» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
226 / 611
»»

b3D_950 ::

na kateri plati jih imaš oz. kaj najbolj paše na te ryzen?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Isotropic ::

tiborrr kakšnega spoilerja nam nebi dal? recimo če se dosti bolje navija kot 1xxx?
:)

tiborrr ::

Imamo veliko plošč, s stališča OC in zrelosti po mojem mnenju ASUS > ASRock > MSI > vsa ostala žalost. Za primarno mašino mi že dva meseca leži na mizi B350I-STRIX (da nadomesti i7 6950X na AsRock X99E-ITX).

Nihče nima kaj falit, če vzame dobro B350 ploščo. Osebno najljubše:
- Crosshair VI Hero (Extreme, če ste subzero ali b-die mem OC fanatik)
- ASUS ROG STRIX B350-F
- ASRock Fatal1ty X370 Gaming X
- MSI B350 Gaming Pro Carbon.

Isotropic je izjavil:

tiborrr kakšnega spoilerja nam nebi dal? recimo če se dosti bolje navija kot 1xxx?
:)

NDA. Vedno bil in vedno bo ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Predator X ::

Glede na latence L2 in L3$ so tole korenitne spremembe pa tudi 2666MHz memory, da samo 76ns.

FireSnake ::

tiborrr je izjavil:


NDA. Vedno bil in vedno bo ;)


Edino ppravilno!
Aha, vodni bloki, vse jasno. Kar tako dalje ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

tiborrr tebe ni več v EKWB?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

a ma sploh kak smisel overclockat ryzene za everyday, ko je pa OC ceiling tako nizek...
#brezpodpisa

pegasus ::

Nima. Veliko večji smisel ima downclocking. Tisti 12W pasivni part v LG zaslonu mi daje upanje, da se da priti pod 5W ;)

Jarno ::

hojnikb je izjavil:

a ma sploh kak smisel overclockat ryzene za everyday, ko je pa OC ceiling tako nizek...

Odvisno, kateri model kupiš. R5 2600 bi naj imel base clock 3.4GHz.
Če mu ga zvišaš na recimo 4 GHz, bo v multithreading aplikacijah soliden boost, poraba pa še vedno nizka.
Torej z OC-jem lahko dobiš X performance hkrati z zastonjskim coolerjem.
#65W!

tiborrr ::

D3m je izjavil:

tiborrr tebe ni več v EKWB?

Ne. Corsair.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

hojnikb je izjavil:

a ma sploh kak smisel overclockat ryzene za everyday, ko je pa OC ceiling tako nizek...

Odvisno od posameznika, jaz jih kar po defaultu navijem. Še vedno najraje sem vedno navijal tako, da sem ostal znotraj default TDP in obenem ciljal čimvišjo zmogljivost (clock, latence).

To se seveda ne da vedno, zato za 24/7 grem nekje do naravne trojne točke čipa (t.j. kjer se srečajo temperatura, napetost in frekvenca), od koder je za premagovanje le-te potrebno drastično spremeniti temperaturo ali napetost. Do trojne točke gre čip praktično linearno, nad njo poraba naraste eksponentno.

Vsakomur svoje torej :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

hojnikb ::

Jaja, nekaj lufta ma sigurno (gledano po netu gre večina primerkov tam 3.8-4.0). Ampak če je recimo base že 3.6-3.7G, se mi pa ne zdi smiselno kupit bolše plate samo za tistih 5-10% boosta.

Like you said, vsakemu svoje. Bolše potem iGPU in ram navit, so večji boosti :)

pegasus je izjavil:

Nima. Veliko večji smisel ima downclocking. Tisti 12W pasivni part v LG zaslonu mi daje upanje, da se da priti pod 5W ;)

Vprašanje. Nekaj porabnikov maš fiksnih in jim neboš zbil porabe (uncore predvsem), tako da vprašanje če se da prilezit na 5W z nekim uporabnim performancom...

