» »

Zimska obutev

Zimska obutev

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

RatedR ::

Lp,

kot že naslov pravi bi želel da kdo od vas pove kje je kupil kakšne zimske, po možnosti nepremočljive "gojzdarje" za ceno do 80EUR.

iščem nekaj podobnega spodnji sliki, in ne t.i. "piščančkov"



Hvala!

videc ::

Kupi kakšne Alpina Ladakh. Kadar je kakšna -50% akcija se dobijo za 70EUR. So usnjeni, tako da ni kakšne membrane, namažeš in dobro vtreš notri kaj takšnega in imaš mir.
Ali pa kupi kaj takega ali takega .
Planika drugače dela za Meindl oz. je Meindl lasnik, Alpina pa tudi ni slaba.
Glavna stvar je, če so usnjeni, jih dobro impregniraš in je to to. Ponoviš postopek vsake toliko in imaš mir.
To, kar si ti gledal se mi ne zdi boljše od mojih predlgoov, kvečjemu slabše. Je pa seveda, na koncu, stvar okusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

krneki0001 ::

Avstrija, Celovec - razprodaje v gigasportu - 36 evrov:

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

videc ::

Jaz se Merrela izogibam odkar mi je na dveh parih na desnem čevlju počil material.

krneki0001 ::

videc je izjavil:

Jaz se Merrela izogibam odkar mi je na dveh parih na desnem čevlju počil material.


Ker si imel kopijo. Tudi sam sem se nasral s kopijami in v sloveniji mislim da ni več trgovine, kjer bi lahko original merrell kupil, mislim da so povsod samo še ponaredki, ki pa so slabši od originala. V tujini jih pa še dobiš in razlika je očitna.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

videc ::

Lahko tole malo razložiš? Kupljeni 1. v Hervisu leta 2000, drugič v Intersportu 2010.

matijadmin ::

To s kopijami bo kar držalo, čeprav te blagovne znamke ne kupujem in je znanec, ki jo kupuje čez mejo zelo zadovoljen. Kopij je v prometu veliko in to ni šala, trgovski potniki neprestano obiskujejo trgovine in skušajo odkrivati prodajalce, ki povzročajo škodo blagovni znamki, ki jo zastopajo. Tudi na skrivaj to počnejo. V Sloveniji niti ni tako malo ponaredkov, v javnost pa ne pride, ker največ krat rešujejo to z ukinitvami ugodnosti kot so rabati, v skrajnih primerih pa jim ne prodajo več proizvodov blagovnih znamk, ki jih zastopajo. Težave se pojavljajo povsod, v optikah, trgovinah z oblačili in obutvijo ... MASS naj bi po ulični legendi nehali prodajati športne copate znanih blagovnih znamk, Sports Direct naj bi tudi slovel po sankcijah in ponaredkih, Hervis in Intersport tudi naj ne bi bila nedolžna (celo brali smo o neki globi pred leti v časopisu).

Jaz pri nas kupujem kar je domačega, ostalo preizkusim v trgovin (običajno pregrešno drage originale, ki niso ponaredki) in jih po normalni ceni naročim iz VB.

Drugače pa, našteli ste že veliko blagovnih znamk. Med našimi ne pozabite še na Planiko, ki ni najcenejša, po kakovosti in funkcionalnosti pa sodi v sam vrh. Zlasti po neuničljivosti ji ni para. Sam imam Forester planinske čevlje in jih uporabljam skoraj izključno za po gozdu in sem z njimi zelo zadovoljen. Niso bili poceni, a so zgolj nekoliko boljši čevlji po funkcionalnosti/namembnosti vsaj dvakrat dražji (ali pa preprosto niso boljši/vzdržljivejši).

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

če hočeš zares nepremočljivo, potem mimo kvalitetne membrane in znamke ne moreš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BigD ::

Composite Toe Caps
Composite Midsole
Safety Rating S3
Anti-Slip Sole - SRC
Metal Free
Waterproof
Safety Boots
Antistatic
Heat Resistant Sole
Shock Absorption
Sole Resistance To Fuel Oil
Water Resistant Upper
Black
Coldweather CI



To mam ogledan samne vem kako je s ciframi, res so mi všeč ko dajo jp ki so v cm...

111111111111 ::

gruntfürmich je izjavil:

če hočeš zares nepremočljivo, potem mimo kvalitetne membrane in znamke ne moreš...


