» »

Meja med povprečnim in nekaj več življenjem

Meja med povprečnim in nekaj več življenjem

«
1
2 3

MoRp ::

V soboto je na poslovnem kosilu padla žolčna debata kdaj je človek nadpovprečno uspešen in kaj ostane povprečnežem in podpovprečnežem. Predvsem je bilo mišljeno letni dohodek/kvaliteta življena. Zanima me vaše mnenje kje je meja med povprečnežem in nekaj več. Je to "hud" avto na dvorišču, čistilni servis ki opravi vse potrebno da privarčuješ čas, lasten kuhar ki ve kaj vam je všeč in to kvalitetno pripravi, služba, služba 7-15, delo, 1x na leto morje in 1x smučanje, samaritanstvo, letni zaslužek nad 50kEUR, 100kEUR, 500kEUR.
Ko bo določena meja med enimi in drugimi (če), me zanima kaj mislite da (nas) žene tiste podpovprečne da se jim ne zmeša, da ne obupajo. Loto, upanje da tudi njih čaka "sreča" tam nekje, vera, religija...

Ker je tema na meji, verjamem, da jo bodo moderatorji spremljali s sokoljim očesom. Zato poskusite ostati vsaj delno korektni.
  • spremenilo: MoRp ()

jype ::



Treba je peš.

MoRp ::

jype je izjavil:



Treba je peš.


Vedel sem da boš med prvimi, čakam še Okapija ;)

pegasus ::

"Nadpovprečno" lahko opišeš zelo eksaktno s številkami, "uspešen" pa ne moreš. Zato ne pričakuj smiselnih odgovorov.
Če debato omejiš na samo materialistične vidike (keš, avti, ipd), potem mogoče lahko prideš do konkretnih odgovorov ;)

francek1 ::

Moški je nadpovprečno uspešen tedaj, ko zasluži več, kot je sposobna njegova žena zapravit.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

Furbo ::

Poznam ljudi ki imajo super dohodke, ampak cele dneve delajo. Hvala lepa za tak lajf.

Jaz imam trenutno švoh dohodke, ampak lepo cele dni zabušavam in se mi gladko jebe za cel svet. Malce tavam od računalnika do kindla, pa malo v hribe.. še nikol tako fajn. :D

Komur se da, naj se pač žene. Če hočejo da jih kap pri 40ih.. kdo sem jaz da jim to branim?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Nikec3 ::

Ko bo določena meja med enimi in drugimi (če), me zanima kaj mislite da (nas) žene tiste podpovprečne da se jim ne zmeša, da ne obupajo. Loto, upanje da tudi njih čaka "sreča" tam nekje, vera, religija...

LOTO, stave, "sej še imam čas", "krivi so drugi", "kriv je kapitalizem", "svet je nepošten", eni se zadovoljijo s tem, da imajo družino,...

Menim, da je skupni imenovalec vsemu temu (z izjemo drugih prioritet kot so družina,...), da tisti s podpovprečnim življenjem veliko več časa preživijo v sanjarjenju o boljši prihodnosti, medtem ko ne sledijo kaj se dogaja v tem trenutku. Zato pa tudi imamo LOTO, stave in ostalo. Celo življenje v upanju, da se bo jutri nekaj spremenilo samo od sebe. To je tudi tista glavna motivacija, da ne obupajo/mo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

black ice ::

Kdo pravi, da materialne stvari določajo kvaliteto življenja? (izvzemimo ekstremne primere)

jype ::

black ice> Kdo pravi, da materialne stvari določajo kvaliteto življenja? (izvzemimo ekstremne primere)

Eksistencialne grožnje so bistveno redkejše za ljudi, ki so materialno preskrbljeni, zato ima duševne motnje veliko večji delež revnih kot bogatih.

Seveda nihče ne garantira, da se ti ne bo zmešalo samo zato ker si bogat.

Če te ne skrbi za prihodnost, potem si IMO že na zelo dobri poti do sreče, če hkrati še ničesar ne obžaluješ, si pa že tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

A ne reveži v povprečju delajo manj samomorov, manj se ločujejo, celo še vzamemo da je alkohol droga, se verjetno celo manj drogirajo. To ne pomeni, da je bolje bit reven, samo da če si "bogat" za vsako ceno, nisi nič bolj srečen, lahko tudi manj.

