» »

Učenec Xiaomi prehitel učitelja z novimi tablicami

Učenec Xiaomi prehitel učitelja z novimi tablicami

Android Central - O kitajskem izdelovalcu pametnih telefonov in drugih mobilnih naprav Xiaomi smo pred poldrugim letom pisali kot o posnemovalcu Appla. Xiaomi morda res posnema videz, a njegova strojna oprema že zdavnaj ni več drugorazredna. Danes so predstavili nova tablična računalnika Mi Note in Mi Note Pro, pri čemer ima slednji ene najboljših specifikacij na tržišču ta hip.

Mi Note, ki se po imenu zgleduje kar po Samsungovem Galaxyju, je tipična tablica s 5,7-palčnim zaslonom z ločljivostjo 1080p, procesorjem Snapdragon 801 2,5 GHz, 3 GB pomnilnika, kamero s 13 milijoni točk in optično stabilizacijo slike, pomožno kamero s štirimi milijoni točk, dvojnim ležiščem za SIM-kartico in baterijo kapacitete 3000 mAh. Verzija s 16 GB prostora bo stala 2300 juanov (320 evrov), verzija s 64 GB prostora pa 2800 juanov (390 evrov).

Povsem druga pesem pa je Mi Note Pro, ki sega v sam vrh. Enako velik zaslon podpira ločljivost 2560 x 1440, kar predstavlja 515 točk na kvadratni palec. Ima najnovejši osemjedrni Snapdragon 810 (štirikrat 1,5 GHz in štirikrat 2,0 GHz), grafiko Adreno 430, 4 GB pomnilnika LPDDR4, 64 GB prostora, podpore za LTE kategorije 9 in na Androidu 5.0 osnovan kitajski operacijski sistem. Naprava stane 3300 juanov ali 460 evrov, na prodaj pa bo na Kitajskem, in sicer od 27. januarja naprej. Kasneje bo na voljo tudi v Indiji in okoliških državah, izven jugovzhodne Azije pa bržkone ne. Škoda, saj je Xiaomi napredoval in dosegel svoje vzornike, njegovi izdelki pa so bistveno cenejši od primerljivih zahodnih.

36 komentarjev

SumTingWong ::

Tablična računalnika? Mislite phablet?

kpkp ::

801 ne 805;)

Evolve ::

kpkp je izjavil:

801 ne 805;)


810 drgač

SumTingWong ::

Mi Note ima 801, Mi Note Pro pa 810

JackOdpirac ::

In kaj točno pomeni hardware pri loldroidu? Ne ravno veliko

carota ::

Kakšna je razlika med 5,7" tablico in Nexus 6, ki je telefon in 6"?

Zlate ::

Prvi je tablica s premajhnim ekranom, drugi pa telefon s prevelikim ekranom. :P
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

phong ::

Telefona / tablice brez garantiranih posodobitev ne kupim več. Bo Xiaomi posodabljal napravi, kot jih Nexus?

swar ::

Djabe ti tak hardware ko vse skup steka in se forceclosa ?

borisk ::

phong je izjavil:

Bo Xiaomi posodabljal napravi, kot jih Nexus?


za to je večja verjetnost kot pri Samsungu/LG

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

njyngs ::

JackOdpirac je izjavil:

In kaj točno pomeni hardware pri loldroidu? Ne ravno veliko

Še en ki ni probal verzije 5.0 in se tolaži z gostilniškimi debatami?

Roger ::

njyngs je izjavil:

JackOdpirac je izjavil:

In kaj točno pomeni hardware pri loldroidu? Ne ravno veliko

Še en ki ni probal verzije 5.0 in se tolaži z gostilniškimi debatami?


A bo isto veljalo za verzijo 6.0?
...tudi vam!

issak ::

SumTingWong je izjavil:

Tablična računalnika? Mislite phablet?


Phableti kot izraz ne obstajajo več, do 6" so telefoni, 7" so pa tablice. Včasih je bil phablet 5"+, zdej so pa že 'mini' telefoni skoraj 5". Da bi mel pa čisto svojo kategorijo za 1" razlike je pa tudi brezveze.