Tudi mene zanima tale tema. O kateri kvalitetni membrani in znamki govoriš in ali lahko kupiš čevlje v Sloveniji oz. jih vsaj preizkusiš na nogi?

matijadmin je izjavil:


Jaz pri nas kupujem kar je domačega, ostalo preizkusim v trgovin (običajno pregrešno drage originale, ki niso ponaredki) in jih po normalni ceni naročim iz VB.


Lahko daš link do trgovine z orginali? Če kupiš čevlje preko Amazona so orginali?

matijadmin ::

Sam kupujem na startfitness.co.uk in njihovih podstraneh (po panogah). Zdaj so cene poštene, nekdaj so bile pa tudi bistveno nižje. Izbira je naravnost odlična, dobiš vse št. v proizvedenem razponu pri novih modelih, izvedenke jesen/zima in pomlad/poletje, lanski in predlanski modeli pa so po izjemno nizkih cenah, ko se pri nas marsi kje prodajajo še kot aktualni. Po namembnosti imaš od teka, nogometa, kolesarjenja do orientacijskega in gorskega teka. Obvezno kupuj s kodami za popust. Nisem še naletel na neoriginal.

V tej trgovini sem si kupil več nevtralnih in blaženih copat Adidas za tek, ene za Adidas za po neurejenih podlagah (orientacijo) in še ene podobne, a višji cenovni razred in predvsem bolj trpežne od Inov8 (te so pri nas 1/2 dražji, pa še nove modele je nemogoče dobiti).

Glede čevljev, nekoč sem kupil Magnum, ki so bili udobni in v splošnem kar OK. A niso zdržali več kot 2 sezon. Potem sem hotel kupiti Adidas GSG 2, pa so me prepričali, da tudi niso nevem kako trpežni.

Sam imam te od Planike in sem izjemno zadovoljen, kupil sem jih za hojo po gozdnih poteh in gozdnih neurejenih podlagah, pa se krasno obnesejo tudi v gorah (sem hotel kupiti še kakšne, a sem ugotovil, da tej zadostujejo vsem mojim hribolzniškim potrebam): http://planika.si/izdelek/forester-men-...

Vse membrane so preverjeno dobre, usnje tudi. Tako solidno gumiranih in spojenih je že težko dobiti ali pa stanejo dvakrat toliko.

Imajo od gorskih še tole: http://planika.si/planinska-obutev/

Teh iz Protect kolekcije nisem probal, bi pa po izkušnjah z drugimi modeli rekel, da so gotovo izjemno kvalitetni (predvsem pa vzdržljivi): http://planika.si/planika-protect/

Z Alpino imam tudi nekaj izkušenj in sem ravno tako zelo zadovoljen. Angleški Binom, ki jih izdeluje Alpina, so zelo udobni in tudi zelo trpežni za čevlje za vsakodnevno nošnjo. Planinsko gorniška obutev je vrhunska tako po funkcionalnosti kot po kakovosti.

Edino s Sympatex membrano, ki jo Alpina vgrajuje, sem imel težave. A na Magnum čevljih, tako da težko rečem ali je membrana kriva ali njena slaba vdelava. S precej cenejšo Air-Tex na Planikinih nisem imel nobenih težav. Pri membranah je potrebna tudi pravilna nega, torej uporaba negovalnih sredstev, ki jih vsaj eden od proizvajalcev membran priporoča oz. je proizvajalec, ki nudi proizvod prijazen do polprepustnih membran, vreden zaupanja.

krneki0001 ::

Matijadmin kater model od magnuma si pa kupil. Jaz imam za vsakodnevno uporabo magnum elite spider 8", nosim jih čez celo leto nonstop, pa jih imam sedaj tretjo sezono brez problemov.

Najbolj so mi všeč zato, ker imata oba čevlja skupaj samo 600 gramov.

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

krneki0001 je izjavil:

Matijadmin kater model od magnuma si pa kupil. Jaz imam za vsakodnevno uporabo magnum elite spider 8", nosim jih čez celo leto nonstop, pa jih imam sedaj tretjo sezono brez problemov.

Najbolj so mi všeč zato, ker imata oba čevlja skupaj samo 600 gramov.



Kako pa kaj premočijo v dežju ali v plundri? kako jih vzdržuješ?

krneki0001 ::

Nekje 2 uri dežja so zdržali in nekje pol ure plundre, potem so pa počasi začeli puščat. Sem jih pa impregniral z "nixwax" za čevlje, pa sedaj pa nimam več problemov v dežju, plundre pa ni bilo možnosti sprobat.