Mislim da ma "Banded Kestrel" večji potencial, da prileze do 5W. To bi naj bil nativno 2core/4thread die z 192SPji (podobno kot stoney ridge). Seveda če ga bo amd sploh kdaj naredu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Isotropic ::

tiborrr je izjavil:

D3m je izjavil:

tiborrr tebe ni več v EKWB?

Ne. Corsair.

a v ameriki to? kje pa?

Isotropic ::

FireSnake ::

Verjetno isto podatki, ki jih je linkal predhodnik: klik.

Zadeva zgleda obetavna ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Cene on clocki

Na hitro, kaj je novega:
- 2800X (še) ne obstaja
- 2700X ima turbo frekvenco 4.35 GHz (105W)

Cene: ugodne.

X470 bomo ugledali 19. aprila (in mogoče nove Ryzene tudi takrat).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

So zanimivi ja. Zdej bo sploh kakšen R5 2600X res Intel (i5,i7) killer. Če se ga navije na 4,2GHz bo super. No že tko po defaultu naj bi pa šel na 3,8GHz (all core) s XFR.

Mislim, pa da bo 7nm EUV šele tista prava stvar ... vsaj zame.

D3m ::

Malo so latence izboljšali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

D3m je izjavil:

Malo so latence izboljšali.


Sploh pri jedru, ter jedro + IF imata nekje 10ns manj do drama.

@Pegasus
Raven ridge je ustvarjen :


Trenutni mobile čipi

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

RegulusDraco ::

tnx za linke. Tole zgleda svetovno.

Mi je pa zelo zabavno, da je v gamingu povprečno še vedno 8% slabši kot i7-8700. :)
Me zanima kakšni bodo termalni rezultati. Pričakujem da bo zadeva kar precej hladna.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

R5 2600X glej kot "gaming" (vs i7 8700) proc, R7 2700X je že streaming + gaming

neo5468 ::

2600 se meri proti 8400, po performanceu in ceni. 8700 gre pa proti 2700. Ne zdej mešat.

Spock83 ::

tiborrr je izjavil:

Imamo veliko plošč, s stališča OC in zrelosti po mojem mnenju ASUS > ASRock > MSI > vsa ostala žalost. Za primarno mašino mi že dva meseca leži na mizi B350I-STRIX (da nadomesti i7 6950X na AsRock X99E-ITX).

Nihče nima kaj falit, če vzame dobro B350 ploščo. Osebno najljubše:
- Crosshair VI Hero (Extreme, če ste subzero ali b-die mem OC fanatik)
- ASUS ROG STRIX B350-F
- ASRock Fatal1ty X370 Gaming X
- MSI B350 Gaming Pro Carbon.

Isotropic je izjavil:

tiborrr kakšnega spoilerja nam nebi dal? recimo če se dosti bolje navija kot 1xxx?
:)

NDA. Vedno bil in vedno bo ;)


A si kdaj probal Supermicro?

Jarno ::

Predator X je izjavil:

R5 2600X glej kot "gaming" (vs i7 8700) proc, R7 2700X je že streaming + gaming

Prej je veljalo, da je i5 (4 core) gaming, i7 (4c/8t) pa soliden gaming/streaming.
2600X bo lušna zadeva, adekvaten predvsem za gamerske/streamerske potrebe, saj ima 2x več moči od starih i5.
2700X je že kar premium izdelek za predvideno nizko ceno (v primerjavi z začetno 1800X).
#65W!

Predator X ::

neo5468 je izjavil:

2600 se meri proti 8400, po performanceu in ceni. 8700 gre pa proti 2700. Ne zdej mešat.


ni res.

RegulusDraco ::

Predator X je izjavil:

R5 2600X glej kot "gaming" (vs i7 8700) proc, R7 2700X je že streaming + gaming


ne nabijaj. 2700x je v igrah za 8% slabši od Intel i7-8700. Piše na tvojem linku.