Jst ::

Poglejte si njihovo najavo: http://en.miui.com/thread-77289-1-1.html

Fani v dvorani, kot pri Applu, vendar v "Kitajskem postroju". :)

edit: Bi jim moral nekdo povedati, da se morajo smejati in tudi ploskati. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

MrStein ::

njyngs je izjavil:

JackOdpirac je izjavil:

In kaj točno pomeni hardware pri loldroidu? Ne ravno veliko

Še en ki ni probal verzije 5.0

5.0 je probalo nekje 0,5% uporabnikov.
Ker ne deluje spljoh na napravah, ki jih imajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NewFrog ::

phong je izjavil:

Telefona / tablice brez garantiranih posodobitev ne kupim več. Bo Xiaomi posodabljal napravi, kot jih Nexus?
Xiaomi tedensko objavlja posodobitve svojega operacijskega sistema za precej njihovih telefonov/tablic. V preteklosti so imeli sicer nekaj težav s poganjanjem gapps, ker (najverjetneje) želijo, da uporabniki posegajo po njihovih rešitvah (imajo tudi svoj market za aplikacije, ipd.) Kot kaže pa so v novih verzijah kompatibilnost z Googlovimi aplikacijami izboljšali, saj ne opažam več težav. Trenutno njihov MIUI operacijski sistem še vedno temelji na Android 4.4.4., pričakovano je, da bi se prehod na Android 5 zgodil v prvih mesecih letošnjega leta. MIUI se lahko namesti tudi na telefone drugih proizvajalcev. Imajo tudi precej živahen forum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NewFrog ()

MrStein ::

NewFrog je izjavil:


Xiaomi tedensko objavlja posodobitve svojega operacijskega sistema za precej njihovih telefonov/tablic.

Kako dolgo pa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NewFrog ::

MrStein je izjavil:

NewFrog je izjavil:


Xiaomi tedensko objavlja posodobitve svojega operacijskega sistema za precej njihovih telefonov/tablic.

Kako dolgo pa?


To ti težko odgovorim, lahko pa rečem, da še vedno delno podpirajo tudi svoj najstarejši telefon (sicer je na Androidu 4.1), govori se, da bodo tudi starejši telefoni deležni prehoda na novejše sisteme. Ali se bo to res zgodilo, pa je drugo vprašanje.

Lion29 ::

issak je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Tablična računalnika? Mislite phablet?


Phableti kot izraz ne obstajajo več, do 6" so telefoni, 7" so pa tablice. Včasih je bil phablet 5"+, zdej so pa že 'mini' telefoni skoraj 5". Da bi mel pa čisto svojo kategorijo za 1" razlike je pa tudi brezveze.


ce je tablica in lahko klices, potem je phablet... ne glede na velikost
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

SumTingWong ::

Pa saj ni to, bolj me je zmotilo, da so 5.7" telefonu rekli tablični računalnik.

zmaugy ::

"... na Androidu 5.0 osnovan kitajski operacijski sistem..."

Ni šans, da kupim kaj takšnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

hojnikb ::

zmaugy je izjavil:

"... na Androidu 5.0 osnovan kitajski operacijski sistem..."

Ni šans, da kupim kaj takšnega.

kaj te ustavlja, da namestiš AOSP android.. ?
#brezpodpisa

Boobiz ::

Tile kitajci naj še malo bolj "poangležijo" ekosistem in googlov play, ga ne bo nikjer videt kitajskih znakov. Potem se bo težko upreti za tako ceno.
I'm drunk, what's your excuse?

MrStein ::

NewFrog je izjavil:

MrStein je izjavil:

NewFrog je izjavil:


Xiaomi tedensko objavlja posodobitve svojega operacijskega sistema za precej njihovih telefonov/tablic.

Kako dolgo pa?


To ti težko odgovorim, lahko pa rečem, da še vedno delno podpirajo tudi svoj najstarejši telefon (sicer je na Androidu 4.1), govori se, da bodo tudi starejši telefoni deležni prehoda na novejše sisteme. Ali se bo to res zgodilo, pa je drugo vprašanje.

Model iz leta 2012? Takratne je še Samsung update-al na 4.3
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Trololololol ::

MrStein je izjavil:

njyngs je izjavil:

JackOdpirac je izjavil:

In kaj točno pomeni hardware pri loldroidu? Ne ravno veliko

Še en ki ni probal verzije 5.0

5.0 je probalo nekje 0,5% uporabnikov.
Ker ne deluje spljoh na napravah, ki jih imajo.

Zanimivo, da je moral Android priti do 5. izdaje, da lahko izkoristi HW.

zmaugy je izjavil:

"... na Androidu 5.0 osnovan kitajski operacijski sistem..."

Ni šans, da kupim kaj takšnega.

Ignoranca na višku moči a? Ali pa idiotizem. Poglej, kdo sestavlja vrh pri Xiaomi (hint: Tisti, ki so že prej sestavljali vrh pri drugih megakorporacijah).
PS: Če se bojiš za podatke, naj te potolaži dejstvo - da je pri proameriških firmah možnost, da bodo podatki deljeni z drugimi enih par 100 do 100k večja kot pri kitajcih. Oni namreč zajete podatke zadržijo zase.