Mesar ::

Nah, srečen si tolko kot hočeš bit.
Your turn to burn!

black ice ::

jype je izjavil:

Eksistencialne grožnje so bistveno redkejše za ljudi, ki so materialno preskrbljeni, zato ima duševne motnje veliko večji delež revnih kot bogatih.

V mislih sem imel povprečnega Janeza, ki je materialno toliko preskrbljen, da lahko zadovolji vse osnovne življenjske potrebe.

jype je izjavil:


Če te ne skrbi za prihodnost, potem si IMO že na zelo dobri poti do sreče, če hkrati še ničesar ne obžaluješ, si pa že tam.

Odlično napisano.

aerie ::

black ice je izjavil:

Kdo pravi, da materialne stvari določajo kvaliteto življenja? (izvzemimo ekstremne primere)

Kapital.

jype je izjavil:

Eksistencialne grožnje so bistveno redkejše za ljudi, ki so materialno preskrbljeni, zato ima duševne motnje veliko večji delež revnih kot bogatih.

Sliši se logično, vendar obstaja kakšen vir, ki dokazuje to trditev? Osebno se mi kar nekaj bogatih, znanih ljudi zdi duševno motenih.

jype je izjavil:


Če te ne skrbi za prihodnost, potem si IMO že na zelo dobri poti do sreče, če hkrati še ničesar ne obžaluješ, si pa že tam.

Če si vedno srečen se niti več ne zavedaš, da si srečen. V čem je potem poanta sreče?

francek1 ::

aerie je izjavil:

black ice je izjavil:

Kdo pravi, da materialne stvari določajo kvaliteto življenja? (izvzemimo ekstremne primere)

Kapital.

jype je izjavil:

Eksistencialne grožnje so bistveno redkejše za ljudi, ki so materialno preskrbljeni, zato ima duševne motnje veliko večji delež revnih kot bogatih.

Sliši se logično, vendar obstaja kakšen vir, ki dokazuje to trditev? Osebno se mi kar nekaj bogatih, znanih ljudi zdi duševno motenih.

jype je izjavil:


Če te ne skrbi za prihodnost, potem si IMO že na zelo dobri poti do sreče, če hkrati še ničesar ne obžaluješ, si pa že tam.

Če si vedno srečen se niti več ne zavedaš, da si srečen. V čem je potem poanta sreče?

Žal ze moram razočarat, ampak dokazano je, da ne obstaja nobena korelacija med materialnim blagostanjem in srečo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

francek1> ne obstaja nobena korelacija med materialnim blagostanjem in srečo.

To ni res: http://www.wsj.com/articles/can-money-b...

Kar drži je, da denar ni nobena garancija za srečo (kot revščina ni garancija za nesrečo, le zelo pogosto so revni ljudje nesrečni).

aerie> Sliši se logično, vendar obstaja kakšen vir, ki dokazuje to trditev? Osebno se mi kar nekaj bogatih, znanih ljudi zdi duševno motenih.

http://newscenter.berkeley.edu/2014/12/...

Nihče ne pravi, da bogati ne morejo biti duševno moteni, le manjši delež bogatih je takšnih (seveda pa tisti, ki so, uživajo veliko več medijske pozornosti kot katerikoli revež, ki je doživel živčni zlom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

aerie ::

Sej, to je vse OK. Ampak od kod je zdaj ta sreča prišla not? OP-ja zanima kdaj je človek nadpovprečno uspešen, ne pa kdaj je srečen. Po mojem skromnem mnenju je nadpovprečno uspešen takrat, ko izstopa iz povprečja v stvareh, ki jih družba v kateri se nahaja najbolj ceni. Npr. če se nahajaš v tropskem gozdu, si nadpovprečno uspešen, ko nabereš več sadežev, kot pa ostali. Če se nahajaš v Sloveniji si nadpovprečno uspešen, ko se znajdeš bolje od drugih. In če smo že pri sreči, si najbolj srečen, če se s primerjavami in tekmovalnostjo sploh ne ukvarjaš, oziroma ti sploh ne pade na misel, da bi se s tem ukvarjal.

jype ::

aerie> nadpovprečno uspešen, ne pa kdaj je srečen.

