» »

Blue screen

Blue screen

iNooby ::

Mel sem probleme z blue screenom, zdaj sem reinštaliral w7 in problem še vedno obstaja... predvidevam da je hardware, kako lahko ugotovim kaj je dejansko narobe? lp
Haters gonna hate...

Insan3Lik3 ::

preveri kodo ki je napsiana v bsodu
npr: STOP Error 0x000000C1 al pa kej takšnega

Duhec ::

Dokler ne napišeš kakšne cifre in tekst ti BSOD izpiše je to iskanje bucke v senu.
Še prej izklopi samodejni restart ob napaki.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

boogie_xlr ::

Preglej minidump z BlueScreenView

iNooby ::

Bluescreen view mi javi tole napako.

Haters gonna hate...

hojnikb ::

audio driver te heca. Updejti ga..
#brezpodpisa

iNooby ::

okay

že mam najnovejše driverje gor...f...
Haters gonna hate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNooby ()

Insan3Lik3 ::

iNooby je izjavil:

okay

že mam najnovejše driverje gor...f...


mogoče nimaš prave, za začetek si zloudi tiste ki so zdravn matične prišli na cdju oz. ki so med driverji na netu za tvojo matično
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

iNooby ::

Nevem kaj je narobe ampak problem še vedno ostaja isti, zlowdal sem driverje za zvočno, updejtal windows, vse kar je možno in še vedno da bluescreen...na koncu sem z živci

Evo 4je zadnji bluescreeni :





PROSIIIM ZA POMOČ!
Haters gonna hate...

hojnikb ::

dj prečekiraj rame z memtest86..
#brezpodpisa

iNooby ::

malo mi je nerodno, nisem še nikol delal s tem programom in ga neznam zagnat. Če sem prav razumel ga moram skopirat na ključek oziroma na cd in ga štartat z biosa? Namreč to sem tudi naredil in ne deluje (da sem nastavil usb kot primarni zagon)
Haters gonna hate...

Domini tm ::

zbriš Driverje za audio pa poglej če se jih dobi preko Win updejta, verjetno bodo še najboljši.

BorutK-73 ::

Zvočna je integrirana ali kartica?

The Player ::

iNooby je izjavil:

malo mi je nerodno, nisem še nikol delal s tem programom in ga neznam zagnat. Če sem prav razumel ga moram skopirat na ključek oziroma na cd in ga štartat z biosa? Namreč to sem tudi naredil in ne deluje (da sem nastavil usb kot primarni zagon)


če maš kak cd z linuxi, obstaja možnost, da je memtest že gor in lahko bootaš s tem cdjem. :)

btzajla ::

Živjo,

imam probleme z blue screen-i ob vžigu. Če je računalnik nekaj časa ugasnjen, se ob prižigu ne prižge monitor. Računalnik moram resetirat in takrat se pojavi blue screen, računalnik se potem resetira in normalno pride v windows. Računalnik je starejši, kondenzatorje na matični sem pred kratkim zamenjal in ni nobeden napihnjen, ram sem testiral z memtestom86, pri disku mi tudi javi, da je vse ok. S programom BlueScreenView sem preveril .dmp datoteke in večinoma gre za driver ntoskrnl.exe. Že nekaj časa se mučim s to težavo zato upam, da se bo kdo našel tukaj, ki se je že kdaj srečov s to težavo ali mi dal vsaj še kakšno idejo. Več glav več ve :D Problem bi rad rešil če se da, računalnik mi je dobro služil kar nekaj let. Mogoče pa je to pokazatelj, da bi moral začet razmišljati o novi "kišti". :)

- matična: MSI G31M3-F(MS-7528)
- procesor: Intel Core 2 Duo E8400
- ram: APACER 2 x 2GB UNB PC2-6400 400MHz DDR-2
- grafična: MSI NVIDIA GeForce 9800 GT 512MB
- disk: WD GreenPower 750 GB
- napajalnik: LCPOWER LC5550

Podrobnosti o problemu iz BlueScreenViewa:


Temperature se mi zdijo vredu:


Hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: btzajla ()

BorutK-73 ::

Z katerim programom is preveril disk?
Probaj še z CrystalDiskInfo.
Imaš možnost testirat z drugim napajalnikom?
Razlog menjave kondijev?