MrStein je izjavil:


Model iz leta 2012? Takratne je še Samsung update-al na 4.3

A tudi telefone, ki so stali par 100€ ali samo flagshipe?

PrimozR ::

issak je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Tablična računalnika? Mislite phablet?


Phableti kot izraz ne obstajajo več, do 6" so telefoni, 7" so pa tablice. Včasih je bil phablet 5"+, zdej so pa že 'mini' telefoni skoraj 5". Da bi mel pa čisto svojo kategorijo za 1" razlike je pa tudi brezveze.

V bistvu so cole npomembne. Važen je vmesnik. Ta je na Nexus 6 drugačen od Nexus 7 (velikost elementov, razporeditev le-teh, desktop se na tablicah obrača, na telefonih ne, itd.). Bolj kot diagonala je važen flag v nastavitvah, ki operacijskemu modelu pove, a gre za telefon ali tablico. Sicer pa čez palec tablice ponavadi nimajo možnosti pošiljanja SMSov in klicanja prek mobilnega omrežja, tudi če so opremljene z GSM komponento.

s1m0n ::

Kar se tiče izdelave in podpore so kot kitajski proizvajalec kar dobri in ne bi bilo nič narobe, če pridejo bolj na EU trg.
Androidu pa od 4.1 dalje čisto nič ne manjka! Deluje tekoče gladko na moji 100EUR tablici oh scroll je celo boljši v brskalniku kot na ipad3. Pač ovisno kaj je gor in ne nek pobasan klump od proizvajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

krucymucy ::

Sem nalozil MIUI na Oneplus One, ni mi bil vsec. Sem pa imel pred Oneom namen kupiti Mi3, pa ga nisem ravno zaradi podpore developerjev.
Sicer je bilo kasneje mozno namestiti CM11, ampak julija, ko sem potem narocil Oneplus one se ne.

zmaugy ::

Trololololol je izjavil:

MrStein je izjavil:

njyngs je izjavil:

JackOdpirac je izjavil:

In kaj točno pomeni hardware pri loldroidu? Ne ravno veliko

Še en ki ni probal verzije 5.0

5.0 je probalo nekje 0,5% uporabnikov.
Ker ne deluje spljoh na napravah, ki jih imajo.

Zanimivo, da je moral Android priti do 5. izdaje, da lahko izkoristi HW.

zmaugy je izjavil:

"... na Androidu 5.0 osnovan kitajski operacijski sistem..."

Ni šans, da kupim kaj takšnega.

Ignoranca na višku moči a? Ali pa idiotizem. Poglej, kdo sestavlja vrh pri Xiaomi (hint: Tisti, ki so že prej sestavljali vrh pri drugih megakorporacijah).
PS: Če se bojiš za podatke, naj te potolaži dejstvo - da je pri proameriških firmah možnost, da bodo podatki deljeni z drugimi enih par 100 do 100k večja kot pri kitajcih. Oni namreč zajete podatke zadržijo zase.


Končna kontrola sestava pri Kitajcu si ti ali sem jaz, pri npr. Applu, ki ga naredi Kitajc, pa je to Apple. Če me, idiota kot menda sem, razumeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

broken/link ::

krucymucy je izjavil:

Sem nalozil MIUI na Oneplus One, ni mi bil vsec. Sem pa imel pred Oneom namen kupiti Mi3, pa ga nisem ravno zaradi podpore developerjev.

slabo si ti to gledal. http://xiaomi.eu/community/forums/miui-...
+ če odkriješ bug majo tudi super sistem za javljanje le-teh in se dejansko stvari rešujejo in nadgrajujejo.

pa tudi ne hitijo na vrat na nos z novimi verzijami ven. recimo ko je prišla ven v6, ja, je bila preje okleščena, ampak polno delujoča, brez sesuvanj in podobnih pizdarij, kot se jih srečuje recimo pri cm nightly-jih. sam si lastim mi3-ko in kar se podpore tiče nimam nobenih pripomb.

in ja, xiaomi nima ravno veliko telefonov in si zaenkrat lahko privoščijo razvijanje in posodabljanje vseh naprav. tudi tistih za 120eur. kaj bo pa prihodnost prinesla ...

red_baron ::

Telefon je na prodaj ze v Italiji preko xiaomishop.com.

Jackass ::

Ličen izdelek!
jAcKaSS

noraguta ::

zmaugy je izjavil:

Trololololol je izjavil:

MrStein je izjavil:

njyngs je izjavil:

JackOdpirac je izjavil:

In kaj točno pomeni hardware pri loldroidu? Ne ravno veliko

Še en ki ni probal verzije 5.0

5.0 je probalo nekje 0,5% uporabnikov.
Ker ne deluje spljoh na napravah, ki jih imajo.