Potem je to trivialno: Ko ima nadpovprečno plačo, se pravi okoli 1600 bruto.

aerie> In če smo že pri sreči, si najbolj srečen, če se s primerjavami in tekmovalnostjo sploh ne ukvarjaš, oziroma ti sploh ne pade na misel, da bi se s tem ukvarjal.

Morda. Odvisno od kulture. Diogena ni nihče razumel, pa je kljub temu bil srečen. O srajci sre%C4%8Dnega %C4%8Dloveka @ Wikipedia tudi precej pove o tem.

msjr ::

Vse je relativno, parafraziram, nadpovprečno uspešen na vasi je povprečen v mestu in tako dalje in tako dalje.... Nekomu je _mi_mamo_pasata_ uspeh, drugi se počuti neuspešnega ker nima nobelove. V vsakem primeru pa:

Okapi ::

aerie je izjavil:

Če se nahajaš v Sloveniji si nadpovprečno uspešen, ko se znajdeš bolje od drugih.
Ne bolje od drugih, ampak bolje od povprečja. Povprečje je sicer lahko izračunano na nekaj različnih načinov, ampak povprečna izobrazba pri nas je srednja šola, povprečna neto plača 1000 evrov, povprečno število otrok 1,2, povprečna velikost stanovanja/hiše 81 m2 ... Zdaj si pa izračunaj, a si nad ali pod povprečjem.

O.

nevone ::

Zanima me vaše mnenje kje je meja med povprečnežem in nekaj več.


Za materialne dobrine to ni težko ugotoviti. Subjektivno dojemanje kvalitete lastnega življena je pa pač subjektivno in je odvisno od posameznika, delno pa seveda nanj vplivajo svetovni trendi, če se jim podredi. Če se jim podreja preko svojih zmožnosti potem bo imel občutek, v primeru da jih težko dosega, da je kakovost njegovega življenja slaba, čeprav bi isti način življena nekomu drugemu (v tistem trenutku) povsem zadoščal.

Verjetno pa moraš (svoje) življenje razdeliti v čim več podskupin in potem ugotavljati ali si povprečnež ali si nekaj več. Lahko si na nekem področju povprečneš, na nekem drugem si nekaj več, na trejem si pa totalna zguba.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

m0LN4r ::

Spet ena 100% subjektivna debata.
Ja enim je dovolj 10k€ na leto, drugim pa niti 100k ni dovolj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

noraguta ::

v osnovi si že postavil škatlo - kriterije. tu ni tak problem odgovorit. je pa vprašanje kako si škatlo zdefinirat. nekaterim je meditacija zadost, tretji niso zadovolni niti z heli skiingom. potem pa spet vprašanje, a ne znajo smučat po cevcu ali tega sploh nočejo pa počnejo ker je to in. lahko se pa počutiš kot kralj sveta z litrom šnopca na lokalnem šanku.(in sploh ni slabo!)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

MoRp ::

m0LN4r je izjavil:

Spet ena 100% subjektivna debata.
Ja enim je dovolj 10k€ na leto, drugim pa niti 100k ni dovolj.


Vendar nikoli ne boš merilo uspeha (označen za uspešnega v širšem/ožjem življenskem krogu) z 10k na leto v Sloveniji, ali pač?

aerie ::

Okapi je izjavil:

aerie je izjavil:

Če se nahajaš v Sloveniji si nadpovprečno uspešen, ko se znajdeš bolje od drugih.
Ne bolje od drugih, ampak bolje od povprečja. Povprečje je sicer lahko izračunano na nekaj različnih načinov, ampak povprečna izobrazba pri nas je srednja šola, povprečna neto plača 1000 evrov, povprečno število otrok 1,2, povprečna velikost stanovanja/hiše 81 m2 ... Zdaj si pa izračunaj, a si nad ali pod povprečjem.

O.

No evo, kako enostavno. Meja je po vsej verjetnosti višje, odvisno od pohlepa, ki je dandanes cenjena vrednota. Lahko bi rekli, da limitira v neskončnost.