Sem pa letos ob vsem tem dežju kr dost testiral, ker je treba vsak dan 2 haskija zmatrat in so sprehodi dolgi, pa ne puščajo v nobenem dežju, tudi ob najhujših nalivih niso.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

iso2000 ::

Jaz tudi zagovarjam usnjene čevlje brez membran. Do pred kakšnim letom sem tudi sam prisegal na čevlje z membrano, ampak te membrane po slabem letu "ne delajo več", čevelj pa že od začetka slabše diha, kar pomeni hitreje potne noge in posledično tudi, da me je znalo zazebsti v noge. Z usnjenimi čevlji je teh težav manj, jih je pa treba redno mastit, pa čevlji pridejo težji.
Trenutno imam za po blatu, gozdu itd Alpina Ladakh in so precej ok. Čevelj rabi kar nekaj kilometrine, da se uhodi, sumim da prav mehak ne bo nikoli. Ampak mislim da bom imel nekaj let mir.
Za lažje pohodne čevlje pa priporočam sledeče: :http://polo-obutev.si/index.php?route=p...
Imam nizek model in sem z njmi izredno zadovoljen. Ko se razhodijo, so kot "copati", obenem pa nudijo precej opore nogi, ter zelo dober občutek pod nogo. Edina težava teh čevljev je, da niso preveč primerni za mokre razmere. Verjetno če bi jih res pogosto šprical z impregnacijskim sredstvom da bi bili ok. Jaz sem ubral drugo možnost in jih mažem kar z mastjo, kar sicer ni najelegantnejša rešitev za "semiš" čevelj, ampak razen spremembe v izgledu ni drugih posledic...

111111111111 ::

iso2000 je izjavil:

Jaz sem ubral drugo možnost in jih mažem kar z mastjo, kar sicer ni najelegantnejša rešitev za "semiš" čevelj, ampak razen spremembe v izgledu ni drugih posledic...


S katero mastjo pa jih mažeš?

krneki0001 ::

Za usnjene čevlje je najboljša mast sno seal (tjulnova mast s čebeljim voskom), samo če kje dobiš to zadevo pri nas. Jaz sem jo iz kanade naročal včasih, sedaj pa nimam več takih čevljev, ker imajo vsi membrano.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Vanich ::

krneki0001 je izjavil:

Za usnjene čevlje je najboljša mast sno seal (tjulnova mast s čebeljim voskom), samo če kje dobiš to zadevo pri nas. Jaz sem jo iz kanade naročal včasih, sedaj pa nimam več takih čevljev, ker imajo vsi membrano.


Najboljša stvar za te čevlje brez membrane je "Mink oil". Dobiš na UK e-Bayu. (je pa smešna - v taki embalaži kot pri nas margarina)
Pa tudi z eno kremo iz (D)Eichmana, ki vsebuje vosek, sem bil zadoboljen. Nikwax pa za membranaste stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Vanich ::

Kar se teh membran tiče - se mi zdi, da je vse odvisno od vrste membrane, proizvajalca in pa nege.

Sam imam že tretje leto Haix Airpower X21, ki so bile od samega začetka negovane samo z Nikwax kremo za usnjene čevlje z membrano, in tudi letos kamot lahko stopim s celo nogo v Savo z gladino skoraj do vrha čevlja - in ne bo spustilo nič.
Noga je pa tudi po poldnevnem pohodu znotraj popolnoma suha, čevelj absolutno diha - (za razliko od Alpina usnjenih pohodnih čevljev "Tundra" z njihovo membrano, v katerih sem kar preznojen) pričakujem pa, da bo ta sposobnost počasi zmanjšana - po izkušnjah drugih uporabnikov gora-tex membrane.
 X21

X21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

matijadmin ::

krneki0001 je izjavil:

Matijadmin kater model od magnuma si pa kupil. Jaz imam za vsakodnevno uporabo magnum elite spider 8", nosim jih čez celo leto nonstop, pa jih imam sedaj tretjo sezono brez problemov.

Najbolj so mi všeč zato, ker imata oba čevlja skupaj samo 600 gramov.



