» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
268 / 611
»»

D3m ::

Je imel. Super rabate, ultimat pogoje in sprememba ICC na GenuineIntel.....ipd.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Treer ::

Je imel malo kasneje - zadevi se je reklo core 2 duo in je pometla z AMD-jem...

D3m ::

A to misliš potem, ko konkurenco finančno omejiš?

Brihta.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

d3m, Intelu pomaga toliko višja frekvenca, da je hitrejši od ryzna.

RegulusDraco ::

D3m je izjavil:

A to misliš potem, ko konkurenco finančno omejiš?

Brihta.


Intel ima pol manj corov kot AMD in z AMDjem pomete na celi črti.

AMD štanca jedra, saj je na ta način lahko "konkurenčen" Intlu. Realno gledano pa je Intel še vedno hitrejši pri _vseh_ opravilih, ki so običajnemu uporabniku važni.

Običajen uporabnik ne bo igral na 4k resoluciji in zraven streamal spet v 4k resoluciji in obenem še poganjal 42 virtualk in zipal 100 gb velik arhiv.
Običajen uporabnik hoče browsat, gledat filme, mogoče občasno odpret kak arhiv in poganjat igre v fullHD ali 1440p resoluciji in ima mogoče nvidia1060 grafično in thats it.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

d3m, Intelu pomaga toliko višja frekvenca, da je hitrejši od ryzna.


Smo videli.

@Draco

Midva sva debatirala še od nazaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

RegulusDraco ::

ah, cool potem. Nisem pregledal žnj prejšnjih strani. U know..coffee break... :)

vmes med amd64 in do zdaj (torej od trenutka ko je Intel Core 2 ugledal luč sveta) pa AMD itak na noben način ni mogel konkurirat Intlu. Razen s 6300 modelom, ki je bil začuda epic za igre.

FX 8350 se ni splaačlo kupit ker si za isti denar dobil že i5-žnj500k verzijo.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

RegulusDraco je izjavil:

D3m je izjavil:

A to misliš potem, ko konkurenco finančno omejiš?

Brihta.


Intel ima pol manj corov kot AMD in z AMDjem pomete na celi črti.

AMD štanca jedra, saj je na ta način lahko "konkurenčen" Intlu. Realno gledano pa je Intel še vedno hitrejši pri _vseh_ opravilih, ki so običajnemu uporabniku važni.

Običajen uporabnik ne bo igral na 4k resoluciji in zraven streamal spet v 4k resoluciji in obenem še poganjal 42 virtualk in zipal 100 gb velik arhiv.
Običajen uporabnik hoče browsat, gledat filme, mogoče občasno odpret kak arhiv in poganjat igre v fullHD ali 1440p resoluciji in ima mogoče nvidia1060 grafično in thats it.

za tole ti bo vrh glave že 2600 al pa i3 8100 :))

ne rabiš niti nekih hudih frekvenc niti veliko jeder
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

Wtf ti bo tolko jeder na desktop ryzenu. Frekvence treba biksat ne pa jedra.


Preplačane programerje je treba v rit sunt, ker je slaba koda kriva, da programska oprema ne izkoristi več jeder.


Samo, eni pa že dve leti isto blejete. Zdaj so vse metode že privzeto asinhrone.
Če uporabljaš najnovejša orodja, seveda.

Vam ne potegne, da se vseh problemov ne da paralelizirati.

Še par let, pa boste (mogoče) dojeli. No, takrat boste vseskozi verjetno ponavljali drug stavek (za ene brez blejanja ne gre).


Ja, tko k butci, ki ne dojamejo, da lahko blejejo o tem kaj je in kaj ni mozno, dejstvo pa ostaja, da niti priblizno ni vse sprogramirano, kot bi moralo biti. In to seveda predstavlja problem.