Okapi ::

Lahko si cenjen in v družbi priznan slovenski pesnik, pa ne zaslužiš več kot 10k na leto.

aerie ::

Okapi je izjavil:

Lahko si cenjen in v družbi priznan slovenski pesnik, pa ne zaslužiš več kot 10k na leto.

Res je. Ni pa _uspešen_ z 10k€/leto. Cenjen je lahko tudi brezdomnež, ki pijanim nadpovprečnežem pobira in vrača izgubljene denarnice po novoletnih zabavah.

m0LN4r ::

Tu ni govora o finančnem uspehu ali? Sem mislil, da o življenju.
Nekateri (videl) se tudi z goro denarja na računu, na starejša leta odločijo za skromno življenje na vasi, kjer ne ponucajo nič denarja, razen za tisto, kar je res treba plačat.

Ja zakaj pa moraš vzeti za mersko enoto takoj materialne stvari?
Bodoča zdravnica, ki jo poznam ne da na materialne stvari nič, nobene vrednosti. Jaz isto ne, ene par drugih parov tudi ne.
Večina pa ja, več ko zapravijo na dan, bolj so srečni.

Da si več od povprečja po mojem ni to, da maš več na dvorišču, kot sosed. Je pa res, da večina tako razmišlja zavestno al podzavestno.

Eni majo radi opero in kak deci boljšega vino, kak noname jazz band v nenatrpanem lokalu, ukvarjajo se z športom (tek, kolo,) igrajo doma biljard
Drugi (večina) pa nogometno tekmo, vsak teden in gajbo pira in nekaj evrske runde v lokalni navijaški gostilni, pa vsak drek kupit tudi če ne rabiš.
Finančno gledano pa sta oba na istem.

Kateri je zdaj povprečen in kateri nadpovprečen je odvisno od merila. Al bo to raja ali kaj drugega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Goody ::

Uspešen v življenju je tisti ki v vsaj 80% dela le tisto kar si želi in ne kar mora.

m0LN4r ::

Goody je izjavil:

Uspešen v življenju je tisti ki v vsaj 80% dela le tisto kar si želi in ne kar mora.

Všeč mi je ta definicija. Tudi več kot 50% se ne sliši slabo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Ampak od kod je zdaj ta sreča prišla not? OP-ja zanima kdaj je človek nadpovprečno uspešen, ne pa kdaj je srečen.

Če nisi srečen, težko rečeš, da si uspešen (na splošno). Lahko si pri kateri stvari, lahko si v marsičem, ampak na splošno, nisi. In obratno, če si srečen, zares, koga briga koliko si v čem uspešen?

Personanonim ::

Goody je izjavil:

Uspešen v življenju je tisti ki v vsaj 80% dela le tisto kar si želi in ne kar mora.


Uspešen v življenju je tisti ,ki transcendira želje in dela samo tisto kar mora ,da ohranja to transcendenco.Buda press8-)

Addendum:To ne pomeni ,da si neha želeti stvari,dogodkov,ljudi,sreče ect. zgolj ,da se s tem ne ubada oz. natančneje ,se ne obremenjuje s končnim rezultatom lastnega udejanjanja v noriji lovljenja sreče,ker se zaveda da so te stvari kot vreme...včasih sije sonce včasih pada dež...or smth..

Torej uspešen v življenju je tisti ,ki izkoristi potenciale lastne zavesti do maksimuma ali vsaj da najboljše od sebe v poizkušanju tega...materialno blagostanje je zgolj postranska posledica..ali pa tudi ne...

It's about the journey not the destination8-)
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

aerie ::

Personanonim > Lepo povedano :)

Utk je izjavil:

Ampak od kod je zdaj ta sreča prišla not? OP-ja zanima kdaj je človek nadpovprečno uspešen, ne pa kdaj je srečen.

Če nisi srečen, težko rečeš, da si uspešen (na splošno). Lahko si pri kateri stvari, lahko si v marsičem, ampak na splošno, nisi. In obratno, če si srečen, zares, koga briga koliko si v čem uspešen?

Če si v neki stvari uspešen, si ponavadi zadovoljen. Srečen si, ko se ti zgodi nekaj lepega. Traja pa ta občutek končno mnogo časa. Če občutek sreče še kar traja v nedogled, je pametno obiskati strokovno pomoč.

francek1 ::

jype je izjavil:

francek1> ne obstaja nobena korelacija med materialnim blagostanjem in srečo.

