» »

TV Sony - Philips - Samsung

TV Sony - Philips - Samsung

1
2
»

fpbs ::

delfinus je izjavil:

Lepo razlozena razlika: klik.

V tej razlagi se vidi samo to, da kdor je to pisal, zadeve ne pozna.

uros86 ::

Vsak hvali svoje :)

destiny ::

Kar sem jest zadnje čase spremljal, bi se za 55' v 1000€ rangu odločal med Sony W828/W829, Samsung H6400 (za bruhat grdo stojalo) in Samsung H6750. Če si želiš 4K, je pri vstopnih najcenejših modelih najbolj hvaljen PANASONIC TX-55AX630E (Harvey ga ma trenutno v akciji za 1400€). Samsung HU7100/7200 ma tud ok sliko, ampak je zakrivljen, kar meni osebno ni všeč. Glede podpore media formatom preko dlna pa nimam pojma. Moj trenutni par let stari Samsung sicer iz Synologyja prebere vse mkv-je, ki mu jih serviram skupaj s podnapisi (podnapis mora imeti enako ime kot film, vključno z upper/lower casing-om)

Blazz ::

fpbs je izjavil:

Blazz je izjavil:

oglej si še ue55H6400 6500 od samsunga, nore barve, super kontrasti in črna, pa direct lit je.. sony gor predlagan je edge , enako tudi philipsa se mi zdi...

Noben Samsung nima direct lit.


Očitno si ti bolj pameten kot ljudje na AVforums in HDTV TEST:

https://www.avforums.com/review/samsung...

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue40h640...

Blazz ::

uros86 ::

Tako odločil sem za ta dva modela:

1. Sony KDL-55W815BS
2. Philips 48PFS8209 (48PFS8109)

Bolj se nagibam k Sonyu, ampak preden se dokončno odločim še pričakujem kakšen komentar ali predlog...

Anney ::

Kolikor si se zdaj odločil, imaš na izbiro popolnoma različna TVja. (slaba izbira)

Eden je popolnoma zaprt sistem (sony ima svoje muhe), drugi pa polpolnoma odprt z androidom, zelo ti šepata tudi velikosti (nimaš neke jasne izbire kaj sploh želiš). Hočes TV z ambilightom ali brez? Sploh veš kaj ti je prioriteta? Velikost? Sistem? Kako bo TV pozicioniran? Za kaj se bo namensko (prioritetno uporabljal)? Itd...

No vsaj pri serijah si zadel, da sta oba približno isti rang .:)

uros86 ::

Anney je izjavil:

Kolikor si se zdaj odločil, imaš na izbiro popolnoma različna TVja. (slaba izbira)

Eden je popolnoma zaprt sistem (sony ima svoje muhe), drugi pa polpolnoma odprt z androidom, zelo ti šepata tudi velikosti (nimaš neke jasne izbire kaj sploh želiš). Hočes TV z ambilightom ali brez? Sploh veš kaj ti je prioriteta? Velikost? Sistem? Kako bo TV pozicioniran? Za kaj se bo namensko (prioritetno uporabljal)? Itd...

No vsaj pri serijah si zadel, da sta oba približno isti rang .:)


Kaj pa pol ti predlagaš?

Anney ::

Bi ti pomagal pa ne vem kaj želiš. Sam bi se odločil definitovno za vsaj 55'' ali več (sedaj imam 55'', pa mi že majhen hodi). Od teh dveh bi sam vzel Philipsa, samo ne 48'' ker je totalno zgrešen nakup.

lp

mk766321 ::

Se strinjam z anneyem....moraš vedet kaj ti rabiš. Definitivno, glej čimvečji ekran.Ostalo pa to kar rabiš. Smo ti dali dost nasvetov kaj je pomembno pri tv. Tv boš verjetno imel nekaj let, zato razmisli kaj rabiš pa to kupi.

uros86 ::

TV z dobro sliko in zvokom, da lahko zvečer pogledaš kakšen film oz. normalni tv progam in je slika dobra (črna barva je črna, bela je bela), da pri športnih programih slika normalno teče.

Da ima vse tri tunerje DVB-T-C-S (po možnosti dual tuner), možnostjo snemanja na USB.
Povezava z mrežo, in predvajanje vsebi iz mreže (mrežnega diska), predvajanje mkv in ostalih vsebin, ter podpora za podnapise.

Ambilight in takšni podobni dotaki mi niso toliko pomembni.

Mislim da je to tole, kaj je za nas navadne smrtnike dovolj :)

Cena do 1200max.

uros86 ::

Eno zanimivo vprašanje. Kaj Philips TV-ji se prodajajo večinoma na vzhodu Evrope? Ker če iščeš malo Nemški trg ali pa Avstrijski tam večinoma najdeš mnenja in ocene od Sony, Samsung in Panasonic.