Pa se sam omenis, ce seveda uporabljas najnovejsa orodja. Torej se zavedas problema, sam te tvoj ego, al pa butastost, silita v napadanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Pa se kacica butasta, si ze dojel, da bistveno visjih frekvenc na tej tehnologiji ne bo? Se ne? Bo pa ocitno veliko vec jeder.
Torej bo zmagal tisti, ki jih bo znal izkorisiti. Ti je Pegasus lepo povedal, da ni vedno ena sama pot.

gendale2018 ::

bistveno višjih frekvenc verjetno sploh ne bo dokler ne bo kake bistvene spremembe pri izdelavi čipov..
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

AapocalypseE ::

Torej bo še vedno Intel #1 za igre.

gendale2018 ::

zakaj, sej intel bo tudi imel mejo nekje okoli 5ghz
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

Torej bo še vedno Intel #1 za igre.


Kako?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Bomo videli, če Ryzen 3000 serija ne doseže Intela v igrah, bo prava beda. Pričakujem, da ga preseže, za kar pa bo treba višja frekvenca, če le igre gledamo.

FireSnake, Pegasus,.. na vašem domačem (ne domači working pc) računalniku, katera aplikacija je najbolj procesorsko požrešna? Tiki, ja, zate vemo, molekulske simulacije pa d3m, NE, ps4 ne šteje:))

pegasus ::

Domač desktop? Fsckin bloated javascript lenih pizd, ki sebe imenujejo web developerji. Bom raje nehal, da ne bo kdo užaljen ... :D Še vedno trdim, da je najboljši web site ever cr.yp.to: berljiv, pregleden, lahek, z responsive designom by default, html 1.0.

D3m ::

Pegasus imaš prav......samo frekvence poznajo nič več.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Bodo morali dokazat, da so lahko hitrejši z nižjo frekvenco.

Ryzen 2 7nm 4GHz hitrejši od 9900K 5GHz. To bi bilo zanimivo.

S tem, da gre Intel na 10nm in se spet zadeve spremenijo.

RegulusDraco ::

edini razlog za nakup AMDja je da se Intel prepriča, da nam ponudi boljše produkte zaradi borbe na trgu. To je pa tudi vse. Nakup AMDja je kot nekakšna investicija v prihodnost, saj bo to pohitrilo razvoj na trgu procesorjev. Edini razlog.

Razen če ryzen 2 doseže Intla, potem se bo AMD kupilo ker bo imel boljše produkte. Zaenkrat je AMD pač kot KIA. Pač saj je dober, mogoče potegne tako kot Honda ampak še vedno ni niti približno Honda. Ampak je pa cenejši in se ga zato bolj splača, tudi če potegne tistih nekaj % manj...dobiš pa zato v karavanu več placa, da več vreč cementa lahko vlačiš za sabo.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

gendale2018 je izjavil:

[
za tole ti bo vrh glave že 2600 al pa i3 8100 :))

ne rabiš niti nekih hudih frekvenc niti veliko jeder


Ne. i3 bo ratal beden v roku 2 let, ga boš moral nujno menjat. Če kupiš 2600x ali pa 2700 pa bo delal brez problema 10 let.

Oziroma i3 je najbrž beden že danes.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

i3 je definitivno overrated.
Vecinoma bo nekak clock per clock 5% hitrejsi od ryzna... ce das pa r3 2200 nek ddr4 3200mhz pa oc na 4ghz si ze mimo.

Zakaj bi kupoval 4t proce... vsaj 6t oziroma 8t.

gendale2018 ::

i3 sem napisal da je še nek intel nasproti r5 2600 za Treera in ostale intel fane, i3 mu je bil pač najbližje po ceni
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gddr85 ::

če je podobna cena je 2600 no brainer, sploh če delaš kaj drugega, kot samo nabijaš špile (4c vs 12 thread), imo bi gledal intel šele od 8600 naprej..

gendale2018 ::

gddr85 je izjavil:

če je podobna cena je 2600 no brainer, sploh če delaš kaj drugega, kot samo nabijaš špile (4c vs 12 thread), imo bi gledal intel šele od 8600 naprej..

na https://geizhals.de

i3 8100 - 138 eur
r5 2600 - 153 eur
r7 1700 - 164 eur
i5 8400 - 215 eur
i5 8600 - 230 eur

ampak čaki ti bo Treer razložu da se v vsakem primeru bolj splača intel
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

AapocalypseE ::

2600 ali 1700 itak.

Me pa vseeno bolj vleče k 1700 kot 2600.