Elite II Leather Waterproof sem imel (navadne, ne tistih s Thinsultae podlogo). Nosil sem jih v povprečju 2 krat tedensko in so v dveh letih popolnoma razpadli, že po 1 letu so dokaj hitro premočili (tudi na snegu in v plundri). Negoval jih nisem slabo. Uporabljal sem pretežno Granger's proizvode prave namembnosti, pa še ene švicarske, ki jih nimam več, blagovna znamka pa mi je ušla iz betice.

Potem sem se odločal za Adidasove GSG, pa me je prijatelj, ki jih je imel, opomnil, da so vse te nove obutve pač bistveno manj vzdržljive. Tudi taktični čevlji.

Nato sem sprejel odločitev, da kupim klasične usnjene gorske/planinske čevlje (Planika) in posebej tekaške za tek v naravi (Innov8, Adidas). Bolj ne bi mogel biti zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

videc ::

Se podpišem pod tole. Če rabiš soliden čevelj, gojzer, bo boljše, da kupiš kaj usnjenega (Alpina, Planika, La Sportiva, Salewa, Boreal...).
Pa dobro impregnirat, usnje z mastjo/voskom, ostalo s sprejem.
Sam in žena imava dva para, enega navadnega usnjenega (Alpina Ladakh oz. Tibet) in drugega usnjenega z membrano.
Za v hribe pozimi imam Alpina Lhotse, sem pa gledal takrat tudi Bestard-e in pa La Sportivo. Žena ima Salewo, in sva oba zadovoljna. Pač, daš malo več denarja, pa imaš dobre čevlje, ki ti služijo par let.
Še vedno sem pa mnenja, da Merrell znamka ni vredna denarja in tudi nisem edini, ki ima slabe izkušnje z njimi (ne samo v Sloveniji ampak tudi po svetu).

gruntfürmich ::

jst usnjen čevelj držim nekako nepremočljiv skoraj samo takrat, ko ga res na debelo namažem z mastjo...
ne vem kaj delam narobe ali pa imam res takšno nesrečo z usnjem, čeprav je noter vgrajena še membrana (planika mangart avs)

111111111111 je izjavil:

Tudi mene zanima tale tema. O kateri kvalitetni membrani in znamki govoriš in ali lahko kupiš čevlje v Sloveniji oz. jih vsaj preizkusiš na nogi?

hja, sj veš. goretex je nekako najbolj priznan, čeprav je nekaj priznanih znamk že od nekdaj razvijalo svoje membrane. je pa še pomembno kako je vgrajena, ne samo da je prisotna.

imaš pa membrane lahko povsod; od usnjenih elegantnih čevljev (visokih in nizkih) do tekstilnih copatov do težkih gojzerjev. pri planinski obutvi brez membrane čevljev ni več veliko.
malo se sprehodi po spletnih prodajalnah pa boš kar hitro našel kaj zase
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Moje izkušnje, tudi s čevlji drugih namembnosti (npr. Geoxovi za vsakdanjo rabo), pravijo, da bolj kot čevelj diha, bolj tudi pije. Če je membrana pod usnjem ali okoli jezika, dobro, če je pa sistem zračenja z luknjicami ipd. rečmi (kakršne so tvoje Planika z AVS), je treba vzeti v zakup, da bodo pač pili. Usnje ali usnje + membrana skupaj dihata zadovoljivo, čeprav ne idealno. Kar koli bolje diha, tudi skoraj gotovo pije.

Glede membran, Gore-Tex ni edina in še zdaleč pred konkurenco. Tudi druge so povsem primerljive ali celo presegajo primata. Velika problema sta dva, da membrane pač niso vsemogočne in, da so včasih slabo vdelane oz. je pač slabo zasnovana uporaba.

Imel sem delovno obleko (floater) iz Gore-Tex - kordura materiala za na morje (višjega cenovnega razreda). To ni popolnoma suha obleka, je sicer za dež in odlično preprečuje podhladitev, pa še plava v vodi, a po nekaj ur dežja ali valov si kar premočen.

r3dkv1c4 ::

videc je izjavil:

Jaz se Merrela izogibam odkar mi je na dveh parih na desnem čevlju počil material.

merrel je vrhunska obutev in po večini je problem v kupcih, ker kupijo neprimerno obutev za namensko uporabo.Ali pa se zgodi, da tisti tip obutve pač ne paše na njihovo nogo.....(zakaj potem kupujejo merrel??)

Ne kupujem drugih čevljev za treking in prosti čas kot merrel.
Pa sem do sedaj še vse uničil(več letna uporaba-dotrajanost) in z nobenimi nisem imel težav zaradi materiala.
Vse izdelke pa kupim v akcijah, ker se mi zdijo redne cene precenjene.
toliko o merrelu z moje strani.