Anney ::

Evo: http://www.philips.com/c/catalog/catalo...

Zdaj pa klikaj in glej kje imajo TVje. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

uros86 ::

Anney je izjavil:

Evo: http://www.philips.com/c/catalog/catalo...

Zdaj pa klikaj in glej kje imajo TVje. :)


Vem tole sem si vse pogledal...sprašujem čist splošno...saj vsi ponudniki so več ali man na istih trgih...

Anney ::

Najbolj se prodajajo po severu evrope (tudi rusija) in pa naš ''južni'' trg.

uros86 ::

Tole me je zanimalo.

Hvala

uros86 ::

Kupil Sony KDL-55W815BS. Zelo zadovoljen z sliko in zvokom. Lahko samo priporočam.

Edino kaj pogrešam je da pri predvajanju video vsebin preko DLAN (mreženega diska) ni možno dodat podnapisov.
Oz. ima kdo rešitev?

Bakfark ::

Anney je izjavil:

Bi ti pomagal pa ne vem kaj želiš. Sam bi se odločil definitovno za vsaj 55'' ali več (sedaj imam 55'', pa mi že majhen hodi). Od teh dveh bi sam vzel Philipsa, samo ne 48'' ker je totalno zgrešen nakup.

lp


Zakaj pa zgrešen??? Meni se zdi 55 v določenem kontekstu popolnoma neprimerna izbira - slika pri normalni resoluciji, v kateri oddaja večina TV programov je grozljiva, njena kakovost pa pada premo sorazmerno z velikostjo TV-ja. Forsiranje večjih TV-jev je smiselno v kolikor se poslužuješ izključno in zgolj HD slike. Tako, da tisti, ki morda ne gledajo toliko HD programov ali filmov nima smisla, da kupujejo ogromne televizije.

MadMicka ::

uros86, podnapise moraš že prej dodati z videoconverterjem, se pravi ustvariš nov mp4 file, ali pa zaženeš film na računalniku in gledaš na tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

urli ::

Jaz mam star Philips PFL 8404 oz neki takšnega, ne vem točno ima ambilight s katerim sem res zeloooo zadovoljen. S televizorjem pa tko, lahk bi bil boljši. Res je da je že star več kot 5 let pa nikoli nisem imel z njim kakršnekoli težave, slika je lepa edin moti me ker med progrmai prestavlja bolj počasi, prižiga se tudi mal del (bi pričakoval, da se prižke takoj), pa preko USB-ja zvok in slika zaostajata. Pri novih modelih je verjetno to že vse popravljeno. Če bi sedaj imel denar za nov TV bi skoraj zagotovo vzel spet Philips in to izklučno zaradi Abmilight, ker je res TV tako bolj prijazen do oči.

uros86 ::

Bakfark je izjavil:

Anney je izjavil:

Bi ti pomagal pa ne vem kaj želiš. Sam bi se odločil definitovno za vsaj 55'' ali več (sedaj imam 55'', pa mi že majhen hodi). Od teh dveh bi sam vzel Philipsa, samo ne 48'' ker je totalno zgrešen nakup.

lp


Zakaj pa zgrešen??? Meni se zdi 55 v določenem kontekstu popolnoma neprimerna izbira - slika pri normalni resoluciji, v kateri oddaja večina TV programov je grozljiva, njena kakovost pa pada premo sorazmerno z velikostjo TV-ja. Forsiranje večjih TV-jev je smiselno v kolikor se poslužuješ izključno in zgolj HD slike. Tako, da tisti, ki morda ne gledajo toliko HD programov ali filmov nima smisla, da kupujejo ogromne televizije.


Jaz sem zadovoljen z 55" res da je bila od začetka full velika, zdaj pa je prava velikost ko se navadiš. Mismim da nisem nič pretiraval z velikostjo. Res pa da večje nebi kupil. Odaljenost gledanja pa je na razdalji cca. 3m.
Gledamo pa res večinoma HD programe, ker imamo tudi SAT anteno, in smo zraven nabavili še CI kartico za 20 nemških HD programov (Pro7 HD,RTLII HD, Kabel 1 HD,.....). Ter mala malenkost kaj mi ponuja ArioTV 6 HD programov. Občasno pa tudi pridejo na spored ne HD programi, pa sem tudi tam s sliko zadovoljen.

kozorog ::

Dobr nakup definitivno,ker so tud cene sedaj najboljše trenutno.Z philipsom nebi tud nič falil,pridobil bi še ambija in android...
In 55" je spet lepa diagonala zaslona iz treh metrov za gledat ,tako,da maš namest android in ambija pač večji zaslon.V rangu so pa oba v višjem tako da ,nakup ta bulš.

