» »

Nezaznavanje driverja (internet) - pomoč prosim!

Nezaznavanje driverja (internet) - pomoč prosim!

TH321 ::

Zdravo,

danes zjutraj vklopim računalnik ... Grem na internet in opazim, da se povezava ni vzpostavila - rdeč X na ikoncu za povezavo z internetom. OK, preverim če je slučajno crknilo kaj - še kar gorijo vse zelene lučke; Preverim če je slučajno šel kabel ... Probam preko prenosnika in internet se normalno poveže brez problemov.
Skratka računalnik/internet je včeraj deloval NORMALNO, ravno to me čudi. Nisem NIČ inštaliral, še manj posegal v driverje ali kaj podobnega. Danes pa to ...
Že 2 uri se za*ebavam s temi jajci, probal sem še enkrat inštalirat driverje, jih posodobil na zadnjo verzijo. Gre za Realtek RTL8139D. Ko pa odprem "Središče za omrežje in skupno rabo" pa nič od nič. Že ves čas tist rdeč X in klasično Windows "odpravljanje" napak ... Ne vem več kaj naj naredim. Prosim za pomoč

Lp

GTX970 ::

Preveri delovanje mrežne v live linux (ubuntu).

Če je RTL8139D integrirana jo disablaj v biosu in vgradi drugo mrežno oz če ni jo samo odstrani in zamenjaj z drugo.
Glede na staro mrežno je verjetno tudi ostala sestava tako stara (2007), tako da gre lahko marsikaj narobe.

Ko pa odprem "Središče za omrežje in skupno rabo" pa nič od nič.

Kaj vidiš tam ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

TH321 ::

Vem da je stara zadeva, bila je vgrajena naknadno ker je na ASUSovi matični internet odpovedal.

Imam sicer možnost "Disable" v biosu vendar mi potem izgine "Network adapters" v Device Managerju ... Še slabše.
Ko kliknem na Network adapters in izberem tale Realtek javi rumen trikotnik. Piše - This device cannot find enough free resources that it can use (Code 12) - in še - If you want to use this device, you will need to disable one of the other device on this system.

Glede središča za omrežje in skupno rabo; Ko grem recimo pod "Change adapter settings" se mi odpre prazna bela stran, kartice/driverjev sploh ne zaznava ;((

GTX970 ::

Imam sicer možnost "Disable" v biosu vendar mi potem izgine "Network adapters" v Device Managerju ... Še slabše.

To je pričakovana reakcija, če mrežne potem več "ni".

Resetiraj bios nastavitve na default.Imaš v winsih kakšen system restore točko ?
ter preveri delovanje v linuxu - stavim da tam dela bp.

S tem pobriši stare mrežne driverje http://www.guru3d.com/files-details/dis... / http://www.guru3d.com/content-page/guru... .
Na matični preveri stanje kondenzatorjev.

Code 12 pomeni tudi, da 2 napravi (ali več) uporabljata iste naslove (irq, i/o porte, dma kanale in tako dalje, smo se nekoč zabavali v dosu z zvočnimi karticami, ko je bilo potrebno za vsako igro posebej določiti take nastavitve).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

TH321 ::

Kje se preveri stanje kondenzatorjev? Prvič slišim

TH321 ::

Sedaj bom probal s system restore ... Bios reset ni pomagal ...

Sem pa probal v Device manager z Disablanjem Realtekovega driverja ... in v Adapter setting se mi je končno pojavila ikonca, na žalost ni kaj pomagalo, sem probal vse živo in se nikakor ni hotel povezat z internetom.

GTX970 ::

Zadnjič napišem, testiraj prvo v live linuxu.

TH321 ::

GTX970 je izjavil:

Zadnjič napišem, testiraj prvo v live linuxu.


Link?

...Že imam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TH321 ()

TH321 ::

Probal preko Linuxa - zadeva je najverjetneje crknila.
Hvala za vso pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedelujoča žična povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
6707 (533) Nocloud
»

windows 7 vs. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
378053 (7888) dree
»

Mrežna kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
151518 (1306) demon#666
»

problem z mrežno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
111942 (1942) marsovcek
»

Local area connecton - izbris

Oddelek: Operacijski sistemi
131065 (785) 'FireSTORM'

Več podobnih tem