Kar se tiče pa hribovcev od Alpine, so pa tudi to p/p čevlji, ker Alpina je top firma za hribolazništvo in podobne panoge.

Planika trenutne ne vem kako se drži ampak včasih so tudi imeli super izdelke.

"ne vem kaj delam narobe ali pa imam res takšno nesrečo z usnjem, čeprav je noter vgrajena še membran"

sam pred prvo uporabo našpricam vsaj 3 sloje impregnacijskega spreja čez vsaj 3x namazane čevlje.
Kasneje jih samo po en sloj ob neuporabi in vedno zdržijo tudi po več ur vode in snega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

neon21 ::

Kot zanimivost in informacijo naj povem , da vsi ki kupujete čevlje takšne in drugačne imate 2 leti garancije na vso napako materiala , seveda , če je ne povzročite sami. Sploh tisti kateri so šivani in če se začne cufat imate pravico do popravila čevlja. Tako da skrbno hranite račun. Mogoče je kdo to vedel vendar pa mnogi tega ne vedo.

gruntfürmich ::

r3dkv1c4 je izjavil:

sam pred prvo uporabo našpricam vsaj 3 sloje impregnacijskega spreja čez vsaj 3x namazane čevlje.
Kasneje jih samo po en sloj ob neuporabi in vedno zdržijo tudi po več ur vode in snega.


en sloj kreme ali impregnacije?
ker na namazane čevlje je po mojem težko dajat impregnacijo da se bo ta res vpila. še če ga dobro spusaš prejšnje masti se mi zdi da se impregnacija ne bo dobro vpila...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

r3dkv1c4 ::

jaz že od malih nog najprem fino vtrem kremo... počakam, da se dobro presuši in ponovim vajo....potem pa še spray čez, vse skupaj to traja 2-3 dni.

Ker novi čevlji so suhi, kot poper.

videc ::

r3dkv1c4 je izjavil:

videc je izjavil:

Jaz se Merrela izogibam odkar mi je na dveh parih na desnem čevlju počil material.

merrel je vrhunska obutev in po večini je problem v kupcih, ker kupijo neprimerno obutev za namensko uporabo.Ali pa se zgodi, da tisti tip obutve pač ne paše na njihovo nogo.....(zakaj potem kupujejo merrel??)
Ne bit pameten glede Merrella, razen če si tržnik za Merrell. V tem primeru razumem tvoj izpad. Kupil sem jih, ker mi je kopito ustrezalo. SarcasmON Seveda je vedno težava v kupcih, ki si kupijo zadeve, ki jim ne ustrezajo. /SaracasmOFF A lahko še kakšno takšno nebulozo napišeš? Mislim :D. Si me kar nasmejal.

Glede vrhunskosti Merrella samo malo poguglaj, pa boš videl, da nisem edini, ki ima slabo mnenje o njih. In ja, to je moje mnenje, do katerega sem upravičen, še posebej če plačam več kot 100€ za par čevljev.
Da bo jasno, govorim o modelu merrell continuum, jaz sem ga uporabljal kot čevelj za sprehajanje psa po mestu in travniku, torej normalna uporaba ,vsaj zdi se mi, ne za treking ali kaj podobnega. Edina dobra stvar na tem čevlju je Viram(r) podplat, ki ga dela Vibram.
 merrel

merrel

je pa še slika, kjer sem označil "okvaro". Rdeča označuje, kje se je material pretrgal na vrhu čevlja, rumena pa označuje, kje ob strani se je naredila luknja (na stiku usnja in podplata). Gre za dva različna para, kupljena cca. 5 let narazen, zato dve barvi.
Dopuščam možnost, da je bila slaba serija v obeh primerih, čeprav ne verjamem.

Istočasno sem imel za v hribe Alpinine gojzarje, s katerimi sem bil 2x na Triglavu, da ne omenjam ostalih tur, predvsem v Kamniško-Savinjskih alpah. In s temi se mi kaj podobnega ni zgodilo.
Kaj je razlog za to, da so se "merelke" uničile tako hitro ne vem, me tudi ne zanima. Vem pa, da jih ne kupim več.
In ne, to ni reklama za naše proizvajalce...