zrataj4201 ::

Sam imam že nekaj LG 50" pa gledam iz 2.4 metra.Mislim, da bo čas za 60".Kar se tiče velikosti, drugače pa se opravičujem za LG v tej temi.

vozu43 ::

Kupil sem si PHILIPS 48PFS8109/12 ANDROID TV, in je vse super in fajn, samo aplikacije kot so planet tv, rtv4d, voyo... mi samo kaže da nalaga, zgodi se pa nič. Je imel kdo podobne težave?

kozorog ::

update philips.Če ga pa ni pa pride posodobitev.Mam malo slabšo serijo,pa dela normalno.Očitno ma še premalo ljudi na tem forumu tale tv model...(hehe menjam tv):Dhec.Nebi pričakoval na 8 seriji tole nevšečnost,sej bojo zrihtal...Če nisi naredil update še,ga naredi in to ročni prek usb klučka ga nujno naredi,če se najde novejši softver.Prvič je meni tud prijelo prek menuja in dalinca posodobitev na philipsu,potem pa sem moral sam iz neta potegnit zadni update in prek klučka nardit posodobitev.Verjetno bo pomagalo,če ne pa na philips forum kakšno sporočilo poslat.
;)

virtualm974 ::

Pozdravljeni!

Kupujem nov TV, pa bi želel kak nasvet glede izbora, ki sem ga sestavil. Izbiram med naslednjimi 55" modeli:

Philips:
55pfk6549
55pfk6949

Samsung:
ue55h6400

LG:
lg-55lb650v

Sony:
kdl-55w815b ali pa
kdl-55w805b
(je 815 vredna razlike v ceni glede na 805?)


Od TVja si sicer želim:

- da bi imel vgrajen app ali predvajalnik, ki predvaja .mkvje z DTS zvokom direktno iz NASa preko LANa. Na obstojčem TVju imam to rešeno s Popcorn Hour a410, ki je zakon, si pa za nov televizor želim, da ne bi imel še ene dodatne škatle zraven. Če DTSa ne dekodirajo, potem bom zadevo rešil z RaspberryPie2 in je ta alineja brezpredmetna...
- super sliko - brez ghosta, dobra kotna vidljivost, 3D raje pasivni, mi pa ni baš pomemben, kakšen je oz. če sploh je.
- da ima mali input lag pri špilanju konzol
- da so menuji odzivni, ne da čakam 5s po pritisku gumba, da se kaj premakne :/


Kolikor sem gledal, so vsi TVji po spec ql, bi pa želel kak komentar glede zgoraj napisanega. Moram jih še v živo videt, tako da grem ta teden po trgovinah.

Ima kak konkurenčen model android platformo, če je sploh že uporabna? Na Google play storu bi se najbrž našek kak mkv predvajalnik z DTSom. Lani je bilo pri Philipsu po testih vse bolj tako tako.

Kateri od zgornjih bi po vašem mnenju bil najkvalitetnejši? Če gledam na ceno Sonyja, ki sta najdražja od predlaganih - a je že smiselno po drugi strani gledat po 4K TVjih v takem cenovnem rangu (do cca 1200 EUR)? Ko sem jih gledal v BB, so imeli najboljšo sliko (glede na isti izvor - bodisi 4K ali navadna antena) Sonyji 55" in 65", a ne dam za TV 2,5-3,5k EUR.

Če bo kdo tako prijazen - ali je Sony toliko boljši, da se splača zanj dati 300-400 Eur več kot za ostale omenjene? Zakaj?

Hvala in lp

Miro

kozorog ::

Sam to za 700 evrov tv 55" ne more imeti to vse kar si ti želiš sigurno,tako ,da bo treba pljunit za sony recimo.Če je pa tolk bolši od ostalih pa nevem,če je.In nič ne zgubiš ,če maš zraven kakšno škatlico priklopljeno +,(+ ker jo že imaš)saj zato pa so hdmi 4x..za 4K pa LG dost dobra izbira,ker dost nudijo glede na ceno.Philips pa glej ,če že gledaš rajši morda 7 serijo bi jz priporočal,ker ni tolk dražji je pa bolši panel in vse.Je pa najbolj počasen sigurno (tisti z dual core).Meni se slika kar dopade na philips 7179,7509.Tudi na 6549 ko sm vidu v trgovini prek harman k. bluray player disk z bluray filmom je slika the best zgledala.

virtualm974 ::

@kozorog - hvala za odgovor.

