» »

Barvni tiskalnik za pisarno

Barvni tiskalnik za pisarno

koJan ::

Pozdravljeni,

V naši pisarni iščemo nov barvni tiskalnik.
Pomembno nam je, da

    -printa a4 od roba do roba,
    -kvaliteta printa primerna tudi za razne zloženke,
    -da je sposoben pritanja tudi na trši papir oziroma karton


Imate kakšen model, ki bi ga predlagali?
Kaj pa cene kartuš? Kateri proizvajalec je najcenejši?
Predlagate inkjet ali laser?

Hvala za odgovore,
jan

Brane22 ::

Kar se cene črnila tiče, težko verjamem,d a bo kdo nascal Epsonovo L serijo, ki ima serijsko flaške za refill.

Za debel karton težko rečem, definitivno pa pomaga če izbereš model, kjer papir potuje skozi tiskalnik ( čimbolj) naravnost in ne dela prevoja. Tisti modeli ki imajo možnost tiska na rolo se IMHO topogledno obnesejo še najbolje, ker gra papir takrat praktično povsem naravnost skozi.

Višji modeli "L" serije so precej dragi, ampak osnovni štiribarvni L110 je v tujini pod €100. Če hočeš šestbarvnega, rabiš vsaj L800, ki pa ni več tako poceni. Ne vem pa ali vsi tiskajo od roba do roba. Preveri.

koJan ::

Brane, hvala za uporabne nasvete.
Ko se odločimo, ti lahko sporočim kaj smo kupili in kako smo zadovoljni.

Če ima pa kdo še kakšen dober nasvet bom pa tudi vesel.
LP

koJan ::

Kaj pa tale? https://www.mimovrste.com/tiskalniki/ti...
Ker bomo največ printali marketinški material iz obeh strani in se tako izognili tiskarjem mi je pomembno tudi, da sam obrača liste.

Da tiskalnik sam obrača lista mora imeti omogočeno funkcijo: duplex?

mailer ::

Včasih je bila za funkcijo obojestranskega avtomatskega tiska uporabljena beseda full duplex.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MStrix ::

Piše duplex opcijsko

jan_g ::

Duplex je obojestransko, ja, ampak ne vem, kako bo šlo s trdim papirjem. Printerji, ki sem jih doslej uporabljal (sicer običajni pisarniški printerji), za duplex printanje povlečejo papir nazaj noter in ga obrnejo prek prevoja čez valje. No, še vedno ostane "ročni duplex", da sprintaš najprej vse sode strani in nato še vse lihe strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

koJan ::

Če piše duplex opcijsko to pomeni, da moram na roke obračati liste?

mitja73 ::

koJan je izjavil:

Če piše duplex opcijsko to pomeni, da moram na roke obračati liste?


Včasih pomeni to ja, včasih pa da dokupiš duplex modul.
Za to kaj se ti splača kupit pa moraš najprej definirat št. barvnih in št. čb izpisov npr. na mesec in šele potem lahko iščeš kaj je najugodnejše.

Griffith ::

koJan je izjavil:

Kaj pa tale? https://www.mimovrste.com/tiskalniki/ti...
Ker bomo največ printali marketinški material iz obeh strani in se tako izognili tiskarjem mi je pomembno tudi, da sam obrača liste.

Da tiskalnik sam obrača lista mora imeti omogočeno funkcijo: duplex?


Tukaj so podatki o tem tiskalniku. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu... Kolikor jaz razvidim ne printa do roba, ima največ 200g/m2 in še najbolj bizarna, kar pa upam da ni res, Custom-size je samo za Mac OS X.

carota ::

Morda bi razmislili o najemu tiskalnika.

koJan ::

Tole izbiranje pa ni nič kaj enostavno.
Najem tiskalnika ni primeren, ker ga ne toliko, imamo dober mrežni fotokopirni stroj, ostali so še A3 starejši HP tiskalnik in starejši barvni laser Konica, vsi delajo, vendar noben ne dosega naših želja.
Radi bi za male naklade letakov, zloženk iz A4 in krajših delovnih zvezkov od tiskarjev prestavili v našo pisarno. To pomeni, da natisnemo cca. 100 barvnih strani mesečno. Polovica teh bi bila na trdem papirju (predvidoma 200g).

Ostalo kar želimo je, da printa rob-rob, da kartuše niso najdražje na svetu in da je po možnost obojestransko tiskanje avtomatsko. Zdaj se mi zdi skoraj nemogoče priti do takšne rešitve.
Še kakšen predlog po modelu?

Joze_K ::

jaz laufam OKI C711dn - (nisem sicer prepričan od roba do roba, ker to nisem nikoli provbal) ....
zadovoljen...

mitja73 ::

koJan je izjavil:

Tole izbiranje pa ni nič kaj enostavno.
Najem tiskalnika ni primeren, ker ga ne toliko, imamo dober mrežni fotokopirni stroj, ostali so še A3 starejši HP tiskalnik in starejši barvni laser Konica, vsi delajo, vendar noben ne dosega naših želja.
Radi bi za male naklade letakov, zloženk iz A4 in krajših delovnih zvezkov od tiskarjev prestavili v našo pisarno. To pomeni, da natisnemo cca. 100 barvnih strani mesečno. Polovica teh bi bila na trdem papirju (predvidoma 200g).

Ostalo kar želimo je, da printa rob-rob, da kartuše niso najdražje na svetu in da je po možnost obojestransko tiskanje avtomatsko. Zdaj se mi zdi skoraj nemogoče priti do takšne rešitve.
Še kakšen predlog po modelu?


Za koliko trd papir to rabiš ? Koliko gramski papir?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037030 (20744) gazer
»

Tiskalnik HP P2015

Oddelek: Strojna oprema
12617 (383) freesty
»

Barvni laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
233830 (1502) mat xxl
»

Multifunkcijska naprava A3

Oddelek: Kaj kupiti
201538 (1177) m0LN4r
»

ročno obojestransko printanje na laserskem printerju

Oddelek: Strojna oprema
92886 (2766) roli

Več podobnih tem