MaticKregar ::

Sam sem si za foro kupil v lidlu ali hofer nevem točno. Notri so podložene, ful visoke in kar je glavno, da ne premočijo. Skratka za tistih 15 eur, sploh ni slab nakup. Je pa res,da kvaliteta čevlja najbrž ni najboljša, če veliko stojiš. Sam se kar nekaj že prehodil z njimi, pa sem zadovoljen....

r3dkv1c4 ::

videc>Ne bit pameten glede Merrella, razen če si tržnik za Merrell. V tem primeru razumem tvoj izpad.

malo lepše se obnašaj....uveljaviš reklamacijo in je zadeva rešena!!

Ni merrel stranje zaradi enega škart kosa(tudi ferrarri crkne)

Nisem noben tržnik ampak zgolj zadovoljen kupec in ja pri takšni količini izdelkov, kot jo proda merrel, se najdejo tudi "pogooglani izpadi", v končni fazi s temi izpadi vidijo napake, ki jih kasneje z drugimi izdelki odpravljajo.

videc>Gre za dva različna para, kupljena cca. 5 let narazen, zato dve barvi.
Dopuščam možnost, da je bila slaba serija v obeh primerih, čeprav ne verjamem

temu se reče naivnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

RatedR ::

Hvala vsem za odgovore!

Sicer iščem nekaj kar se da kupit v Sloveniji, Ljubljana po možnosti, pa me zanimajo še kakšne mate izkušnje z raznimi trgovinami po BTC-ju pa Citycentru ki prodajajo obutev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

krneki0001 ::

Magnum čevlje se da kupit v BTC-ju. Hobby and guns trgovina in panter airsoft jih imata. Obe trgovini sta v kleti hale A v BTC-ju.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

111111111111 je izjavil:

iso2000 je izjavil:

Jaz sem ubral drugo možnost in jih mažem kar z mastjo, kar sicer ni najelegantnejša rešitev za "semiš" čevelj, ampak razen spremembe v izgledu ni drugih posledic...


S katero mastjo pa jih mažeš?

Do sedaj sem uporabljal mast, ki je pridobljena iz avokada - kupoval sem jo v milerju.
Sedaj ko berem o teh masteh z voskom, me pa mika da bi vsaj na alpini poizkusil s to.

Pa nekaj sem še pozabil dopisat glede alpine - za sedaj edina pomanljkivost se mi zdi, da niso nič zaščitili prstnega dela s kakšnim nanosom gume, ker po skali hitro kam zadaneš z nogo in se na usnju delajo raze. Razmišljam, da bi to pomankljivost poizkusil odpraviti z nanosom sugru mase.

ohnowhy ::

Huh, tule ste sami profi-pohodniki. Imate kakšna priporočila za nas, občasne (maks od maks 10x letno, kakšni hribi, malo snega)? Pa fajn je tudi, da je v tisti v trgovini akciji :) Pa vaše izkušnje, predvsem slabe :) Sicer še nismo nič gledali posebej, zdaj pa vidim tole temo, pa me je prijelo (odlična reklama, btw :). Samo, to so neki high-end šolni za veliko večje obremenitve, kot smo jih vajeni mi.

videc ::

Tebi bi glede na to, kar si napisal ustrezala pohodna obutev, kaj od tega ali kaj od tega. Za v hribe je dobro, da je gleženj malo zaščiten, zato se splača gledati čevlje, ki objamejo gleženj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

111111111111 ::

Kaj pa uporabljate za po mestu/služba?

ohnowhy ::

Videc, hvala, bomo pogledali, ja. Nekoč smo nekaj kupovali, pa je bilo za bolj suho vreme :), za neke posebne vremenske pogoje niti ni bilo, nekakšna poceni kitajska jajca.

Chuapoiz, če sprašuješ mene, kakšne malenkost bolj vzdržljive nizke čevlje iz teh mainstream športnih trgovin (ne bom delal reklame, si ne zaslužijo, nobeni), po samem mestu ne hodimo kaj dosti 8-O, če ni potrebno. Od doma, službe, obiskov, trgovin ipd. se vozimo po spluženi cesti, ni potrebno dolgo čakati danes. Je pa res, da nismo prepričani, da četudi odštejemo premijo na znamko, da je to garancija za kvaliteto.

matijadmin ::

noraguta ::

Ma kerbl maža za usnje, pa planinsko olje, da razmehča usnje. Sicer gojzarji iz enega kosa usnja. Delajo pri nas še mojstri za relativno male pare(90e),ki so daleč boljši od marelov in podobnega krša. Za plundro pa pac bootsi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BigD ::

Aplina ma res neumen sistem številk, namesto da sajo zraven cm, se oni igrajo da moramo mi pretvarjati iu uk v euali obratno, ko pa vemo da imajo proizvajalci različne velikosti pri isti oznaki...