FlyingBee ::

V DE so tako lepe cene, za 150 eur mislim, da že dolgo nisi dobil toliko performanca, relativno. Še ramu pade cena, ssdji gredo lepo dol, nov ryzen bo naslednje leto, zadeva je jasna kaj kupiti. Morajo dobiti market share, zato super p/p, athlon xp all over again.

hojnikb ::

Pebi, hitro namige, kak spravit DDR4-3000 (Patriot Viper 4) do pogona. Dvignat SOC napetost al bo treba še kej latence tweakat ?
#brezpodpisa

D3m ::

Predator bi več vedel. Drugače pa google.

https://www.overclock.net/forum/13-amd-...
|HP EliteBook|R5 6650U|

frudi ::

hojnikb je izjavil:

Pebi, hitro namige, kak spravit DDR4-3000 (Patriot Viper 4) do pogona. Dvignat SOC napetost al bo treba še kej latence tweakat ?

2000 serija naj ne bi več rabila visokih SOC napetosti za stabilnost rama. Meni privzetih 1.10 V zadostuje za 3200 MHz (sicer na 2700X). Baje ni pametno iti čez 1.2 V.

Lahko poskusiš ročno nastaviti latence na vrednosti iz XMP profila. Včasih to pomaga.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

Pebi, hitro namige, kak spravit DDR4-3000 (Patriot Viper 4) do pogona. Dvignat SOC napetost al bo treba še kej latence tweakat ?


Čist odvisn,
od plate in biosa ter samih nastavitev.
AMD še zmeraj nima čist poštiman XMP nastavitve.
Recimo lahko nastaviš CL tak kot je,+ Vsoc na 1-1.05V ter dramV na 1.35-1.375V. verjetno imaš CL15 17 17 ... če imaš možnost nastaviš še procodt 53-60.

Ti morš pogledat latence ram, ter s pomočju calculatorja zračunaš vrednosti. Ni neka znanost.

Realno ryzen 1000 ne rabi več kot 1.05Vsoc za 3000-3200MHz DRAM. R2000 pa še malce manj.

Buggy ::

@hojnikB: sam sem stabilnost na RAM-u (sekundarni timingi) dobil z nizanjem in ne visanjem SOC-a (cca 1.1V) ter povisanju DRAM voltaze same 1.37V.

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

Pebi, hitro namige, kak spravit DDR4-3000 (Patriot Viper 4) do pogona. Dvignat SOC napetost al bo treba še kej latence tweakat ?

Daš jih v Intel matično.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

tony1 ::

Predlagam še en naziv.

Moderatorji, bi se avtorju dalo pod obstoječega nalimati še en enak avatar? 8-)

FlyingBee ::

Se opravičujem, ampak očitno se še vedno dogajajo ryzen ram afere. Kupiš vse ryzen: matično, proc, rame in potem moraš računat vrednosti glede na latence rama. Cene so res ugodne, ampak tole je pa odvračalno za marsikaterega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

D3m ::

Prosil je za pomoč, da iztisne max. iz RAM-a.

Ne rabimo tvojega kompliciranja o nekih aferah kjer jih ni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Aha, sem mislil, da mu sploh ne zažene po defaultu. Se posipam s pepelom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Se opravičujem, ampak očitno se še vedno dogajajo ryzen ram afere. Kupiš vse ryzen: matično, proc, rame in potem moraš računat vrednosti glede na latence rama. Cene so res ugodne, ampak tole je pa odvračalno za marsikaterega.


Kako pa si ti predstavljaš ram OC?
Še nikol nisi navijal rama? Misliš, da je na intelovi platformi čist vsak ram XMP stabilen?... dejno lepo te prosim. AM4 je slabša od LGA115* glede ram supporta... vseostalo kot so x99 itd pa prekaša za svetlobna leta.

hojnikb ::

stock 2133 dela bp, pac xmp 3000 pa ocitno ne, ker memory tester takoj vrze ven error. Niso pa kaki handpicked rami za ryzen, ampak pac najcenejsi kit z 3000MT
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

stock 2133 dela bp, pac xmp 3000 pa ocitno ne, ker memory tester takoj vrze ven error. Niso pa kaki handpicked rami za ryzen, ampak pac najcenejsi kit z 3000MT


sej ni to problem.
Naštimat moraš latence ročno. Uporabi ram calculator.

