, vsaj ne naslednje leto.

Če držijo zadnje govorice, da Ryzen ne bo imel ločenega IO čipleta (kot ga ima Rome), potem bi to pomenilo, da je memory controller integriran. V tem primeru ni pričakovati DDR5 podpore pred vsaj še naslednjo iteracijo jedra, Zen2+.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

KAVINSKY ::

Odvisno - lahko tudi ponovijo AM2+ patent, ko so Phenom 2 CPUji imeli integriran DDR2 in DDR3 kontroler.

D3m ::

A ni imela to ASRock plata?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Engineer_SLO ::

DDR5 tudi ko pride vsaj leto ali leto in pol nima smisla forsirat ker rabi cas da pridejo kvalitetni in hitri rami ven, kar se pa tice PCI-e 4.0 pa tudi pred naslednjo generacijo po moje ni potreben.
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

FlyingBee ::

Kdor bo kupoval novega takrat, bo posegel zadnji robi, da pa bi zaradi tega menjal, ker je pač nova stvar, pa je nesmisel.

m0LN4r ::

Jah ce bo 2019 PCIE 4.0 in 2020 DDR5 potem se splaca to eno leto pocakati.
Tudi ce bodo na zacetku slabi rami, ne igra vloge, ker lahko pozneje zamenjas. Ne mislim pa, ko bo DDR5 zunaj kupovati DDR4 rame za platformo, ki bo takrat zastarela, kot je danes DDR3.
Sicer pa hitrost ramov, gre hitro gor. Bodo pred splavitvijo imeli znani proizvajalci tudi boljso robo na razpolago in ne samo value.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

To glede DDR5 tudi mene bega, ker sem mislil 2019 menjat cel sistem, ampak bom zgleda moral počakat do 2020, ker, če po tolikem času menjam, mora bit najnovejša zadeva.

Truga ::

Med ddrji ponavadi se par let po izidu ni neke opazne razlike. Bandwidth gre malo gor skupaj z latenco, tako da si nakoncu tam/tam, tko da se ne sekiraj. Jaz bom kupu 16 core zen2 gajbo drugo leto, ker je stara pac stara.

Treer ::

AapocalypseE je izjavil:

To glede DDR5 tudi mene bega, ker sem mislil 2019 menjat cel sistem, ampak bom zgleda moral počakat do 2020, ker, če po tolikem času menjam, mora bit najnovejša zadeva.


Ker si na Intelu, ni panike 8-) Tisti, ki pa so takrat enkrat vzeli najprej recimo FX 6300, so morali prav kmalu menjati na 8350, da je vsaj za silo delalo, potem večina je nekje najkasneje 2015 ali 16 obupala in šla na 1151, najbolj zagreti rdečkarji so nekako zdržali do lani in 1st gen Ryzna, ki pa je praktično spet zrel za menjavo :));(( Ti pa lahko nekje dobiš 3770k in bo komot zdržalo še dve leti...

D3m ::

Treer je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

To glede DDR5 tudi mene bega, ker sem mislil 2019 menjat cel sistem, ampak bom zgleda moral počakat do 2020, ker, če po tolikem času menjam, mora bit najnovejša zadeva.


Ker si na Intelu, ni panike 8-) Tisti, ki pa so takrat enkrat vzeli najprej recimo FX 6300, so morali prav kmalu menjati na 8350, da je vsaj za silo delalo, potem večina je nekje najkasneje 2015 ali 16 obupala in šla na 1151, najbolj zagreti rdečkarji so nekako zdržali do lani in 1st gen Ryzna, ki pa je praktično spet zrel za menjavo :));(( Ti pa lahko nekje dobiš 3770k in bo komot zdržalo še dve leti...


Ne nakladaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Ko zdaj gledam cene rama pri nas, je kar razlika v ceni za 2x8GB.

3200 CL16 150€
3200 CL15 200€
3600 CL17 220€
3600 CL16 250€

Če bi rabil za Intel sistem, bi vzel prve za 150€, če bi vzel za AMD pa zadnje za 250€. Je pa res, da bi Intel cpu stal več, tako da bi še vseeno ceneje prišel skozi z Ryznom.

Bomo videli kak performance in cene bodo, ko bom dejansko menjal sistem.

AapocalypseE ::

Sem šal na hitro pogledat koliko bi me zdaj stalo, če bi kupil.

Intel:

i5 9600K 304€
i7 9700K 516€
G.Skill Ripjaws V 3200 CL16 153€
Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 146€
NZXT Kraken X52 160€

i5 = 763€
i7 = 975€

AMD:

Ryzen 2600X 270€
Ryzen 2700X 358€
G.Skill Ripjaws V 3600 CL16 241€
Gigabyte B450 AORUS PRO 129€
NZXT Kraken X52 160€

r5 = 800€
r7 = 888€

Hmm... :D

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Naši imajo take cene, kot da kupujejo po retail cenah na mindfactory.

RegulusDraco ::

AapocalypseE je izjavil:

Sem šal na hitro pogledat koliko bi me zdaj stalo, če bi kupil.

Intel:

i5 9600K 304EUR
i7 9700K 516EUR
G.Skill Ripjaws V 3200 CL16 153EUR
Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 146EUR
NZXT Kraken X52 160EUR

i5 = 763EUR
i7 = 975EUR

AMD:

Ryzen 2600X 270EUR
Ryzen 2700X 358EUR
G.Skill Ripjaws V 3600 CL16 241EUR
Gigabyte B450 AORUS PRO 129EUR
NZXT Kraken X52 160EUR

r5 = 800EUR
r7 = 888EUR

Hmm... :D


za amd ne rabiš dodatnega hladilnika.

Se pravi je razlika v ceni

AMD
r5=640eur
r7=728eur

INTEL
i5=763eur
i7=975 eur

No brainer, če mene vprašaš.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

AIO bo, to sem se že odločil in nočem uporabit nobenega priloženega hladilnika, ker majo vsi nekaj skupnega, da pihajo direkt na osnovno ploščo. Prah everywhere :))

Pa še hladneje bo z AIO. Sploh X52 mi je zelo lep.

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Pa saj ne rabiš top-shit vodnega za i5-ko no:)), še za 9700 ne

AapocalypseE ::

Saj se ne gre samo za to, ampak za to, da mi je X52 zelo všeč :)

Treer ::

Eh, repliciral sem na prejšnji post od Dracota, pa si uletel vmes, če ti je všeč, je seveda druga stvar...

ziga1990 ::

Treer je izjavil:

Pa saj ne rabiš top-shit vodnega za i5-ko no:)), še za 9700 ne


se strinjam pod pogojem da i5 ostane stock
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Treer ::

High-end zračni coolerji pohendlajo 9600k v vsakem primeru...
««
277 / 611
»»