» »

Se novačenje širi tudi v SLO ?

Se novačenje širi tudi v SLO ?

Brane22 ::

Danes sem doživel čudno srečanje.

med vsakodnevnim shujševalnim blef-tekom na obližnji hrib "Pečar, Lj-Sostro) me nekje na 1/3 vzpona obide nekakšen temen Ford ( tuja, mislim da avstrijska registracija), se ustavi dokaj ostro ene 20 m pred menoj na desnem robu vozišča, nakar stopi ven tip v tistem značilnem platnenem jopiču kot ga vidimo vsak dan na dnevniku ( ISIS pa to), polmetrsko brado in me vpraša kako do avtoceste.

Pokažem mu v začudenju,d a se je verjetno ravnokar od tod pripeljal ( sostrska gre čez obvoznico) nakar mi odvrne da nazaj ne more, išče pa naslednji odcep. Nekaj v smislu da bi rad potoval vzporedno z njo, vendar NE po njej.

Cel čas mi je dajal občutek, da je vljuden samo v smislu zunanje lupine in da sem zanj kot kafir v bistvu živina...
  • zaklenil: bluefish ()

GTX970 ::

Sporoči reg tablico in opis dogajanja na 113.
V kakšnem jeziku si se pogovarjal ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

M-XXXX ::

Pokažem mu v začudenju,d a se je verjetno ravnokar od tod pripeljal ( sostrska gre čez obvoznico) nakar mi odvrne da nazaj ne more, išče pa naslednji odcep. Nekaj v smislu da bi rad potoval vzporedno z njo, vendar NE po njej.

Ni imel Vinjete mogoče :D?

roCkY ::

Praktično vsak telefon ima GPS. Uradne offline karte celotne evrope so cca. pol tanka goriva.

Brane22 ::

Domnevam,d a je folk na terenu rpecej alergičen na telefone.

Terorist, ki se okrog sprehaja s telefonom je verjetno bolj tipa "Alo-alo"... :D

Brane22 ::

GTX970 je izjavil:

Sporoči reg tablico in opis dogajanja na 113.
V kakšnem jeziku si se pogovarjal ?


V srbohrvaščini. Tip je dajal občutek nekoga, ki je odrasel v Bosni, vendar je bil njegov govor precej korektno "popeglan", ni bil nemaren. Očitno je dal skozi neko šolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

SimplyMiha ::

Nič klicat policije, to bi že bilo profiliranje, kar je nestrpnost! Počakaj, da kaj vrže v zrak, potem pa lahko greš za pričo.

Ok, resno, najverjetneje se je hotel ogniti cestninski postaji. Imate kakšno tam?

Brane22 ::

AFAIK ne.

Ampak če bi se spravil na kako, bi blo to dokaj kul OTOH.

Snackbarru ::

Sedaj je pa vsak vahabit lookalike kr ekstremist al kva. Na nas muslimane se spravljate!

Allah vam pomagaj!

Brane22 ::

Če je "look" edino kar je na razpolago, je "lookalike" close enough.

noraguta ::

jst sem tud konkretno kosmat. so glih zadnjič u bifeju študiral, da sem gutov sovražni element, če ne dam za rundo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

GTX970 ::

Snackbarru
Allah vam pomagaj!

Približno tako kot Invisible Pink Unicorn @ Wikipedia .


noraguta
Če nimaš polmetrske brade in značilnega platnenega jopiča nisi sumljiv.


Saj tipe z rasta frizuro policaji statistično gledano bolj pogosteje ustavljajo, če smo že pri sumljivih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

harmony ::

@Brane22
Takšnih ljudi po izgledu je na tisoče v Avstriji in ti greš odperat temo o tem na slo-tech. Si pa res en islamofob!

Povej mamici danes zvečer, da ti pripravi ene rezervne gate in da boš imel celo noč prižgano luč.

Brane22 ::

Saj.

Ni videt da se je tip ukvarjal s čem ilegalnim neposredno, kljub vsemu pa je dajal vtis, da ne želi biti viden izven krogov svoje publike. Iz katere potem prej ali slej pridejo tisti, ki se pač lotijo zadev.
On je mogoče samo (pre)prodajalec določenih pogledov na svet.

In prav imaš. Na tisoče jih je in tega se zavedajo vse bolj tudi v Avstriji in še kje drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

noraguta ::

gtx, ni pu metra mau kraj, pa sukno skrojeno iz volnene preje. pa ne iz religioznih namenov ampak ker je v hribih praktično.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Brane22 ::

In btw, vehabijstvo je mogoče neproblematiččno v nekih drugih okoljih, tu pač ne.

Če je Islam nekompatibilen z zahodno civilizacijo in če je vehabijstvo najčistejša "govori i čini kao što pišeš" islamska praksa, potem je jasno koliko je ura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

noraguta ::

jah glej neke meje tolerance so, čene hit končaš k v ameriki ko streljajo zamurce iz strahu. ali pa iz užitka. načeloma naj bi bil pa človek nedolžen dokler ne teži drugim.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

harmony ::

@Brane22
Vidiš točno takšno razmišljanje, katero sedaj ti seješ, je privedlo do trenutnega stanja na sceni Islama.