Zanimivo, da je moral Android priti do 5. izdaje, da lahko izkoristi HW.

zmaugy je izjavil:

"... na Androidu 5.0 osnovan kitajski operacijski sistem..."

Ni šans, da kupim kaj takšnega.

Ignoranca na višku moči a? Ali pa idiotizem. Poglej, kdo sestavlja vrh pri Xiaomi (hint: Tisti, ki so že prej sestavljali vrh pri drugih megakorporacijah).
PS: Če se bojiš za podatke, naj te potolaži dejstvo - da je pri proameriških firmah možnost, da bodo podatki deljeni z drugimi enih par 100 do 100k večja kot pri kitajcih. Oni namreč zajete podatke zadržijo zase.


Končna kontrola sestava pri Kitajcu si ti ali sem jaz, pri npr. Applu, ki ga naredi Kitajc, pa je to Apple. Če me, idiota kot menda sem, razumeš.

zato se pa applov phablet krivi v času in prostoru.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zmaugy ::

1. Nisem opazil.
2. Sicer pa nisem mislil na kontrolo kakovosti same izdelave, govor je bil o varnosti. Kot smo videli se nekatere organizacije poslužujejo hardverskih trikov za nadzor komunikacij, pred tem te klasični izbris diska/bla bla ne reši. Če kupiš apple/nokia/sony in kar je še tega bolj vpetega na zahod in izdelanega na Kitajskem, bodo lastniki blagovnih znamk prekontrolirali, če niso Kitajci noter vgradili česa, kar ne bi smeli. V primeru da teh firm ni vmes, ti lahko podtaknejo kar koli se jim zahoče in noben od nas ne bo imel pojma o tem, ker tja nihče ne bo pogledal.
3. NSA ne šteje, oni že itak vedo vse o nas, kar pa še ne pomeni, da hočemo to znanje širiti še na ostale.

issak ::

PrimozR je izjavil:

issak je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Tablična računalnika? Mislite phablet?


Phableti kot izraz ne obstajajo več, do 6" so telefoni, 7" so pa tablice. Včasih je bil phablet 5"+, zdej so pa že 'mini' telefoni skoraj 5". Da bi mel pa čisto svojo kategorijo za 1" razlike je pa tudi brezveze.

V bistvu so cole npomembne. Važen je vmesnik. Ta je na Nexus 6 drugačen od Nexus 7 (velikost elementov, razporeditev le-teh, desktop se na tablicah obrača, na telefonih ne, itd.). Bolj kot diagonala je važen flag v nastavitvah, ki operacijskemu modelu pove, a gre za telefon ali tablico. Sicer pa čez palec tablice ponavadi nimajo možnosti pošiljanja SMSov in klicanja prek mobilnega omrežja, tudi če so opremljene z GSM komponento.



Res je, vmesnik je tisti ki določi, ampak ravno ta 'phablet' vmesnik je Google vrgel ven iz androida, mislim da okoli jelly beana, tako da phablet ne obstaja več. Imaš vmesnik telefon in tablico, oziroma lahko glede na DPI programiraš, če se ne motim. Pravzaprav tudi tistega pravega vmesnika za tablice ni več, kot je bil honeycomb, zdaj je samo še en vmesnik, ki ima malo več prostora oz. manjši font za tablice, in pa ko notification bar dol potegneš gre na telefonu čez cel zaslon, na tablicah pa samo po sredini, pa tisti hamburger meni je odprt v landscape na tablicah. To je to kar je razlik v sistemu samem, kako pa razvijalci uporabljajo različne DPIje za različne vmesnike je pa druga stvar.

cegu ::

Bi bil kdo za to, da vsak od nas prispeva ene 10€ in ga kupimo ter damo mojstru v test? Potem pa naredimo eno preprosto nagradno igro in tisti ga dobi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xiaomijev prvak Mi A3 je tu

Oddelek: Novice / Android
236750 (5204) crystal
»

Samsung predstavil Galaxy Note 5 in Galaxy S6 Edge+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5519250 (15699) Stari maček
»

Samsungove novosti: Galaxy Note 4, Note Edge, Gear S, Gear VR (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7117576 (14275) FlyingBee
»

Oppo Find 7 prinaša 1440p

Oddelek: Novice / Android
3210436 (6330) HeMan
»

CES 2014: štiri nove tablice iz Samsunga

Oddelek: Novice / Android
167171 (4269) CaqKa

Več podobnih tem