DeeJay ::

BigD je izjavil:

Composite Toe Caps
Composite Midsole
Safety Rating S3
Anti-Slip Sole - SRC
Metal Free
Waterproof
Safety Boots
Antistatic
Heat Resistant Sole
Shock Absorption
Sole Resistance To Fuel Oil
Water Resistant Upper
Black
Coldweather CI



To mam ogledan samne vem kako je s ciframi, res so mi všeč ko dajo jp ki so v cm...


A se te dajo kje pri nam vidt? Sm mal pogledu po netu in jih nikjer ne najdem, ampak samo na uradni strani, ki pa je seveda po francosko samo v francoščini :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

iso2000 ::

111111111111 je izjavil:

Kaj pa uporabljate za po mestu/služba?

80% kar nizke pohodne, so mi udobni kot kakšni copati...
V čislih imam še čevlje proizvajalca Art in Vivobarefoot. Včasih sem nosil še od Ecco, zadnje čase mi ni pa nič kaj povšeči... Ali pa kakšne bolj neopazne superge - trenutno adidas.

BigD ::


A se te dajo kje pri nam vidt? Sm mal pogledu po netu in jih nikjer ne najdem, ampak samo na uradni strani, ki pa je seveda po francosko samo v francoščini :)


sem najdu pretvorbo! jp so cm


http://www.safetybootsuk.co.uk/jallatte...

http://www.safetybootsuk.co.uk/jallatte...

http://www.safetybootsuk.co.uk/jallatte...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

nejcpirc ::

BigD ::

Ne morem verjet Alpina nima večjih kot 45,5. In to že dolgo, kot da delajo samo za Italijane!

matijadmin ::

BigD je izjavil:

Ne morem verjet Alpina nima večjih kot 45,5. In to že dolgo, kot da delajo samo za Italijane!


Načeloma delajo za Britance.

To, glede izbire številk pa je lahko problem kakšnih varčevanj in optimizacij v sili, ko pač ne delajo s kopiti, ki bi imela malo predvidenih prodanih parov. Kakor koli, se strinjam, neumno.

SimplyMiha ::

Pogrešam starega kovača, h kateremu je hodilo staro in mlado, če je hotelo kvalitetne čevlje po meri... Oče že desetletja nosi čevlje, ki jih je izdelal ta kovač. Cena je seveda bila temu ustrezna, a se je v tem času večkrat preplačala.

Je pa res, da niso več za na pogreb...

BigD ::

matijadmin je izjavil:

BigD je izjavil:

Ne morem verjet Alpina nima večjih kot 45,5. In to že dolgo, kot da delajo samo za Italijane!


Načeloma delajo za Britance.

To, glede izbire številk pa je lahko problem kakšnih varčevanj in optimizacij v sili, ko pač ne delajo s kopiti, ki bi imela malo predvidenih prodanih parov. Kakor koli, se strinjam, neumno.


ja sem že leto nazaj pri njih hotel večjo številko in še vems skočil kdaj not in sem jim rekel da je smešno, sej nismo Italijani, da nosmo mejhne številke...

iso2000 ::

Jaz imam od Alpine Ladakh model velikosti (11.5 UK), kar mislim da je več od 45.5? Kupil sem jih letos konec poletja, ko so imeli neko akcijo? Vsekakor so mi prav, medtem ko mi La sportiva 46.5 ni bila.

GTX970 ::

SimplyMiha je izjavil:

Pogrešam starega kovača, h kateremu je hodilo staro in mlado, če je hotelo kvalitetne čevlje po meri... Oče že desetletja nosi čevlje, ki jih je izdelal ta kovač. Cena je seveda bila temu ustrezna, a se je v tem času večkrat preplačala.

Je pa res, da niso več za na pogreb...

Čevljar ?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858228028 (4505) theStranger
»

O gojzarjih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13513637 (8537) pegasus
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331572 (27867) Kleemen
»

zimski škornji - topli in nepremočljivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8749496 (46392) fantasycamp
»

zimski cevlji za mesto

Oddelek: Loža
295192 (4315) gruntfürmich

Več podobnih tem