Zakaj si mu sploh pomagal? Sedaj se te je zapomnil in te bo prišel novačit. Lahko, da so te drugi bradati možje iz daleč snemali in te bodo kasneje izsiljevali...

noraguta ::

to ravno ne. če človeku ne zaupaš, pa še vedno ni treba da ga apriori obsodiš za zlikovca. islam ima pa svoje probleme. tudi krščanarji smo pošiljali na bljižnji vshod bosonoge vojske, ker je bilo doma preveč lačnih ust.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Roadkill ::

Mi lahko tale "značilni platnen jopič" pokažete, da ne bom kakega terorista spregledal. Zgleda premalo spremljam svetovne medije.

Ne vem pa zakaj se vam zdi, da bi bila slovenija nekako izvzeta iz svetovnega dogajanja.Tudi slovenci so/bodo šli se borit za ISIS. Simpl statistika.
Ü

Brane22 ::

harmony je izjavil:

@Brane22
Vidiš točno takšno razmišljanje, katero sedaj ti seješ, je privedlo do trenutnega stanja na sceni Islama.


Res ? Maš kakšno utemeljitev za to ?

Jaz sem ti podal argumente. Islam, takšen kot je, je NEZDRUŽLJIV z demokracijo zahodnega tipa. To ni zgolj neko moje mnenje, to izhaja iz podanega.

Suveren moderne demokracije je odsev naše skupne volje, zrcaljen v izbrani oblasti. Se pravi, končno besedo o tem, kaj se na ozemlju države lahko dogaja in kako, ima ta suveren.

Tega pa noben musliman ne more priznati. Zanj je edini pravi suveren Allah in njegova volja, kot je izražena v Kuranu. Nikakršna ustava zanj temu ne pride niti blizu. Torej vsak pravi musliman bo nujno prej ali slej prišel v konflikt z vsakim suverenom, ki se ne ravna strogo po islamskih pravilih igre.

Obenem so ta pravila NESPREMENLJIVA. Se pravi, ni teorije, da bi se pojavil Koran 2.0 ali kaj podobnega, kar bi bilo ( vsaj začasno ) usklajeno z življenjem v moderni družbi.

Roadkill je izjavil:

Mi lahko tale "značilni platnen jopič" pokažete, da ne bom kakega terorista spregledal. Zgleda premalo spremljam svetovne medije.

Ne vem pa zakaj se vam zdi, da bi bila slovenija nekako izvzeta iz svetovnega dogajanja.Tudi slovenci so/bodo šli se borit za ISIS. Simpl statistika.


Seveda. Dnevno poročajo o pritokih novih borcev, kjer je pač slovencev procentualno toliko kot vseh drugih. Ne nakladaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

noraguta ::

Roadkill je izjavil:

Mi lahko tale "značilni platnen jopič" pokažete, da ne bom kakega terorista spregledal. Zgleda premalo spremljam svetovne medije.

Ne vem pa zakaj se vam zdi, da bi bila slovenija nekako izvzeta iz svetovnega dogajanja.Tudi slovenci so/bodo šli se borit za ISIS. Simpl statistika.

če v nekaj vrjamejo, hvala bogu da gredo. problem je preveč apatičnega folka. tud partizani so bli banditi. pa teroristi in a way.pa huso kjih je tučkal v iraku.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

korenje3 ::

brane22, a bikerji z dolgimi bradami so tudi teroristi?

po moje si ksenofob in islamofob.

že to da ne veš kaj je "kafir" pove nekaj o tvoji ignoranci.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Brane22 ::

ST je poln tem "po tvoje".

Kakšen je signal/noise ratio teh, je pa drugo vprašanje.

harmony ::

@Brane22
Si le en navaden zahodnjaški islamofob. Pa prosim u rit si zatakn demokracijo. Demokracija maj es. Kje jo pa imaš? Povej mi en lep primer demokracije v svetu. Očitno slabo poznaš zgodovino človeštva.

Brane22 ::

Hvala za oceno moje osebnosti. Bom že našel neko uprabno vrednost zanjo.

Ampak kaj ko bi ocenila moje argumente in se za spremembo ukvarjala z njimi ?

noraguta ::

ma brane point. religija je kot motorka močno, a nevarno orodje. pa vendar če nekdo goni štilarco ti pa huskvarno, sta načeloma oba približno enako nevarna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Brane22 ::

Če pogledaš zgodovino teh in podobnih razvojev, boš videl, da se ta s štilarco zaenkrat še sprehaja okrog tega in niti ni odprto agresiven- dokler je razmerje moči tako.
Zaenkrat je zavzel pozicijo miroljubnega prodajalca lesa v "specifičnih oblikah". A vse kaže na to, da ne bo pri tem ostalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998145091 (130754) BigWhale

Streljanje v Parizu (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Problemi človeštva
1902300604 (232735) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419196162 (155983) Alencica

Več podobnih tem