A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

Predator X je izjavil:

R5 2600X glej kot "gaming" (vs i7 8700) proc, R7 2700X je že streaming + gaming


ne nabijaj. 2700x je v igrah za 8% slabši od Intel i7-8700. Piše na tvojem linku.



enako velja za R5 2600X.

Če grem jst igrat LoL ali CS na i3 8350K ali na i7 8700K bo razlika samo zaradi višjega clocka. Sepravi se i3 8350K meri z i7 8700K?

RegulusDraco ::

2600x je potem že kakšnih 10% slabši kot i7-8700.

razen če 2600x naviješ. ampak naviješ lahko tudi i7-8700k. Ne pozabi da je i7 že zelo padla cena odkar je prišel na trg, tako da bo novi 2700x moral biti hudičevo poceni, da se ga bo splačalo kupit proit i7-8700.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

2600x je potem že kakšnih 10-12 % slabši kot i7-8700.


Ni res!

Ti raje nehaj nabijat.

Lep primer je i7 8700K vs i7 7980X. Ja i7 8700K je hitrejši in se odlično primerja znjim.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Če upoštevamo, da je cena i7-8700k že zelo nizka, se glede na to, da je i7-8700 hitrejši kot AMD 2700x lahko smatra, da je i7-8700 NEPRIMERLJIVO boljši nakup. Dobiš ga že za 280 eurov. 2700x bo stal najbrž nekje med 350-400 EUR. 2600x en drobižek manj.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

Če upoštevamo, da je cena i7-8700k že zelo nizka, se glede na to, da je i7-8700 hitrejši kot AMD 2700x lahko smatra, da je i7-8700 NEPRIMERLJIVO boljši nakup. Dobiš ga že za 280 eurov.


Zakaj trolaš?

RegulusDraco ::

Ker i7-8700 dobiš za 280 eurov. In je 8% boljši v igrah kot ryzen 2700x, ki bo 100 eurov dražji.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

Ker i7-8700 dobiš za 280 eurov. In je 8% boljši v igrah kot ryzen 2700x, ki bo 100 eurov dražji.


R5 2600X je konkurenca.
R7 2700X je nesmiselno kupit samo za igre.

RegulusDraco ::

2600x ima 100mhz nižje frekvence kot 2700x. Se pravi lahko pričakujemo da je vsaj 8% slabši od i7-8700, najbrž še kak % počasnejši. Za isto ceno. Dobiš pa isto število jeder/niti kot jih ima i7.
Daj mi kak faking razlog, da bi izbral 2600x proti i7-8700. Temperatura morda? Nevem. Boljše matične mogoče? Višje frekvence rama? Anything?

I want to love AMD, but it is so fucking hard.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

2600x ima 100mhz nižje frekvence kot 2700x. Se pravi lahko pričakujemo da je vsaj 8% slabši od i7-8700, najbrž še kak % počasnejši. Za isto ceno. Dobiš pa isto število jeder/niti kot jih ima i7.
Daj mi kak faking razlog, da bi izbral 2600x proti i7-8700. Temperatura morda? Nevem. Boljše matične mogoče? Višje frekvence rama? Anything?

I want to love AMD, but it is so fucking hard.


Kako isto?

RegulusDraco ::

i7-8700 sedaj stane 280 EUR. AMD ryzen 1600x je stal 280 EUR ob releasu na geizhals.de. ne mi rečt da bo 2600x cenejši kot je bil 1600x no. :)

https://geizhals.de/?phist=1699929
https://geizhals.de/?phist=1604881
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Še en, ki se je zbudil iz hibernacije.

@Draco
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

i7-8700 sedaj stane 280 EUR. AMD ryzen 1600x je stal 280 EUR ob releasu na geizhals.de. ne mi rečt da bo 2600x cenejši kot je bil 1600x no. :)

https://geizhals.de/?phist=1699929
https://geizhals.de/?phist=1604881



:)):)):))
Ti nimaš pojma kaj je sploh konkurenca. Veš, da bo R5 2600X cenejši.