Gutjerez ::

zdravo

si še jaz sposodim temo.
danes po enem letu se je prvič pojavil bluescreen
in v napiki piše tole. če mi zna kdo povedat kaj je bil vzrok za to težavo



Podpis težave:
Ime težave: BlueScreen
Različica operacijskega sistema: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Področne nastavitve: 1060

Dodatne informacije o težavi:
BCCode: a
BCP1: 0000000000000000
BCP2: 0000000000000002
BCP3: 0000000000000000
BCP4: FFFFF80002ED2152
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Datoteke, v katerih je opisana težava:
C:\Windows\Minidump\012715-59405-01.dmp
C:\Users\G-SHOCK\AppData\Local\Temp\WER-85098-0.sysdata.xml

V spletu preberite izjavo o zasebnosti:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=...

Če v spletu izjava o zasebnost ni na voljo, preberite našo izjavo o zasebnosti brez povezave:
C:\Windows\system32\sl-SI\erofflps.txt
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

GTX970 ::

Najdi program BlueScreenViewa in poglej, zakaj bsod.

Gutjerez ::

sem naložil viewer ampak s tega se ne razumem nič.
http://postimg.org/image/50ix89fot/
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

btzajla ::

BorutK-73 je izjavil:

Z katerim programom is preveril disk?
Probaj še z CrystalDiskInfo.
Imaš možnost testirat z drugim napajalnikom?
Razlog menjave kondijev?


Disk sem preverjal s programom HDDtune. Doslej še nisem testiral z drugim napajalnikom, vendar glede na to kaj vse sem že probal je zadnji čas, da probam še to možnost. Moram najprej povprašat, če ma kdo delujoč rezervni napajalnik, da ne bom zastonj kupoval novega. Kondenzatorji so bili pa menjani ker jih je bilo več napihnjenih in mi je naključno zmrzoval računalnik. Po menjavi se to ni več ponavljal. Se je pa po kašnem mesecu pojavila ta težava z blue screeni.

Še slika iz programa CrystalDiskInfo:


Gutjerez je izjavil:

sem naložil viewer ampak s tega se ne razumem nič.
http://postimg.org/image/50ix89fot/

Se mi zdi, da imava kar podoben/isti primer :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: btzajla ()

Gutjerez ::

upam da ugotovimo kaj je to krivo

btzajla si že kaj ugotovil'?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

Domini tm ::

Zgodovina sprememb…

Domini tm ::

iNooby je izjavil:

Nevem kaj je narobe ampak problem še vedno ostaja isti, zlowdal sem driverje za zvočno, updejtal windows, vse kar je možno in še vedno da bluescreen...na koncu sem z živci

Evo 4je zadnji bluescreeni :





PROSIIIM ZA POMOČ!


Prva slika je problem z Atheros Wirelles driverji, druga slika nekaj z DirectXom ali grafično , tretja slika audio driverji in četrta http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

boogie_xlr ::

Če se pojavljajo bsodi od različnih stvari/driverjev, potem je najverjetneje strojna napaka oz. okvara rama.

btzajla ::

Gutjerez je izjavil:

upam da ugotovimo kaj je to krivo

btzajla si že kaj ugotovil'?

Ne na žalost nisem še. Zdaj si rihtam drug napajalnik, da vidim, če je to problem, ker imam v njem dva napihnjena kondenzatorja.

Gutjerez ::

sicer jaz sem v 1 letu kolko je pač prenosnik star imel samo 1x ta problem. ampak ko se že prvič pojavi me takoj firbec matra zakaj se to sploh pojavi..
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

btzajla ::

Še enkrat vas prosim za nasvet, zdaj sem zamenjal napajalnik in, ko sem enkrat v Windowsu nimam več problemov z bluescreeni. Težava je še vedno samo pri zagonu, katerega moram vedno resetirati, da potem pridem v Windows. BlueScreenViewer vrne razlog:
INTERNAL_POWER_ERROR - i8042 Port Driver
INTERNAL_POWER_ERROR - UHCI USB Miniport Driver

btzajla ::

Verjetno je matična, ker vse drugo sem že sprobal. Nimam več ideje. Čas za nov računalnik zgleda :)

Duhec ::

Lahko narediš še Clear Cmosa:
Najprej izštekaj 230V~ kabel iz napajalnika ! in vklopi tipko za vklop, da se razelektrijo vsi kondenzatorji.
Na konektorju JBAT1, ki je poleg sata konektorjev, prestavi jumper na pozicijo 2-3, ki zresetira Cmos nastavitve biosa, nato čez 10 sek. prestavi jumper nazaj na 1-2, vklopi 230V~ kabel v napajalnik in štartaj.

