» »

Grafična za "budget" gaming PC

Grafična za "budget" gaming PC

japaj ::

Lep pozdrav,

Zanima me kater GPU v rangu okoli 150, max 200€ bi lepo pasal k naslednjemu buildu:

Procesor: http://www.newegg.com/Product/Product.a...
Motherboard: http://www.newegg.com/Product/Product.a...
Ram: http://www.newegg.com/Product/Product.a... (2x4gb)
Sistemski disk: http://www.newegg.com/Product/Product.a...
Power supply: 550 W
Sistem: Windows 7 Home Premium (64 bit)
Monitor: 1080p 60Hz


Iščem nekaj kar ima dobro razmerje cena/performance, bo po možnosti držalo nekaj časa na high/ultra nastavitvah pri večini iger, pa da ne bo nekega hudega bottlenecka v sistemu... Procesor je sicer i3 ampak baje te "novi" Haswell čipi kar zmorejo...
Pa še nekaj, moj power supply ima samo en 6pinski konektor za grafično... če kupim grafično ki rabi dva, samo nabavim adapter kablček, al rabim prov nov power supply?
Kje pa se najbolj splača kupovat komponente, izven sreče z oglasi na bolhi?

Hvala!

hojnikb ::

menda neboš to kupoval v US ? 8-O

Sicer pa... i3+4GB rama, xfx 550w, ena cheap h81 plata in 280x rabljena z bolhe..
#brezpodpisa

japaj ::

Ah kje, samo ponavadi na neweggu brskam komponente, ker imajo dokaj pregledne specifikacije in dosti komentarjev...
Ubistvu navedene komponente že imam, z GPUjem pa sem takrat malo počakal. Za tele corasair rame 2x4 Gb sem dobil res dober deal, tako da sem nabavil tudi če je za sistem malo overkill.

DarwiN ::

Če ima PSU samo en 6-pinski konektor, potem je definitivno sranje in na njem samo piše 550W, dejansko pa da od sebe precej manj..

Lahko kupiš takle molex/6-pin pretvornik, seveda če imaš dva prosta molexa, ampak vprašanje, kako dolgo bo potem napajalnik zdržal, preden bo crknil.

Tko da rajš kupi kar nov XFX 550W in pa eno od teh rabljenih 280x kartic z obstoječo garancijo za 130-140€.
Lahko pa novo, če si prestrašen. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

japaj ::

Super, hvala za odgovor! Sem tudi sam gledal 270x pa 280x. Kaj pa firma? Neki sem googlal in nekateri pravijo da so bistvene razlike v kvaliteti / dolgoživosti med npr. Gygabyte, Sapphire itd. na eni strani, in Club3D, PowerColor itd. na drugi... se splača doplačat par deset evrov za firme z rezimejem, al je to bol marketing in so razlike minimalne? Če se splača, kere so najbolš? Pa praviš da se ne rabim preveč bat rabljenih? Če kupim pretvornik za PSU, gre potencialno samo PSU v kurac, al je tut za ostale komponente slabo?
Evo, še en kup podvprašanj :) Hvala še enkrat!

hojnikb ::

ti samo glej, da ima kolker tolk spodoben kuler in čimveč garancije.
#brezpodpisa

GTX970 ::

Power supply: 550 W

Odpri stranico in poglej, kaj točno si lastiš.
Pomembni so podatki na +12V.

DarwiN ::

Načeloma gre samo napajalnik, ampak 100% ne moreš nikoli biti. :) Skratka, ne splača se ti igrat z napajalnikom, ker je v resnici najbrž bliže ~400W po moči in bo preobremenjen, zato zna hitro crknit, sploh ker je slaba kvaliteta (verjetno LC ali kakšno podobno sranje). XFX 550W kupiš za 60€ in imaš mir 10 let.

Pri grafičnih pa ni tako črno-belo. :) Samo referenčne ne kupit.. Torej tiste z enim ventilatorjem.. Ostale so bolj ali manj vse podobne. Pa preveri dolžino kartice, če imaš slučajno kakšno majhno ohišje.. Gigabyte s tremi ventilatorji je precej dolga.

Rabljene se splača, ker jih je ogromno in si zbijajo ceno, ampak bi bilo fajn najprej v živo videt zadevo (oziroma če boš zaupal človeku na besedo), saj jih je bila večina uporabljana za rudarjenje in znajo kje kakšni ventilatorji pešat. Ali pa če poiščeš takšno, ki ni rudarila, kjer pa moraš spet verjet lastniku na besedo. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
131016 (834) cs_yolo
»

moc napajalnika in r9 280 toxic (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814852 (14311) hojnikb
»

Pomoč: Sem pravilno sestavil računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
263080 (2589) fr4nc
»

Asrock Z77 Pro4 vs Z77 Extreme4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
568873 (7856) fr4nc
»

Sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192112 (1559) PrimozR

Več podobnih tem