» »

Kako do dveh LPT portov?

Kako do dveh LPT portov?

Microsoft ::

Mene pa zanima, kak naj pridem do še enega LPT porta?:\

To bi rabu zato, ker mam na zdejšnim portu tiskalnik, polet pa si bom po vsej verjetnosti omislil tist LCD zaslonček, ki se pravtako priklopi na ta port.

Kaka ideja?:\

by Miha

Matek ::

Dveh ne moreš imeti. Lahko si kupiš razdelilec in daš gor dve napravi, ampak ne bosta delali naenkrat, torej med tiskanjem bo ekran kaput. Tako da je po moje edina rešitev USB printer.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Brane2 ::

Dodatna PCI kartica z dvema COM portoma in enim LPT. Dobiš jo IIRC pri Mlacomu- vsaj jaz sem jo tam vzel. Cena mislim da 6-7 kSIT. Če pa imaš v plati še kak stari ISA slot, pač kje nabavi podobno kartico za ISA, ker je bistveno cenejša, po moje jo dobiš tudi po oglasih ali na bolšjaku.

Microsoft ::

Pod katere naprave pa naj to gledam na ceniku?

by Miha

Microsoft ::

Sm že našu!

PCI PARALEL CARD 1 PORT 3.000 3.600
PCI PARALEL CARD 2 PORT 5.500 6.600
PCI SERIAL 2X / PARALEL 1X 4.500 5.400

by Miha

Brane2 ::

Pod "kontrolerji in kartice" imaš celo tri izbire: en paralelni port, dva paralelna porta ali en paralelni+ 2 serijska.

No, pa si me prehitu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Microsoft ::

Dej me pa še neki pr tem zanima. Recimo, da maš na matični ploščo 6 PCI rež. Pa da daš v vsako režo eno (PCI SERIAL 2X / PARALEL 1X 4.500 5.400) kartico? Ka pol bi delala vseh 12 COM in 6 LPT portov poleg tistih, ki so že na matični plošči?

Pa kak je pol z nastavitvami?

by Miha

Brane2 ::

V okvirim maximuma, ki ga dovoljujejo Winsi, mislim da bi. Linux mislim da bi delal B.P.

Pratsare omejitve iz časov DOSa, da imaš lahko samo 4 COM porte in do 2+1 LPTja mislim da ni več.
Seveda da kartica ni kompatibilna z DOSom (IIRC) a tam je najbrž niti ne rabiš...

Aja, kar se nastavitev tiče, je karitca Plug-n Play. To pomeni, da jo pač vštekaš in pustiš, da driverji opravijo svoje.
Pozneje na "lastnostih naprav" lahko spreminjaš določene parametre...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

LoneWolf ::

Za vec LPT ali COM portov rabis samo ustrezno stevilo IO naslovov in prostih IRQjev. Tja do 4 ponavadi gre, vec pa z redko - vecina PCI kartic je omejenih z IO naslovi, na voljo dajo dva ali stiri. Vsekakor za dva LPT porta ni nobenega problema, imam tudi sam dva printerja na LPTjih in oba hkrati prav fino delata. Vsak LPT ima pac svoj naslov in svoj IRQ.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epson LX 300

Oddelek: Strojna oprema
7860 (746) Blisk
»

Lpt čip programator na com port

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61984 (1900) Brane2
»

Katero matično ploščo

Oddelek: Kaj kupiti
161997 (1747) dunlop1
»

Kje so COM porti?!?!?!

Oddelek: Strojna oprema
141027 (842) SuperHik
»

LPT porti in linux...

Oddelek: Operacijski sistemi
152303 (2110) Trojaner

Več podobnih tem