» »

Nakup prenosnika

Nakup prenosnika

crtomirv ::

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup prenosnika preko ene od spletnih trgovin. (mimovrste)
Pred časom sem kupil enega za 350e, ravno tako novega ampak je bil procesor tako slab, da so mi še videoposnetki na youtube "štekali". Hvalabogu so mi dali denar nazaj, ker nisem bil zadovoljen in zdaj se odločam za nakup drugega.
Kaj mislite je ta v redu? https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...
Kako je s procesorjem, grafično? Meni se zdi da za ta denar bi moral biti računalnik ok.

Prosil bi za odgovor s kratkim pojasnilom zakaj da ali zakaj ne (glede nakupa seveda).

Lep pozdrav

Evolve ::

Hp, garancija 1 leto, amd procesor.. denar se da zmetat stran tudi na drug način

crtomirv ::

Torej so hp prenosniki bolj tko tko? Pa amd procesorji ravnotako?

Meizu ::

Prenosnik za 400€ je bolj tako tako.

Zheegec ::

Noben prenosnik pod 700€ ni ravno kaj posebnega. Tale za 450€ je čisto ok, full-HD bo deloval brez težav. Je pa pač poceni prenosnik, sploh baterija pa ekran nista nič posebnega.

Evvolve, kaj pa ti predlagaš za to ceno? ThinkPadi so kar dražji, kolikor sem gledal, prav tako Zenbooki in Apple Macbooki.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

crtomirv ::

Vem da niso ravno top prenosniki ki stanejo 400e, nimam pa več denarja na strani da bi lahko dal recimo 700 ali pa 800e za njega. Kolikor sem gledal ocene procesorjev, je kar soliden: https://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup...

Meizu ::

Zheegec je izjavil:

Noben prenosnik pod 700€ ni ravno kaj posebnega. Tale za 450€ je čisto ok, full-HD bo deloval brez težav. Je pa pač poceni prenosnik, sploh baterija pa ekran nista nič posebnega.

Evvolve, kaj pa ti predlagaš za to ceno? ThinkPadi so kar dražji, kolikor sem gledal, prav tako Zenbooki in Apple Macbooki.


No, če je meni takrat (več kot 2 leta nazaj) uspelo prek mlacoma kupit sveže novega asus k55a (intel hd4000, i7 quad core, 6gb ram, 750gb disk) za 560€... Sicer brez OSa. Takrat je k55a ravno prišel na police.

Sicer ekran ni bog ve kaj, je pa ostali hardware profi za praktično bilokakšno opravilo, razen pač GPU intensive aplikacije.

Uglavnem, da še 150€ na stran in kupi nekaj solidnega. Ti ne bo žal.

crtomirv ::

Ok, bom raje počakal še kak mesec pa kupil za 150-200e dražjega. Hvala vsem za odgovore! Lp

Gregor5816 ::

Meizu ::

To je že ok laptop, s to izjemo, da sem 2 leta nazaj za 100€ več dobil laptop, ki tega pokosi počez in počez.

lumina ::

Pozdravljeni, potrebujem pomoč pri nakupu računalnika. V oči so mi padli trije, zdaj sem pa v dilemi, katerega izbrati. Računalnik bo bolj za delo kot za igranje in za dalj časa. Jurja ne dam, budget je nekje okrog 600 flik. trojka se mi še najbolj dopade. Hvala za vse nasvete.

Izbiram med:

1. Asus K55VD-SX160H
Intel Core i7 3610QM (2.3 GHz), 8 GB DDR3, 1 TB SATA HDD, 15.6" HD (1366x768) LED LCD, NVIDIA GeForce 610M 2GB, HDMI, DVD Super Multi DL, Webcam, CardReader, Wi-Fi, Bluetooth, Giga LAN, 2x USB 3.0, Microsoft Windows 8 (64-bit)

2. Asus A75VM-TY087V
Intel Core i7-3610M (2.3 GHz), 6 GB DDR3, 750 GB SATA HDD, 17.3" (1600x900) LED LCD, NVIDIA(R) GeForce(R) GT 630M (2 GB), 8x DVD SuperMulti DL, Webcam, CardReader, Wi-Fi, GigaLAN, Microsoft Windows 7 Home Premium (64-bit)

3. Asus K75VM-TY090V
ntel Core i7-3610M (2.3 GHz), 8 GB DDR3, 1 TB SATA HDD, 17,3" HD+ (1600x900) LED LCD, NVIDIA(R) GeForce(R) GT 630M (2 GB), 8x SuperMulti DVD DL, Webcam, CardReader, Wi-Fi, GigaLAN, USB 3.0, Microsoft Windows 7 Home Premium (64-bit)

m0LN4r ::

To je vse stara roba. 630m brezveze. Kakšno delo pa?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik Asus K55VM, BSD, Red Screen, stvarna napaka?

Oddelek: Strojna oprema
6943 (840) Riff
»

Nvidia gpu load 50-80%

Oddelek: Pomoč in nasveti
71675 (1506) Hayabusa
»

Ultimativni prenosnik za cca 600eur

Oddelek: Kaj kupiti
263007 (2181) Dromar
»

Ocena prenosnika cena/kakovost

Oddelek: Pomoč in nasveti
121609 (1342) SLO_Matej
»

Gaming laptop do 900€

Oddelek: Kaj kupiti
166656 (6398) zlesar

Več podobnih tem