Če ne bo boljše testiraj samo z eno palčko rama in jo menjaj še z drugo, če se napaka ponovi. Ram iztikaj/vtikaj, tudi brez 230V kabla, ker kljub temu, da je komp kao ugasnjen se del plate še vedno futra iz napajalnika, če je kabel vštekan.

Če imaš GF 9800gt na PCI-E jo izštekaj in poizkusi samo z integrirano. MOgoče bo potreben restart, da winsi inštalirajo integrirano.

Preveri, če imaš zadnji bios, ki je Ver 3.8 z dne, 05/02/2010 in ga po potrebi flešaj po navodilih proizvajalca plate.

Si sam menjal kondenzatorja na plati ? Lahko si kakšnega slabo zalotal in ne opravlja svoje funkcije pravilno ali pa sploh ne.

Daj kakšno sliko plate okoli kondenzatorjev.
Poročaj !
http://blackbird.si/

btzajla ::

1. Clear CMOS sem naredil, ni bilo boljše.
2. Rame sem tudi sprobal, z eno palčko, menjaval jih, ko je bil samo eden noter sem menjaval slote, nič boljše.
3. Potem sem danes zjutrej probal brez grafične, se isto monitor ni vžgal, je lučka samo utripala do restarta.
5. BIOS je že flash-an na tazadni update.
4. Ko so bili zamenjani kondenzatorji jih nisem menjal sam, ker nimam potrebnega orodja, mi je zamenjal prijatelj, ki se ukvarja s takimi elektro rečmi.
Slika matične:


Zadnje kar sem opazil je pa čuden zvok diska, ko prižgem računalnik se sliši kot da bi nekaj preskakovalo, zdaj ko je računalnik priključen pa, če se približam slišim piskanje z visoko frekfrenco. Če disk sprobam z programi kot so HdTune in CrystalDiskInfo, oba ne pokažeta nobene napake.

btzajla ::

Po vseh testiranjih in raziskovanjih sporočam, da je problem delala matična. Sedaj sem zamenjal z neko Intelovo in stvar se sedaj normalno prižiga in tudi nimam več težav z bluescreeni.

meganboj ::

Malo si bom sposodil to temo imam en prenosnik ASPIRE ONE ven pa mi meče naslednji blue screen

prosil bi za razlago tega kaj je fuč
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meganboj ()

hojnikb ::

en shitty driver imaš..
#brezpodpisa

meganboj ::

in kaj lahko zdaj naredim spet na novo windowse gor glede nato da ne pridem v windowse noter

hojnikb ::

lahko probaš last known good configuration.
#brezpodpisa

meganboj ::

kaj moram stisniti pri zagonu da pridem do tega

hojnikb ::

stiskaj f8 pred zagonom winsov
#brezpodpisa

meganboj ::

nepomaga kar naprej vrže blue screen

solatko ::

btzajla - procesor 8400 podpira tvoja bivša MB na bios-u 1,0

Vzemi plato ven, daj gor procesor s hladilnikom, en ram, priključi monitor (če imaš integrirano tja, drugače rabiš še grafiko),tipkovnico, prižgi z dodikom power pinov in moraš zajadrat v bios. Lahko je kak stik na ohišju, polomljen USB vhod, power knof, najprej pa preizkusi drug napajalnik.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527929 (6586) Jst
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326546 (5939) smotanc
»

Modri zaslon BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
311710 (1365) prenasalec
»

Računalnik se čudno obnaša (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
645324 (4488) accord37
»

Računalnik se ob napiru ugasne (Asrock970 Extreme3 + FX 8120 + HD 6870) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698737 (7715) r3dkv1c4

Več podobnih tem