Bil sem danes v BB in sem ostal med

- Sony KDL55W815BS
- Samsung UE55H6670ST

Oba podpirata DTS zvok v .mkv. Tudi podnapise, čeprav Sony nekaj j#$e okrog kodne tabele. Je pa Samsungov daljinec (2 kom) težek zakon, deluje radijsko in res fajn, kot Wiimote :)

Sicer bi raje imel Sonyja - vizuelno, UI, samo nisem mogel sprobat, če streama z NASa mkvje s podnapisi (ločenimi in z istim imenom) brez problema. Je mogoče kdo to sprobal in lahko s prve roke pove, kako zadeva deluje?

Hvala in Lp

Miro

pia2001slo ::

@virtualm974

Samsung zanesljivo streama-a iz NAS-a (DLNA ali PLEX - sam imam drugo varijanto) ali pa će NAS omogoča tudi serviio

virtualm974 ::

Na NAS se konektam preko sambe in imam kompletno drevesno strukturo diska, kjer samo izberem datoteko za zagon. Tako dela na PCju, Macu, WDTVlive, Popcornhour... Kako pa na TVjih, pa nisem imel možnosti sprobat. Na NASu nimam nobenega multimedijskega strežnika zagnanega (Twonky media, recimo, ne vem, ali je PLEX v istem rangu...).

Berem, da so bil težave z lip-syncom na Samsungu. Je to še vedno prisotno ali so zadevo že porihtali?

GrX ::

mk766321 je izjavil:

Recimo, samsung nima, da se tv sama ugasne(vsaj moja ne), dočim Sony imam senzor prisotnosti. Malenskost, toda ko se 1x navadiš,si razvajen, da ti ni več treba tv ugašat. Pa še bi lahko naštel kake malenkosti, zaradi česar se splača dat par EUREUR več.


Moj Samsung to ima in sicer se ugasne po 3 urah.. Nevem, če gre ravno za senzor,ampak če TV ni v aktivni uporabi (brskanje po programih) se le ta ugasne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

virtualm974 ::

Ker ima Samsung Serija H (baje) težave z Ario dekodirno kartico, sem se odločil vzeti Sonyja. Pa da vidim, kako se bo obnesel v streamanju mkvjev z NASa in kako bodo delovali (neangleški) podnapisi. Javim, kako pa kaj.

mk766321 ::

Ja, javi, ker moj stari Sony je imel probleme z mkv fajli in podnapisi.
Kupujem jaz tudi večjo pa mi bo info prav prišla, ker se tudi spogledujem z sony-jem.

virtualm974 ::

v BB sem testiral en mkv 720p in DTS zvok in je delalo bp. Kaj bo pa s streamanjem, pa javim.

Thunder wave ::

Meni kodirna kartica za Ario ni delala na Sonyu W8. Je trajalo ene 3 mesece, da so zrihtali novo kartico, od takrat naprej dela BP.

mk766321 ::

Daj poskusi še nekaj.
Meni recimo mkv fajle ki so večji kot 12 GB prek serverja(UMS) dela nekaj minut, nato crkne vse skupaj.
to mi dela tudi preko usb ključka. Zdaj pa ne vem ali je tv kriv ali pa format. Vseeno preizkusi z kakim velikim fajlom, če ti bo šlo predvajanje

virtualm974 ::

Namen imam sprobat:
- Avatarja 3D (50Gb) - mislim, da bo Blu-Ray format (me res zanima, če bo delalo)
- tudi Avatarja 2D 35Gb z DTSom

A pred nedeljo dvomim, da bom imel čas... A marčevski FW update ni popravil nič?

mk766321 ::

Nisem niti probal, ker si sedaj gledam pod 10Gb, slika pa z novimi kodiranji več kot dobra :)
Vprašanje bo kaj bo ko bom imel 65 cola, te pa verjetno bo treba kaj boljšega naj na travniku :)

Thunder wave ::

virtualm974 je izjavil:

Namen imam sprobat:
- Avatarja 3D (50Gb) - mislim, da bo Blu-Ray format (me res zanima, če bo delalo)
- tudi Avatarja 2D 35Gb z DTSom

A pred nedeljo dvomim, da bom imel čas... A marčevski FW update ni popravil nič?


Avatarja sem sprobal tudi sam, v 3D. Po nekem času je zvok začel zaostajati, vse kar sem storil je bilo to, da sem malo pavziral in nato je predvajalo naprej brez težav. Je pa to edina težava na katero sem do zdaj pri predvajanju preko USB naletel.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
34363001 (8208) Han
»

sony bravia external subtitles

Oddelek: Zvok in slika
495622 (4838) ddasd
»

Nakup televizije

Oddelek: Kaj kupiti
4010483 (8801) Robert
»

Televizor ,lcd, 55

Oddelek: Zvok in slika
121351 (1156) BlaY0

Več podobnih tem