» »

Kupovanje glasbe... cd / lp / mp3 ?

Kupovanje glasbe... cd / lp / mp3 ?

Netrunner ::

Tisti ki kupujete.... kje in v kakšni obliki kupujete glasbo ?

Jaz sem si nabavil vse albume na CD-jih ki se mi dopadejo... raje bi vinilke, vendar v času ko sem najbolj kupoval žal vinilk večinoma ni iblo več za dobit .. zdaj počasi spet postajajo aktulne :)

Kar se tiče mp3-jev pa ... nekako me ne prepriča kupovanje digitalne glasbe .. :) .. pa me zanima kakšna je kaj splošna praksa danes ?

- CD
- Vinilke
- MP3
- ... kaj tretjega ?

Gandalfar ::

iTunes

Netrunner ::

se pravi digitalno :) .. kar je verjetno velika večina

Phantomeye ::

Netrunner je izjavil:

Tisti ki kupujete.... kje in v kakšni obliki kupujete glasbo ?

Jaz sem si nabavil vse albume na CD-jih ki se mi dopadejo... raje bi vinilke, vendar v času ko sem najbolj kupoval žal vinilk večinoma ni iblo več za dobit .. zdaj počasi spet postajajo aktulne :)

Kar se tiče mp3-jev pa ... nekako me ne prepriča kupovanje digitalne glasbe .. :) .. pa me zanima kakšna je kaj splošna praksa danes ?

- CD
- Vinilke
- MP3
- ... kaj tretjega ?


Ne kupujem glasbe (po komadu), rajši uporabljam google music.

zee ::

ITunes. Najmanj jajcanja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RejZoR ::

Sam kupujem MP3-je od bolj indie izvajalcev (zaenkrat Moog-Mighty Car Mods in Veela). Te si naredim backup na Google Drive, če gre karkoli narobe.

Drugače pa kar nekako CD zarad "zbirateljske vrednosti". Lindsey Stirling, Susana, Julie Thompson, pač izvajalci, ki niso glih casual izbira random folka in imam rad, da je nekaj otipljivega. Stara navada I guess.

iTunes se pa itaq izogibam zaradi butaste omejenosti sistema. Apple izdelkov nimam. Razen če so že naredil exportanje v MP3...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

>Sam kupujem MP3-je od bolj indie izvajalcev (zaenkrat Moog-Mighty Car Mods in Veela). Te si naredim backup na Google Drive, če gre karkoli narobe.

A google kej teži, če imaš musko na gdrive (samo zase brez sharanja) ?
Imam namreč dosti muske; legalne in manj legalne a mi jo ni ravno za posyncat na gdrive, da se potem googlovci ne spomnejo težit zarad tega in še kje terminirat račun... Ima kdo izkušnje s tem ?
#brezpodpisa

black ice ::

OP: FLAC, vinilke, CDji. Nekako tako gre zaporedje pri meni.
Zakaj FLAC? Vedno lahko prekodiraš v lossy, medtem, ko lossy v lossless ne moreš.

hojnikb je izjavil:


A google kej teži, če imaš musko na gdrive (samo zase brez sharanja) ?
Imam namreč dosti muske; legalne in manj legalne a mi jo ni ravno za posyncat na gdrive, da se potem googlovci ne spomnejo težit zarad tega in še kje terminirat račun... Ima kdo izkušnje s tem ?

Zaenkrat brez problemov.

jamiroq ::

vinilke, cdji, flac. itunes ali kak drug lossy servis, če prav ne gre drugače (nedobavljivost ali pa nora cena plošče/cdja, recimo). cdje zripam v alac/flac, vinil včasih tudi. razlog za lossless je že black ice napisal.
'kolekcijo' prenašam okoli z google music, čeprav je včasih problematično - njihov matching servis nekatere albume ali pesmi vztrajno zamenjuje z drugimi (nemške kraftwerke z angleškimi, kakšen drugačen mix pesmi, kot je tista na albumu, npr.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

>Sam kupujem MP3-je od bolj indie izvajalcev (zaenkrat Moog-Mighty Car Mods in Veela). Te si naredim backup na Google Drive, če gre karkoli narobe.

A google kej teži, če imaš musko na gdrive (samo zase brez sharanja) ?
Imam namreč dosti muske; legalne in manj legalne a mi jo ni ravno za posyncat na gdrive, da se potem googlovci ne spomnejo težit zarad tega in še kje terminirat račun... Ima kdo izkušnje s tem ?


Zaenkrat nič ne težijo. Pomoje, dokler je account pod private ne more bit problematično. Če pa je public in bi zaznali ogromno downloadov iz različnih IP-jev istočasno, pol pa bi znal kaj komplicirat.

Sam imam na Google Drive ker je najbolj ziher, da ne bo izginil čez noč. Kar pa pri drugih ne moreš glih vedit. Pač ne bi rad izgubil stvari katere sem plačal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Phantomeye ::

hojnikb je izjavil:

>Sam kupujem MP3-je od bolj indie izvajalcev (zaenkrat Moog-Mighty Car Mods in Veela). Te si naredim backup na Google Drive, če gre karkoli narobe.

A google kej teži, če imaš musko na gdrive (samo zase brez sharanja) ?
Imam namreč dosti muske; legalne in manj legalne a mi jo ni ravno za posyncat na gdrive, da se potem googlovci ne spomnejo težit zarad tega in še kje terminirat račun... Ima kdo izkušnje s tem ?


Glede na to, da google music, odkar je uradno na voljo v sloveniji, ponuja možnost poslušanja lastne glasbe (brezplačno) ni razloga, da bi brisali...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblačne storitve $$$

Oddelek: Omrežja in internet
355253 (2686) St235
»

"Pametne" igrače v neumnih oblakih

Oddelek: Novice / Zasebnost
185213 (4023) myriad
»

Google Drive - kdo ima dostop?

Oddelek: Loža
173434 (2830) mojsterleo
»

Google Drive prihodnji teden?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4718413 (14635) carota
»

Kaj in kdaj bo prinesel Gdrive

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
286750 (4699) buneech

Več podobnih tem