To ni res: http://www.wsj.com/articles/can-money-b...

Kar drži je, da denar ni nobena garancija za srečo (kot revščina ni garancija za nesrečo, le zelo pogosto so revni ljudje nesrečni).

aerie> Sliši se logično, vendar obstaja kakšen vir, ki dokazuje to trditev? Osebno se mi kar nekaj bogatih, znanih ljudi zdi duševno motenih.

http://newscenter.berkeley.edu/2014/12/...

Nihče ne pravi, da bogati ne morejo biti duševno moteni, le manjši delež bogatih je takšnih (seveda pa tisti, ki so, uživajo veliko več medijske pozornosti kot katerikoli revež, ki je doživel živčni zlom).

Ta raziskava je en K vredna, ker so odgovore iskali v družbi, ki poveličuje vrednost denarja. Naj gredo vprašat domorodce v Amazonijo ali Eskime...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

WarLord11 ::

Jah. Denar ima vpliv(sreče) samo v naši potrošniški družbi. Pač nas so tako vzgojil. Če nimaš veliko denarja ne moreš to pa to... Že od ranih nog:).

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

no no da nav kdo pregoru o velepomembnosti denarja. denar učinkuje samo do določene mere..ima omejen doseg. po tem ko dosežeš ta prag ti dodaten denar ne prinaša več dodatnega občutka sreče.
kot drugo pa.... 36% izredno bogatih ljudi je manj srečnih kot pa povprečneži. ampak pustmo to srečo. kaj je uspešno je odvisno od tvojih prepričanj. ni nujno sreča/veselja tista ki bi kazala na uspeh.
Men se zdi da je nadpovprečno življenje takrat ko uspeš presežt povprečje ki ti je bilo namenjeno z rojstvom. Ni nujno povezan z denarjem al pa razumsko srečo. Lahko je nadpovprečno recimo to da znaš preživet v divjini. Ker konec koncev marsikdo iz povprečja to ne bi znal. Lahko ti je preživetje v mestu brez strehe nad glavo nadpovprečno ker je težje od povprečja.
Lahko je tista teža ki je večja od povprečne teže nadpovprečna in je to življenje nadpovprečno.
Čim so izzivi nadpovprečni in jih premaguješ je to nadpovprečno...potem je pa samo odvisno kakšne cilje si zastavš ki niso običajni. Lahko si nadpovprečen pa ni nujno da si unikum...lahko si recimo super športnik pa še to ne pomen da si edini ki je super športnik...
Lahko si pa tud nadpovprečno dober ko rešuješ življenja potepuških živali, al pa si prostovoljec. In ja če te to nadpovprečje izpopolnjuje potem živiš nadpovprečno življenje. Če pa mu ne daš pomena pa ne pomeni veliko. Res je odvisno od tebe samga.
Nadpovprečje je vse kar je več kot bi pričakoval od povprečnega Janeza.

noraguta ::

Zadnji post mi je dal, mislit. V bistvu večina nadpovprečnih ljudi po katerem koli kriteriju misli, da mi more pomagat, ali pa razsvetlit. Tisti ta bogati so še najmanj nadležni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Glugy ::

in kaj je slabga pri tem če kdo hoče prijateljsko pomagat al pa navdihnt ? ne razumem. mal si čudn umestil tole. bogataši so glavni nadpovprečneži in ti jih izvzemaš potem pa oceniš da so nadpovprečneži nadležni ker se vsaj včasih mal brigajo za še koga razn sam za svoje pa svojo bogato ritko?