@flyingbee
preden govoriš neumnosti in se delaš bedaka prosim malce prevrtaj po googlu... a boš slučajn reku, da i7 8700K (coffee lake) nima nobenih problemov z XMP rami? Polno ljudi ima probleme že z 3200DDR4.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

stock 2133 dela bp, pac xmp 3000 pa ocitno ne, ker memory tester takoj vrze ven error. Niso pa kaki handpicked rami za ryzen, ampak pac najcenejsi kit z 3000MT


BIOS imas zadnji in zadnja AGESA, ta ti definira XMP vrednosti za razlicne module, drugace se na to jaz nebi zanasal in bi vnasal rocno, za okvir pa vzel vrednosti iz Ryzen Mem calculatorja?

probaj tudi kaksen drugi BIOS z drugo AGESO. Pri meni so se trije biosi cisto drugace obnasali. Drugace pa RAM OC je stvar potrpljenja in veliko porabljenega casa ;)

..:So pa rezultati ko imas enkrat rock stable toliko boljsi :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Predator X ::

Res je, SOC voltage lahko dela probleme pri ~1.1V.

Jaz bi osebno štartal za 3000MHz že z 1.00V

frudi ::

A kake vmesne korake si poskusil? Nekateri multiji za ram znajo delat več problemov, tako da poskusi recimo korak ali dva nižje (lahko tudi višje). Lahko recimo izbereš XMP profil, pa potem vseeno prestaviš frekvenco na 2933 ali 2666.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Buggy ::

Predator X je izjavil:

Res je, SOC voltage lahko dela probleme pri ~1.1V.

Jaz bi osebno štartal za 3000MHz že z 1.00V


jaz preko BIOS-a manj kot 1.1, ko sem dal all-core nisem mogu it...sem pa pri testiranju z Ryzen mastrom opazil, da sistemu gode nizanje in ne visanje SOC-a, kot sem prvotno delal.

hojnikb ::

bios je tazadn f2 (b450m ds2h), vse kar sn probu je sam vklop xmp profila. Z tweakanjem se nisn zacel.
#brezpodpisa

pegasus ::

Daj ko boš tweakal, mene zanimajo najnižje frekvence in najnižji tdp, pri katerem ta reč še želi delati.

hojnikb ::

tudi mene to zanima, ker naslednja varjanta je tweak na optimalno porabo, krr pervenstveno je to htpc build, kjer mi je zazeljeno da je cimvec casa silent (plata ma fino opcijonza fan off, napajalnikov fan sn pa tud jerryrigal na plato)
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Predator X je izjavil:

hojnikb je izjavil:

stock 2133 dela bp, pac xmp 3000 pa ocitno ne, ker memory tester takoj vrze ven error. Niso pa kaki handpicked rami za ryzen, ampak pac najcenejsi kit z 3000MT


sej ni to problem.
Naštimat moraš latence ročno. Uporabi ram calculator.

@flyingbee
preden govoriš neumnosti in se delaš bedaka prosim malce prevrtaj po googlu... a boš slučajn reku, da i7 8700K (coffee lake) nima nobenih problemov z XMP rami? Polno ljudi ima probleme že z 3200DDR4.

Nisem jaz tisti, ki si želi oc rama na čim tišjem htcpju s čim nižjo porabo in s tem gretjem oziroma glasnostjo.

Predator X ::

To sploh nima čisto nič veze... ram OC pa res ni neka dilema pri porabi edin vsoc ti zna kurt ~5-15W več odvisno od ekstremov. Samo je zelo očitno, da nisi nikoli kaj podobnega počel pa že pametuješ.... x99 je pravi hudič pri navijanju ramov.

hojnikb ::

Kje se omenja sploh ram OC ? Pa še zram nizka poraba... Điz folks.
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Ravno toliko kot v primerjavo vleči x99.

V glavnem, Hojnikb, za kaj točno bo tak sistem in kaj ti bo pomagalo ram na 3000?
««
268 / 611
»»