D3m ::

Ja bo cenejši si morš misliti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RegulusDraco ::

release je čez 1 mesec. Do takrat bo sigurno tudi Intel spustil cene ;)

mah, dolgčas. sem upal da mi boste AMD fanboyi po nekaj mesecih lahko dali kake seksi argumente zakaj je AMD kul. Pa še vedno samo trolate da je kul brez smiselnih argumentov.

Celo ti si podal link, Predator, da je Intel hitrejši, pa še vedno ne dojameš da je Intel hitrejši :)

1 vprašanje: zakaj kupiti AMD? zato da se privarčuje 10-20 EUR?! resno? pizdarija za celo kišto daš preko 1000 EUR in potem si vesel zaradi 10-20 EUR prihranka? Ne me jebat no :D

Navijanje? pizda sej lohk tud Intla naviješ.
Temperature? Ja to ej fajn da so čim nižje ja. Drugače pač montiraš Sycthe mugen hladilnik gor in bo glih tko tišina.

Why? Why? Why?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Kva teb ni jasn?

RegulusDraco ::

again: zakaj je AMD kul?

dio porko, kej je tma al kej? Povedi zakej je AMD boljši? Tle orgazmirate že 226 strani okol teh ryznov. Povej kaj te tok rajca na ryznu.

Multithreading ima približno isto dober kot i7-8700, gaming je slabši ot i7-8700. Zakaj je torej 2600x kul? Kaj je tok kompleksno vprašanje?! :D XD
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

_koki_ ::

Ne da bo intel spustil cene, prisiljen jih bo spustiti če bojo še hotli prodat ta preluknjan klump! Ko bo intel zaflikal ranljivosti misliš da ne bo to vzelo najmanj 20% performansa, jaz rečem da bo najmanj 20% če ne še več, kje bo potem ta 6 jederni klump, da ga ne bo še ryzen 3 nascal...

RegulusDraco ::

v igrah ne rabiš sshja. Ne bo performance impacta. Sploh. Drugod pa itak home user razlike ne bo opazil. Virtualke na domačem PCju so vprašljive kako bodo delale.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

v igrah ne rabiš sshja. Ne bo performance impacta. Sploh.


:)):)):))

_koki_ ::

Se lepo vidi zdaj koliko dostopni čas do predpomnilnikov pomeni, koliko je ryzen 2 hitrejši od lanskih core per core! Poleg tega pa zakaj bi V8 gnal samo po 4ih ali 6ih valjih, samo debilu bo pomemben 10% boost v igrah na 720p low!

RegulusDraco ::

_koki_ je izjavil:

Ne da bo intel spustil cene, prisiljen jih bo spustiti če bojo še hotli prodat ta preluknjan klump! Ko bo intel zaflikal ranljivosti misliš da ne bo to vzelo najmanj 20% performansa, jaz rečem da bo najmanj 20% če ne še več, kje bo potem ta 6 jederni klump, da ga ne bo še ryzen 3 nascal...


Tako kot se VW ne prodaja več najbrž?

_koki_ je izjavil:

Se lepo vidi zdaj koliko dostopni čas do predpomnilnikov pomeni, koliko je ryzen 2 hitrejši od lanskih core per core! Poleg tega pa zakaj bi V8 gnal samo po 4ih ali 6ih valjih, samo debilu bo pomemben 10% boost v igrah na 720p low!


5 % je 2700x boljši od 1800x. Lep dosežek, ja. Me rajca kaj bodo naredili z ryzen naslednje leto.


V8 pa boš gnal na 6 valjih zato ker je še vedno boljši kot clio s turbinco. Samo an koncu clio manj porabi, se manj greje, je tišji.... en tak epic underdog :D
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Saj pravim,hibernacija.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
226 / 611
»»