Blinder ::

nadpovprečni imajo veliko potomcev, podpovprečni pa če imaoj srečo z težavami ustvarijo potomce, če je nimajo pa vzgajajo potomce ostalih moških.

razni uspešni moški imajo potomce z več različnim ženskami
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Shegevara ::

Blinder je izjavil:

nadpovprečni imajo veliko potomcev, podpovprečni pa če imaoj srečo z težavami ustvarijo potomce, če je nimajo pa vzgajajo potomce ostalih moških.

razni uspešni moški imajo potomce z več različnim ženskami


ja, ta tvoj izrek zelo sovpada s podpisom pod tvojim postom :))

Zate je uspešen človek tist, ki se okol in okol fukar, Za drugega je pa kdo drug. Verjetno zate papež frančišek recimo ni uspešen človek? No kakorkoli,

da ustvariš temo, in sprašuješ po uspešnosti (boljše od povprečja), ne definiraš pa discipline je pa tud recept za neskončno pregovarjanje gor pa dol kdo je uspešen in kdo ne. Vsak ma svoje vzorce uspešnosti, zdej se dajmo pa kregat kdo ma boljše. Mislm, grow up.

jype ::

Blinder> vzgajajo potomce ostalih moških.

Ker so memi danes bistveno pomembnejši od genov, je to v resnici plus za tiste, ki vzgajajo. Biološko poreklo je praktično nepomembno v luči tega, kaj človek lahko danes doseže že samo zato, ker živi v civilizaciji.

aerie> Če občutek sreče še kar traja v nedogled, je pametno obiskati strokovno pomoč.

Sem že, pa so me nagnali, da blefiram.

aerie ::

jype je izjavil:

aerie> Če občutek sreče še kar traja v nedogled, je pametno obiskati strokovno pomoč.

Sem že, pa so me nagnali, da blefiram.

Potlej pojdi po drugo mnenje.

jype ::

aerie> Potlej pojdi po drugo mnenje.

Se bom naročil, ampak po moje mi osebna zdravnica ne bo dala še ene napotnice, ker je kar brihtna ženska.

Okapi ::

Saj dovolj zaslužiš, greš lahko tudi k zasebniku, samoplačniško.

O.

jype ::

Sem tudi že šel, pa samo tablete napiše, pa te pošlje domov.

Hexx ::

Zame da bi nadpovprecno pomenilo, da si v teku življenja odpraviš čimveč skrbi ki te mučijo v vsakdanu, da lahko živiš zadovoljen in se vsak dan zbudiš z nasmehom. Pa z 500k letno ali 30k letno. Ljudje bodo to srečo že opazili na obrazu, ampak vsaj v naši mali Sloveniji bi vsak našel razlog da popljuva tvoj način življenja in razloge za zadovljstvo ;)

jype ::

Hexx> vsaj v naši mali Sloveniji bi vsak našel razlog da popljuva tvoj način življenja in razloge za zadovljstvo

Trik je v tem, da se naučiš to ignorirat. Ni pretirano težko.

Hexx ::

@jype je pa redko, da ljudi ne gane mnenje drugih. Če uspeš, pa toliko bolje zate.

aerie ::

Hexx je izjavil:

@jype je pa redko, da ljudi ne gane mnenje drugih. Če uspeš, pa toliko bolje zate.

Praviloma ljudi ganejo dejanja drugih. Mnenje ima lahko vsak butec. Za dobro dejanje pa moraš biti človek.

SimplyMiha ::

Ne, ravno butci so najbolj dovzetni za dejanja, samo malo bolj so nerodni in dejanja izpadejo tako ali drugače. Manj butasti praviloma razmislijo, preden se vržejo v podivjano reko rešit utapljajočega.

r3dkv1c4 ::

Furbo je izjavil:

Poznam ljudi ki imajo super dohodke, ampak cele dneve delajo. Hvala lepa za tak lajf.

Jaz imam trenutno švoh dohodke, ampak lepo cele dni zabušavam in se mi gladko jebe za cel svet. Malce tavam od računalnika do kindla, pa malo v hribe.. še nikol tako fajn. :D

Komur se da, naj se pač žene. Če hočejo da jih kap pri 40ih.. kdo sem jaz da jim to branim?

Predvidevam, da ti ni potrebno skrbet za streho nad glavo in pa za dva mala otroka.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Materializem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8210302 (7760) nevone
»

Komponente uspešnosti moškega dandanes (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15027181 (23173) first_line
»

kaj je za vas bistvo življenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10410393 (7567) igor0203
»

Jernej Barbič na seznamu 35 najvplivnejših inovatorjev na svetu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3711607 (8500) Jeronimo

Več podobnih tem